Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Lemur
Post : 09 lut 2007 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Latem bieżącego roku pojawi się gra pt."Wiedźmin" autorstwa polskich programistów. Oczywiśćie w mniejszym lub większym stopniu jest ona opartę o prozę A. Sapkowskiego. Będzie to arcade - cRPG i zapowiada się smakowicie (szczególnie graficznie).
Dobrze się dzieje że pojawia się coraz więcej polskich produkcji, wiecie jaki jest budżet "Wiedźmina"?. 19,1 mln PLN. Czy to dużo nie wiem, ale chybra tak :D . Szczegołnie że pewne polskie epopeje kinowe kosztowały mniej:-).
Gra pewnie będzie fajna, ale piszę to bo zastanawiam się jaki byłby efekt wykorzystania takiej sumy przy tworzeniu kontynuacji pewnej serii gier ;) którą wszyscy bardzo cenimy. Hehe:-) :P
Co pomarzyć nie wolno?! ;)


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez Lemur, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Len
Post : 09 lut 2007 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No o tej grze jest bardzo głośno w polsce i nie tylko. Ale niestety jest to nasz polski DNF, który od kilku lat nie może zostać ukończony. W zeszłym i w tym roku dostałem kartkę świąteczną od Wiedźmina :) Trzebabyło wypełnić małą ankietę i przychodziła pocztówka z wiedźminem i podpisem jednego z twórców gry. Teraz bardzo się zdziwiłem ponieważ w tym roku nie uzupełniałem żadnej ankiety :)

19.1mln zł na grę?! Jak na polską grę to jest BARDZO dużo. Nie lubię tego typu gier ale w tą chyba zagram :D


*
  WWW
Lemur
Post : 09 lut 2007 17:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Taa, 19 polskich melonów:-D. Info z gry online .Ja pewnie też sobie kupię, o ile nie będzie to tylko efektowna nawalanka. Wolałbym jednak gdyby taka suma została przeznaczona na coś czego bardziej oczekuję (JA). Nie można mieć wszystkiego:-).
Apropos marketingu. Miałem kiedyś ciekawą przygodę. To było 4-5 lat temu. Luty,niedziela, dżdżysty i mglisty dzień.Stoję sobie w centrum miasta, przystanek autobusowy. Palę sobie szluga, aż tu nagle słyszę "kla-kla, kla-kla, kla-kla". Myślę sobie to brzmi jak okute końskie kopyta, no ale przecież w Warszawie nie ma raczej końskich patroli policyjnych. Dorożka?. W końcu widzę że pojawiają się trzy sylwetki na koniach. Powoli jadą w stronę mojego przystanku. Co jest kurde, myślę sobie. Jeźdzcy zbliżają się. Nagle dostrzegam że konie są całe czarne, a jeźdzcy mają na sobie czarne płaszcze z kapturami.A u pasów mają..miecze!!. O cholera! Przecież nic nie ćpałem, co to kurde ma byc?.Jeźdzcy są tuż tuż, jadą bardzo wolno. Panna która stała koło mnie cofnęła się w głąb przystanku z totalnym przestrachem w oczach. No a ja stoję dalej i rżnę głupa:-). W końcu są przy przystanku, a ja patrzę się z zadartą głową na te kaptury bez twarzy i glupio się uśmiecham. Jeden z jeźdzców nagle wyciąga rękę i podaje mi kawałek papieru. Jeźdzcy powoli odjeżdżają. Patrzę na kartkę a to... ulotka filmu "Władca Pierścieni"!. To się nazywa marketing, dobrze że na przystanku nie było starszych ludzi, bo nie wiem czy by się skończyło tylko na
moim śmiechu. Niezła historia, co?:-)


*
 
Len
Post : 09 lut 2007 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Mi jakoś się wierzyć nie chce żeby to była prawda :) Ale załóżmy, że jest to prawda. Taka kampania byłaby naprawdę świetna, ale niestety nie zbyt skuteczna bo ile można takim sposobem nawiedzić osób? Raczje nie dużo. Niestety większość producentów ogranicza się do reklamy na popularnych stronach o grahc i czasopismach, a inni nawet tego nie zrobią. A potem się dziwią, że polskie gry się nie sprzedają.


*
  WWW
Lemur
Post : 09 lut 2007 17:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Imputujesz że jestem kłamcą?


*
 
Len
Post : 09 lut 2007 18:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie twierdzę, że jesteś kłamcą. Z jednej strony coś mi mówi, że nie kłamiesz (ponieważ nie widzę żadnego powodu byś miał to robić) ale z drugiej strony takie coś w polsce wydaje mi się niemożliwe :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 lut 2007 18:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja przyznam się że o grze nie słyszałem za wiele ale jak zobaczyłem tę kwotę to sądzę że jak wyjdzie to może to być gra która dołączy m.in. do serii Earth 21xx oraz Painkillera czyli gier i to polskich które w świecie zasłynęły ;)

Mam nadzieję że gra będzie dobra ;)


*
  WWW
Lemur
Post : 09 lut 2007 18:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Ok, tym razem "puszczę to mimo uszu". Historia jest jak najbardziej prawdziwa, a to że może się wydawać dziwna, lub mało prawdopodobna - zgoda. Trzeba pamiętać że "Lord Of the Rings" nie był polskim filmem i kapitał też pewnie nie był polskiego dystrybutora. Charakter tej kampanii musiał być ograniczony bo nie znam nikogo kto by dostał palpitacji na przystanku z tego samego powodu co ja. W dodatku nie pamiętam też o informacjach w mediach o wysłannikach Mordoru nawiedzających Warszawę:-). Nie ulega jednak wątpliwości że to mi się nie przyśniło.
@lukasamd
No i do Call Of Juarez (grafika!).


*
 
snick
Post : 09 lut 2007 20:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


O, Wiedźmin... Książki były świetne, film był badziewny. Pozostała tylko gra... Jaka będzie? Myślę, że po takim czasie produkcji i takich nakładach na pewno dopracowana.

To, czego żałuję, to fakt, że pewnie nie uda mi się jej uruchomić. :P Poza tym jest to RPG... Jakoś nie mam przekonania do tego gatunku.


*
  WWW
Len
Post : 30 mar 2007 15:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wiedźmin został zapowiedziany na wrzesień tego roku. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

W newsie napisano:
News pisze:
Wreszcie. Już obawiałem się że pierwsze dzieło CDP Red Studio okaże się takim naszym polskim, skromnym Duke Nuke Forever. A jednak nie.

Cóż, data premiery DNF (przyblizona) też była wieeelokrotnie podawana :) A Wiedźmina nie mogą ukończyć od 4 lat, jeśli gra jest tak rozbudowana jak mówią to powinny już być testy.

News pisze:
Warto czekać na grę w którą CDP włożyło około 20 milionów złotych.

W CD Action napisali, że 30 mln zł. :]


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 mar 2007 15:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No nie jest to DN For(n)ever i miejmy nadzieję że nie będzie.

Co do kasy - czy to ważne? Liczy się efekt końcowy a nie wydane pieniądze :P


*
  WWW
Len
Post : 30 mar 2007 15:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ważne, bo czy w polsce wydaje się aż tyle kasy na filmy?


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 mar 2007 15:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A ja i tak sądzę że nie ważne - nawet jeżeli włożysz w film 1 MILIARD złotych a będzie on klapą to nikt nie będzie się na to patrzył :P :P :P


*
  WWW
Lemur
Post : 30 mar 2007 16:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Widzieliście trailera z pre-alfy?. Całkiem nieźle wygląda. Zastrzeżenia można mieć do spodoub kierowanie (jak NWN2). No i proporcje między cRPG a zręcznościowycm hack'n'slash. Mam nadzieję że więcej będzie tego pierwszego, bo tekkenowskie combosy e w erpegach nie dla mnie:-).

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
Len
Post : 07 kwie 2007 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Na portalu gry.wp.pl pojawiła się 4 stronicowa zapowiedź Wiedźmina z warszawskiego pokazu. Przeczytajcie.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna


cron