Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 23 wrz 2008 12:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Jagged Alliance 2: Misje AIM (tytuł roboczy) to najnowsza modyfikacja Jazza, autora takich modyfikacji jak Legion, Operacja Igła i Legion 2. Według zapowiedzi, ta modyfikacja ma się wyróżniać spośród wszystkich już istniejących. Przede wszystkim, podobieństwem do JA: Deadly Games. Ci, którzy grali już pewnie wiedzą o co chodzi. Mianowicie, DG wprowadzało ograniczenie swobody ruchu względem JA1 dzięki misjom, które nasi najemnicy musieli wykonywać. W "Misje AIM" będzie podobnie. Zadań ma być około 10.

Cytuj:
Modyfikacja „JA2:Misje AIM” będzie wyróżniać się spośród wszystkich modów do JA2. Gra przypominać ma JA:DG, w którym mieliśmy poszczególne misje do wykonania. W modyfikacji „Misje AIM” dostaniemy kilka misji (około 10). Do dyspozycji zostanie udostępniona tajna baza AIM, która jest ukryta gdzieś głęboko w dżungli. Baza posiada zabudowania takie jak : koszary (możemy tu z rekrutować najemnika), magazyny (wszystko co potrzebne na misje), punkt medyczny (po każdej akcji można podleczyć swoich najemników, czy wziąć medykamenty na misje), bar, główne biuro AIM (tu przyjmujemy zlecenia od klientów) oraz lotnisko. W grze nie przemieszczamy się tak jak w zwykłym JA. Po odebrania zadania , przydzieleniu sprzętu i wyboru najemników wchodzimy w wyznaczone pole na lotnisku. Stamtąd najemnicy lądują na mapie gdzie toczy się rozgrywka. Po wykonaniu zadania musimy udajemy się do punktu ewakuacyjnego i dopiero z tego punktu udajemy się do bazy AIM.

Źródło: Legion Zone


Jednak ja znów jestem sceptycznie nastawiony. Sam pomysł - bardzo dobry. No ale tak naprawdę znów będziemy walczyli w Arulco. Tekstury nie uległy zmianom, miasta wyglądają dokładnie tak jak te z JA2. Wystarczy spojrzeć na screeny. Pomysł na moda bardzo dobry ale przydałoby się coś więcej. Ja jestem zdania, że lepiej stworzyć jedną duża modyfikację niż kilka mniejszych, i wprowadzających mniej zmian.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

JA2: Misje AIM - Informacje


*
  WWW
mtl
Post : 23 wrz 2008 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
Jednak ja znów jestem sceptycznie nastawiony.


Jak zwykle... bo mod nie jest autorstwa IS...

Sam pomysł modyfikacji jest świetny - w końcu nie czyścimy całego kraju, tylko wykonujemy krótkie misje (mam nadzieję, że nie będą ZA krótkie :) ).

Jeżeli same misje będą ciekawe i dość rozbudowane, na pewno będzie to świetna pozycja. Miasta (przynajmniej to na screenie) wcale nie wygląda jak te z JA2 - fakt, tilesy te same, jednak na pierwszy rzut oka widać, że nie jesteśmy w Arulco. No i baza AIM, która sama w sobie jest ciekawym rozwiązaniem (choć ja bardziej bym wolał zamiast bazy nowe opcje w laptopie).

Trzymam za ten projekt kciuki - Jazz nie raz pokazał na co go stać. Mam nadzieję, że to będzie naprawdę dobra modyfikacja.

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Len
Post : 23 wrz 2008 13:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


moteel pisze:
Jak zwykle... bo mod nie jest autorstwa IS...

Przyłapałeś mnie. Nie mam innego wyjścia. Przyznaję, modyfikacja byłaby super nawet gdyby nie wprowadzała misji ale należała do IS :P


*
  WWW
Olinka
Post : 23 wrz 2008 13:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len :P :P :P

Mnie w tej chwili fascynuja modyfikacje ponieważ jestem zupełnie na początku.
Gram w Ja2 na razie podstawe i mam nadzieje zaraz przystąpić sobie do modyfikacji.

tak wiec każda kolejna wywołuje u mnie dreszcz emocji bo HG nie bardzo mnie ujęła by nie powiedzieć... rozczarowała?

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
lukasamd
Post : 23 wrz 2008 17:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Jednak ja znów jestem sceptycznie nastawiony. Sam pomysł - bardzo dobry. No ale tak naprawdę znów będziemy walczyli w Arulco. Tekstury nie uległy zmianom, miasta wyglądają dokładnie tak jak te z JA2. Wystarczy spojrzeć na screeny. Pomysł na moda bardzo dobry ale przydałoby się coś więcej. Ja jestem zdania, że lepiej stworzyć jedną duża modyfikację niż kilka mniejszych, i wprowadzających mniej zmian.


Dokładnie - te screeny przedstawiają dokładnie Arulco... wystarczy popatrzeć na coś innego niż minimapa w rogu aby się przekonać, iż to bzdura.

Idea modu bardzo dobre, jeżeli tylko 10 misji to niech przynajmniej będą bardzo rozbudowane no i długie :) Co do innych zmian - fajny interfejs, bardzo podoba mi się to, co zostało już użyte w Legionie 2 - podpisywanie postaci np. "Policjant", "Technik".


*
  WWW
Klepczar
Post : 23 wrz 2008 21:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


trzymam kciuki za projekt

moteel pisze:
(mam nadzieję, że nie będą ZA krótkie :) ).

a czemu nie? jeśli misja w stylu szybkie wejście (i jeszcze szybsze wyjście) nie liczyła by się do tej 10 to była by bardzo miłym urozmaiceniem :-D

moteel pisze:
(choć ja bardziej bym wolał zamiast bazy nowe opcje w laptopie).

a ja nie :-D
baza, stały punkt wypadowy ze wszelkimi potrzebami zacny pomysł :ok:
(chętnie bym podejrzał techniczne tej sprawy rozwiązanie)


*
 
Len
Post : 24 wrz 2008 13:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Dokładnie - te screeny przedstawiają dokładnie Arulco... wystarczy popatrzeć na coś innego niż minimapa w rogu aby się przekonać, iż to bzdura.

Taki legion 2 też wprowadzał dużo nowości technicznych. Ale co z tego skoro walczyliśmy w przebudowanym Arulco? Gdyby zmienić obiekty, gra byłaby super, a tak jest średnia. Ile to już mamy modyfikacji bliźniaczo podobnych do JA2?


*
  WWW
lukasamd
Post : 24 wrz 2008 13:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ale idea tej modyfikacji nie polega na olbrzymich zmianach a wykonywaniu niewielkich zadań czyli po prostu inne podejście do gry. Wprowadzanie nie wiadomo jakich zmian nie ma nawet sensu...

Nie wiem w jaką wersję grałeś, ale w ja jakoś sobie nie przypominam aby w Legionie 2 były elementy przypominające nam Arulco... Titlesety? A kogo to obchodzi - masa modów używa domyślnych bez jakichkolwiek zmian i wcale nie są gorsze (np. taki Vietnam SOG). Liczy się klimat, nie wygląd.


*
  WWW
Klepczar
Post : 24 wrz 2008 14:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


moze to już bardziej offtop

ale co z tego ze nie zmieniamy titlesetów??
czy taka zmiana na coś innego w tej samej jakości poprawiła by nam humor?

bo nie wiem czy dało by się zwiększyć jakość ( nie znam się )
Wie ktoś czy silnik gry by to wytrzymał?

od kilku lat marudzimy o grafice JA:2 - ktoś na pewno próbował coś z tym robić...
ale skoro nie widać efektów to chyba sie nie da?....

wie ktoś coś na 100%?


*
 
Len
Post : 25 wrz 2008 14:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Titlesety? A kogo to obchodzi - masa modów używa domyślnych bez jakichkolwiek zmian i wcale nie są gorsze (np. taki Vietnam SOG). Liczy się klimat, nie wygląd.

To teraz wyobraź sobie, że wszystkie gry na świecie działają na jednym i tym samym silniku. Fajnie, nie? :] Ja przede wszystkim oczekuję nowości na które nie trzeba czekać.

Klepczar: W JA2 nie da się polepszyć grafikę. Można tylko dodać nowe tekstury.


*
  WWW
mtl
Post : 25 wrz 2008 15:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Len pisze:
Ja przede wszystkim oczekuję nowości na które nie trzeba czekać.


A np. ja na takie, które przyciągną mnie do moda na dłużej niż pół godziny. A tilesy tak nie działają - może i najpierw są ochy i achy, ale później i tak schodzą na drugi plan (jeżeli w ogóle nie zaczynają przeszkadzać - np. w RR jest dużo nowych obiektów, ale jakość niektórych pozostawia wiele do życzenia...).

Len pisze:
Można tylko dodać nowe tekstury.

Nie tekstury, a tilesy :P

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Klepczar
Post : 25 wrz 2008 16:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 150
  • Dołączył: 25.12.2007
  • Skąd: Pruszków


Len pisze:
Klepczar: W JA2 nie da się polepszyć grafikę. Można tylko dodać nowe tekstury.
moteel pisze:
Len napisał/a:
Można tylko dodać nowe tekstury.

Nie tekstury, a tilesy :P


No i tak też myślałem ;]
A jak jest z ograniczeniami "udźwigalnej" jakości tekstór?


*
 
Len
Post : 25 wrz 2008 20:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ale kto powiedział, że nowe obiekty muszą pojawić się kosztem reszty nowości? Osobiście wolałbym gdyby Jazz cały czas pracował nad jednym naprawdę świetnym modem niż wydał te trzy do tej pory. W Legiony i tak zagram kiedyś, ale najpierw zaliczę inne, starsze mody w które grzech nie zagrać. Zresztą, nawet gdybym chciał to i tak z powodu braku wystarczającej ilości czasu nigdy nie przejdę tych trzech modów Jazza. Jakość nad ilość panowie.


*
  WWW
Olinka
Post : 25 wrz 2008 21:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Len pisze:
Ale kto powiedział, że nowe obiekty muszą pojawić się kosztem reszty nowości? Osobiście wolałbym gdyby Jazz cały czas pracował nad jednym naprawdę świetnym modem niż wydał te trzy do tej pory. W Legiony i tak zagram kiedyś, ale najpierw zaliczę inne, starsze mody w które grzech nie zagrać. Zresztą, nawet gdybym chciał to i tak z powodu braku wystarczającej ilości czasu nigdy nie przejdę tych trzech modów Jazza. Jakość nad ilość panowie.
Tak zdecydowanie jakosć.

A tak na marginesie nie myślałam, ze jest jeszcze ktos oprócz mnie kto nie przeszedł wszystkich modów. Miło mi :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Jazz
Post : 26 wrz 2008 12:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Len pisze:
W Legiony i tak zagram kiedyś, ale najpierw zaliczę inne, starsze mody w które grzech nie zagrać. Zresztą, nawet gdybym chciał to i tak z powodu braku wystarczającej ilości czasu nigdy nie przejdę tych trzech modów Jazza. Jakość nad ilość panowie.


Fajnie że mnie krytykujesz ,ale to dziwna krytyka. Bo jeszcze nie grałeś w Legiony i pewnie nigdy nie zagrasz. Chociaż liczę że może kiedyś :)

Cytuj:
To teraz wyobraź sobie, że wszystkie gry na świecie działają na jednym i tym samym silniku. Fajnie, nie? :] Ja przede wszystkim oczekuję nowości na które nie trzeba czekać.


Len pisze:
Taki legion 2 też wprowadzał dużo nowości technicznych. Ale co z tego skoro walczyliśmy w przebudowanym Arulco? Gdyby zmienić obiekty, gra byłaby super, a tak jest średnia. Ile to już mamy modyfikacji bliźniaczo podobnych do JA2?


Do budowy modyfikacji zawsze używam oryginalnych titlesów lub zmodyfikowanych. Chociaż są stare, to mają klimat JA.
Jak znajdziesz grafika który poświęci swój czas i wymieni wszystkie titlesy na nowe to daj mi znać .

To ja mam pytanie : W LS nie będzie żadnego titlesa z JA czy UB ?

Len pisze:
Jakość nad ilość panowie.


Tak, jakość nad ilość ... ale najpierw by coś dobrego powstało trzeba zdobyć doświadczenie. Więc robiąc każdą kolejną modyfikacje zdobywa się jakieś umiejętności. Tak powstała moja pierwsza modyfikacja (do UB) i druga (do v1.13). Nie liczę OI bo ten projekt anulowałem. Zauważ, że ja jestem amatorem i nie jakimś profesjonalistą. Nigdy nie obrałem za cel zrobić super-hiper-niesamowitą modyfikacje. Kto będzie chciał to zagra w moje produkcje, nikogo nie zmuszam. Poświęcam swój czas bo lubię to robić, nie bo muszę.

To tak na koniec Len ,L2 jest moją ostatnią duża modyfikacją do JA2. Będziesz miał mniej modów do testowania :)



lukasamd pisze:
Idea modu bardzo dobre, jeżeli tylko 10 misji to niech przynajmniej będą bardzo rozbudowane no i długie :)


moteel pisze:
Sam pomysł modyfikacji jest świetny - w końcu nie czyścimy całego kraju, tylko wykonujemy krótkie misje (mam nadzieję, że nie będą ZA krótkie :) ).


Będą rozbudowane i może więcej niż 10 :)

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron