Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 07 cze 2011 18:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Swoją drogą, Cenega nieźle daje ciała, skoro wydaje tylko w polskiej... czemu jakiś konkretniejszy wydawca ich nie uprzedził?

Poprawka: tylko w angielskiej ;)

To będzie amatorskie spolszczenie, a Cenega ma swoją firemkę, która im tłumaczy co tylko sobie zażyczą, więc nawet jeśli nagle im się zachce polonizacji, to na pewno nie będą chcieli współpracować z IS.


*
  WWW
Len
Post : 14 cze 2011 18:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pograłem godzinkę w pełniaka Duke Nukem Forever. nie zaszedłem daleko, ledwie zacząłem walczyć - większość czasu spędziłem oglądając plakaty, statuetki Duke'a i jego dziewczyny :D Cały czas miałem uśmiech na twarzy, bo odniesień do DN3D jest tu całe mnóstwo. Gra jest świetna, już zapomniałem kiedy ostatnio miałem okazję bawić się takimi niby pierdołkami jak wyłączniki światła i chyba była to... w Duke Nukem 3D.

Szkoda, że gry nie poszły tą drogą. Właściwie to poszły odwrotną - dziś największe "hiciory" przechodzą się same, wystarczy trzymać wciśnięte W i strzelać gdzie popadnie. DN Forever staje naprzeciw dzisiejszym standardom, pełno tu szczegółów, niejednoznacznych zwrotów i całe mnóstwo śmiesznych gadek Duke'a.


*
  WWW
Wigen
Post : 15 cze 2011 23:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Gra może jest i świetna, ale nie zbiera dobrych recenzji, bo gracze twierdzą, że gra ta to po prostu totalna kpina.


*
 
Aver
Post : 16 cze 2011 00:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Głównie przez autoregenerowanie się HP i konieczności ciągłego chowania się aby hp się naładowało.


*
 
hasan_talib
Post : 16 cze 2011 01:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Czyli po prostu pójście za dzisiejszą modą, jeśli chodzi o tę kwestię w FPS-ach. Żaden ze mnie znawca, ale to chyba trochę jak z naszym Back in Action. Wiadomo, że nie mogli wypuścić Duke'a z bieganiem za apteczkami, bo teraz się po prostu za apteczkami nie biega (tak jak w taktycznych nie ma systemu turowego, tylko aktywna pauza), a przecież chcieli trafić zarówno do starych graczy, znających Duke Nukem 3D, jak i do tych, którzy w grę nie grali - w końcu jest już naprawdę leciwa i jest duża grupa graczy, którzy 3D nawet nie dotknęli.


*
 
Len
Post : 16 cze 2011 09:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wigen pisze:
Gra może jest i świetna, ale nie zbiera dobrych recenzji, bo gracze twierdzą, że gra ta to po prostu totalna kpina.

Czyli jest świetna, ale i tak kpina? :D

W grze nie ma zdrowia, jest EGO - można je powiększać pakując w siłowni, przeglądając się w lustrze czy grając w bilard. EGO ubywa za każdym razem, gdy zostaniemy trafieni, więc działa jak życie, ale szybko wraca do normalnego poziomu. Zrezygnowano w ten sposób z apteczek, które nie są ani ciekawe, ani realistyczne.


*
  WWW
Aver
Post : 16 cze 2011 10:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Może ty tak uważasz ale oceny na metacritics prasy, a zwłaszcza graczy mówią same za siebie. Baaaaardzo rzadko trafia się wysokobudżetowa produkcja która dostaje ocenę poniżej 50, a gracze oceniają jeszcze gorzej niż prasa.

Według mnie to ego powinno Duke'owi spadać gdy się chowa za osłoną, a nie wręcz przeciwnie ;)


*
 
lukasamd
Post : 16 cze 2011 11:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie grałem, nie widziałem ale potwierdzam słowa o raczej kiepskich opiniach, znajomy fan DN również stwierdził, że to klapa. Wszędzie głośno o tym, że gra byłaby dobra, gdyby wyszła taka kilka lat temu. Nie mam pojęcia czy chodzi o oprawę, czy o co innego. Ta inność byłaby weteranom na rękę, nawet gdyby spartolono oprawę, a więc faktycznie coś jest z nim nie tak :>


*
  WWW
Len
Post : 16 cze 2011 13:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Moim zdaniem ta gra nie jest inna - jest dokładnie taka sama. A, że monotonna w drugiej połowie? A co niby było w Duke Nukem 3D? Pierwsze etapy robiły wrażenie, ale potem wiało nudą i monotonią tak bardzo, że choć wszyscy w to grali tak naprawdę mało kto ukończył. A kiedyś kończyło się każdą zaczętą grę, bo nie było nic innego w zapasie.

Bronie są takie same, przeciwnicy tacy sami, sporo poziomów bardzo podobnych, interaktywność środowiska na tym samym poziomie, te same gadki, nawet animacja skakania taka sama. A ludzie mówią "To już nie jest Duke"... ręce opadają. Moim zdaniem twórcy zrobili wszystko co tylko się dało, żeby to był właśnie Duke. Lecz to tak naprawdę jest jego gwoździem do trumny - nie jest innowacyjny. Jeśli grałeś w DN3D, to będziesz miał cały czas wrażenie, że już to widziałeś i nic nie jest w stanie cię zaskoczyć. A mając w uwadze, że gra powstawała połowę lub większość twojego życia, oczekujesz niesamowitych wrażeń.

Ale takie już jest święte prawo gry, która powstawała 14 lat - musi zostać zbesztana. Nawet gdyby twórcy zrobili z tego coś innowacyjnego, coś czego nie było w DN3D to i tak usłyszelibyśmy, że to już nie ten Duke. Zresztą, to samo mamy teraz z JA: Back in Action...


*
  WWW
Aver
Post : 16 cze 2011 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


A ja właśnie słyszałem że Duke jest zbyt nowoczesny. Ludzie mówią że to Halo z panienkami. Myślę że problemem jest to że ludzie chcieli odpocząć od współczesnych FPS'ów, od chowania się za murkami i ładownia hp w cieniu osłony. Myślę że chcieli dostać starą dobrą brain deadową strzelaninę w której się szarżuje z shotgunem na tłum wrogów, a dostali to czego jest teraz pełno na rynku, a jedynie humor został.


*
 
Len
Post : 16 cze 2011 14:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Aver pisze:
A ja właśnie słyszałem że Duke jest zbyt nowoczesny. Ludzie mówią że to Halo z panienkami. Myślę że problemem jest to że ludzie chcieli odpocząć od współczesnych FPS'ów, od chowania się za murkami i ładownia hp w cieniu osłony.

Nic takiego tam nie ma, to staroszkolny FPS: idziesz i naparzasz w przeciwników. W tej grze nie ma nawet funkcji chowania się za osłonami, chyba że sam wejdziesz za jakąś ścianę, ale tego raczej ciężko graczowi zabronić. Ja cały czas prowadzę walki na otwartej przestrzeni, nie strzelam z ukrycia i nie bawię się z nikim w kotka i myszkę. Zresztą, kto by widział, żeby Duke chował się przed kimkolwiek :P

A co do Halo. Kiedy wreszcie opuściłem zniszczoną rezydencję Duke'a, jeden żołnierz mówi żebym wziął uzbrojenie. Patrzę, a tam charakterystyczny hełm i kombinezon... Master Chiefa. Duke skomentował to mówiąc, że tylko cioty noszą osłony.


*
  WWW
momo78
Post : 16 cze 2011 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Gra jest dobra i zasługuje na miano Dukem Nukem.
Twórcy wsadzili tu wszystko co najlepsze w poprzednich częściach, nie zapominając o tym, że jest już 2011 rok.

Wydaje mi się, że tak zwani hardkorowi gracze będą zadowoleni tylko wtedy, gdy ta gra wyglądać będzie identycznie jak DN3D....
Trudno jest zadowolić kogokolwiek w czasach internetowych trolli i dzieci. Jeśli się komuś nie podoba, to może wracać do swojego CoD BO, bo pewnie większość na tym się wychowała xD

Len pisze:
A co do Halo. Kiedy wreszcie opuściłem zniszczoną rezydencję Duke'a, jeden żołnierz mówi żebym wziął uzbrojenie. Patrzę, a tam charakterystyczny hełm i kombinezon... Master Chiefa. Duke skomentował to mówiąc, że tylko cioty noszą osłony.

Także to widziałem i lałem z tego z 5 minut :lol: : Fajnie też się rysuje na tablicy plan ataku na bossa w pierwszej misji... Kredki świecowe + Duke = :lol2:

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
lukasamd
Post : 16 cze 2011 18:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Przed chwilą przeczytałem recenzję na Gry-Online, oczywiście nadal nie mam swojego zdania o grze bo nie grałem, acz ten motyw z Halo został tam wspomniany, tyle tylko, że w nieco szerszym kontekście co mnie zainteresowało:

Cytuj:
Kto, jak to, ale akurat ten bohater nie powinien kryć się za murkami czy samochodami i czekać, aż pasek życia raczy się ponownie napełnić. Oba te elementy nasuwają skojarzenia choćby z Halo. Z tego samego źródła pochodzą również statki transportowe, które na naszych oczach dostarczają na pole bitewne nowych przeciwników. Oczywiście, samo w sobie nie jest to niczym złym, ale zaskakuje bezczelna hipokryzja twórców. W jednym z poziomów przyjacielski żołnierz oferuje nam bowiem zieloną zbroję bojową. Duke odmawia jej przyjęcia argumentując, że zbroje są dla mięczaków. Normalnie taki przytyk pod adresem Master Chiefa spowodowałby lekki uśmiech na twarzach graczy, ale w zestawieniu z ordynarnym kopiowaniem pomysłów m.in. ekipy Bungie wywołuje jedynie zażenowanie.


W pierwszą część Halo miałem okazję grać, miałem okazję przejść cała grę i żałuję, że nie było okazji do niej wrócić. Również i mnie dziwi więc, jak to ująć recenzent z GOLu, hipokryzja autorów DN.


*
  WWW
Len
Post : 16 cze 2011 19:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Odnoszę wrażenie, że recenzent jest fanem Halo i trochę go to uraziło :] Dla mnie to po prostu niezłe jaja, którymi ta gra jest przepełniona. Jednak ich jest tyle, a wiele nie rzuca się w oczy od razu, że człowiek się przyzwyczaja i sporo pomija. Właśnie grzebałem w teksturach gry i znalazłem coś takiego:
Obrazek
Obrazek


Już wiemy czym twórcy zajmowali się tyle lat :D


*
  WWW
Aver
Post : 21 cze 2011 11:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010




Ostatnio zmieniony 21 cze 2011 11:54 przez Aver, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron