Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lukkic
Post : 03 lip 2012 08:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Ok, dzięki ! zauważyłem też, że niekiedy po dłuższej rozmowie z Ruizem w trybie "friendly" zaczyna on nas niekiedy atakować! (przynajmniej ja tak miałem) Możliwe też, że zależne jest to od cechy przywództwa postaci z jaką rozmawia.

Próbowałem kilkakrotnie i M60 nadal nie mogę załadować ! Nie wiem czemu ...


Dodano: 03 lip 2012 08:03

Kolejne pytanie, kto z Was wie jak można skopiować (w trakcie gry) obrazek z JA2 ( lub innej modyfikacji) i wkleić go na forum ?? Ktoś pomoże ?? :-)


*
 
Starchris
Post : 03 lip 2012 10:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


lukkic pisze:
Kolejne pytanie, kto z Was wie jak można skopiować (w trakcie gry) obrazek z JA2 ( lub innej modyfikacji) i wkleić go na forum ??

Jak będziesz w grze to naciśnij klawisz "PRT SC" Print Screen. Wychodzisz z gry i wklejasz ten obrazek do Windowsowskiego Painta. Zapisujesz i wrzucasz go na forum poprzez opcję "Dodaj plik", podczas pisania postu.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Ronnie
Post : 03 lip 2012 11:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Co do amunicji: do m60 to pasują magazynki pudełkowe (30-sto nabojowe), ale jest ich mało. Taśmy po 50 pestek pasują chyba do pepeszy. Tylko nie wyciągaj amunicji z broni bo zniknie. Tak przynajmniej było u mnie o ile dobrze pamiętam.

_________________
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 03 lip 2012 12:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


lukkic pisze:
- jak jest z amunicją do M60 ??? W bazie Tay Ninh jest kilka taśm amunicji ale broń nie może zostać załadowana !


Ja muszę się w zasadzie przyłączyć do pytania... Gdy przechodziłem Vietnam SOG, to była to wersja PL 1.1. Ostatnio znowu chciałem sobie w to zagrać no i po dotarciu do Tay Ninh przekonałem się boleśnie, że nici z 2-3x M60 i taszczeniem taśm, tak jak to było kiedyś :|
Mam wrażenie, że to, jak i agresywnych RPC / NPC (mnie też jeden w bazie chciał uciukać za to, że się do niego po prostu odezwałem) wprowadziła wersja polonizacyjna 1.2. Wcześniej tego problemu naprawdę nie było.
Sprawdzałem zarówno na polskim jak i angielskim UB (z GOGa). Chyba trzeba będzie spróbować na czystym Vietnam SOG, bez spolszczenia.


*
  WWW
lukkic
Post : 04 lip 2012 07:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Oooo cześć lukasamd miło Cię "słyszeć !

Ronnie dzięki za poradę i masz rację odnośnie do amunicji. Taśmy po 50 pestek pasują do pepeszy, to już sprawdziłem. Tych w pudełku po 30 szt. jeszcze nie znalazłem. Dopiero "zwiedzam" pierwsze sektory Vietnam SOG ;)

Z amunicją jest kilka błędów o czym nie raz było pisane. Sam zauważyłem, że magazynka po wyjęciu do broni HK4 (pistolet) nie można powtórnie załadować.

Z kolei magazynki do SMG 0.45 np. do Thomsona raz są "czerwone" AP a raz "niebieskie" HP po przeładowaniu broni. Błąd chyba jest tylko czysto estetyczny, gdyż rozumiem, że nie ma podziału w Vietnam SOG69 na amunicję AP i HP ;)

Jest jeszcze problem z granatami 40mm ale spróbuje już ten obrazek wkleić ...


Dodano: 04 lip 2012 07:09

Starchris, nie wiem czy mi wyszło wklejenie obrazka ... zaraz to sprawdzimy ...


W każdym bądź razie obrazek ma przedstawiać problem (bug) z granatami 40mm. Nie ma do nich ikonki. Po naciśnięciu na opis przedmiotu "wyrzuca" mnie z gry.


Załączniki:
Ja2 vietnam1.png
Ja2 vietnam1.png [ 148.14 KiB | Przeglądany 2488 razy ]
*
 
lukkic
Post : 08 lip 2012 12:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Witam, czy może ktoś z Was wie do czego służy torba medyczna M3 ? :-) W opisie przedmiotu jest napisane iż służy ona do przenoszenia racji żywności i apteczki pierwszej pomocy ? Niestety ja z niej użytku zrobić nie mogę :-)


*
 
hasan_talib
Post : 08 lip 2012 16:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 328
  • Dołączył: 25.08.2010


Co do pozostałych pytań to nie mam pojęcia, ale z tego co mi się wydaje to bandana działa tak samo, jak okulary przeciwsłoneczne w JA2, znaczy widzisz dalej o jedno pole.


*
 
lukasamd
Post : 08 lip 2012 21:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wrzuciłem dzisiaj angielską wersję JA2 UB, na to Vietnam SOG z łatkami itd. ale bez polonizacji.
Taśmy są 7.62 i do M60 nie wchodzą... to jakim cudem to kiedyś działało?

Inna sprawa, że w bazie było MULTUM amunicji 5,56, więc łażenie z tym karabinem to żaden problem.


*
  WWW
Starchris
Post : 09 lip 2012 13:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Sam z ciekawości sprawdziłem jak to wszystko wygląda w plikach gry, bo być może przy full patchowaniu się gdzieś pomyliłem i faktycznie wszystko było totalnie pomieszane. Szukałem i szukałem co jest nie tak i tak nagle sobie przypomniałem, że ktoś, gdzieś, kiedyś wspomniał, że aby mieć nowe statystyki broni i ogólnie, żeby wszystko pasowało do tego co powinno, to trzeba przed włączeniem gry spatchować plik exe za pomocą pliku "Save changes to UB.bat". Po wykonaniu tej czynności okazało się, że wszystko zaczęło funkcjonować bez zarzutu.

Nowa wersja w dziale Download jest już od razu spatchowana pod tym względem. Nie trzeba zaczynać gry od nowa. Save'y powinny działać.

Vietnam SOG'69


Dla pewności sprawdźcie teraz czy wszystko pasuje do tego co powinno. Lukkic sprawdź czy z obrazekiem granata 40mm nadal jest problem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukasamd
Post : 09 lip 2012 23:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Starchris
Dzięki! Zaraz pobiorę i zobaczę, czy można taszczyć ze sobą taśmy (do M60!) :)


Dodano: 09 lip 2012 23:36

Jeeeeee, wszystko gra!!! :D

Obrazek

M60 jest na 7,62 NATO zgodnie z realiami i taśmy są właśnie tą amunicją.
Natomiast 5,56 jest do M16.


*
  WWW
lukkic
Post : 10 lip 2012 08:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


@ Starchris
@ lukasamd

Dzięki piękne panowie!

Jeszcze dziś postaram się pobrać ten spatchowany plik i uruchomić Vietnam SOG'69 :-) i następnie sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu :)


*
 
lukkic
Post : 11 lip 2012 14:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


@ Niestety mam problem, nie wiem dokładnie jak to teraz wszystko zainstalować i pogubiłem się troszkę ...

1)Wygląda to nastepująco :)
- Instaluje JA2: Unfinished Business (wersje mam polską)
- Instaluje modyfikację Vietnam SOG '69
- Instaluje spolszczenie 1.5

Do tego momentu gra działa poprawnie oprócz wspomnianych błędów z M60 i granatami 40mm

2) Pobieram Vietnam SOG'69 patched ENG ( tą wskazana i zaktualizowaną przez Starchrisa)

- i teraz nie wiem, po rozpakowaniu ukazuje się folder z różnymi plikami ( takimi samymi jak w katalogu gównym UB)
- w instrukcji jest napisane, że wystarczy przekopiować wszystkie pliki z katalogu "Vietnam SOG '69 Patched ENG" do głównego folderu angielskiej wersji (nie ma znaczenia jakiej) JA2 UB i włączyć JA2UB.exe ... ale u mnie to niestety nie działa, po pierwsze mam polska wersję a gdy kopiuje wszystkie pliki z grą coś się dzieje i znowu nie ma Vietnam SOG ale stare UB.

- zastanawiałem się może z tego Vietnam SOG'69 patched ENG kopiuje się tylko niektóre pliki :?: :?: i jak już to gdzie je wrzucam :?:
:\


*
 
Starchris
Post : 11 lip 2012 16:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


lukkic pisze:
Do tego momentu gra działa poprawnie oprócz wspomnianych błędów z M60 i granatami 40mm

Skoro do tego momentu działa dobrze to teraz przed włączeniem gry również spatchuj grę poprzez plik "Save changes to UB" i dwa powyższe błędy powinny zniknąć. Jeśli dalej będziesz miał problemy to wrzucę gotową wersję full spatchowaną na polską wersje UB.

Wersja angielska Vietnam SOG'a działa poprawnie tylko z angielską wersją gry.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
lukkic
Post : 12 lip 2012 15:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Witaj, próbowałem w ten sposób postąpić tz. pobawić się z tym plikiem "Save changes to UB" ale niewiele co osiągnąłem. nadal nie ma granatów i amunicja do M60 też nie pasuje. Jedyna różnica jest taka, że pozbyłem się czerwonych "smug" nad ikonką granatów 40mm


Załączniki:
granaty1.png
granaty1.png [ 176.1 KiB | Przeglądany 2459 razy ]
*
 
Starchris
Post : 19 lip 2012 20:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Znalazłem przyczynę tego wszystkiego. Spolszczenie na tyle zmieniło plik exe, że patch "Save Changes to UB" nie rozpoznaje już pliku EXE i nie wprowadza w nim żadnych zmian, a co za tym idzie, wszystkie parametry i statystyki broni są takie jakie były domyślne ze zwykłego JA2 UB. Poprawna instalacja patcha powinna być zakończona słowem "Done !", a w przypadku plskiej wersji jest cały czas "Unrecognized version of executable"

Załącznik:
Patch UB.jpg
Patch UB.jpg [ 117.52 KiB | Przeglądany 2446 razy ]



Próbowałem dwóch rzeczy. W Hexie zmieniłem wersje na odpowiednią ale to nie pomogło. Próbowałem również ręcznie stworzyć poprawne statystki broni poprzez przeniesienie ich z oryginalnego pliku EXE z angielskiej wersji gry ale niestety edytor broni, którym chciałem się posłużyć też nie rozpoznał pliku EXE ze spolszczenia.

Przykro mi ale nie ma możliwości tego poprawienia w polskiej wersji. Chyba, że autorzy spolszczenia dysponują jakimiś narzędziami, które pozwoliły by to wykonać.

W pełni działająca wersja jest na chwilę obecną tylko w wersji angielskiej.


Przy okazji sprawdziłem różne rzeczy i tak:

Bandana została wdrożona na miejsce gogli słonecznych czyli daje plus jedną kratkę więcej widoczności w dzień.
Zapalniczka została wdrożona na miejsce słoika z ludzką krwią czyli jest to zwykły kolekcjonerski przedmiot nie dający żadnych bonusów.
Torba ryżu została wdrożona na miejsce butelki wina, czyli można się tym ryżem upić.
Papierosy zostały wdrożone na miejsce walkmana czyli najprawdopodobniej można je włożyć na dodatki do głowy i wtedy powinny podnosić morale najemnika.
Torba medyczna M3 została wdrożona na miejsce "Leather & Kevlar Jacket" czyli jest tylko i wyłącznie zwykłą ochroną na tulów.
Torba medyczna M3 C-18 została wdrożona na miejsce "Compound 18 Leather & Kevlar Jacket" czyli jest zwykłą ochroną na tulów.
Torba medyczna M3 nasączona galaretką z królowej Crepitusów została wdrożona na miejsce "Coated Leather & Kevlar Jacket" czyli jest ochroną na tułów.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3  Następna


cron