Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
SaviolaMaster
Post : 20 paź 2013 14:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Więc tak, nie chcąc sobie przesłodzić a może nawet utrudnić, tak jak zawsze zmieniam w .ini takie rzeczy jak def i dmg wroga czy kase z kopalni. Lubię w zamian za to poszaleć 6 IMP'ami, którzy jednak nie są aż tak przekokszeni.
Więc kiedy zacząłem dodawać sobie itemki do sektora startowego natrafiłem na masę nieprzyjemności.
Takie itemy jak Stealth Ops (nie ważne która część), czapka - wkładka pod hełm, większość tych dodatków ( w sensie plecaczki, inne kieszonki) czy takie ciekawe itemki (bo wcześniej ich nie widziałem) jak Medic/Mechanical czy inne Vesty nie ważne czy Spectra czy inne etc. powodują, że przy podniesieniu z ziemi wywala grę. Reinstalki, ponowne położenie itemu czy inne tego typu zabiegi nic tutaj nie dają. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości kiedy się coś takiego dorwie albo zamówi u Bobbiego to nie będzie wywalać.
Szkoda, bo to uniemożliwia zwieńczenie mojego dzieła. Jakieś pomysły?

Od razu chciałem się jeszcze spytać, bo próbowałem ogarnąć ale jestem tak zielony jak szczypiorek na wiosnę i nie ogarnąłem do końca.
Mianowicie jak dodać najemnika do A.I.M? Już tłumaczę co chce zrobić.
Jako, że mam te błędy więc nie dodam tych itemów z edytora, a przy okazji coś takiego byłoby fajne to chciałem dodać (albo podmienić) najemnika z A.I.M na IMP'a (za pomocą Merc editora) - tj. podmienić głos i avatar - da radę? Gdzie są te pliki bo znaleźć ich nie mogę.
Reszta to parametry - to wiadome, chociaż kilku nie ogarniam ale to potem jeśli w ogóle - od razu zaznaczam, nie znalazłem żadnego poradnika na forum dotyczącego Merc Editora.

Natomiast nurtują mnie jeszcze związane z tym kilka wątków:
- da się zmienić (jak tak to gdzie bo tez znaleźć nie mogę) opis najemnika w aktach A.I.M (plus te info dodatkowe)
- limit 21 slotów jest limitem fizycznym (tj. czy wywali grę po jego przekroczeniu?), bo raczej na pewno więcej nie byłoby widać w okienku
- w Merc Editorze można wybrać 2 Old Traity i 3 New Traity - rozumiem, że aby merc miał speca w tym to trzeba go wybrać 2x, a ta ilość łącznie 5 do wyboru jest maksymalną do ustalenia?

Chwilo to wszystko, może ktoś pomoże - dzięki z góry.

PS: mam jeszcze problem przy odpalaniu giery, napisałem o tym w innym temacie.


*
 
micand1989
Post : 20 paź 2013 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


SaviolaMaster pisze:
Takie itemy jak Stealth Ops (nie ważne która część), czapka - wkładka pod hełm, większość tych dodatków ( w sensie plecaczki, inne kieszonki) czy takie ciekawe itemki (bo wcześniej ich nie widziałem) jak Medic/Mechanical czy inne Vesty nie ważne czy Spectra czy inne etc. powodują, że przy podniesieniu z ziemi wywala grę.

Najpierw zainstaluj czyste JA2, nałóż 1.13 v4870, i dopiero AR.
Odpal INI edytor i zmień w ustawieniach na 1.13 AR.
Ja wygląd i dźwięk przedmiotów odpowiada plik Items.xml (Data-AR/TableData/)

Opis pliku tutaj:
http://forum.jagged-alliance.pl/modyfik ... -t226.html

A tutaj masz podpowiedź jak zmienić przedmioty żebyś mógł je kupować:
http://forum.jagged-alliance.pl/modyfik ... t3250.html

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
SaviolaMaster
Post : 20 paź 2013 18:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


@micand1989

Co do instalki najpierw samego 1.13 - sprawdzę.

Nie chodzi mi o wygląd broni tylko o to, gdzie znajdę głosy i avatary najemników w tym IMP tak, żebym mógł podmienić to i np. w ten sposób mógł kupić w A.I.M moją własną postać. (np. IMP)

Co do przedmiotów to też nie to o co mi chodzi.
Tylko czy jest limit przedmiotów startowych dla najemnika z A.I.M - gdyby właśnie chcieć go sobie stworzyć/dodać.


*
 
Starchris
Post : 20 paź 2013 18:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
SaviolaMaster
Post : 20 paź 2013 18:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Starchris pisze:
Nie, nie, nie, taka instalacja nie jest już potrzebna, jestem już na etapie aktualizacji modów 1.13 i Arulco Revisited już jest po i również w ini editor jest zmiana automatyczna na 1.13 AR. Wystarczy ściągnąć wypakować i skopiować bezpośrednio do JA2. Wersje są następujące:

https://jagged-alliance.pl/plik489/
https://jagged-alliance.pl/plik531/
https://jagged-alliance.pl/plik532/


Ok, więc tą kwestię mamy załatwioną, teraz pytanie jak naprawić te wywalanie do gry. Bo o ile jest to może jakieś "przeciążenie", bo tyle napakowane z edytora to jest ok, bo przecież nie muszę tego robić. Jednak gdyby się okazało, że w dalszym etapie wraz by wywalało z gry to już byłaby masakra. Pamiętam kiedyś tak miałem w WF AIMNAS 1.13 czy jakoś tak. Ale to było przepakowane więc błędy się zdarzały i na szczęście tylko w kilku przypadkach.

BTW, jest może jakiś poradnik do tego Merc Editor/ktoś zna odpowiedzi na moje pytania?


*
 
SaviolaMaster
Post : 21 paź 2013 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Jak w temacie, od kilku dni nie mogę odpalić gry.
Na podstawkę JA 2 Gold 1.12 przerzucam pliki z AR.
Efekt - .exe nie reaguje, ini działa normalnie (ale nawet z niego launcher nie reaguje).
Czy zmieniane cokolwiek gdziekolwiek czy nie - bez zmian. Odpalanie z administratorem, zgodnością win 98 czy XP, w oknie czy tego typu cusie nie pomagają, dalej brak reakcji.
Podstawka angielska, patch z Bear'a pobrany, czy AR Eng czy PL bez różnicy.

Miałem gdzieś na lapku starą podstawkę z polskiego JA2 ale w plikach zmieszanych z New Classic 1.13, mimo to po przerzuceniu moda AR działało. Jednak po dwóch dniach przestało. Exe nie reaguje a przy odpalaniu .ini editora wywala error coś tam z frameworkiem i czymś jeszcze. (owszem majstrowałem tam sporo ale to tyle co zmiany w AR setting przez ini - czyli plik JA2_setting oryginalny + skill_settings)

Reinstalek było mnóstwo, podstawka nawet z dwóch różnych źródeł - cały czas to samo.
Od razu dodam, że antywir nic tu nie daje, bo na początku wywalało czarny ekran (ta polska podstawka), gdzie to wyłączeniu jego już działało, natomiast ta angielska od początku nie reaguje, czy włączony jest antywirus czy nie.

Wątpię żeby to coś mogło być z DirectX czy sterownikami. No na koniec wypada mi dodać, że przy samej podstawce - tj. czystym JA2 gra odpala normalnie (stary Jagged w 800x600 :P), a po zainstalowaniu (przerzuceniu plików de facto) jakiegokolwiek moda, właśnie ten efekt (próby na AR wersji ENG&PL, New Classic i JA2.5 UB 1.13 - tu w ogóle cyrki bo jak wbijałem do folderu z grą, nawet samego moda to po chwili mi ścianało kompa i tylko kursor chodził a nic nie reagowało)

W zasadzie to tyle w tym temacie, tak obok tematu to z tym Merc Editorem sobie odpuszczam, pobawię się z IMPItemChoices.xml, chociaż zastanawiam się czy da się zmienić gdzieś wartości, dla których po wybraniu perków (traitów) zmienia się minimalna wartość Ability - np. kiedy wybieramy bodybuilding to nie możemy mieć mniej niż 60 zdrowia (przynajmniej tak jest w czystym UB jak sprawdzałem, bo z uwagi na mój problem nie mogę teraz tego sprawdzić w JA AR).

To tyle w tym temacie jak na razie. Może trochę to bez ładu i składu ale jak znajdzie się ktoś to będzie umiał pomóc to najwyżej jeszcze raz wytłumaczę.


*
 
Starchris
Post : 21 paź 2013 20:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Zrobiłeś praktycznie wszystko i to już powinno działać, a skoro nie działa, to należy już teraz brać wszystko pod uwagę, łącznie z tym, że z Twoim komputerem coś się stało.

Ja ze swej strony sprawdziłem na trzech komputerach wszystkie wersje w naszym dziale Download

1. WIN Xp 32
2. WIN 7 32
3. WIN 7 64

Wszystko uruchomiło się bez zarzutu i chodziło bez zająknięcia. Jeśli masz możliwość spróbuj wykonać czystą instalację JA2 na innym komputerze i tam zainstalować AR. Będziesz przynajmniej pewien, czy to wina Twojego Kompa, czy nie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
SaviolaMaster
Post : 21 paź 2013 20:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Właśnie zamierzam to zrobić na lapku, mam tam Win 7 HP 32 bit.
Podejmę potem jeszcze próbę (jutro) na moim kompie, ale chyba jednak coś musi być nie tak - martwi mnie to, że każdy mod sprawia że mi exe nie reaguje oraz to, że mod UB 1.13 w ogóle mi kompa zwiesza, nawet sam folder z plikami kiedy do niego wejdę.

PS: dzięki za przeniesienie i sklejenie tematów oraz zmianę tematu na ogólny - odpowiedni. Sam zastanawiałem się jak tu ogarnąć "ten burdel", więc jeszcze raz dzięki za to.


*
 
Starchris
Post : 21 paź 2013 20:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


SaviolaMaster pisze:
że mod UB 1.13 w ogóle mi kompa zwiesza, nawet sam folder z plikami kiedy do niego wejdę.

Mod 1.13 już jest nieaktualny w sensie jako osobna gra (niedługo stanie się nieaktywny) w naszym dziale download. Teraz w najnowszej wersji BETA 1.13, został on w całości zaimplementowany, wczoraj grałem i gra się bez zarzutu. Zresztą sam zobacz.

https://jagged-alliance.pl/plik508/

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
SaviolaMaster
Post : 21 paź 2013 21:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Starchris pisze:
Mod 1.13 już jest nieaktualny w sensie jako osobna gra (niedługo stanie się nieaktywny) w naszym dziale download. Teraz w najnowszej wersji BETA 1.13, został on w całości zaimplementowany, wczoraj grałem i gra się bez zarzutu. Zresztą sam zobacz.

https://jagged-alliance.pl/plik508/


To by w sumie wyjaśniało tę kwestię. Dzięki za info - faktycznie zaimplementowane, miło.


*
 
SaviolaMaster
Post : 22 paź 2013 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Starchris pisze:
Zrobiłeś praktycznie wszystko i to już powinno działać, a skoro nie działa, to należy już teraz brać wszystko pod uwagę, łącznie z tym, że z Twoim komputerem coś się stało.

Ja ze swej strony sprawdziłem na trzech komputerach wszystkie wersje w naszym dziale Download

1. WIN Xp 32
2. WIN 7 32
3. WIN 7 64

Wszystko uruchomiło się bez zarzutu i chodziło bez zająknięcia. Jeśli masz możliwość spróbuj wykonać czystą instalację JA2 na innym komputerze i tam zainstalować AR. Będziesz przynajmniej pewien, czy to wina Twojego Kompa, czy nie.



Więc tak, podjąłem jeszcze jedną próbę zainstalowania u siebie - nawet już czyste JA2 nie reagowało.

Po instalacji na laptopie (część JA2 z JA 2 Gold - czyli bez drugiego obrazu z UB, następnie patch 1.12 Gold z Bear's Spit'a, następnie skopiowanie całej zawartości AR 1.4 ENG - wyjaśnione w 100% dokładnie raz jeszcze, bo jak już doświadczenie pokazało wystarczy zrobić cokolwiek nie tak, żeby już było źle :P) działa jak natura chciała (tylko antywira trzeba było wyłączyć), chociaż okaże się jeszcze jutro jak się będę bawić testowaniem nowego sprzętu - czyli to co chciałem zrobić, a na swoim pececie nie mogę w chwili obecnej.

Wczoraj pożyczyłem pliki koledze, dałem mu JA 2 z JA2 Gold z patchem i pobrałem dla niego czystą 1.13, wersje stabilną z 2012r. (4870 bodajże). Dziś do mnie dzwonił, że stworzył mnie, siebie i swoją dziewczynę i sobie popyla - więc raczej działa u niego :P.
Ma on stary sprzęt i XP'ka - wiem bo to mój sprzęt był,a Windowsa sam mu robiłem.

Więc w chwili obecnej wychodzi na to, że wina znajduje się w moim kompie. Jutro (na lapku) jak po serii testów z udziałem edytora i plików settings (będę podmieniać np. IMPItemChoices.xml) będzie dalej śmigać, to oznaczać będzie definitywnie, że to mój sprzęt.
Co ciekawe wiele gier (nie tylko starych) nie działa mi właśnie na lapku, gdzie na kompie działają bez problemu, jak również mam tam spiepszony explorer windowsowski. Ciekawe prawda?


*
 
SaviolaMaster
Post : 25 paź 2013 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Ok pora na kolejne informacje z frontu.
Więc tak, na laptopie wszystko u mnie śmiga elegancko, w każdej rozdzielczości, bez żadnych administratorów itp., w sumie nawet antywirusa nie muszę wyłączać.

Nie ogarniam tylko jednej rzeczy, kiedy podmieniam plik IMPItemChoices.xml to nie widzę efektu w grze.
Ustawiłem sobie kilkanaście itemów z działu default (chce je przejrzeć w grze i dokonać ostatecznej selekcji), plik podmieniłem - przeszukałem kilkanaście razy każdy jeden folder, ten plik znajduje się w Data oraz Data 1.13. W AR data nie ma go (ale nawet jak tam go wkleiłem z ciekawości co się stanie to też nie było efektu). O co może chodzić? To tylko plik .xml.

EDIT:

Wpadłem na pomysł i sprawdziłem dwie rzeczy. Pierwsza to taka, że przerzuciłem sobie na pulpit cały katalog gry z laptopa - niestety dalej to samo. Jednak zrobiłem jeszcze jeden bajer. Jako, że nośnikiem był pendrive'a, odpaliłem pliki na nim. Działa :P.
Czyli to już pewne, że problem siedzi w moim kompie. Od razu mówię, że nic w nim nie zmieniałem (a tym bardziej grzebałem) - tu jedyne co mnie niepokoiło od początku to to, że po wybraniu polskiego języka mam kilka słów po angielsku :D. Np. mam Starting Windows, a potem już na tym niebieskawym tle Zapraszamy :P. Takie tam błędziki w tekście.

BTW, dalej nie mam pojęcia o co może chodzić, nigdzie info znaleźć nie mogę na ten temat..

PS: @starchris scaliłeś te wątki i przerzuciłeś, tylko zauważyłem że temat jest w dziale JACenter.pl » Forum dyskusyjne » Modyfikacje i modyfikowanie » Inne, w momencie gdzie kwestia mojej zabawy w podmianę plików jest traktowana ekstra, a nie bez powodu moja (pierwotna) nazwa tematu mówiła o błędach. Bowiem o moich problemach/błędach z grą jest głównie ten temat poświęcony, dodatkowo (tak jak to też miało miejsce pierwotnie w temacie) chodzi tu o wersję AR 1.13 :)).


Ostatnio zmieniony 25 paź 2013 22:53 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 4 razy

*
 
Starchris
Post : 25 paź 2013 22:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


No a przypadkiem nie powinieneś tego zrobić właśnie w folderze Data-AR?

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
SaviolaMaster
Post : 25 paź 2013 22:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Starchris pisze:
No a przypadkiem nie powinieneś tego zrobić właśnie w folderze Data-AR?


Edytowałem posta, nie zauważyłem że już odpisałeś.
W Data-AR => TableData nie ma w ogóle pliku IMPItemChoices, są tylko civgroupsnames i mercprofiles w xml'ach.
Mimo to nawet jak wkleiłem tam IMPItemChoices dalej nie ma żadnego efektu. (jak już wspomniałem, podmieniałem również każdy inny IMPItemChoice co by sprawdzić czy ma to wpływ jakiś - chociaż nie powinno, i nie miało)

EDIT:

Głupota ludzka nie zna granic :P. Ogarnąłem się w końcu, że nie zdefiniowałem ile przedmiotów jest w puli i ile program wybiera ;D.
Już śmiga, a plik odpowiedzialny za to znajduje się w Data 1.13 (czyli, że działa też na AR, tak jak sądziłem).

Także dalej pozostaje nierozwiązana kwestia niedziałającej gry na moim kompie (działam na pendrivie ;P chwilowo).


*
 
SaviolaMaster
Post : 27 paź 2013 12:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Szybki raport odnośnie tego moda.
Nie działa część itemów - dodane do plików np. IMPItemChoices.xml nie działa, tj. nie pojawiają się w grze, wywalało/może wywalać w przyszłości po podniesieniu ich z ziemi. Nie wiem czym to jest spowodowane ale jak nietrudno się domyślić jest mega wkurzające.
M.in. SO Set czy Noktowizor IV generacji ;(. Nie ogarniam tego.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron