Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Aki
Post : 30 wrz 2009 13:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 28.09.2009


Kod:
800x600 Resolution

Język: Angielski, rosyjski
Rozmiar: 3.2 MB
Platforma: Jagged Alliance 2
Więcej informacji:

Krótkie info: Modyfikacja, która zmienia jedną jedyną rzecz - rozdzielczość. Cała reszta pozostaje bez zmian, dzięki czemu jest to idealna pozycja dla tych, którzy zamierzają zagrać w JA2, ale wrażenia z gry psuje jej niska rozdzielczość, co na dużym monitorze nie wygląda zbyt estetycznie. 800x600 Resolution to pierwsza modyfikacja, która zmieniła rozdzielczość JA2.


czy ktoś wie w jaki sposób po instalacji tego moda można przywrócić w nim polskie znaki i opisy?
mam polską wersję i nadmierne oglądanie "krzaczków" w każdym napisie trochę irytuje, a tak naprawdę jest to mod, który spełnia wszystkie moje oczekiwania i wymagania na chwilę obecną (czyt. podnosi rozdzielczość i tylko rozdzielczość)


*
 
Len
Post : 30 wrz 2009 14:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ta modyfikacja zmienia teksty takie jak komunikaty i podpowiedzi, a one są zawarte w pliku ja2.exe. A jego zastąpić nie można jeśli chcesz mieć rozdzielczość 800x600.

W zasadzie, przygotowanie takiej modyfikacji w języku polskim to nic trudnego. Kod źródłowy jest, przetłumaczone teksty trzeba by przekopiować z polskiej wersji kodu 1.13. Ale zmianą rozdzielczości musiałby się zająć programista, resztę można przekopiować z ww. modyfikacji, tzn. powiększone grafiki interfejsu gry.


*
  WWW
lukasamd
Post : 30 wrz 2009 15:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To nie lepiej od razu wrzucić sobie JA2 1.13 i ustawić w nim rozdziałkę 800x600 spośród dostępnych?
W sumie można w nim powyłączać większość zbędnych rzeczy jeżeli komuś się nie podobają, i wtedy mamy prawie to, co oferuje oryginalne, czyste JA2.


*
  WWW
Len
Post : 30 wrz 2009 16:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ale może Aki woli pograć w klasyczne JA2? :P


*
  WWW
Aki
Post : 30 wrz 2009 17:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 28.09.2009


lukasamd pisze:
To nie lepiej od razu wrzucić sobie JA2 1.13 i ustawić w nim rozdziałkę 800x600 spośród dostępnych?
W sumie można w nim powyłączać większość zbędnych rzeczy jeżeli komuś się nie podobają, i wtedy mamy prawie to, co oferuje oryginalne, czyste JA2.
no ja właśnie chcę do bólu klasyczne ja2 tyle że w większej rozdzielczości...
w 1.13 nawet jak powyłączam i poprzestawiam wszystko co się da to i tak nadal już na pierwszy rzut oka widać zmiany, których nie było w ja2. (i nie chodzi mi tu wcale o inny wygląd przedmiotów w inwentarzu)


*
 
Stridingshadow
Post : 30 wrz 2009 20:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Aki, Ty się nie bój v 1.13, to nie gryzie :)
Pograj od początku do np. zajęcia Drassen, przekonasz się do tego mod'a.

_________________
Obrazek


*
 
Jaahquubel
Post : 01 paź 2009 09:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Widzisz Aki, możesz sobie wybrać dowolnego moda, pod warunkiem, że będzie to 1.13. Z tym forum jest jak z Fordem model T (możesz sobie wybrać dowolny kolor, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny). :P


*
  WWW
Aki
Post : 01 paź 2009 15:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 28.09.2009


Stridingshadow pisze:
Aki, Ty się nie bój v 1.13, to nie gryzie :)
Pograj od początku do np. zajęcia Drassen, przekonasz się do tego mod'a.
ale ja gram obecnie 1.13...

wyłączam wszystko co się da, by był on jak najbardziej klasyczny ale z chęcią zamieniłbym to 1.13 na dobrze zrobionego (i spolonizowanego - niestety, wersja gry wymusza) moda, który tylko podniesie rozdzielczość chociażby do tych 800x600.

bo nie uśmiecha mi się oglądanie "krzaczków", a w ja2'005 też jest parę zmian, które mnie drażnią (jak choćby powiększenie ilości "małych kieszeni" do absurdalnej ilości czy dodatkowe sloty na ulepszenia broni - też w kosmicznych ilościach).


*
 
Stridingshadow
Post : 01 paź 2009 18:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Aki pisze:
dodatkowe sloty na ulepszenia broni - też w kosmicznych ilościach).

Wiesz, w JA2 było mało akcesoriów do broni, o ile nie zastosujesz idiotycznych akcesoriów jak przedłużka do lufy czy pręt i sprężyna (możemy podyskutować na boku dlaczego są idiotyczne) to nie uda Ci się wykorzystać wszystkich slotów na broni.
Tymczasem wobec ogromu nowych akcesoriów czasem brakuje slotów na te ostatnie.
Np. masz karabinek (powiedzmy H&K416) i chcesz go odpowiednio odpicować, montujesz zatem celownik kolimatorowy (do CQC), wzmacniacz do kolimatora (luneta montowana przed kolimatorem i używana razem z nim, daje powiększenie 3x i nadaje się do walki na średnich dystansach), do tego moduł celowniczy AN-PEQ15 (laser widzialny + podczerwony), decydujesz się na system Grippod (chwyt przedni z wmontowanym składanym dwójnogiem) i tłumik płomienia (żeby spokojnie walczyć w nocy).
I ta konfiguracja to o jeden element więcej niż możesz, a to przecież nie jest żadna przesada.
Można do tego dodać adaptator do magazynków Beta-C, granatnik zamiast grippod'a a broń nadal nie będzie wyglądać jak choinka (choć 4 sloty nie będą starczyć na taką modyfikację).

Także więcej slotów na akcesoria to b.dobry pomysł (którego v1.13 niestety nie ma).

V1.13 ma wiele innych fajnych rozwiązań, np. Enhanced Description Box: nowe okno opisu wyposażenia pozwala Ci poznać szczegółowe parametry danego przedmiotu (zwykle broni), parametry które istniały wcześniej ale do których nie miałeś dostępu.
Kolejnym plusem jest masa poprawek i urozmaicenie uzbrojenia: teraz gra ma wymiar bardziej taktyczny a mniej młotkowy.

Każdy gra jak lubi, ale uważam że warto poznać wszelkie innowacje płynące z v 1.13.

_________________
Obrazek


*
 
Aki
Post : 04 paź 2009 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 28.09.2009


wiesz, ja wcale nie kwestionuję tego, że 1.13 to fajna rzecz, ze sporą liczbą "ulepszeń i poprawień" ale ja mam ochotę na czyste do bólu JA2 tyle że w większej rozdzielczości.
kosztowało mnie to trochę zachodu (musiałem się postarać o zdobycie JA2 Gold) ale mam już to co chciałem. Klasyczne JA2 w wyższej rozdzielczości (po angielsku ale to nieistotny szczegół).

1.13 pewnie zacznę się bawić jak już skończę JA2 "core".


*
 
Stridingshadow
Post : 04 paź 2009 17:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Odkąd zagrałem w v1.13, nie jestem w stanie grać w JA2.
Najbardziej boli mnie brak full item drop'a (który IMHO sprawia że gra staje się bardzo niesprawiedliwa).

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie