Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Aver
Post : 16 paź 2011 20:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 259
  • Dołączył: 07.04.2010


Czy tylko mi serwis chodzi dużo gorzej niż kiedyś? Tragedii nie ma, ale kiedyś klikałem na link w serwisie i praktycznie w mniej niż sekundę strona była załadowana, a teraz kilka sekund muszę zaczekać nim się załaduje. Inne strony działają tak jak dawniej, więc to raczej nie wina neta.


*
 
micand1989
Post : 16 paź 2011 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Aver pisze:
Czy tylko mi serwis chodzi dużo gorzej niż kiedyś? Tragedii nie ma, ale kiedyś klikałem na link w serwisie i praktycznie w mniej niż sekundę strona była załadowana, a teraz kilka sekund muszę zaczekać nim się załaduje. Inne strony działają tak jak dawniej, więc to raczej nie wina neta.

Też mam to samo, ale to pewnie jak zwykle zmiana serwera.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 17 paź 2011 16:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To prawda, serwis działa wolniej od czasu ostatniej zmiany (tej drugiej). Wynika to z faktu, iż nie ma on własnych gwarantowanych zasobów, działa na serwerze który jest współdzielony z innymi kontami i serwisami. W efekcie chociaż sprzęt jako maszyna jest znacznie lepszy, to można użyć tylko niewielką jego część.

Na hosting taki zdecydowałem się aby uniknąć problemów dotyczących np. konfiguracji, jakie nieco nas trapiły na tamtym serwerze. Teraz mój czas na JAC jest ograniczony do minimum, zaś zarządzanie tamtym serwerem wymagało więcej czasu, poza tym niektóre problemy zostały nierozwiązane (np. generator userbarów - od ostatniej zmiany działa on prawidłowo, na tamtym serwerze z nieznanych przyczyn [najprawdopodobniej efekt działania nowszych bibliotek] natomiast ciągle rozmywa napisy).
Jeżeli jest to dla was naprawdę mocno odczuwalne, mogę przenieść serwis na ten hiper-szybki serwer, ale musicie wtedy przyjąć do wiadomości, że w razie jakichś większych problemów mogę zareagować po dosyć sporym czasie.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 17 paź 2011 20:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ja tam nie widzę, żeby było jakoś specjalnie wolno.


*
  WWW
Starchris
Post : 17 paź 2011 20:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Te problemy z wolnym przemieszczaniem się po stronie u kolegów, którzy to zauważyli (zresztą i ja też) były raczej związane z samym przejściem na inny serwer, a nie tym, że strona pracuje na innym serwerze. Teraz wszystko chodzi normalnie i moim zdaniem nie trzeba znowu zmieniać serwera.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jazz
Post : 28 paź 2011 17:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Na głównej stronie w newsie "JA2 Revenge of the Fallen" znajdują się obrazki w formacje PNG o wielkości 1MB - 2MB.
Czy ktoś to może zmienić ? Trochę spowalnia ładowanie strony głównej.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Starchris
Post : 28 paź 2011 20:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Ok. Postaram się to zmienić jeszcze dzisiaj.


Dodano: 28 paź 2011 20:44

Zrobione. Obrazy z łącznego rozmiaru 16 MB udało mi się zmniejszyć do troszkę ponad 1,5 MB. Ja mam internet z UPC 50 Mb/s więc pewnie dlatego niestety nie zauważyłem żadnej różnicy.

Przepraszam wszystkich za wszelkie związane z tym niedogodności.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Starchris
Post : 03 sty 2013 23:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Zauważyłem dość dziwną przypadłość. Gdy mija godzina 23.00 i jestem WYlogowany, to ostatnie pięć postów na stronie głównej, które były napisane tego samego dnia, są oznaczone jako "wczoraj o godz. np 16.15", choć jeszcze jest dzisiaj np. 23.40.

Natomiast jak jestem ZAlogowany, to wszystko jest w porządku, posty napisane dzisiaj są oznaczane jako "dzisiaj o np. 20.30", nawet gdy jest 23.59.

To się zaczęło dziać dokładnie po nowym roku.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 03 sty 2013 23:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Ustawienia strefy czasowej/czasu letniego?
Wyczyść ciacha w przeglądarce.


*
  WWW
Starchris
Post : 03 sty 2013 23:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Po tych operacjach, teraz jest dokładnie na odwrót, aniżeli napisałem. Kiedy jestem wylogowany, to jest dobrze, a jak jestem zalogowany to jest źle.

EDIT

Jak tylko zapisze się ciasteczko tej strony, to wszystko powraca do problemu opisanego po raz pierwszy, czyli kiedy jestem wylogowany, to jest źle, a jak jestem zalogowany, to jest dobrze.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jaahquubel
Post : 04 sty 2013 13:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


To się nie wylogowuj. :P


*
  WWW
lukasamd
Post : 04 sty 2013 13:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Globalnie na forum był czas letni...
Już powinno grać.


*
  WWW
Starchris
Post : 14 sty 2013 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Ten diabeł doprowadza mnie do szału. Czasami w ogóle nie da się pracować, mam go już serdecznie dosyć. Czy komuś innemu też ten diabeł wyskakuje dosyć często, zamiast stron JACenter. Ja już nie pamiętam od kiedy tak jest, no ale trzeba mu się w końcu przeciwstawić, on nie może nas tak terroryzować :P

Załącznik:
diabeł.jpg
diabeł.jpg [ 40.64 KiB | Przeglądany 1599 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
micand1989
Post : 14 sty 2013 17:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Starchris pisze:
Ten diabeł doprowadza mnie do szału. Czasami w ogóle nie da się pracować, mam go już serdecznie dosyć. Czy komuś innemu też ten diabeł wyskakuje dosyć często, zamiast stron JACenter. Ja już nie pamiętam od kiedy tak jest, no ale trzeba mu się w końcu przeciwstawić, on nie może nas tak terroryzować :P

Tak mnie. Dość często jak klikam na link tematu w "Nieprzeczytane posty", nieraz przy kliku na "następna strona", itp.
Odświeżam i działa normalnie. Już się do tego przyzwyczaiłem. U mnie tak jest już od 1 grudnia.

Ja już ten problem poruszałem w innym temacie:
http://forum.jagged-alliance.pl/forum-j ... tml#p54076

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
M'cin
Post : 14 sty 2013 19:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Tak, niestety.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna


cron