Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Kynio
Post : 09 lut 2012 18:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Stridingshadow pisze:
Wyczyścisz, tylko mozolnie.
W 10 leveli spokojnie nabijesz 100% broni palnej i parę przydatnych perków.
Do tego celny karabin, i możesz bawić się w łowcę.


Jaki karabin zabije 1-2 strzałami deathclawa, a do którego mamy dostęp na 10 lvlu? Niedawno ściągnąłem moda dodającego bodaj G11 czy inną podobną broń o przepakowanych statystykach już w Goodsprings i fakt - dałoby się (obrażenia chyba 40, spread 0, szansa na krytyk x5), ale grając "normalnie" ? Na 10 lvlu najlepsza broń, jaką mam, to Ratsleyer, za słaby na DC.

Stridingshadow pisze:
To jest ten exploit o którym mówisz akapit wyżej.
Słaby strzelec + godzina rzucania nożem ---> jakaś poprawa w um. rzucania nożem.
Osobiście strzelam bardzo dobrze, a rzucam jak ostatnia c****.
Uczyłem się strzelać strzelając, a rzucanie nożem nigdy mi nie szło.
Wracając do tematu: zarówno rzucanie jak i podkładanie ładunków w JA2 cierpi z powodu skrótów zastosowanych przez twórców, a wykorzystywanych przez graczy, po zaznajomieniu się z mechanizmami gry. To się właśnie nazywa exploit.
Po to tak łatwo nabić um. strzeleckie podczas rzucania nożami i mat. wybuchowe podczas podkładania TNT, żeby gracz miał wrażenie o możliwości rozwoju powyższych umiejętności pomimo rzadkiego ich używanie (tzn. mat. wybuchowych i rzucania w JA2).


Exploit? Nie do końca - bo jak inaczej nazwiesz wtedy fakt, że otwierając zamki w Goodsprings rozwijasz umiejętności strzeleckie, retorykę i materiały wybuchowe? (awans za doświadczenie zdobyte na zamkach). JA 2 ma taki a nie inny system. Jeśli będziesz przez dwie godziny łaził za plecami komputerowego przeciwnika, podniesiesz zwinność. To uproszczenie, ale nie ma gier bez uproszczeń. Zgadzam się jednak, że takie zabawy nie były intencją autorów. Z resztą w 1.13 to chyba już nie działa (to z rzucaniem nożem, bo skradanie się i odwracanie wzroku działa aż miło, a licznik ofiar Razora rośnie :P ).

Stridingshadow pisze:
A są?
Przepraszam, jak już obiję mordę wszystkim strażnikom i Magnatom, to biorę się za właściwą grę, i jest mi jakoś za łatwo
Nie, nie uważam, że w Gothic jest game progress, ani tym bardziej level scaling.
W Gothic jest sztywna fabuła, a do niej przybici gwoździami przeciwnicy na konkretnym levelu.
Nie ma to nic wspólnego z poziomem postaci.
Tymczasem w JA2 po zdobyciu 2 miast dysponujemy niezłym zespołem i funduszami, podczas gdy siły królowej osiągają większą mobilizację.


Przynajmniej w G2 są rozdziały, a co rozdział to (niby) trudniej. Co do mobilizacji sił królowej - moim zdaniem różnica jest dopiero w Medunie. Do Meduny to my się rozwijamy (coraz lepsza broń), a przeciwnik nie staje się jakoś szczególnie potężniejszy (w 1.13, gdzie sprzęt ma większe znaczenie, jest już inaczej). Ale jak mówiłem - w strategii przeciwnik musi być coraz silniejszy, bo nie byłoby żadnej zabawy, taka specyfika.

Stridingshadow pisze:
A w NV i F3 dobrze wykorzystane umiejętności bohatera a nie wyższy o 10 oczek level dawały przewagę, i za to lubię level scaling.

Ale o tym własnie piszę - w BG2 Kagnaxxa można było pokonać dość szybko. Swoją drogą ja w NV na Kazadory bez szybkostrzelnego, dobrego gnata nie ruszam (This Machine, jak dobrze pamiętam).

Stridingshadow pisze:
A Geralt w książce to pokonywał swoich wrogów taktyką sprytem i zwartym planem?
Był szybszy, zwinniejszy, silniejszy, lepiej robił mieczem.

Tak, ale mówimy o grach RPG. Może jestem stary, zramolały i mam za długą pamięć, ale kiedyś gry RPG były grami dotyczącymi myślenia. Czemu twórcy nie zrobili nawalanki? Źle - czemu twórcy zrobili nawalankę?? :P I nazwali ją RPG... Umiejętności niebojowe w tej grze to kpina (no ale w BG 1 i 2 było jeszcze gorzej ;) ).

Co do wyższości W1 nad W2 - Wiedźmin 2 mnie zwyczajnie zawiódł. Epickość, jakieś wydumane problemy świata, chyba słabszy humor (dawno w jedynkę nie grałem), no i questy poboczne - WSZYSTKIE podzielone na 3 rozwiązania bodaj. Jakaś kalkomania?

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
Ned
Post : 14 sie 2018 11:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 11.04.2015


cala seria fallout...BG 1 I 2 oraz dodatek...JA 2 oczywiscie


*
 
Ripper
Post : 15 sie 2018 15:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Sporo tego, nie mam konkretnej ulubionej, a raczej kilka ulubionych serii i kilka konkretnych tytułów.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 3, 4, 5, 6, 7


cron