Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
mtl
Post : 30 cze 2007 00:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dla wielu zapewne nie bedzie to nawet zaskoczeniem (ostatnie informacje o modzie pojawily sie wieki temu) - postanowilem wstrzymac prace nad NO i juz do nich nie wracac.

Powody? Nie, nie utrata danych czy eksplozja dysku twardego. Po pierwsze - od dluzszego czasu, zaczalem traktowac robienie tego moda jak jakiegos rodzaju obowiazek, a nie tak to mialo wygladac. Po drugie - najprostszy - brak checi. Prace zostaly rozpoczete prawie 1,5 roku temu - wtedy sprawa wygladala calkowicie inaczej, byli ludzie do pomocy, calkiem inne zalozenia. Kazdy powie 'kolejny z wielkim poczatkowym zapalem, ktory zgasl po jakims czasie' - nie zaprzecze, ma racje. Po trzecie, powod bardzo naciagany - ogloszone prace nad Last Stand i dluzszy Legion 2 - beda inne polskie modyfikacje, nikt nie powie, ze anulowano jedyna polskiego moda.

Materialy z moda, ktore dotychczas zostaly wykonane znajdziecie pod adresem http://moteel.diinoweb.com/files/nocoficerow/ Jest tam przede wszystkim fabula moda, postacie, zadania, czyli opis tego co mialo znalesc sie w modyfikacji. Poza tym jest pare nowych i kilka przerobionych tilesow przerobione przeze mnie twarze, nowa strona MERC i mape Devat (a raczej jej szkic, zrobiony na szybko). Nie znajdziecie tam za to zadnych map (gdyz aby z nich skorzystac, musieli byscie sciagnac rowniez wszystkie tilesety jakie zostaly zrobione, a to kolo 120MB, ktorych nie mam zamiaru nigdzie wrzucac) oraz zadnych tekstow postaci, emaili. Jezeli ktos chce je wykorzystac w swojej modyfikacji - nie widze problemow (poza osoba Bartek0511 - tobie nie pozwalam).

Mam tylko nadzieje ze inne polskie projekty nie skoncza tak jak Noc Oficerow.



Jest jeszcze jedna sprawa - bronie ktore mialy znalesc sie w modyfikacji. Otoz po rozmowie z vai1987, zgodzil sie on wykonac liste broni do modyfiakcji, ktora miala bazowac na Chinskim dodatku do 1.13. Wszystko bylo OK, do momentu, w ktorym natknalem sie na pliki Bartka0511 na serwerze Funpic.de - http://bartek.ba.funpic.de/ (teraz juz konto zostalo usuniete). Pliki te nie byly w zaden sposob zabezpieczone, nie bylo nawet pliku index.php, uniemozliwiajacego wylistowanie katalogu. Byly one POWSZECHNIE dostepne, wystarczylo wejsc na serwer. Jakie bylo moje zdziwienie, gdy znalazlem tam liste broni, ktora wczesniej otrzymalem od vai1987 (plik guns.txt - http://moteel.mo.funpic.de/nocoficerow/guns.png , http://moteel.mo.funpic.de/nocoficerow/guns_list.png . Coz, widac, mialem wczesniej lepsze mniemanie o vai1987.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 30 cze 2007 08:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Szkoda że moda nie będzie bo zapowiadał się bardzo ciekawie - teraz jeżeli już definitywnie zapadła decyzja o jego anulowaniu mogę chyba powiedzieć że starałem się jakoś pomóc w jego tworzeniu (wymyślanie zadań pobocznych i najemników). Szkoda bo całość (jak można zobaczyć z opublikowanych materiałów) zapowiadała się nawet lepiej niż doskonale :(

Doskonała fabuła (motyw z uwięzieniem) oraz co najważniejsze - bardzo rozbudowane zadania poboczne czego do tej pory w Jaggedach nie było :<


*
  WWW
Len
Post : 30 cze 2007 10:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Eh, wielka szkoda. Zapowiadało się bardzo dobrze :( Mógł być pierwszy polski porządny mod a wyszło jak zawsze. Dobrze jednak, że udostępniłeś pliki, może ktoś postanowi reaktywować projekt?

I dobrze, że nie ściemniasz tylko od razu powiedziałeś o co chodzi. Większość moderów nudzi się projektem po czym wymyśla śmieszne wytłumaczenia.


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 30 cze 2007 12:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Spoko Moteel, nadprawdę fajnie że walisz prosto z mostu i nie ściemniasz. Widać że jesteś odpowiedzialny i uczciwy.
Przez parę ostatnich tygodni pomagałem trochę Moteelowi z postaciami, ale straconego na tym czasu nie żałuję ;-)

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
mtl
Post : 30 cze 2007 13:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
I dobrze, że nie ściemniasz tylko od razu powiedziałeś o co chodzi. Większość moderów nudzi się projektem po czym wymyśla śmieszne wytłumaczenia.


Proste, co mialem wymyslec kolejne glupie wytlumaczenie, w ktorym nie bylo mojej winy. Kolejna katastrofa dysku, albo moze eksplozja calego mieszkania doprowadzily do utraty danych? Moge sie zalozyc, ze wczesniejszcze polskie projekty, ktore upadly z powodu 'utraty danych', zakonczyly zywot z powodu braku dalszych checi ich tworcow.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 30 cze 2007 13:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No właśnie nie miałeś bo to już oklepane wytłumaczenie znane wszystkim dzięki starym moderom, którzy przyszli, zrobili nadzieję i poszli ;)

Ty powiedzialeś od razu o co chodzi, i dobrze.


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 cze 2007 14:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Miał jeszcze inne wytłumaczenia do wyboru np. : "lukasamd znowu zawracał mi dupę aby zrobić jakieś grafiki i nie miałem czasu na NO" :056:


*
  WWW
mtl
Post : 30 cze 2007 14:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


lukasamd pisze:
lukasamd znowu zawracał mi dupę aby zrobić jakieś grafiki i nie miałem czasu na NO


No! Wkoncu odezwal sie ten, ktory najbardziej przyczynil sie do upadku NO :diabel: :P

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 30 cze 2007 15:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


moteel pisze:
No! Wkoncu odezwal sie ten, ktory najbardziej przyczynil sie do upadku NO :diabel: :P


Teraz to już będziesz 24/h na dobę przed Photoshopem/Gimpem/itp. siedział :D :lol: :D

Dobra ale kończąc oftopa - czytam zadania i widzę że sporo na podstawie Fallouta 2 jest tzn. było.


*
  WWW
vai1987
Post : 03 lip 2007 18:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 109
  • Dołączył: 13.10.2006
  • Skąd: Sucha Beskidzka


Moteel olał sprawe bo pewnie szykuje wyprawe krzyzową na siedzibe Beshedy ;D za Fallouta 3

_________________
You never know


*
 
lukasamd
Post : 03 lip 2007 18:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Hm.. to również można brać pod uwagę - jak widać po opisach na aqq moteel nie daruje im tego co zrobili z F3 :-D No pięknie - jak tam wparuje to F3 nie będzie wcale... :056:


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron