Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
Starchris
Post : 16 wrz 2010 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


lukasamd pisze:
Jakim cudem udało Ci się "pierunie" zrobić moda, który działa zarówno na JA2 jak i na Wildfire?!
Czy Ty wiesz, że dodałeś tym samym do WF full item dropa?


Dzisiaj już nie zdążę tego sprawdzić jak dokładnie sprawa tu wygląda. Jutro sprawdzę i dam znać co i jak.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Olinka
Post : 16 wrz 2010 18:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


normalnie Geniusz, Panie, geniusz :):):)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Starchris
Post : 17 wrz 2010 13:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Wersja Wildfire i zwykła wersja Jagged Alliance 2 różnią się między sobą tylko i wyłącznie grafiką i plikami exe. W Jagged Alliance 2 New Classic jest nowa grafika i dostosowany do tej grafiki nowy plik exe. Dlatego używając nowego pliku exe na wersji Wildfire prawie wszystko działa bez zarzutu. Nie wszystko graficznie jest dostosowane ponieważ ja wykonywałem mojego moda w rozdzielczości 800x600 a cała grafika Wildfire jest w rozdzielczości 1024x768.

Ale gdy włączamy Jagged Alliance 2 New Classic na wersji Wildfire to będziemy tak czy siak grać w wersję zwykłą JA2 chociaż wszystko będzie takie jak w wersji Wildfire (mapy, bronie i inne).

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2010 13:48 przez Starchris, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 17 wrz 2010 14:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To mam inne pytanie - czy byłbyś w stanie zrobić na Wildfire nakładkę, dzięki której gra zachowywałaby się jak JA2?
Tzn. New Classic niech będzie modem, a mnie chodzi o to, aby zrobić pomost, dzięki któremu będzie można odpalać np. JA2 1.13 na Wildfire - bo takie perspektywy widzę dzięki twojemu odkryciu :)


*
  WWW
Starchris
Post : 17 wrz 2010 16:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


lukasamd pisze:
To mam inne pytanie - czy byłbyś w stanie zrobić na Wildfire nakładkę, dzięki której gra zachowywałaby się jak JA2?
Tzn. New Classic niech będzie modem, a mnie chodzi o to, aby zrobić pomost, dzięki któremu będzie można odpalać np. JA2 1.13 na Wildfire - bo takie perspektywy widzę dzięki twojemu odkryciu


Wersja Wildfire wygląda inaczej i zachowuje się inaczej od zwykłego JA2 tylko dzięki jednemu plikowi, mianowicie zawdzięcza to swojemu plikowi exe. Natomiast modyfikacja 1.13 ma swój plik exe i to on o wszystkim decyduje. Żeby grać w czystą wersję Wildfire na modzie 1.13, to cała modyfikacja 1.13 musiała by być stworzona z kodu źródłowego pliku exe z wersji Wildfire, a jak wiemy opiera się ona na kodzie źródłowym z pliku exe ze zwykłego JA2. Tak więc na chwile obecną (według mojego rozeznania) to można mieć wersję Wildfire na modzie 1.13 tylko na zasadzie map z wersji Wildfire.


Nie wiem czy o to Ci chodziło LukasieAMD, bo dosyć skomplikowanego posta napisałeś.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


Ostatnio zmieniony 17 wrz 2010 16:39 przez Starchris, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 17 wrz 2010 17:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Chodziło mi o odwrotną sytuację.
Obecnie można zrobić tak:

JA2 -> jakiś mod
JA2 -> v1.13
JA2 -> v1.13 -> Wildfire v1.13

a chodzi o to, aby zrobić taką możliwość:

JA2W -> v1.13


*
  WWW
Starchris
Post : 17 wrz 2010 17:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Starchris pisze:
JA2W -> v1.13


Chodzi Ci o to aby nałożyć moda 1.13 na czystą wersją Wildfire i żeby wszystko od razu ładnie funkcjonowało ?


lukasamd pisze:
JA2 -> v1.13 -> Wildfire v1.13


A jak wygląda ta wersja ? Gra się jak na czystej wersji Wildfire czy jednak jest to klasyczne JA2 tylko, że mapy są zmienione.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukasamd
Post : 17 wrz 2010 18:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Starchris pisze:
Chodzi Ci o to aby nałożyć moda 1.13 na czystą wersją Wildfire i żeby wszystko od razu ładnie funkcjonowało ?


Mniej-więcej. Chodzi o to, aby posiadacze JA2 Wildfire mieli możliwość uruchamiania JA2 v1.13 i modów na tą platformę.
Sporo z odwiedzających JACenter pisze, że kupiło Wildfire np. w Clicku, Playu czy KŚ:Gry, zaś do niego modów praktycznie nie ma... w wyniku tego atrakcyjność gry również spada, zaś na reedycję zwykłego JA2 na razie nie ma co liczyć (chociaż ja ciągle mam nadzieję, że Niemcy opublikują za free, bo ja jestem gotów do downloadu chociażby zaraz).


Starchris pisze:
A jak wygląda ta wersja ? Gra się jak na czystej wersji Wildfire czy jednak jest to klasyczne JA2 tylko, że mapy są zmienione.


Jest to hybryda JA2 1.13 i Wildfire'a:
https://jagged-alliance.pl/download76/


*
  WWW
Starchris
Post : 17 wrz 2010 18:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


lukasamd pisze:
Chodzi o to, aby posiadacze JA2 Wildfire mieli możliwość uruchamiania JA2 v1.13 i modów na tą platformę.


A no to trzeba było tak od razu w takim stylu napisać. Na pierwszy rzut oka no pewnie, że się da coś takiego wykonać. Jak tylko coś będę wiedział więcej to dam znać.


Aha i jeszcze jedno. Pamiętaj, jak używasz zwrotów typu "tą" lub tę" to reguła jest taka. Wyraz następujący po takim zwrocie musi mieć tą samą końcówkę. Przykład poniżej.

tą platformą

tę platformę

tą książką

tę książkę

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Fisher
Post : 17 wrz 2010 18:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Czepiasz sie lukasa :)

Modzik fajny przyda sie.

_________________
Podpis w budowie


*
 
Perry
Post : 18 wrz 2010 08:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
tą samą końcówkę

No to jak tę samą końcówkę, to chyba:
tę końcówkę
tą końcówką
Czy jak bo się gubić zaczynam :)
Starchris pisze:
Jak tylko coś będę wiedział więcej to dam znać

No fajnie by było zagrać w Wildfire na 1.13..Także czekamy na newsy...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Starchris
Post : 18 wrz 2010 12:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Perry pisze:
No to jak tę samą końcówkę, to chyba:
tę końcówkę
tą końcówką
Czy jak bo się gubić zaczynam


Perry nie obraź się ale wiele osób zarzuca Ci w postach, że odpowiadasz na posty. a w ogóle ich nie czytasz ze zrozumieniem.

Przecież napisałem na żółto, żeby było widać, że wyraz (liczba pojedyńcza) następujący po takim zwrocie musi mieć tą samą końcówkę.

W zdaniu "Tą samą końcówkę." jaki jest pierwszy wyraz następujący po zwrocie "Tą".

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Perry
Post : 18 wrz 2010 17:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Starchris pisze:
W zdaniu "Tą samą końcówkę." jaki jest pierwszy wyraz następujący po zwrocie "Tą"

Pierwszy wyraz po słowie "tą" jest "samą". A wyraz sama nie odmieniamy nigdy przez "ę". Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo...
Tą samą
Tę samą
Czyli końcówka wyrazu "samą" i tak sie nie zmienia ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
lukasamd
Post : 18 wrz 2010 17:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dobra, chłopaki, co to ma wspólnego z JA2 New Classic? :D
Koniec offtopa! :)


*
  WWW
Ripper
Post : 28 wrz 2010 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Starchris pisze:
Adasko71 pisze:
Chciałbym nieco ostudzic zapał po wydaniu tej modyfikacji-w czasie gdy wypuszczane są STOMP,AIM,NAS,nowe mapy ,wildfire taka inicjatywa(nie ujmując nic twórcy)troszke trąci "myszką".....


Ja tę modyfikacje stworzyłem specjalnie dla osób, które bardziej od nowinek technicznych z modyfikacji 1.13 (i na niej opartych innych modyfikacjach) wolą klasyczne Jagged Alliance 2 i takich osób jest multum. Wykonałem tego moda aby uprzyjemnić Tym osobom rozgrywkę, aby stare szare i brązowe kolory w grze nabrały życia i ciepła i uważam, że to mi się udało wykonać. Ta gra ma już ponad 11 lat i nikt wcześniej nie pokusił się aby odświeżyć klasycznego Jagged Alliance 2 i dać Tym osobom choć odrobinę powiewu świeżości.

Ja rozumiem krytykę za błędy, nierealne sytuacje i przedmioty w grze i inne podobne sprawy ale krytykować modyfikację (i to w ten sposób, że taka inicjatywa troszkę trąci myszką) za inicjatywę, której w ogóle Adasko71 nie rozumiesz jest dla mnie bardzo obraźliwe. Porównywanie tej modyfikacji do modyfikacji 1.13 i opartych na niej nowinkach technicznych typu STOMP, NAS, nowych mapach i innych podobnych sprawach jest totalnym nieporozumieniem ponieważ moja modyfikacja opiera się na starym silniku z Jagged Alliance 2 GOLD 1.12 i taka miała być od samego początku powstania inicjatywy - KLASYCZNA.


I właśnie zaliczam się do takich osób dla których 1.13 nie dość ze jest bardzo niestabilny ( często mi bez żadnego błędu wywala do windowsa, to ma za dużo wszystkiego a mobilną milicją można podbić całą mape nie robiąc nic... tylko szkolić samo obronę w 20 ludzi... ) pozatym jest to bardzo dobra modyfikacja.
A właśnie szukałem moda który nie zmieniał by w grze map czy innych takich a jednie bronie, odgłosy i pare innych a ten mod jest niemal idealny :)
( mówię niemal bo może i jest to dziwne ale wolałem starą małą rozdziałkę 640x480, ale itak większość woli 800x600 rozumiem to i niemam nic do tego ale, szkoda że niema opcji zmiany, no ale jakoś się przyzwyczaję chodź nie jest łatwo ;p )
Świetna robota Graty za chęci w stworzeniu tego modzika :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna


cron