Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
XBARTEKX
Post : 02 sty 2008 16:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Original War jest to gra taktyczna w której fabuła układa się następująco:

-Amerykanie na syberii znaleźli urządzenie zwane EON które potrafiło przenieść człowieka o 2 mln lat wstecz. Amerykanie postanowili więc wysłać tam swoich żołnierzy. Wcielamy się w postać Johna MacMillana który był jednym z żołnierzy wysłanych w przeszłość. 2 mln. lat temu podróż z Alaski na Syberię można było odbyć drogą lądową. Bowiem urządzenie było napędzane syberytem minerałem które mogło zaspokoić potrzeby energetyczne całego świata na zawsze. Jednak EON nie jest zbyt precyzyjny przenosi człowieka o 2 mln lat lecz z dokładnością do 4-5 lat. I w dodatku może przenieść człowieka zupełnie na drugi koniec Syberii. Tak więc jako John MacMillan przenosimy się 2 mln lat w tył lecz na miejscu okazuje się że nie jesteśmy sami. Po minimalnych zmianach w przyszłości ZSRR znalazło EONa na Alasce wraz z syberytem który nazwali Alaskitem a samego EONa nazwali CZAPA. No i tu pojawia się opcja walki po stronie ZSRR jako Jurij Iwanowicz Gorky.

Mamy wiele misji po obydwu stronach gra wymaga myślenia ponieważ czasem za pomocą 6 żołnierzy musimy rozkręcić bazę i nie mamy opcji rekrutacji nowych chyba że podczas misji otrzymamy wsparcie. Ogólnie świetna gra godna polecenia :).


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez XBARTEKX, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Yury
Post : 02 sty 2008 17:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 222
  • Dołączył: 06.06.2007
  • Skąd: Suwałki


O tak gra jest naprawde wypas.W dodatku jest rowniez opcja grania trzecia nacja ,Arabami.

_________________
Czesc wiesz moze gdzie moge znalezc jakiegos G.E.C.K'a ?


*
 
XBARTEKX
Post : 02 sty 2008 17:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 629
  • Dołączył: 12.05.2007
  • Skąd: Kurów


Tylko przez multi przez game spy albo przez kampanię do ściągnięcia z neta zrobioną przez fanów ;P.


*
  WWW
Len
Post : 02 sty 2008 17:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Kiedyś, gdy byłem w Empiku na półce na samym dole ściany leżały ostatnie numery czasopisma "Gry Komputerowe". Do wyboru miałem Original War lub Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business. Wybrałem to drugie :)

Trochę żałuję, że nie zagrałem wcześniej w OW bo teraz już trochę za późno. Sporo się postarzała, nie licząc faktu że stare gry nie zachęcają zwracam uwagę też na to, że teraz nie zrobi na mnie takiego wrażenia jak kiedyś. Po co Więc psuć sobie opinię o tej grze :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 02 sty 2008 18:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie grałem ale słyszałem już sporo opinii na ten temat, w większości polecających więc chyba kiedyś należałoby zagrać.

@Len nie można się tak na to patrzeć - przecież wtedy Jagged umarłby śmiercią naturalną, jest starszy od OW a nie wspomnę już o wyglądzie. Mimo to gracze decydują się na tę grę i... najczęściej wcale tego nie żałują.


*
  WWW
Wigen
Post : 02 sty 2008 18:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


lukasamd pisze:
Nie grałem ale słyszałem już sporo opinii na ten temat, w większości polecających więc chyba kiedyś należałoby zagrać.


Naprawdę warto. Najlepszą frakcją są Amerykanie. Mają taką same budynki i pojazdy ale są bardziej zorganizowani niż Rosjanie. Zagrać warto, naprawdę warto i żałuję że nie będzie Original War 2. Chociaż ja grą nie nacieszyłem się do późnych godzin nocnych bo gra wywaliła mi do Windowsa i teraz OW kurzy się gdzieś na półce. Ale przypominam że do gry nie ma żadnych tipsów ani kodów. Posiada bardzo małe wymagania sprzętowe i nie jest turowa :d

PS: Składa się z dwóch płyt CD i ze dwa lata temu była widzana w "Playu".


*
 
Len
Post : 02 sty 2008 19:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
@Len nie można się tak na to patrzeć - przecież wtedy Jagged umarłby śmiercią naturalną, jest starszy od OW a nie wspomnę już o wyglądzie. Mimo to gracze decydują się na tę grę i... najczęściej wcale tego nie żałują.

To zależy od osoby, ja mam coraz mniej czasu na granie. Na granie dla przyjemności jeszcze mniej.


*
  WWW
Wigen
Post : 04 sty 2008 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Len pisze:
Do wyboru miałem Original War lub Jagged Alliance 2.5: Unfinished Business. Wybrałem to drugie


Ewentulanie mogłeś kupić obie. Byś miał porównanie która gra jest lepsza, a wiadomo że JA ;D.


*
 
Len
Post : 04 sty 2008 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wigen pisze:
Ewentualnie mogłeś kupić obie.

Mogłem :sindbad:


*
  WWW
fallout152
Post : 27 lis 2011 06:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 121
  • Dołączył: 15.11.2011


Grałem, polecam. Widzę że na głównej jest odnośnik do serwisu polskich fanów OW, więc gra powinna być tutaj znana. W pewnym sensie OW jest podobna do JA, postacie mają swoje osobowości i niektóre nawet fajne i wspominam je z łezką. Chodzi mi po głowie taka myśl, jak według was by wyglądał mod który zawierał by konwersję kilku żołnierzy z OW do JA2(tak czysto teoretycznie)? Trochę nie z tej bajki ale tacy "najemnicy" wnieśli by mocny powiew świeżości, powiększyli by wybór no i można by zobaczyć jednocześnie "gwiazdy" z dwóch gierek.

_________________
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 27 lis 2011 20:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Również polecam, moja ulubiona z TOP 6. Przeszedłem prawie 30-krotnie, każdy poziom trudności, napisane poradniki, długi i aktywny udział na scenie OW, uważany za jednego z najlepszych swego czasu. Multi 2007-2009 i 2011-2011 do września. Nie grywam już tyle z braku czasu i aż tak wielkiego zapału, a aktualnie czekam na STAR WARS THE OLD REBUPLIC, świeżo po becie :).


*
 
Bastula
Post : 10 kwie 2013 22:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 16.03.2012
  • Skąd: Łodygowice


Gra jest fajna przeszedłem ją parę razy.Fabuła wciąga.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie