Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 07 lis 2010 09:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Niestety, ale w naszym kraju polityka jest ostatnio na dosyć niskim poziomie. Konflikty na płaszczyźnie partyjnej przechodzą również do płaszczyzny międzyludzkiej, nawet gdy nie mówimy o członkach jakichkolwiek partii. Wymiana poglądów, dyskusje, stają się również bezpłciowe i równie agresywne jak polityka prowadzona w naszym kraju.
Poza tym, teatr ten przechodzi również na inne wątki zawarte na forum JACenter - od pewnego czasu nie ogranicza się on tylko do tematu "Polityka" w dziale Hydepark, ale spory na tym tle wynikają w zupełnie niezwiązanych z tym częściach serwisu.

Po ostatnich sprzeczkach doszedłem do wniosku, że dalej tak być nie może. Jagged Alliance Center to forum nie o polityce, a o serii Jagged Alliance, broni, oraz innych grach. Wciągając naszą społeczność w politykę, dzielimy ją i niszczymy, podobnie jak to się dzieje ze społeczeństwem w obrębie całego kraju. Nasze forum powinno być apolityczne i takie właśnie było, dopóki problemy krajowe nie rozwinęły się do ciągłej walki na linii PO <-> PiS.

W związku z powyższym, dzisiaj zablokowałem temat "Polityka". Będzie on zamknięty do uspokojenia się sytuacji, a więc do odwołania - trzeba uspokojenia w całym kraju, aby uspokoili się również wszyscy z nas. A przecież mamy ciekawsze tematy, takie jak JA Online, oraz JA2 Reloaded, nieprawdaż?
Poza tym zakazuję przenoszenia tematów dotyczących polityki na inne wątki, takie jak np. "hoomor", czy też podawanie przykładów na posłach do sytuacji związanych z Jaggedami. Regulamin na ten czas zostanie zmodyfikowany, lecz prawo nie będzie działać wstecz, zmiany dotyczą oczywiście tylko nowych postów.


Moja decyzja o podjętych krokach nie podlega dyskusji, została przemyślana i będzie co ma być.
Temat zostawiam jednak otwarty do Waszej dyspozycji, krytyki i przemyśleń na ten temat.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 07 lis 2010 09:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Od siebie dodam tylko, że pomimo swojego 'specjalnego statutu' dział na tematy bieżące (Kantyna/Bar Braci Santos) jest także objęty ograniczeniami wynikającym z powyższego postanowienia.

Ze swojej strony prosiłbym o powstrzymanie się od zamieszczania postów/materiałów mogących skłonić do 'debaty politycznej'.
Choć zamieszczenie demota n.t. polskiej polityki nie podpada bezpośrednio pod w.wym. postanowienie, to wszelkie jego konsekwencje w postaci dyskusji politycznej -owszem.

_________________
Obrazek


*
 
Kushin
Post : 07 lis 2010 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


To chyba dobre postanowienie, zbyt wielu z nas ma odmienne poglądy polityczne, a może nawet religijne, i to bardzo często prowadzi do konfliktów.
A jesteśmy tutaj bo coś nas łączy... Wspólne zamiłowanie do gry Jagged Alliance, a nie polityka, która miała by nas dzielić.

W każdym razie pomysł mi się podoba, Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 07 lis 2010 14:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Kushin pisze:
zbyt wielu z nas ma odmienne poglądy polityczne

To samo nie stanowi problemu, a jest raczej powodem dyskusji.
Problem w tym, że poziom dyskusji jest niski, a to z kolei przenosi się na nasze relacje na forum w ogóle.

_________________
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 07 lis 2010 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Zgadzam się w 100%. To się robiło już ciut przegięte, gdy nawet post w humorze musiał być przez niektórych zripostowany wersją z drugiej strony barykady.


*
 
wierzba
Post : 07 lis 2010 16:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 06.02.2010
  • Skąd: Legnica


jak czlowiek mądry to do glupiej dyskusji sie nie wtraci. uwarzam za dobre posuniecie zamkniecie tego dzialu


*
 
lukasamd
Post : 07 lis 2010 18:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Stridingshadow pisze:
Choć zamieszczenie demota n.t. polskiej polityki nie podpada bezpośrednio pod w.wym. postanowienie, to wszelkie jego konsekwencje w postaci dyskusji politycznej -owszem.


Tak, za sprowokowanie będzie ukarany głównie prowokator dający coś takiego.
Oczywiście każda sprawa wymaga zbadania, ale jak ktoś da coś, co innych mocno zbulwersuje, to nie ma o czym rozmawiać.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 08 lis 2010 08:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Czyli coraz więcej z nas dojrzewa do decyzji o odpuszczeniu sobie z polityką.

Zbierałem się ostatnio z wrzuceniem garści linków do artykułów, które przeczytałem podczas mojej obecności na forum. Miałem wrzucić do "Polityki", choćnie do końca pasują. Wrzucać gdzieś takie coś, czy nie?
Może założymy nowy wątek, który będzie działał jak przegląd prasy wszelkiej? Dozwolone byłyby tylko linki z krótszym lub dłuższym opisem kto i co. Zero komentarzy. W pierwszym poście stosowny regulamin.


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 lis 2010 08:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel pisze:
Może założymy nowy wątek, który będzie działał jak przegląd prasy wszelkiej? Dozwolone byłyby tylko linki z krótszym lub dłuższym opisem kto i co. Zero komentarzy. W pierwszym poście stosowny regulamin.


Założenia ładne, ale pewnie wyjdzie... tak jak zawsze.
Nie, nie ma polityki i niech nie będzie, to wyjdzie na zdrowie.


*
  WWW
Paker111
Post : 08 lis 2010 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 79
  • Dołączył: 07.07.2008
  • Skąd: Kraków/Słupsk


chwała Bogu [bardzo proszę się nie rzucać, ja tak zawsze piszę ;P], że o polityce dyskutuję na innym forum a o religii w internecie przestałem. Szkoda tylko, że tego nie widziałem gdyż dawno mnie tutaj nie było. A propos, widzę, że pojawiło się kilka ciekawych rzeczy. Czyli grać a nie gadać :D

_________________
Polska nie ma przyjaciół, Polska ma interesy.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 08 lis 2010 23:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Założenia ładne, ale pewnie wyjdzie... tak jak zawsze.Nie, nie ma polityki i niech nie będzie, to wyjdzie na zdrowie.

A gospodarka? Ciekawostki wszelakie?


*
  WWW
Kushin
Post : 09 lis 2010 00:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Jaahquubel pisze:
lukasamd pisze:
Założenia ładne, ale pewnie wyjdzie... tak jak zawsze.Nie, nie ma polityki i niech nie będzie, to wyjdzie na zdrowie.

A gospodarka? Ciekawostki wszelakie?


Gospodarka = Rolnictwo = Lepper = Polityka

To może być jak domino w dyskusji :D

_________________
Obrazek


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 09 lis 2010 00:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Kushin pisze:
w dyskusji

Podkreślam, zakaz komentowania linkowanych artykułów.


*
  WWW
Kushin
Post : 09 lis 2010 00:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Odpocznijmy trochę od tej polityki ;) Jak ktoś będzie czegoś szukał to są od tego portale przeznaczone do tego, to jest forum o Jaggedzie i tego powinniśmy tu szukać.

_________________
Obrazek


*
  WWW
Perry
Post : 11 lis 2010 17:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


lukasamd pisze:
Po ostatnich sprzeczkach doszedłem do wniosku, że dalej tak być nie może. Jagged Alliance Center to forum nie o polityce, a o serii Jagged Alliance, broni, oraz innych grach. Wciągając naszą społeczność w politykę, dzielimy ją i niszczymy, podobnie jak to się dzieje ze społeczeństwem w obrębie całego kraju. Nasze forum powinno być apolityczne i takie właśnie było, dopóki problemy krajowe nie rozwinęły się do ciągłej walki na linii PO <-> PiS.

Nareszcie... :one:

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron