Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
mtl
Post : 16 cze 2009 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Stridingshadow pisze:
Jeżeli chodzi o full item drop'a to 'wystarczy' ręcznie ustawić w inwentarzu każdego żołnierza na mapie 100% szansę na upuszczenie danego przedmiotu, wtedy działa to jak full item drop.


Faktycznie :P Zapomniałem, że w 2,5 broń przeciwników ustawia się w edytorze, a nie jak to jest w JA2 - broń generowana jest losowo (oczywiście modele wybierane są z wcześniej ustalonej listy).

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
emanuel
Post : 22 cze 2009 11:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


ja chętnie sobie pogram nawet jeśli to będzie modyfikacja na JA 2,5

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 22 cze 2009 12:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To w sumie należałoby w końcu określić, co to będzie - kampania czy modyfikacja. Różnica nie jest bynajmniej subtelna i nie ogranicza się jedynie do kwestii ilości nowych sektorów ;)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 22 cze 2009 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Przede wszystkim warto zaimplementować full item drop'a.
Jak już stwierdziliśmy z moteelem (to w warszawskiej gwarze oznacza 'motylem' :D) jest to możliwe, ze względu na możliwości edytora JA2 UB.
Wiecie, ja się tak czepiam full item drop'a, a to wcale nie jest bezsensowne czepianie się.
Elliott pisze:
...commando types, they weren't many...

Nie muszę chyba przypominać że jako mała grupka działających w konspiracji partyzantów (okay, część to najemnicy) prowadzimy wojnę asymetryczną, kryjemy się po kątach i atakujemy kiedy uznajemy to za właściwe, obroną sektorów miejskich zajmują się wyszkolone przez nas bojówki które są de facto jedyną 'regularną' formacją walczącą po naszej stronie.
Z tego wynika że trzymamy się walki partyzanckiej i walczymy tym co zdobędziemy.
Jeżeli od wroga nie można dostać sprzętu to trzeba go kupić.
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Deidranna nie zestrzeliwała samolotów dostawczych, biorąc pod uwagę że niejednokrotnie miała ku temu możliwość.

Dlatego zwracam się do Perryego z oficjalną prośbą o zaimplementowanie czegoś takiego jak full item drop (przy czym jestem świadom wymaganego do tego nakładu pracy).
Taka mała modyfikacja niewymagająca ingerencji w kod gry sprawi że sama gra stanie się bardziej realistyczna.
Dla niezorientowanych: w Nigt Ops też był full item drop.

_________________
Obrazek


*
 
Perry
Post : 12 paź 2009 14:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Witam i pozdrawiam nawiazujac do dwóch ostatnich postów: CE z poczatku miao byc kampania, teraz chcialbym zeby bylo modyfikacja musze sie nauczyc tego grzebania w plikach o ile ktos mi to pokaze. Jezeli chodzi o full item drop to go niestety nie bedzie z tego wzgledu ze jest bardzo duzo sprzetow pochowanych w meblach i w skrzyniach, ktore bede chcial pozamykac dla utrudnienia, pamietajmy ze w CE same najlepsze zabawki dostac mozna prawie zaraz po wyladowaniu z racji czego gdym wstawi full item dropy byloby to spore ulatwienie.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Len
Post : 16 paź 2009 21:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Wiesz Perry, ja to bym chciał żeby CE zostało ukończone :] Bo od newsa o twojej kampanii minął już rok, a od tamtego czasu nic się nie zmieniło.


*
  WWW
lukasamd
Post : 17 paź 2009 15:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja również - mody są lepsze niż spolszczenia :diabel:
Za full item drop nie jestem - czasami to zaleta, czasami koszmarna wada. W wypadku tego moda chyba mamy działać jak najbardziej taktycznie, więc nasze możliwości w kwestii zbierania wyposażenia powinny być ograniczone, chociażby takim nieco sztucznym sposobem.


*
  WWW
Perry
Post : 27 paź 2009 14:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Len pisze:
Wiesz Perry, ja to bym chciał żeby CE zostało ukończone Bo od newsa o twojej kampanii minął już rok, a od tamtego czasu nic się nie zmieniło.

Len tez mi zależy na tym aby ukończyć CE jak najszybciej. Ale dzieki jacenter mam wiele możliwości (chodzi o programy), z których chciałbym skorzystać a przede wszystkim nauczyć się z nich korzystać. Niektóre sprawy udają mi się bez problemu, nad niektórymi spedzamy z Kajem sporo czasu aby dojść co do czego. O sektory się nie martwie, to jest najprostrze do zrobienia, jednak nie chciałbymbym aby CE było kampanią w której nic sie nie zmieniło oprócz kilku map. Po za tym układamy CE w/g naszego doświadczenia z gra, ale zawsze pod gracza który ewentualnie do tej "kampanii" zasiądzie. Musi to niestety potrwać ale ja bedę zadowolony, jeśli ktoś zagra w CE i powie tak to jest to czego szukałem w JA. Prosze więc wszystkich o cierpliwość oraz pomoc a w szczególności Barka i Moteela, którzy jak słyszałem maja za sobą przeprawę z modami. Dzieki ;)

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Len
Post : 27 paź 2009 20:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No i widzicie co zrobiliście? Nagadaliście mu, że kampania to za mało i teraz będziecie sobie czekać :P

Perry, pokaż jakieś nowe zdjęcia z gry.


*
  WWW
Perry
Post : 22 kwie 2010 16:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Dobra. Jest tak:
Przenoszę CE na 1.13
Jeszcze nie wiem jak to będzie wygladało w praktyce ale juz mam pewne zarysy, jak mówiłem mam gotowych ok 125 sektorów ukonczonych na edytorze JA2,5, boje sie natomiast czy jak je przekonwertuje na 1.13, nie zastane śmieci w zwiazku z tym, że JA2,5 ma inne plansze oraz przedmioty np. zima, głowice nuklearne, inne płoty dzrewa itp. Więc nie wiem czy zabawa się nie rozpocznie od nowa. Jeżeliby się jednak okazało ze wszystko bedzie w porzadku musze tak posegregować sektory zeby miało to ręce i nogi, czyli zima z zima, lato z latem. Przeciez nie będe przeplatywał zimy z latem bo to bez sensu, do modyfikacji nie wiele wiec zostanie po za paroma drobnymi szczegółami, mozna by dorzucić parę RPC i pare nowych przedmiotów na wyposazenie. Nie wiem jeszcze co jest na wyposażeniu w 1.13, bo dopiero mam je od dzisiaj (dzięki Moteel). Jeżeli macie jakies pomysły lub co chcielibyscie widziec w CE walcie jak w dym, pozdrawiam.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Len
Post : 22 kwie 2010 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Tyle czasu minęło i tak rzadko przypominasz o swoim istnieniu, że większość pewnie zdążyła zapomnieć czym jest Critical Edge. Tak więc, mam wątpliwości czy dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe komplikowanie sprawy.


*
  WWW
Perry
Post : 22 kwie 2010 19:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Komplikacje to ja miałem do teraz (chociaz wcale nie mówie że nie będzie ich w 1.13), poniewaz chciałem dorzucić RPC z dwójki, a niestety nie powiodło mi się to. Niektórzy nawet twierdzili, że jest to niemozliwe, a przeciez Hard To Die jest na to ewidentym przykładem, że jednak się da...Pomyslałem więc, skoro niemcy potrafia to my tez, ale jednak stało się inaczej dlatego tak długo nad tym siedzieliśmy wspólnie z Kajem. Dla tych, którzy myślą że dałem sobie spokój mam wiadomość:
Nie dałem sobie spokoju dalej chce dokończyć swój projekt i nadejdzie taki dzień że go skończę. cierpliwości...

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Beowulf
Post : 22 kwie 2010 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 128
  • Dołączył: 20.12.2008
  • Skąd: Kozienice/Kraków


Ja tam z chęcią poczekam, dobrych modów nigdy za wiele, także Perry - masz u mnie kredyt zaufania. Powodzenia i trzymam kciuki.


*
 
lukasamd
Post : 23 kwie 2010 13:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Tyle czasu minęło i tak rzadko przypominasz o swoim istnieniu, że większość pewnie zdążyła zapomnieć czym jest Critical Edge. Tak więc, mam wątpliwości czy dobrym rozwiązaniem jest dodatkowe komplikowanie sprawy.


Zgadzam się, i tak już czekamy naprawdę dłuuuugggoooo na tego moda no i nie wiadomo, czy ktoś będzie jeszcze chciał w ogóle grać.
Z drugiej strony - miało tam być więcej taktyki, a JA2 1.13 bardzo do tego pasuje z ogromnym arsenałem i innymi udoskonaleniami.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 23 kwie 2010 13:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja myślę, że nie ma co przesadzać.

Kiedyś chodziło o to, żeby było trudno. A o co chodzi teraz?
Cele się zmieniły? Jeśli tak, to na jakie? Jeśli nie, to po co zmieniać?


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna


cron