Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 22 kwie 2007 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jagged Alliance 2: Back To Business

W Karroto rozbija się samolot, na pokładzie którego przebywa prezydent. Wówczas terroryści przejmują całkowitą władzę w kraju. Tworzą się siły oporu, a w konsekwencji wybucha wojna domowa. Sąsiednie państwo, Tracona, korzystając z okazji przystępuje do ekspansji na terytorium Karroto. Pewnie nawet nie wiedziałbyś o istnieniu tego kraju, gdyby Enrico Chivaldori nie napisał do ciebie z pewnym zadaniem: odnaleźć prezydenta, wyjaśnić wszystkie okoliczności i zrobić porządek z całym tym burdelem.

B2B to niemiecka modyfikacja do JA2UB, niestety nie mogę o niej powiedzieć zbyt wiele ponieważ sam w nią nie grałem. Jednak mogę powiedzieć tyle, że właśnie pojawiła się nowa wersja B2B VM Edition. Mozna go pobrać tutaj.

Jeśli ktoś już w to grał proszę o opinie, niestety ale bardzo mało wiadomo o tej modyfikacji. Jedynym polskim źródłem jest opis na JAC do którego czytania także zapraszam.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 22 kwie 2007 19:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Len pisze:
B2B to niemiecka modyfikacja do JA2UB


do JA2UB ale ta wersja jest w wersji ruskiej ;/

Kilka zmian które narazie zauważyłem:

- zmienione menu i jego czcionka (po prostu bomba !!)
- w AIM pojawiła się postać Bigginsa,
- nowe bronie, pancerze, itp.
- lekko zmieniony interfejs Laptopa i AIM,
- zmienione oblicze MERC
- MERC teraz się nazywa "MERC Elite Forces" :D :D
- Nowa postać w MERC,
- nowa postać pilota,
- nowy interfejs gry,

a teraz pliki:

znalazłem masę nowych twarzy, tilesetów (niekótre z niepowstałego moda Fallout Raider Menace) i co naważniejsze są normalne mosty, okopy i mnóstwo innych zmian.

Screeny:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


*
 
djt
Post : 22 kwie 2007 22:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Hej.

Grałem, przeszedłem, bardzo mi się spodobała.

1. Generalnie chodzi o to, że prezydent Karrottistanu (nie Karroto), państewka pomiędzy Arulco, Traconą i Balmorią ginie w wyniku katastrofy samolotu. Władzę w kraju obejmuje samozwańczy generał "El Toro", przeciw któremu buntuje się część ludności wiernej prezydentowi. Wybucha wojna domowa. W tej sytuacji gość prosi o pomoc Traconę, która zajmuje cześć Karrottistanu... i w tym momencie do sprawy miesza się Enrico Chivaldori, wynajmując najemników, którzy mają wyjaśnić, co tak naprawdę się stało z prezydentem i odnaleźć agenta Arulco o kryptonimie "Odyseusz".

2. Zainstalowałem na wersji 1.01pl (płytka z wydawnictwa Extra Gry), wszystko chodziło jak trzeba, ale modyfikacja jest bardzo niestabilna. Nie wiem, może na jakichś angielskich/niemieckich wersjach chodziło to jak złoto, na naszej strasznie grymasiło. Najczęściej gra po prostu wylatywała do Windowsa podczas rozmów z postaciami (chociaż o tym wspominano w readme). Wymuszało to zatem ekstremalną ostrożność i częste zapisywanie.

3. Po włączeniu gry pewne zaskoczenie: Bigginsa mozna wynająć w AIM, a Irę w MERC.

4. Generalnie sektory mozna podzielić na trzy części: najpierw poruszamy się w północno - wschodnich sektorach, potem schodzimy na południe, nastepnie da zachód (wyspa). Pamiętam, że początkowo ruszyłem na południe, ale jak w jednym z sektorów (miasto Greifenstein) zobaczyłem BITWĘ ponad 20 samoobroniarzy z 32 wrogami i 4 czołgami, to mając w garści barracudy, steny i inne takie, ze skruchą wyszedłem z sektora :-). NPC jest dość dużo, ale większość nie do zrekrutowania, niektórzy wrodzy. Wielu znamy z JA2... Na szczęście w jednym z północnych miast - Grayvalon - jest handlarz (znany wszystkim Mickey z JA2, który porzucił branżę futerkową na rzecz handlu bronią). Wybór asortymentu jednak ma słaby, nawet po dłuższym okresie gry.

5. Przeciwnicy występują w kilku sortach: najcześciej spotykani to żółte koszulki (rebelianci), czerwone koszulki (wojska Tracony), zielone koszulki (wojska Karottistanu, wierne prezydentowi) i eliciarze w szarych lub czarnych koszulach. Są też wojska ONZ (niebieskie koszulki)!
Na uwagę zasługują misje i zaskakująca fabuła (np. polowanie na... wampiry! :-D) Warto też szperać w napotkanych kopaniach: z jednej pamiętam wytargałem dokładnie 9450 $, z drugiej aż 30.000! I nikt się nie upomniał :-D

6. Jest dużo nowych broni, m.in. Sten (cienki moim zdaniem), kilka fajnych szotgunów, izraelskie i włoskie karabiny 5,56 mm, RPG-7 itp., ale najwięcej jest nowych przedmiotów, niektóre dla żartu (np. biustonosz). Występuje bardzo dużo czołgów, szczególnie na terenie Tracony. Mniej skuteczne są LAWy, RPG-7 może przy dobrych wiatrach zniszczyć czołg jednym pociskiem.

7. To w tej modyfikacji Biff osiągnął 8 poziom i 100 celności (tylko w czasie walk)...

Generalnie polecam!

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
gonzo_68
Post : 01 maja 2007 10:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Próbowałem instalować rosyjską wersję B2B (2.0 i 2.1), ale większość tekstów jest nieczytelna, widać jakieś krzaczki zamiast cyrylicy.
Próbowałem polskiego UB i wersji Gold, Windy XP SP1 i SP2, ale bez efektu. Zmieniałem też obsługę obcych języków i klawiaturę na rosyjski - nie pomogło.
Tak instalacja na czyste UB jak i na niemieckiego MOD-a (rosyjskie wersje dają możliwość takiego wyboru).
Zna ktoś może powód tych kłopotów i sposób ich rozwiązania?


*
 
Len
Post : 17 kwie 2009 14:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


JA2: Back To Business będzie po angielsku
Cytuj:
Wiele wskazuje na to, że już niedługo zagramy w Jagged Alliance 2: Back To Business przetłumaczone na język angielski. Przypomnijmy, że oryginalna wersja jest po niemiecku, językiem za którym wielu Polaków nie przepada. To można wywnioskować z ilości osób, które grały w ową modyfikację. Takich, które ją ukończyły jest jeszcze mniej i to pomimo faktu, że B2B zaliczane jest do grupy najlepszych modyfikacji stworzonych na bazie JA2.

W ubiegły wtorek z zamiarem przetłumaczenia wyszedł Off_Topic. To ta sama osoba, która niedawno dokonała częściowego tłumaczenia JA2: Night Ops, oczywiście na język angielski. I wydaje się, że ma w tym wprawę, bo prace nad angielskim B2B idą pełną parą. Oczywiście, nie wiadomo jak będzie z jakością ale Off_Topic chyba wie, co robi. Z rzeczy, które pozostały do zrobienia należy wymienić teksty interface'u gry, listy czy dialogi postaci NPC i RPC.

Autor tłumaczenia, Off_Topic, poszukuje testerów, więc jeśli czujecie się na tyle pewnie i dobrze radzicie sobie z odczytywaniem angielskich tekstów to droga stoi otworem. Możecie skontaktować się z nim za pomocą naszego forum, w tym miejscu. A tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z modyfikacją zapraszamy do naszego artykułu.


*
  WWW
mtl
Post : 17 kwie 2009 15:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Dobrze słyszeć, że będzie angielska wersja.

Z jednej strony dobrze, że powstaje następne tłumaczenie, jednak z drugiej strony, to Off_Topic mógłby ukończyć najpierw poprzedni projekt (tłumaczenie NightOps), lub chociaż doprowadzić go do stanu, w którym nie koniecznie wszystko było by przetłumaczone, ale nieprzetłumaczone zwroty pojawiały by się naprawdę rzadko (nie mówiąc już o jakiś testach, czy sprawdzeniu poprawności tłumaczenia pod kątem kontekstu wypowiedzi).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
lukasamd
Post : 17 kwie 2009 19:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Właśnie. Nie sztuka rozpocząć kilka takich tłumaczeń, sztuką jest zakończyć je ;)
Niemniej jednak takie tłumaczenie bardzo się przyda - wtedy można pomyśleć i o polskiej wersji, a B2B to przecież rozbudowana modyfikacja (a ze względu na język, u nas raczej mało popularna).


*
  WWW
djt
Post : 18 kwie 2009 19:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Pamiętam, że gonzo_68 zrobił kompletną solucję do B2B - ja tłumaczyłem wszystkie teksty z niemieckiego. Miała być opublikowana na LA, ale nic z tego nie wyszło... Może mogłaby się przydać?
Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
lukasamd
Post : 18 kwie 2009 20:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Oczywiście że tak. Wrzuć na sendspace / rapidshare / coś podobnego i napisz na PW / GG.


*
  WWW
Len
Post : 18 kwie 2009 20:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Po opublikowaniu zangielszczenia modyfikacji na pewno przybędzie graczy (m.in. ja ;)). Tylko dobrze by było gdyby jeszcze Gonzo_68 wyraził zgodę, żeby potem nie było niepotrzebnych nieporozumień.


*
  WWW
emanuel
Post : 18 kwie 2009 22:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


mogę być testerem, wybierzcie miejsce i czas :>

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
gonzo_68
Post : 19 kwie 2009 11:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Cześć.
Nie mam zastrzeżeń. Skoro nie opublikowało tego LA, a są chętni do zapoznania się z efektami pracy djt i moimi, to wyrażam zgodę. Kto chce niech korzysta. Zrobiliśmy tę solucję 2 lata temu.


*
 
djt
Post : 19 kwie 2009 11:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Ok, gdzieś to mam na dysku. Połączę pliki (było tego kilka części), poprawię i dam znać skąd pobrać. Plik będzie dosyć spory jak na dokument bo ma w sobie obrazki. Chyba, że Gonzo masz pełną wersję...
Pozdrowienia

[EDIT]
No właśnie Gonzo mi przypomniał :crazy: , że zrobiliśmy też solucję do Vengeance, więc... :)

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


Ostatnio zmieniony 19 kwie 2009 12:56 przez djt, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
gonzo_68
Post : 19 kwie 2009 11:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Mam wszystko, podeślę Ci i komu jeszcze będzie trzeba.


*
 
djt
Post : 19 kwie 2009 12:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)



_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron