Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
eRKay
Post : 12 lut 2008 17:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 01.02.2008


disciples2 przeszedlem kazda rasa podstawke i dodatek
gierka super!
a podobno ma wyjsc trojeczka :jupi:

ale jesli chodzi o najlepsza torowke to dla mnie zdecydowanie FALLOUT!!!!! zarowno 1 jak i 2
w mojej opinii bije nawet JA2
kto nie gral ten wiele stracil
czekam na trojeczke

_________________
w życiu pewna jest tylko śmierć


*
 
Popers
Post : 28 lut 2008 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


nie czekaj na trójeczke ,bo już wiadomo że będzie o kant dupy, Bethesda zjebie sprawę , tego jestem pewien. Może nie jako "strzelanine z cyferkami" , ale jako RPG na pewno.. Lepiej zagraj w Fallout 2 Restoration Project <nowe miejsca questy npc odbugowany> .

A co do strategii turowych - ostatnio zagrywam się w "stars!". Ulubiona gra Billa Gatesa. Wygląda jak arkusz excella , ale dla osoby wychowanej na amigowych strategiach to nie problem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stars!

gra zaprojektowana do gry multiplayer i w >10 graczy jest nie-do-wyjebania.


*
 
lukasamd
Post : 25 lis 2011 13:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Czaiłem się czaiłem i czaiłem... wczoraj zdecydowałem i kupiłem Civilization V PL przez STEAM.
W pierwszą część grałem na Amidze jako mały dzieciak - ciekawe jakim cudem po pewnym czasie udawało się grać...
W drugą już na PC, głównie kampanię II WŚ.
Trzecia część... tej poświęciłem najwięcej czasu, istny majstersztyk do którego czasami wracam (też jakiś czas temu w STEAM wziąłem).
Czwóreczka... jakoś tam ją ominąłem, nie było kiedy grać.


Pierwsze wrażenie z nową Cywilizacją było mało zachęcające - gra się tnie przy trybie DirectX 10 & 11 :wall:
Do czego to doszło, żeby typowa strategia, w której grafika to tylko ozdoba cięła się na sprzęcie, na którym mogę czasami jakiego FPSa uruchomić... Dobrze, że chociaż na DirectX 9 jest ok (o ile nie oddalę za bardzo mapy). No parodia, Supreme Commander 1 z multum jednostek, ustawiony na max. graficznie i walką na ekranie śmiga jak szalony, a wygląda lepiej niż nowy Civ!

Na szczęście później było lepiej. Rozegrałem samouczek i dobrze zrobiłem, bo sporo rzeczy poprzewracali do góry nogami - nie ma typowych ustrojów, nie widać korupcji jako takiej, nawet bunty w miastach nie wybuchają, jest tylko ogólny wskaźnik zadowolenia (przez cała grę nie wszedłem nawet na neutralny poziom, cały czas mocno na plusie, pomimo że byłem zorientowany na kraj autorytarny i militarny). Znacznie przyjemniej się za to walczy, w końcu niektóre z jednostek mają sens istnienia.
Niemniej, jakoś to takie... zbyt proste. Moim zdaniem uprościli zbyt wiele, to tam samo jak różnica między Kozakami 1 a Kozakami 2 - dwie zupełnie inne gry.
Podczas prowadzenia nowoczesnej wojny w Cywilizacji 3 musiałem solidnie się napocić: przygotować lotnictwo, desant, osłonę tego wszystkiego, przygotowanie artyleryjskie. Do tego należało się liczyć z tym, że w demokratycznym państwie wojnę można prowadzić krótko, bo zaraz opinia publiczna się zmienia, powoduje zamieszki i kraj od wewnątrz powstrzymuje nas od wojny - "Blitzkrieg" był więc najlepszą taktyką, tyle że wymagającą solidnych przygotowań. Tutaj mi brakuje tego szykowania, a potem dbania o każdą jednostkę.


*
  WWW
M'cin
Post : 25 lis 2011 13:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Było czytać. Wtedy byś wiedział , że "warciej" zainwestować w IV :)


*
 
lukasamd
Post : 25 lis 2011 14:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


I tak nie ma do kupienia w STEAM za jakąś rozsądną cenę (gifty, zniżki), a nie przewiduję kupowania pudełkowej wersji :P


*
  WWW
M'cin
Post : 25 lis 2011 15:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Why? Tanio jest? A i inne sklepy internetowe istnieją.


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 04 sty 2012 14:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Czy ktoś trafił na jakąś ciekawą gierkę w realiach IWW albo rewolucji, ale nie globalno-polityczną, tylko klasyczną turówkę z czołgami, pociągami pancernymi i innymi gadżetami? History Line 1914-1918 przeszedłem już we wszystkie możliwe strony. Najlepsze byłoby coś podobnego do SP WAW, ale to chyba marzenie ściętej głowy.
A tak do tematu wątku wracając, to dorzuciłbym Perfect General II - miodzio zwłaszcza do gry z człowiekiem. Stars! spoko jest, Master of Orion II, Battle Isle, Wages of War z sentymentu, UFOki, Gorki ale tylko na jeden raz.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Kynio
Post : 04 sty 2012 17:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Andrew Vysotsky pisze:
Czy ktoś trafił na jakąś ciekawą gierkę w realiach IWW albo rewolucji, ale nie globalno-polityczną, tylko klasyczną turówkę z czołgami, pociągami pancernymi i innymi gadżetami?


Jeśli pamiętasz starego Panzer Generala (część pierwszą) - gra o II WŚ - to koleś zrobił nową wersję, w której są jakby 4 gry - klasyczny PG, Allied General, kasier General i jeszcze coś - te dwa ostatnie są o różnych frontach I WŚ. Dość trudne, mogą być bugi, ale całóść za free ;) stąd:

http://www.pgforever.info/

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 05 sty 2012 10:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Dzięki. Obadam.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
M'cin
Post : 05 sty 2012 10:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Trafiłem też kiedyś na coś, co się nazywało Open General - idea była chyba podobna, remake PG2, całkiem sporo map się wydawało, ale nie wiem wszystkiego, nie ściągałem.


*
 
Andrew Vysotsky
Post : 05 sty 2012 12:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Open General jest w necie do pobrania, ale pierwszej wojny to chyba w nim nie ma.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Kynio
Post : 06 sty 2012 00:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


M'cin pisze:
Trafiłem też kiedyś na coś, co się nazywało Open General - idea była chyba podobna, remake PG2, całkiem sporo map się wydawało, ale nie wiem wszystkiego, nie ściągałem.


Open general jest dla Panzer Generala 2 tym, czym 1.13 dla Jagged Alliance 2 - niby ta sama gra, a wszystko inne (lepsze ;) ). Co do WW I na OG - możliwe że coś takiego jest, kwestia e-fila (czyli paczki sprzętowej) i kampanii, a że te z PG2 pasują do OG, a do PG2 na 99% było coś o pierwszej wojnie. Tyle że to już trochę zabawy...

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
M'cin
Post : 04 kwie 2012 17:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009




*
 
Andrew Vysotsky
Post : 22 maja 2020 05:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 82
  • Dołączył: 21.10.2010


Popuś pisze:
Master of Orion to calkiem przyjemna turówka, poza tym oczywiście nieśmiertelna "Cywilka". Co do Fallouta to grałem tylko w demko BoS, wiec raczje nie wiele moge powiedziec...

Najlepsza z całej serii jest MOO 2.

Polecam SPWAW (już było) i SP3.

Rewelka na krzesełko dla dwóch - Perfect General 2 (jest darmowa wersja ready for Win).

History Line 1914-1918.

The settlers.

Battle Isle zwłaszcza późniejsze części.

_________________
Obrazek
Ignorancja jest pychą, a pycha ignorancją.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4


cron