Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Halucyn
Post : 07 gru 2012 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Po ponad dwóch tygodniach od pierwszych walk na ringu w San Monie, przybyłem w to miejsce, by sprawdzić czy da się odbyć walki ponownie. Spotkałem tam Darrena, który zaproponował kolejne mordobicie. Zgodziłem się - przyszedł Kingpin, pogadał i miałem wejść na ring. Gdy wlazłem walka nie rozpoczęła się, nie słychać nawet gongu. Ponadto obok stoi tylko dwóch pajaców, więc pewnie ma to coś z tym wspólnego.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 07 gru 2012 19:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Halucyn pisze:
Spotkałem tam Darrena, który zaproponował kolejne mordobicie. Zgodziłem się - przyszedł Kingpin, pogadał i miałem wejść na ring. Gdy wlazłem walka nie rozpoczęła się, nie słychać nawet gongu. Ponadto obok stoi tylko dwóch pajaców, więc pewnie ma to coś z tym wspólnego.

No jak było tylko dwóch to już było podejrzane. Pewnie jednego z nich zabiłeś na poprzednich walkach? Ogłonie to rzadko się zdarza że można powalczyć jescze raz.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 07 gru 2012 21:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Nie pamiętam zbyt dobrze, ale pewnie zabiłem przynajmniej jednego przeciwnika, bo o to nie trudno walcząc Bullem czy Bubbą. Pewnie więc dlatego nie ma trzeciego gościa, choć teraz inaczej wyglądają.
Nadmienię jeszcze jedną rzecz, choć nie dotyczy całkowicie tego moda. Najemnikom strasznie szybko rosną statystyki, co jest oczywiście winą tego, że zabija się o wiele więcej przeciwników niż w zwykłej dwójce. Mam 21 dzień i zdobytą Omertę, Drassen i San Monę (nigdzie mi się nie spieszy). Moi najemnicy mają 6 lub 7 poziom dośw. - nawet Bubba skoczył 2 stopnie w górę. Próbował ktoś już zmniejszać inteligencję najemników x2? Nie fajnie byłoby mieć 10 dośw. i 100 strzeleckich całym oddziałem w połowie gry. Wyjściem jest nie wczytywanie gry w chwili śmierci naszego najemnika, ale jakoś nie mógłbym się przełamać. :D

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 08 gru 2012 10:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Halucyn pisze:
Nie pamiętam zbyt dobrze, ale pewnie zabiłem przynajmniej jednego przeciwnika, bo o to nie trudno walcząc Bullem czy Bubbą. Pewnie więc dlatego nie ma trzeciego gościa, choć teraz inaczej wyglądają.

Zawsze inaczej wyglądają, jeśli chodzi o kolor ubrań . 2 pakerów i jeden Bruce Lee :D

Halucyn pisze:
Nadmienię jeszcze jedną rzecz, choć nie dotyczy całkowicie tego moda. Najemnikom strasznie szybko rosną statystyki, co jest oczywiście winą tego, że zabija się o wiele więcej przeciwników niż w zwykłej dwójce. Mam 21 dzień i zdobytą Omertę, Drassen i San Monę (nigdzie mi się nie spieszy). Moi najemnicy mają 6 lub 7 poziom dośw. - nawet Bubba skoczył 2 stopnie w górę.

To źle? Jest tyle czynników w których doświadczenie ma znaczenie.

Halucyn pisze:
Próbował ktoś już zmniejszać inteligencję najemników x2? Nie fajnie byłoby mieć 10 dośw. i 100 strzeleckich całym oddziałem w połowie gry. Wyjściem jest nie wczytywanie gry w chwili śmierci naszego najemnika, ale jakoś nie mógłbym się przełamać. :D

Zmniejszać inteligencje? I walczyć takimi najemnikami jak Hamous czy Bubba?

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 08 gru 2012 18:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Cytuj:
To źle? Jest tyle czynników w których doświadczenie ma znaczenie.

Wiem, że doświadczenie jest bardzo ważne, ale nie o to mi chodzi. W dalszym etapie rozgrywki wogóle nie opłaca się brać najemników z wyższej półki, ponieważ ci, którymi gramy od początku są już doświadczonymi, świetnymi strzelcami.
Cytuj:
Zmniejszać inteligencje? I walczyć takimi najemnikami jak Hamous czy Bubba?

Tutaj przyznam się, że napisałem głupotę, gdyż inteligencja ma nie tylko wpływ na szybkość uczenia się.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 08 gru 2012 23:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Halucyn pisze:
Cytuj:
To źle? Jest tyle czynników w których doświadczenie ma znaczenie.

W dalszym etapie rozgrywki wogóle nie opłaca się brać najemników z wyższej półki, ponieważ ci, którymi gramy od początku są już doświadczonymi, świetnymi strzelcami.

Zgadzam się, cytując klasyka: "Zwycięzkiego składu się nie zmienia" :D
Cytuj:
Zmniejszać inteligencje? I walczyć takimi najemnikami jak Hamous czy Bubba?

Cytuj:
inteligencja ma nie tylko wpływ na szybkość uczenia się.

Jest składnikiem wielu procesów podczas całej kariery gracza.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Mr.Jagged
Post : 09 gru 2012 16:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Ja mam takie pytanie czy ta modyfikacja będzie działać na zwykłym JA2 bez 1.13??

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 09 gru 2012 16:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Mr.Jagged pisze:
Ja mam takie pytanie czy ta modyfikacja będzie działać na zwykłym JA2 bez 1.13??

Arulco Revisited działa tylko na 1.13

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
JAsmine
Post : 09 gru 2012 22:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 21.05.2012


Concerning the stats of mercs growing too fast:

I usually set the required sub-points to increase in each stat to at least 150%. Sometimes even higher.

This gives a better balance and allows your team to evolve during the whole campaign.

This can be done in ja2_options.ini


*
 
Halucyn
Post : 09 gru 2012 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Thanks, I did not know about these settings.
Ustawienia te są w "Tactical Difficulty Settings".
Jeśli chodzi o mnie to zwiększe długość naucznia doświadczenia i um. strzeleckich, bo w sumie tylko te dwa atrybuty zwiększają się bardzo szybko w stosunki do zwykłej dwójki.

_________________
Obrazek


*
 
Kozas
Post : 04 sty 2013 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 07.10.2011


Mam 2 pytania co do tego moda

1) Czy można zrobić jakoś, żeby Bobby Ray był dostępny już od Drassen i tam wysyłał sprzęt?
2) Czy można zmniejszyć opłaty za wysyłkę? Uwielbiam z Bobby Raya zamawiać różne "fikuśne" itemy, które nawet nie są lepsze od tych zdobycznych, no ale... bardziej stylowe ;p


*
 
Starchris
Post : 04 sty 2013 18:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Pewnie, że się da. Wystarczy to zmienić w INI edytorze. Nie mam do niego teraz dostępu, ale jak wrócę to CI napiszę gdzie to jest, chyba, że ktoś mnie uprzedzi.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Kozas
Post : 04 sty 2013 19:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 21
  • Dołączył: 07.10.2011


O super, dzięki w ogóle za informację. Sam szukałem i jakoś nie mogłem znaleźć( chociaż powiem, że od ostatniej wersji 1.13 tyle się tego namnożyło, że większość opcji omijam bo bym musiał cały dzień siedzieć w ini i xml editorach hehe). Świetna w ogóle sprawa, bo w Jaggeda to ja gram jakoś od polskiej premiery( 99 chyba? Moze 2000 już nie pamiętam), dzięki 1.13 gra dostaje nowego oblicza, ale jednak stare mapki się nudzą... próbowałem różne urban chaosy, wildfire, ale to nie dla mnie, wrogów za dużo( już nie chodzi o poziom trudności, ale ZA DUŻO tego), dachy otoczone workami z piaskiem mnie denerwują... a jeszcze jak grałem bodajże w Wildfire przed możliwością, iż najemnicy sami zaznaczają miny i zaszedłem koło pasów min to mi dłuższą chwilę zajmowało wyprowadzanie najemnika bo ciągle się załączała jego gadka...

Mapki w Arulco Revisited są fajne, bo nie są "przefajnowane", ale styl gry mam dość specyficzny, gram sobie gromadką najemników, którzy to walczą "normalnie" zajmując kolejne ważne punkty, szkoląc czasami samoobronę, paru zresztą najemników w późniejszej fazie tylko tym się zajmuje. Ale też mam "oddział specjalny", kupuje im różne fajne rzeczy z Bobby Raya i wysyłam ich na tyły wroga, a to odzyskać święty kielich, a to uwolnić więźniów z Tixy ;p Kiedyś to było kiepsko jak jednego IMPa mogłem zrobić.

No ale mniejsza, to z odblokowaniem dostaw dopiero po Estoni burzy mój schemat gry( też tak macie, że od lat gracie w miarę podobnym stylu? ;p), to samo chroniczny brak kasy. Wyzwanie to ja wole sam sobie ustawić.


*
 
JAsmine
Post : 04 sty 2013 19:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 13
  • Dołączył: 21.05.2012


Kozas:
Do I get you right that you want to change the delivery location for BR's shop back to Drassen and make deliveries less expensive?

If so, you can edit

.\data-ar\tabledata\map\shippingdestinations.xml
to change WHERE the deliveries will be sent, and

.\data-ar\tabledata\map\deliverymethods.xml
to change the shipping FEES.

But keep in mind, that you also might want to change the location of the NPCs Pablo and Sal and maybe you want to add a crate of some sort to the gridno where you want to send the deliveries.


*
 
Starchris
Post : 04 sty 2013 19:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Yes, that's it. Thanks.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna


cron