Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 04 kwie 2011 18:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Nie, to nie jest pierwszy kwietnia.
Podjąłem decyzję, o zawieszeniu działalności JACenter.pl
O powodach pisałem już kilka razy w przeciągu ostatnich miesięcy, nie muszę więc chyba tłumaczyć "dlaczego".


*
  WWW
momo78
Post : 04 kwie 2011 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


What the fuck?
Serio mam nadzieję, że to tylko żart.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Wigen
Post : 04 kwie 2011 19:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Niestety momo, to nie jest żart, ale smutna rzeczywistość. Aczkolwiek uważam że za dużo zostało już poczynione (gameplay BiA, JA3, Jagged Allince Online) aby posuwać się do aż tak radykalnych środków.


Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011 20:14 przez Wigen, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
momo78
Post : 04 kwie 2011 19:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Co chwilę dostajemy nowe screeny, widzieliśmy już BiA w akcji...
Zamykanie jedynego w Polsce serwisu o JA, gdy na horyzoncie są dwie nowe gry... Tego nie rozumiem.

BTW. Co dokładnie znaczy tutaj "zawieszenie"?

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
M'cin
Post : 04 kwie 2011 19:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Faktycznie, jeśli zależy Ci na liczbie wejść, to lepiej wykorzystać serwer na forum o nowych Simsach.


*
 
Franz
Post : 04 kwie 2011 20:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 04.04.2011


Przeciez to jasne ze nabijaja nas w butelke i mamy spozniony 1 kwietnia - pasek "zawieszenia" skopiowany zywcem z Liberate Arulco.

A jezeli jednak to na serio, to lukas gratulacje i jedna dobra rada - wyprowadz sie stad i daj prowadzic ten serwis ludziom ktorzy go chca prowadzic, a nie tylko narzekaj jak to jest zle i niedobrze bo nowi uzytkowanicy nie wala tu drzwiami i oknami.

Jednak ten pomysl ci sie udal - specjalnie zeby wyrazic moje zdanie zarejestrowalem tu konto, wczesniej tylko obserwowalem.

lukasamd pisze:
Olinka pisze:
Jesli masz dosyc tego forum, serwisu to oddaj go w dobre rece za nim sam go zniszczysz.


Sądzę, że z moich rąk nie musi się on tego obawiać, w przeciwieństwie co do niektórych użytkowników.


I pisze to osoba, ktora zawiesza dzialalnosc strony. Nic tylko pogratulowac po raz drugi.


Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011 21:31 przez Franz, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
Jaahquubel
Post : 04 kwie 2011 21:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Właśnie, co to jest "zawieszenie"?

Po co zawieszać oficjalną stronę serii akurat teraz, jak czekamy na kolejne części tej serii?

Ludzie tworzą mody, robią coś, jak się znudzą tym, co jest. Teraz, jak czekają na ciąg dalszy, nikt nie będzie modował. Teraz potrzebna jest tylko informacja o ciągu dalszym. Informowanie jest inwestycją w zainteresowanie serwisem po premierach kolejnych odsłon.
Jeśli zawieszenie serwisu ma polegać na braku niusów i tłumaczeń bloga od bitC, to jest to już strzał w kolano. Serią.

Teraz jest czas na działanie serwisu w trybie informacyjnym.


*
  WWW
hasan_talib
Post : 04 kwie 2011 22:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Nie mogłeś tego zrobić chociaż po Online i Back in Action?


*
 
momo78
Post : 05 kwie 2011 06:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Jeśli to prawda, to gratuluje wybrania najgorszego możliwego terminu na zawieszenie działalności.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Fisher
Post : 05 kwie 2011 06:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


Karwasz twarz...
Wiesz co Lukas po tobie sie czegos takiego nie spodziewałem
To usuwam ten artykuł z dysku (o m16)
Dziekuje dobranoc

_________________
Podpis w budowie


*
 
Len
Post : 05 kwie 2011 09:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Myślę, że czas zareagować zanim dyskusja pójdzie w niewłaściwym kierunku. Najpierw trochę teorii:

Pięć lat temu JACenter miało oglądalność zbliżoną do takiej, jaką dziś ma strona zespołu Iron Squad. Myślę, że nawet mniejszą ale nie chcę przesadzać. Obecne statystyki prowadzimy od I kwartału 2009 roku i wówczas, jak teraz na to patrzę, oglądalność była bardzo słaba. Zaledwie rok później, bo na początku 2010r. oglądalność strony głównej podwoiła się. W sierpniu podczas zapowiedzi JA2 Reloaded i JA Online padł rekord oglądalności - ponad trzykrotnie większa niż w czasie pisania zwykłych newsów. Po pamiętnym 20 sierpnia oglądalność stała utrzymywała się na poziomie o 1/3 wyższym niż wcześniej. Powoli ale jednak rosła aż do 17 marca (pierwsze screeny z JA Online), kiedy rekord wszech czasów został wyrównany.

A teraz przyjrzyjmy się newsom. Te najnowsze mają liczbę odsłon ok. 100, 200, 300 a jeden nawet 2500 (czego w tak krótkim czasie nie powstydziłby się porządny artykuł). Jeśli cofniemy się o trzy lata do czasów współpracy z TopWare przy wydaniu Hired Guns to okaże się, że newsy przez ten cały czas uzbierały średnio 300-500 odsłon. Wniosek z tego taki, że to, co wydawało nam się czasami świetności JACenter przez 36 miesięcy uzbierało nie wiele więcej odsłon niż dzisiejsze newsy. JACenter powstało w najgorszym możliwym czasie: chwilę po wydaniu JA2 Wildfire, kiedy emocje już opadły i na długo przed realną szansą ożywienia serii. W miedzy czasie był tylko Hired Guns, któremu oberwało się od recenzentów na całym świecie ale przede wszystkim od fanów. Wniosek z tego taki, że jest lepiej niż się wydaje a "legendarne" Liberate Arulco (jedna z pierwszych stron o JA, dawna konkurencja) może tylko pomarzyć o takich wynikach. Więc o co chodzi?

Już z nim rozmawiałem na ten temat na Gg. Myślę, że po prostu musi chwilę odpocząć od JAC. Uważam, że spróbował czegoś mocniejszego, tj. zaczął udzielać się gdzieś, gdzie jego praca spotyka się z wielokrotnie większym przyjęciem i to mu się spodobało. Wcześniej jego miejscem styku z szerszą publicznością było właśnie JAC, co zresztą dość wyraźnie można było zaobserwować po sposobie pisania newsów tutaj i na jego blogu. W tym wszystkim zgubił sens tej całej działalności a bez tego nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że czasy świetności tego, gdzie udziela się obecnie też kiedyś miną. Problem jednak w tym, że on ma jakieś takie dziwne przekonanie, że ciągle musi coś zmieniać, że jakieś usprawnienia kodu wpłyną na oglądalność. Otóż nie, największy wpływ na oglądalność mają regularne aktualizacje, a do napisania newsa nie potrzeba więcej czasu niż 20 minut.

Ja już od ponad 3 lat jestem recenzentem. Przez większość czasu pisałem dla Gry.Gery.pl, gdzie zresztą dostałem się dzięki JAC. Ten portal ma oglądalność na poziomie kilkunastu tysięcy dziennie, czyli znacznie więcej niż na JAC. I wiecie co? Tutaj lepiej pisało mi się artykuły. Obecnie piszę dla PC Centre, które ma oglądalność mniejszą ale za to dostaję pieniądze za wykonaną pracę. I wiecie co jeszcze? Zawsze przyjemniej pisało mi się na JAC.
Zarówno ja, Lukas jak i Moteel (który ma nas w dupie na tyle głęboko, że nawet tu nie zajrzy) zdobywaliśmy doświadczenie właśnie tutaj, a dzięki niemu możemy dziś robić to, co lubimy. Czułbym pustkę, gdyby wieloletnia praca poszła na marne. Nie mógłbym nawet jakiemuś przyszłemu pracodawcy pokazać jak bardzo rozbudowane jest to, co tworzyłem przez 5 lat nie pobierając z tego ani grosza.

Ale rozpisuję się, chociaż dla mnie problemu nie ma. Obecnie działam nie tylko w JAC ale i IS (z którego wydzielił się zespół tłumaczący prawdziwe gry dla prawdziwych wydawców, które trafiają na prawdziwe półki sklepowe), FonoGAME oraz PC Centre. Tylko to ostatnie wymaga ode mnie codziennej aktywności, reszcie wystarczy poświęcać chwilę raz na jakiś czas. Jest na JAC news do napisania to piszę, tyle czasu znajdę. Jak będzie artykuł to też jakoś się wygospodaruje nieco większą chwilę. Ta strona naprawdę nie wymaga całodobowej opieki.

Reasumując. Jak już mówiłem, myślę, że Lukas po prostu musi chwilę odpocząć od JAC i opanować manię zmieniania wszystkiego. Zamiast tego spróbować robić to, co jest naprawdę przydatne.


*
  WWW
M'cin
Post : 05 kwie 2011 10:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


To i ja się dopiszę. Udzielam się na paru fansitach, żaden nie ma olbrzymiej oglądalności. Są one tworzone przez grupkę fanów, ewentualnie raz na jakiś czas ktoś zajrzy spytać o pomoc. I nic w tym dziwnego, nikt nie ma czasu udzielać się na każdym fansajcie o interesującej go tematyce, po prostu życia by nie starczyło. Ja też na JAC wpadłem na chwilkę i z początku nie zaglądałem regularnie, żeby nie tracić jeszcze więcej czasu na fora :P Na Innych sajtach pomagam tez w ich tworzeniu, pisząc artykuły. I, nie licząc jednego przypadku, nigdy nie usłyszałem jakiejś pochwały. Z góry wychodzę z założenia, że robię to dal własnej satysfakcji, a niewiele osób to doceni, Bo skoro zajmuje się niemodnymi rzeczami, to kogo to obchodzi?
I choć rozumiem decyzję (bo dzieci głodne, rachunki nieopłacone, a szef każe zostawać po godzinach...) to argumentacji ani trochę. Nigdy nie uznam słupków oglądalności jako wskaźnika jakości for tematycznych. Zajmujesz się niszową tematyką, to nie licz na zainteresowanie kogokolwiek pozagrupką fanów.


*
 
Fisher
Post : 05 kwie 2011 10:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 188
  • Dołączył: 13.09.2009
  • Skąd: Polska,Poznań


W kazdym słowie cie popieram M'cin

_________________
Podpis w budowie


*
 
Van
Post : 05 kwie 2011 10:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 159
  • Dołączył: 05.04.2011


Witam wszystkich.

Jako nowy członek społeczności chciałbym z miejsca prosić wszystkich o spokój. Radzę jeszcze raz przeczytać wypowiedź Lena i dobrze się nad nią zastanowić.

Wiem, że nie jest łatwo zrozumieć czyjeś stanowisko, gdy samemu nigdy nie znalazło się w podobnej sytuacji. Ja sam miałem okazję prowadzić polskie centrum zręcznościowej gry freeware o dość sporej popularności w Internecie, której premiera jednak miała miejsce w.... 1999 (co miało swoje odbicie w odpowiednio pomniejszonej popularności dekadę później). Uwierzcie na słowo, że dość frustrujące jest bezczynne patrzenie, jak praca, w którą wiele lat wkładaliśmy tak wiele serca nie daje wymiernych owoców. Zwłaszcza, gdy oczekiwania są duże.

Len pisze:
(...) spróbował czegoś mocniejszego, tj. zaczął udzielać się gdzieś, gdzie jego praca spotyka się z wielokrotnie większym przyjęciem i to mu się spodobało.

Co ma swoje znaczenie i kto kiedykolwiek udzielał się w Internecie dużym nakładem pracy ten wie, o co chodzi.

Len pisze:
(...) myślę, że Lukas po prostu musi chwilę odpocząć od JAC i opanować manię zmieniania wszystkiego.


Każdego z nas spotykają chwile słabości i właśnie dlatego każdy z nas nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem "wpadki" lukasa. Dajmy mu szansę - zasługuje na nią ze względu na wykazane niejednokrotnie wieloletnie oddanie JACenter. Puśćmy to w niepamięć. Jestem przekonany, że lukasamd sam wypowie się niedługo na ten temat, a pasek wyświetlający się na górze serwisu rychło zniknie równie niespodziewanie, jak się pojawił.


*
 
Assur-ad-mu
Post : 05 kwie 2011 14:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Już kiedyś pisałem na podobny temat ale widzę ze muszę to zrobić jeszcze raz.

Zawieszenie forum to najgorsze ze wszystkich rozwiązań. Wielu nie ma czasu zajmować się pisaniem długich postów bo albo chodzą do szkoły albo pracują 8 godzin. Sam chodzę do szkoły to i wiem ile czasu to zabiera. Czasami znajdę chwilę czasu na wejście na forum napisanie postu czy zadanie pytania ale nie jest to często.

Jest to najlepszy serwis o tematyce serii Jagged Alliance. Nie znam lepszego. Jak się tu pierwszy raz znalazłem to wiedziałem że to forum ma przyszłość bo jest tu po porostu wszystko. Wielu ludzi się angażuje w to forum, pisze różnego rodzaju artykuły, itp. a ty ich prace po prostu zawieszasz, niszczysz. Bez według mnie większego powodu. Wpisując się na to forum myślałem że wchodzę między ludzi poważnych i uważałem, że ta idea tego forum przeżyje jeszcze długo. Myliłem się.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2011 14:04 przez Assur-ad-mu, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna


cron