Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Klepczar
Post : 09 lis 2010 12:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


Dzięki Ci.
masz + ;)

Szkoda vibrio cholare... może i tak spróbuję skoro już zainstalowane...
nie da się może podpiąć jakiegoś hit calculatora?? jak do UC


*
 
Kushin
Post : 09 lis 2010 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 136
  • Dołączył: 27.12.2006
  • Skąd: San Mona


Starchris pisze:
Własnie nie. Ta modyfikacja jest na klasycznym silniku z gry Jagged Alliance 2 Gold 1.12. Taka miała być od samego początku. Gdyż chciałem mieć całkowitego klasyka bez żadnych unowocześnień.


Cholerka, masz racje, kompletnie o tym zapomniałem czytając pierwszy post. Jak tylko skończę WildFire to od razu zabiorę się za Twojego moda.

_________________
Obrazek


*
  WWW
M'cin
Post : 09 lis 2010 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Starchris pisze:
...mieli lepsze osłony lub lepsze bronie...


Porównaj sobie ilość zwykłych i szarych przeciwników na różnych poziomach trudności, a ci drudzy powinni być ciut lepiej wyposażeni.


*
 
lukasamd
Post : 12 lis 2010 21:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Spolszczenie do Vietnam SOG przebite jak Deidranna Lives... a zbliża się do samego moda Vietnam SOG.
W takim tempie to za rok New Classic będzie najpopularniejszym modem w downloadzie :ok:


*
  WWW
Starchris
Post : 14 gru 2010 22:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Wydałem kolejną aktualizację. Poniżej jest link do najnowszej wersji 1.31. Również wszystkie poprzednie linki zostały zaktualizowane.

https://jagged-alliance.pl/plik429/


Zmiany i poprawki


I. Zmiany od wersji 1.30 do 1.31

1. Wdrożono siedem nowych broni: duży granat ręczny, mały rzucany moździerz, średni rzucany moździerz, duży rzucany moździerz, wielki granat łzawiący, mały granat ogniowy (działa jak koktajl Mołotowa) oraz duży granat ogniowy.

2. Wprowadzono cztery nowe przedmioty: parasol MERC, zegarek MERC, menażkę Che Guevara oraz nóż bojowy Sam’a Garver’a.

3. Uaktualniono testowe save’y w stosunku do wszystkich poprawek i nowych broni.

4. Uaktualniono dokument MUSTREADME.pdf w stosunku do wszystkich poprawek i nowych broni.


II. Zmiany od wersji 1.21 do 1.30

1. Wdrożono możliwość rekrutacji wszystkich rebeliantów od samego początku gry.

2. Wdrożono ośmiu nowych najemników. Czterech nowych najemników można zwerbować z organizacji MERC i są to:

a.) Pułkownik Frederick Biggins,
b.) Tex Colburn,
c.) John Kulba
d.) Manuel.

Natomiast pozostała czwórka nowych najemników to:

e.) Gaston Cavalier – można go znaleźć w mieście Cambria,
f.) Porucznik „Stogie” Horge – można go znaleźć w mieście Alma,
g.) Victor „Monk” Kolesnikov – można go znaleźć w losowych sektorach, najczęściej w G6, F12, D7, D3, D9. Podróżuje czołgiem,
h.) Henning von Branitz – można go znaleźć w losowych barach w miastach Drassen, Cambria, Grumm oraz San Mona. Handluje różnymi rzeczami.

3. Rebelianci na czas powstania przeciwko królowej Deidranna’ie pogodzili się z najemnikiem Igmus „Iggy” Palkov’em i teraz współpracują ze sobą bez żadnych problemów.

4. Najemnik Rudy "Lynx-Eyed" Roberts pogodził się z najemnikiem Louisa’ą "Buzz" Garneau i teraz współpracują ze sobą bez żadnych problemów. Zmiana ta wpłynęła pozytywnie na Lynxa w postaci plus 20 punktów umiejętności dowodzenia, a Louisa z psychopatki stała się normalną osobą.

5. Igmus „Iggy” Palkov pojawia się w grze dopiero po zdobyciu pięciu miast czyli praktycznie pod koniec gry dlatego jego statystyki zostały bardzo mocno zwiększone.

6. Usunięto blokadę przez którą najemnik Len Anderson nie mógł podwyższać swoich punktów statystycznych. Teraz może się szkolić tak samo jak każdy inny najemnik.

7. Zamieniono sylwetki niektórych cywili na sylwetki najemników. Teraz przy próbie ich zaatakowania staną do walki i będą chcieli nas zabić. Ich statystyki zostały zwiększone do maksimum. Zmiana ta dotyczy poniższych cywili:

a.) Brenda Drake, Brewster Woltz, Doreen Harrows, Dr Ernest Poppin, Dr Steven Willis, Eldin Fiddes, Elliot, Gordon Jefferies, Jenny Walden, Madame Layla, Lora Ricci, Pablo Greco, Salvatore Luppus, Skyrider, Waldo Zimmer, Walter Bazzon.

8. W związku z powyższymi zmianami niektórym najemnikom zostały zmienione umiejętności specjalne. Poniżej podaje nowe umiejętności.

a.) Trevor Colby – kamuflaż (ekspert),
b.) Louisa "Buzz" Garneau – broń ciężka (ekspert),
c.) Charlene "Raven" Higgens – snajperstwo (ekspert),
d.) Stephen Rothman – skradanie się (ekspert),
e.) J.P. "La Malice" Viau – sztuki walki (ekspert),
f.) Sheila "Scope" Sterling – nocne operacje (ekspert),
g.) Tex Colburn – kamuflaż (ekspert),
h.) John Kulba – broń automatyczna (ekspert),
i) Manuel – skradanie się (ekspert),
j.) Jim "Cougar" Wallace – snajperstwo (ekspert),
k.) Col. Frederick Biggins – nocne operacje (ekspert),
l.) Henning von Branitz – broń ciężka (ekspert),
m.) Victor "Monk" Kolesnikov – kamuflaż (ekspert),
n.) Gaston Cavalier – snajperstwo (ekspert),
o.) Lt. "Stogie" Horge – broń ciężka (ekspert),
p.) Miguel Cordona – kamuflaż (ekspert),
q.) Carlos Dasouza – skradanie się (ekspert).

9. Wprowadzono nowy środek transportu jakim jest czołg. Aby go zdobyć należy zwerbować najemnika Victora "Monk" Kolesnikov’a.

10. Wdrożono dostępność wszystkich rodzajów amunicji od samego początku gry w sklepie Bobby Ray’s, u Toniego sprzedawcy broni w San Monie oraz u Henninga von Branitz’a handlarza różnych rzeczy.

11. Wdrożono krótkie dialogi wrogów i samoobrony podczas walk.

12. Zmieniono początkowe osłony wszystkich najemników.

13. Wzmocniono maksymalnie duże Crepitusy. Amunicja Hollow Point już na nich nie działa. Trzeba używać tylko amunicji Armor Piercing.

14. Wdrożono nowy atak Crepitusów w postaci pionowego skoku na najemnika.

15. Zmieniono broń Crepitusów z zielonego gazu na płomienie.

16. Zmieniono odgłosy zranienia dla małych, średnich i dużych Crepitusów.

17. Usunięto błędy uniemożliwiające poprawne wykonanie walk na ringu w mieście San Mona oraz późniejsze odebranie misji od Peter "Kingpin" Klaus’a.

18. Usunięto błędy uniemożliwiające poprawne zakończenie misji z Kyle Lemmons’em w mieście San Mona.

19. Naprawiono błąd braku naukowców w Orcie na powierzchni oraz w jej podziemiu.

20. Naprawiono błąd braku sierżanta Krott’a w sektorze H13 (Alma).

21. Usunięto błąd paraliżu najemników w sektorze H13 (Alma).

22. Poprawiono błąd niewidzialnych wrogów (w sektorach I13-Alma oraz N3-Meduna) przez których nie można było oczyścić do końca sektora z wrogów.

23. Naprawiono błąd polegający na posługiwaniu się tylko amunicją Hollow Point wśród wrogów używających broni RPK–74 oraz FN Minimi.

24. Poprawiono ilość amunicji, zasięg, obrażenia oraz szybkostrzelność kilku broniom palnym.

25. Zwiększono statystyki doświadczenia, zręczności, umiejętności leczenia oraz umiejętności naprawiania przedmiotów do maksimum wszystkim postaciom NPC, u których możemy się leczyć lub naprawiać u nich przedmioty.

26. Zwiększono jeszcze bardziej obrażenia noży bojowych, maczety oraz noży rzucanych.

27. Wprowadzono amunicję Hollow Point do broni M134D Minigun.

28. Poprawiono nieprawidłowy odgłos przeładowania amunicji dla wszystkich pistoletów.

29. Poprawiono nieprawidłowy mały obrazek amunicji 12.7mm do broni V-94 oraz mały obrazek broni Calico M900.

30. Poprawiono nieprawidłowy duży obrazek Multiple Rockets RR 2G w sklepie Bobby Ray’s

31. Poprawiono nierówne małe obrazki niektórych broni i przedmiotów w małym oknie podczas podnoszenia ich z ziemi przez najemników.

32. Dodano do opisu każdego najemnika w organizacji A.I.M. oraz MERC jaką posiada umiejętność specjalną.

33. Dodano stałą numerację w oknie zapisu i wczytywania gry

34. Poprawiono sektor F8 (szpital) z dużej ilości dziur w ścianach i braku mnóstwa drzwi.

35. Poprawiono kilkadziesiąt sektorów w stosunku do wszystkich poprawek i nowych broni.

36. Zwiększono dwukrotnie ilość możliwych do włożenia przedmiotów w małym i dużym slocie w inwentarzu najemnika. Zmiana ta dotyczy wszystkich przedmiotów z wyjątkiem broni i amunicji.

37. Zmieniono stronę z Creditsami w grze.

38. Do save’u testowego z broniami ciężkimi dodano możliwość przetestowania wszystkich nowych granatów.

39. Dodano save testowy, w którym możemy przetestować wszystkich nowych najemników oraz nowy środek transportu jakim jest czołg.

40. Dodano save testowy, w którym będziemy mogli spróbować swoich sił w obronie sektora.

41. Dodano save testowy, w którym możemy przetestować ulepszone Crepitusy.



Byłbym wdzięczny gdyby poniższe zdjęcia trafiły do galerii lub zostały zamienione. Z góry dziękuję.


Załączniki:
Nowe bronie i przedmioty.jpg
Nowe bronie i przedmioty.jpg [ 225.09 KiB | Przeglądany 948 razy ]
Menu główne.jpg
Menu główne.jpg [ 164.09 KiB | Przeglądany 959 razy ]
Nowi najemnicy.jpg
Nowi najemnicy.jpg [ 238.57 KiB | Przeglądany 959 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 29 cze 2011 17:47 przez Starchris, łącznie zmieniany 7 razy
*
 
Olinka
Post : 14 gru 2010 23:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Starchris chciałabym w tym miejscu bardzo Ci podziekowac za to co robisz dla nas.
Jestem pełna podziwu.
Przeczytałam e liste poprawek i musze powiedziec, że to dobre pomysły.Bron dostepna od samego poczatku funkcjonowania sklepu w pełnym wymiarze jak najbardziej.
Staty cywili, jestem ich ciekawa. Bo w sumie to jakby nie było cywile :)
Piszesz, że podniesiono im je maksymalnie, co masz na mysli?
Maksymalnie tak na 100?
Czy jakies inne maksymalnie :)
Nie wiem w granicach ich mozliwosci, specjalnosci itp?


EDIT: zapomniałam dopisac, ze chciałam pochwalic post poprzez przycisk ale go nie widze, znikneły?

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


Ostatnio zmieniony 14 gru 2010 23:30 przez Olinka, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 14 gru 2010 23:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Olinka pisze:
Bron dostepna od samego poczatku funkcjonowania sklepu w pełnym wymiarze jak najbardziej.


Nie broń tylko samą amunicję. Gdyby dać całą broń od samego początku to by było jak granie na kodach.


Olinka pisze:
Piszesz, że podniesiono im je maksymalnie, co masz na mysli?


Tak, wszystko po 100 (sto) punktów. Umiejętności specjalne to z reguły: skradanie się, nocne operacje oraz broń biała.


Olinka pisze:
zapomniałam dopisac, ze chciałam pochwalic post poprzez przycisk ale go nie widze, znikneły?


Lukas aktualizował ostatnio cały serwis i wprowadził dużo zmian. Być może skasował funkcję pomógł.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 14 gru 2010 23:44 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Olinka
Post : 15 gru 2010 00:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Starchris pisze:
Olinka napisał(a):
Bron dostepna od samego poczatku funkcjonowania sklepu w pełnym wymiarze jak najbardziej.


Nie broń tylko samą amunicję. Gdyby dać całą broń od samego początku to by było jak granie na kodach.
W sumie to chyba nie do konca.
Bo niejakim ograniczeniem tu byłaby dosc prozaiczna rzecz a mianowicie pieniadze.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Assur-ad-mu
Post : 16 gru 2010 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


A czy z czołgu można strzelać bo to mnie ciekawi? Czy jest to tylko jako pojazd jak ciężarówka z lodami Hamusa?

A co się stanie jak nałożę to na JA2 1.13 NAS? Ktoś próbował?

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 16 gru 2010 21:06 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
pudel89
Post : 16 gru 2010 23:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 30
  • Dołączył: 16.12.2010
  • Skąd: Ełk


Ściągnąłem najnowszą wersję jednak mam problem z mapami. Po skopiowaniu całego folderu data wszystkie mapy w grze powróciły do tych znanych z podstawowej wersji. Czy mógłby ktoś wstawić choćby tylko ten folder w ciągu kilku dni? I jedno pytanko do Starchrisa: W poprzedniej wersji zauważyłem buga związanego z działaniem gazów. Otóż po rzuceniu jakiegokolwiek, zrobieniu quicksav'a i po chwili quickload'a gaz znika z obszaru i w czasie tury przeciwnika pojawiają się wcześniej zakryci przez niego wrogowie. Czy ten bug został uwzględniony i poprawiony w najnowszej wstawce? Ps: odnośnie podstawowej wersji gry posiadam wersję 1.12 jakby taka informacja była potrzebna.

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 17 gru 2010 01:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Assur-ad-mu pisze:
A czy z czołgu można strzelać bo to mnie ciekawi? Czy jest to tylko jako pojazd jak ciężarówka z lodami Hamusa?


Przykro mi ale niestety nie da się. Ale i tak przyjechać na akcję czołgiem sprawia troszkę lepsze wrażenie niż przyjechanie lodziarką. Chyba w żadnym modzie nie została wprowadzona możliwość kierowania lub strzelania z czołgu. Nawet w JA2 Reloaded tego nie będzie.


Assur-ad-mu pisze:
A co się stanie jak nałożę to na JA2 1.13 NAS? Ktoś próbował?


NAS to przede wszystkim inny plik exe i nie będzie działał z tą modyfikacją ponieważ tu jest też całkowicie inny plik exe, a połączyć się ich niestety nie da.


pudel89 pisze:
Ściągnąłem najnowszą wersję jednak mam problem z mapami. Po skopiowaniu całego folderu data wszystkie mapy w grze powróciły do tych znanych z podstawowej wersji. Czy mógłby ktoś wstawić choćby tylko ten folder w ciągu kilku dni?


Wyjaśnij dokładnie o co chodzi i o który dokładnie folder data chodzi - ten z modyfikacji czy z oryginalnego JA2. Czy może chodzi o któryś folder odpowiedzialny za mapy.


pudel89 pisze:
I jedno pytanko do Starchrisa: W poprzedniej wersji zauważyłem buga związanego z działaniem gazów. Otóż po rzuceniu jakiegokolwiek, zrobieniu quicksav'a i po chwili quickload'a gaz znika z obszaru i w czasie tury przeciwnika pojawiają się wcześniej zakryci przez niego wrogowie. Czy ten bug został uwzględniony i poprawiony w najnowszej wstawce? Ps: odnośnie podstawowej wersji gry posiadam wersję 1.12 jakby taka informacja była potrzebna.


Ten błąd znam ale niestety na razie nie znam dla niego rozwiązania. Dla osób, które często zapisują i ładują grę to może być czasem duży problem szczególnie z granatem dymnym gdy my i przeciwnicy jesteśmy w jego obłokach i się nie widzimy a tu nagle po załadowaniu gry wszyscy się widzimy. Zastanawiałem się czy nie wrócić starego systemu rozchodzenia się granatu dymnego (bo reszcie granatów gazowych to niedociągnięcie tak bardzo nie przeszkadza) ale na razie wydaje mi się, że pomimo znikania tego dymu po wczytaniu gry i tak jest bardziej funkcjonalny niż oryginalny. W każdym bądź razie cały czas staram się wymyślić coś co by zlikwidowało ten błąd.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 17 gru 2010 01:46 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
pudel89
Post : 17 gru 2010 10:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 30
  • Dołączył: 16.12.2010
  • Skąd: Ełk


Chodzi mi o plik z mapami, który znalazł się w folderze data w najnowszej wstawce. Do tej pory grałem na najnowszych mapach i wczoraj po zamianie całego folderu data na najnowszy, wszystkie mapy wróciły do oryginalnych. Mógłbyś wstawić sam poprawiony folder maps z niego?

_________________
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 17 gru 2010 13:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Post nieaktualny.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 29 cze 2011 17:48 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
pudel89
Post : 17 gru 2010 17:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 30
  • Dołączył: 16.12.2010
  • Skąd: Ełk


Dzięki :-D

_________________
Obrazek


*
 
emanuel
Post : 17 gru 2010 20:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


chodzi za mną od jakiegoś czasu JA2 ale stale jestem zalatany. Nie zdołałem nawet przetestować poprawionego SOG-a :/ Niemiej cieszę się, że nadal coś się dzieje z rodzimymi modami. nie wiem czy to coś da, ale przyznaję starchrisowi punkt pomógł :D

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Następna


cron