Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Pfc.Enrico Mendel
Post : 22 lis 2013 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 44
  • Dołączył: 19.05.2011
  • Skąd: Toruń


Witam.

Co sądzicie o World of Warplanes?


*
  WWW
Starchris
Post : 22 lis 2013 23:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Mojej opinii nie uzyskasz na ten temat, ponieważ, z braku czasu ja nawet nie miałem przyjemności zagrać w czołgi czy statki i pewnie długo nie zagram, bo wiem, że wszystkie części są niezwykle wciągające, a nie mówiąc już o samolotach, ale z tego co słyszałem, to nie ma się do czego przyczepić, choć niektórzy powiadają, że sterowanie mogło by być lepsze, w sensie bardziej intuicyjne.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 22 lis 2013 23:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


World of Warplanes tak jak World of Tanks, War Thunder, NFS World i inne takie gry to całodobowe pochłaniacze czasu dla ludzi pokroju Tibio-wców. Takie moje zdanie. Po prostu złe doświadczenia.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 23 lis 2013 00:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Pozwolę sobie się nie zgodzić. World of Tanks to bardzo przyjemna gra. Wcale nie trzeba grać 24/dobę. Sam gram od... czerwca... no i już mam co mi odpowiada, odpalam na 2-3 partyjki i tyle. Naprawdę ciekawy pomysł, jakby miała single i była sprzedawana, to byłany pierwsza gra, za którą dałbym nawet i 200zł.


*
  WWW
micand1989
Post : 23 lis 2013 13:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukasamd pisze:
World of Tanks to bardzo przyjemna gra. Wcale nie trzeba grać 24/dobę. Naprawdę ciekawy pomysł, jakby miała single i była sprzedawana.

Kiedyś w to grałem na kompie u brata. To jest gra na łapanie EXPa i kasy. Zamiast rozwijać elementy strategii to ludzie się "kampią" za kamieniem czy ścianą i wychylają się po to żeby wywalić z armaty i schować spowrotem jak w Counter-Strike. Bywa tak że po 15 minutach nikt ani pocisku nie wystrzeli. Zabawa się zaczyna jeśli należysz do klanu albo zbierasz się z ekipą z którą masz stały kontakt radiowy. Potyczka z 14-stoma ludźmi z całego świata których nie znasz to takie właśnie "wychylanie-strzał-chowanie" i jeszcze się z tobą bezmyślnie zderzają, wypychają z dobrych pozycji a nawet walą do ciebie (niektóre nooby jak im się nie odsuniesz to ci walną nawet w plecy).

Single Game? Czyli jak? 1 na 1 na tak dużych mapach?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Ronnie
Post : 23 lis 2013 17:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


micand1989 pisze:
lukasamd pisze:
Single Game? Czyli jak? 1 na 1 na tak dużych mapach?

Raczej chodziło o single player z kampanią jak Call of Duty :)

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 23 lis 2013 23:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ronnie pisze:
micand1989 pisze:
Single Game? Czyli jak? 1 na 1 na tak dużych mapach?

Raczej chodziło o single player z kampanią jak Call of Duty :)

Ja jakoś nie widzę kampanii w której miałbym sam rozwalić 15 stojących/jeżdżących czołgów. Kolejna liniowa fabuła, ustalająca krok po kroku kogo masz rozwalić....i jak. Kampania na 2-3 godziny.

AI wrogów i liniowość fabuły według mnie na minus.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 24 lis 2013 08:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@micand1989:
A czy podczas normalnej wojny dowódcy nie dbali o swoje maszyny? Nie "kryli" się np. za zabudowaniami aby nie oberwać? Moim zdaniem całkiem nierealnym scenariuszem byłyby takie totalnie frontalne ataki, przynajmniej nie w takiej skali, gdzie maszyn jest stosunkowo niewiele. Dochodzi natomiast fizyka i matematyka, bezlitosne np. gdy walimy do kolesia ustawionego pod odpowiednim kątem (rykoszetuje aż miło). Nierealnym jest, że ścierają się ze sobą maszyny z różnych okresów i różnych stron np. M4 Sherman walczący z rosyjskim KV-1... no ale to się da wybaczyć, zresztą mają wprowadzić bitwy historyczne. O 15 minutach to ogromnie przesadziłeś, tyle trwają przecież całe bitwy... byłyby remisy 0:0... Jeżeli jest impas, to trwa pierwsze 2-3 minuty, potem jest już na ogół sieczka, lub powolne "wykryj... zniszcz". A zachowanie graczy? Jak w każdej grze multi jest różnie. Są gracze, są i parapety, tego nie unikniesz. Są też mapy, które wymuszają "kampienie", bo to najlepsza strategia. Zespół się ustawia i szykuje, a w odpowiednim momencie do przodu lecą zwiadowcy. Co wykryją, szybko znika pod naporem ognia.


*
  WWW
micand1989
Post : 24 lis 2013 12:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


lukasamd pisze:
no ale to się da wybaczyć, zresztą mają wprowadzić bitwy historyczne.

Już od dawna są. Zresztą jak się ludzie dogadają na forum czy czacie to robią co chcą.
lukasamd pisze:
O 15 minutach to ogromnie przesadziłeś, tyle trwają przecież całe bitwy... byłyby remisy 0:0... Jeżeli jest impas, to trwa pierwsze 2-3 minuty, potem jest już na ogół sieczka, lub powolne "wykryj... zniszcz".

Są takie 15 minutowe. Sam grałem kiedyś w składzie ja-Type59 + 14 arty (głównie GwPanther) na prawie taki sam skład przeciwników. Zanim ja nie ruszyłem to nikt nie wywalił. Pochowali się po rogach mapy, krzakach, pagórkach i było 15 minut stania. Dopiero na koniec ktoś mi napisał że mam za przeciwnika IS-3 + 14 art.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 24 lis 2013 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


I to jest wada gier matchmakingowych. Wolę dedykowane serwery, gdzie wpadasz i grasz ze znajomymi.
Co do samych gier, czołgi wyglądają fajnie, ale mam już swoje uzależnienie. A od WOWp lepiej prezentuje się War Thunder.


*
 
Bastula
Post : 25 lis 2013 22:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 16.03.2012
  • Skąd: Łodygowice


World od tank gram cały czas i mi się podoba ze względu na sprzęt bo niestety niektórych czołgów nie zobaczysz w innych grach.Z tym chowaniem po krzakach muszę się zgodzić z kolegami ale czasami co masz zrobić jeśli masz słaby czołg a przed tobą mocniejszy przeciwnik.Natomiast w world of warplanes gram od paru dni i już przypadła mi do gustu.W obu grach żeby mieć lepszy sprzęt trzeba mieć premium lub złoto ale nie ukrywajmy się że bez tego i tak świetnie można się bawić.Inni mogą wymieniać wady obu gier ale mi tak się będą podobać.Każdy po prostu ma inne gusta.


*
 
lukasamd
Post : 26 lis 2013 00:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Z tym złotem nie przesadzajmy... Kolesie walący z golda np. w WoT to raczej T7 i wyżej. Na niższych nie opłaca się tego brać nawet.
A na niższych też idzie się dobrze bawić ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron