Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Premislaus
Post : 16 lut 2008 07:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Cześć! Czy jak bym stworzył kiedyś(w najbliższej przyszłości) swoją postać, tzn. samemu ją zrobił w edytorach, opisał ją, etc. to czy byłby ktoś chętny, by dodać ją do Last Stand, albo Nowej Kaledonii, bądź innego moda? Po prostu chciałbym zrobić siebie :). Postać nie będzie na maksymalnie przypakowana. Ja zazwyczaj jak robię IMPa to daje mu maks do zdrowia, inteligencji i strzelania, reszta to zależy od humoru i dostępnych punktów. Opcjonalnie jak wam brakuje jakiegoś protagonisty, a macie określone cechy już, a nie chce wam się dłubać, to ja mogę się do tego przymierzyć. Chodzi mi tylko o to, by był mój nick, może być też imię i nazwisko. I żeby postać nie była jakimś półgłówkiem :-<, w stylu Steroida. Hmm nigdy nie modowałem JA2, ale chciałbym zrobić dla siebie swoją postać, coś innego niż IMP. Myślałem, by zrobić ze sobą jakiś quest.

Widziałem poradniki na Iron Squadzie, czyli nie będę miał z tym kłopotów. Problem mam z jedną rzeczą. Mianowicie jak animować zdjęcie postaci i jak dodać głosy? Mikrofon bym się od kogoś pożyczył, no i bym zaczął szukać programu na necie, by modyfikować swój głos, by lepiej brzmiał.

EDIT
Ha, znalazłem już jakieś tutoriale do animowania twarzy.

http://www.legion.zone.zg.pl/download.php?lng=pl

Tylko nie wiem skąd wziąć ten program?

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
momo78
Post : 16 lut 2008 09:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


hmmm a czemu byu nie stworzyć jakiegoś moda co w nim byliby wszyscy użytkownicy jacenter?
no może to być przeróbka jakiegoś istniejącego moda :devil:

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Premislaus
Post : 16 lut 2008 09:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Hmm, a może twórcy Last Stand i Nowej Kaledonii rozpiszą jakiś konkurs, niezbyt trudny, by każdy mógł w nim wziąć udział. Mógłby polegać na czymś w stylu, że dostajesz jakiś poradnik i robisz fragment ich moda, albo podkładasz głos, czy piszesz opowiadanie. Albo artykuły na stronę główną, etc. W zamian doda się zwycięzców do tych modów, tylko jak ktoś będzie w LS, to żeby nie był w NK, tak będzie fajniej i więcej osób z forum zmieści się. Nagroda może być "zrób to sam", czyli samemu robisz rpc. Ja właśnie chcę własnoręcznie zrobić siebie i wycyganić dla siebie miejsce w jakimś modzie :-). Abstrahując, gdyby był konkurs, gdybym go wygrał i gdybym samemu zrobił sobie postać, a także zakończono by z sukcesem prace nad modem, to chciałbym żeby nie można mnie było przyłączyć odrazu po zagadaniu, tylko wypełnić wcześniej jakiś quest, najlepiej w miarę skomplikowany. Hmm, jak coś to mógłbym się trochę podszkolić i zaprojektować taki quest, by nie dawać twórcom kolejnych ciężarów na barki.

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Pavcio
Post : 16 lut 2008 12:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 252
  • Dołączył: 17.07.2007


Jeśli chodzi o głos- jak najbardziej, każdy sie przyda.
Jeśli chodzi o postacie- chciałbyś zrobić siebie, rozumiem? Według mnie pomysł dobry, godny rozważenia.
Zagadaj do Bartka albo do mnie na gg. Obecnie w NK pracujemy nad czym innym niż postacie z EUOM, ale w fabule może (czyli trzeba by o tym pogadać) znaleźć się miejsce.


*
 
Len
Post : 16 lut 2008 12:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pomysł dobry ale w praktyce będzie to wyglądało tak, że Ty i może dwie inne osoby wezmą w nim udział. W Polsce za mało ludzi robi, większość woli patrzeć.

Własna postać to rzecz do uzgodnienia. Na obecną chwilę nie możemy powiedzieć czy zezwolimy bo mielibyśmy potem plagę innych użytkowników. Poza tym, postać musi pasować do gry. Last Stand to modyfikacja, która została dokładnie przemyślana i elementy nie pasujące do reszty nie mogą mieć tu miejsca.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany zrobieniem czegoś więcej to IS jest jak najbardziej otwarty dla takich ludzi. W obecnej chwili nad Last Stand pracują zaledwie 3 osoby, to bardzo mało zważywszy, że nad spolszczeniami pracowało zazwyczaj 6-7 osób.


*
  WWW
Premislaus
Post : 16 lut 2008 12:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Wyjaśnię odrazu bo za chwilę wyjeżdżam i będę dopiero jutro w nocy... Opiszecie mi klimat, ściślej niż jest to podane w informacji o projekcie, bym załapał co może być, a co nie. Ja bym się dostosował do ogólnych ram, a gdy by coś wam nie pasowało to mogę to zmienić. Intruzów można się pozbyć tym, że warunkiem byłoby samemu zrobienie postaci w edytorach, które wy sobie już przystosujecie do moda. Jeżeli bym załatwił sobie mikrofon, to spróbuję nagrać kilka odzywek i jak by to dobrze wyszło, to może bym podlożył wokal w jakimś modzie.

Pozdrawiam!

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


*
  WWW
Bartek0511
Post : 16 lut 2008 14:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Premislaus pisze:
EDIT
Ha, znalazłem już jakieś tutoriale do animowania twarzy.


co do tutoriali to po tych trzech odcinkach powinieneś wiedzieć o co biega:


Tworzymy twarz do gry - część 1
Tworzymy twarz do gry - część 2
Tworzymy twarz do gry - część 3


Pomysł na konkurs jest dobry, lecz co z tego jak teoretycznie niktomu się nie chce. Tak jak Len powiedział i ja też ciągle to powtarzam. Ludzie wolą patrzeć niż pomagać choć w Twoim wypadku to Ty wolisz i patrzeć i pomagać :P

Tak btw. Jagged Alliance Zone jest chętna na jakiekolwieg rozmowy.


*
 
Hyzio
Post : 29 sie 2008 19:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 28.08.2008


ja mógłbym pomagać ale umiem tylko robić mapy


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron