Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
GrU
Post : 05 kwie 2011 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 258
  • Dołączył: 04.03.2008


Może to zabrzmi jakby mi nie zależało tym bardziej że przez 3 lata byłem bardziej "czytaczem" niż "pisaczem" to to jest Jego prywatne forum (udostępnione dla ogółu) i może zawieść, wywalić albo sprzedać Żydom, pretensje mogą mieć tylko Ci którzy część swojego życia poświęcili na usprawnianie forum. peace

_________________
Jeżeli historia nas czegoś uczy, to tego, że każdego można zabić


*
 
aszek
Post : 05 kwie 2011 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Eee tam, nie narzekajcie tyle. Przecież z gierek się wyrasta podobnie jak z zabaw w piaskownicy, i może dla niektórych to abstrakcja ale nie będziemy przecież do końca życia stawiać babek z piasku :) A LukasAMD wyekspił właśnie następny level tych zabaw (praca) :D Gratuluje!

Dobra, to ja miedzyczasie idę grać w RS bo mi się pomału kończy ciężko zapracowany member... xD

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Len
Post : 05 kwie 2011 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


aszek pisze:
Eee tam, nie narzekajcie tyle. Przecież z gierek się wyrasta podobnie jak z zabaw w piaskownicy, i może dla niektórych to abstrakcja ale nie będziemy przecież do końca życia stawiać babek z piasku :) A LukasAMD wyekspił właśnie następny level tych zabaw (praca) :D

W tym kraju gry zarabiają tyle co filmy i więcej niż muzyka. Idąc tą drogą z oglądania filmów i słuchania muzyki też powinno się wyrosnąć ale nie tędy droga, bo to nie zabawki dla małych dzieci, ani nie "piaskownica". To się nazywa branża rozrywkowa, czyli wypełniacze czasu, które nie są niezbędne do życia ale bardzo je umilają. To dość staromodny sposób myślenia, że jak facet nie przychodzi do domu o 15:00, za przeproszeniem, uje*any jak świnia to nie jest to praca.

A z tego, co wiem Lukas zarabia właśnie tym, co robi na JAC, a niejaki Len robi we wspomnianej branży.


*
  WWW
Ormus n2o
Post : 05 kwie 2011 18:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 163
  • Dołączył: 10.10.2009


Serwis się rozwija, polska jest jednym z niewielu krajów w których Jagged Alliance wciąż jest popularny. Gigantyczna ilość artykułów. Wywiady na wyłączność. Największy download związany z jaggedem na świecie. Ten serwis to potęga. Mam nadzieje, że nie zostanie zamknięty. Nawet jeśli Lukas nie chce prowadzić go dalej to mam nadzieje, że wciąż będzie on rozwijany.
Sam muszę przyznać, nie jestem zbyt aktywnym userem. Ale wiem jak trudno coś stworzyć i patrzeć, ze ludzie czytają, oglądają ale nie okazują wdzięczności. Jest to zniechęcające. Lukas. Wiedz, że zawsze byliśmy wdzięczni w trud tworzenia tego serwisu i mam nadzieje, że każdy kto może będzie wspierał ten serwis nawet jeśli Lukas z nami nie będzie. Dziękujemy Ci za Serwis JACenter.


*
 
aszek
Post : 05 kwie 2011 20:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Len, hehe :D, wniosek z tego taki że właśnie lobbujesz we własnym interesie :D Tutaj chciałbym abyś mnie dobrze zrozumiał, więc pozwolę sobie na mały wywód. Mianowicie, patrzę na to trochę z dystansu bo nie gram w jaggedy chyba już od 3 lat (znudziły mnie), a siedzę tu tylko ze względu na E6 (do którego czasem powracam) zaś na forum czytam posty tylko kilu osób. Nie wiem co tu o jeggedach jeszcze można napisać, bo międzyczasie wyprodukowaliście takie kompendium wiedzy że zainteresowani spokojnie mogą się z tego habilitować i dumnie wstawić tytuł przed nazwiskiem :D Podejrzewam że większość z odwiedzających serwis ma podobnie, potwierdzają to chyba żale nad statystykami odwiedzin które przedstawiłeś. Ja tam jestem kompletnie znudzony, nie wiem jak inni ale wydaje mi się że reszta również. Trudno w takiej sytuacji wymagać jakiejś wzmożonej aktywności ze strony userów, którzy zdążyli przejść gierkę na tysiąc sposobów - tu przyznam szczerze że osobiście tego nie rozumiem, bo mnie wystarczyło przejść ją kilka razy aby dostrzec jak durne jest AI i jaka to strata czasu. Być może LukasAMD właśnie dostrzegł bezsens tego wszystkiego i poszedł robić coś bardziej produktywnego, i chyba niekoniecznie musi z pracy do chałupy wracać brudny jak świnia. Zresztą każdy ma prawo robić gdzie mu lepiej płacą i trudno wymagać aby ktoś poświęcał swój czas na coś z czego nic nie ma, a na dodatek powstrzymuje życiowy progres. Ech, jeśli tego nie rozumiecie to sami biorcy i samoluby z Was...

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Jaahquubel
Post : 05 kwie 2011 21:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


aszek pisze:
Nie wiem co tu o jeggedach jeszcze można napisać, bo międzyczasie wyprodukowaliście takie kompendium wiedzy że zainteresowani spokojnie mogą się z tego habilitować i dumnie wstawić tytuł przed nazwiskiem Podejrzewam że większość z odwiedzających serwis ma podobnie, potwierdzają to chyba żale nad statystykami odwiedzin które przedstawiłeś.

aszek pisze:
zdążyli przejść gierkę na tysiąc sposobów

Właśnie!

JACenter to świetny serwis o serii JA. Tyle. Jak nie ma materii do tworzenia nowości, to nowości nie będzie. Nie ma co filozofować.


*
  WWW
Len
Post : 05 kwie 2011 21:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


aszek: Przeczytaj mój post jeszcze raz. Przedstawiam tam proste porównanie z którego wynika, że to, co próbuje się przedstawiać jako "czasy świetności JAC" było nieporównywalnie mniej popularne od tego, co mamy obecnie. Mówiąc jeszcze prościej: wcale nie jest tak źle, a wręcz dobrze jak nigdy, więc nie wiem czy to można nazwać "żaleniem się".


*
  WWW
aszek
Post : 05 kwie 2011 21:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Bez obaw, dokładnie czytałem Twojego posta. Po prostu pozwoliłem sobie nie kontynuować wątku teorii branży rozrywkowej, a jedynie skoncentrować się na przyczynie decyzji założyciela sajtu, na którego próbujecie robić nagonkę. Nie chciałbym być tu postrzegany jako adwokat, po prostu argumentuje że może robić co chce.

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Len
Post : 05 kwie 2011 21:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ale przy okazji cały czas popełniasz gafy, tak jak z tym "próbujecie" ;)


*
  WWW
Premislaus
Post : 05 kwie 2011 23:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 291
  • Dołączył: 14.02.2008
  • Skąd: zachodnia Małopolska


Do dupy pomysł z tym zawieszaniem.

Ja nie piszę na JAC, bo znam serię na pamięć, a jak mam jakiś problem to przeglądam stare tematy, czasem pytam na forum. Ograniczam się do strony głównej, niekiedy napiszę komentarz i przeglądam tematy na forum dotyczące nowego JA. Nie muszę wchodzić na JAC codziennie, bo mam aplikację na Facebooku od JAC i automatycznie mi się wyświetlają nowe artykuły.

Jeżeli nowe JA online będzie darmowe i posiadało mikropłatności, to będzie w to grało sporo Polaków i na forum będą zaglądać ze względu na umawianie się na ustawki, dyskutowanie o buildach postaci i wymianie przedmiotów.

Remake JA2 zapowiada się świetnie.

Reasumując JAC stanie się popularniejszy i będzie można zarobić na reklamach.

Jak lukas chcesz odpocząć, to daj komuś administratora. Gdzieś po miesiącu odpoczynku zajrzysz z powrotem ;).

Aszek mi się tam gry nie znudzą, bo to moje hobby :), ostatnio gram w Supreme Ruler 2020 Gold i czekam a nową część gry :). Cold War :).

_________________
„Myśl, że państwo jest potrzebne do tworzenia prawa, jest tak samo mitem jak to, że jest potrzebne do dostarczania usług pocztowych lub policyjnych.”

prof. Murray Newton Rothbard


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011 23:23 przez Premislaus, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
aszek
Post : 05 kwie 2011 23:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 260
  • Dołączył: 13.11.2009


Premislaus, wiem :) Znamy się chyba z dawnego Eufi :D Teraz na wayofwar patrzeć nie mogę, bo się im całe forum rozjechało...

_________________
Obrazek kogo by tu jeszcze sprać, no kogo... ? - Wojmił (brat księcia Mirmiła)


*
 
Lutek70
Post : 06 kwie 2011 19:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 54
  • Dołączył: 29.07.2010


Czy ja dobrze widzę?Zniknął ten paskudny napis o zawieszeniu strony czy to tylko błąd mojej przeglądarki? :D


*
 
Cichacz_32
Post : 06 kwie 2011 20:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 16
  • Dołączył: 23.03.2010
  • Skąd: Cicha Wieś


Na pewno to nie jest wina twojej przeglądarki. Napis zniknął.

Zobaczymy co mają do powiedzenia w tej sprawie administratorzy.

_________________
"Frank Zappa and the Mothers
were at the best place around.
But some stupid with a flare gun
burned the place to the ground."
Smoke on the Water


*
 
Wigen
Post : 06 kwie 2011 20:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Wiecie tu jest jak z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Na początku jest super. Przychodzi wielu klientów, nasza firma się rozwija i osiąga dobre wyniki na rynku. Ale przychodzi taki okres, że tych klientów nie ma, nie ma, a firma zamiast przynosić nam zysk to przynosi nam straty. Obroty zaczynają spadać, a my tniemy koszty zwalniając pracowników i szukając oszczędności, aby tą firmę w jakimś stopniu utrzymać. No, ale nie udaje się, bo lata nie są już różowe więc decydujemy się, aby ten biznes zamknąć.


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011 20:36 przez Wigen, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 06 kwie 2011 20:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Len, @Van, @Ormus n2o:
Dzięki za zrozumienie.



Ogólnie traktujcie mnie tak, jakbym mnie tu nie było, nie będę nikomu przeszkadzał.



Aha, jeszcze jedno wymaga sprecyzowania:

Len pisze:
A z tego, co wiem Lukas zarabia właśnie tym, co robi na JAC, a niejaki Len robi we wspomnianej branży.


Nie, ale przynajmniej obecnie nie trzeba nic dokładać do utrzymania domen i serwera (licząc również download), pomimo znacznie większych kosztów niż na początku.
Zarabiam (a raczej dorabiam w wolnym czasie ciągle się ucząc, bo zlecenia to nie są nawet kwoty zbliżone do normalnych płac) dzięki temu, czego nauczyłem się używając JAC niejako przy okazji jako osobisty poligon doświadczalny.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna