Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 07 maja 2007 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj zaatakowałem sektor C10 (An Loc). W trakcie walki jako wrogowie pojawiali się także cywile. Dlaczego tak jest? Nie widzę nic ciekawego w robieniu w mieście rzezi aby podreperować sprzęt, morale moich ludzi też nie wychodzi na dobre po takiej "zabawie".

Może to wina małych "zatargów" z tym plemieniem ale sektory południowe były już przyjaźnie nastawione i do cywili nie musiałem strzelać więc tego nie robiłem

O co tu chodzi i jak można to naprawić bo naprawdę mnie to denerwuje.


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009 12:46 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
emanuel
Post : 07 maja 2007 18:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


może zraniłeś jakiegoś cywila w czasie walki a nie zauważyłeś, albo zarwał odłamkiem...

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
gonzo_68
Post : 07 maja 2007 19:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Przypadkowy postrzał zwykle nie czyni cywila wrogiem, ale odłamki lub gazy z naszych granatów rzeczywiście to powodują. Tylko dym z granatu dymnego nie ma wpływu na postawę cywili (i samoobrony), bo jest nieszkodliwy.
W SOG są 2 lokacje, gdzie są problemy/błędy z cywilami.
Jeśli dobrze pamiętam, to K14: Jungle - walczymy z przeciwnikiem, cywile najpierw są neutralni, ale po kilku turach zaczynają się wyświetlać jako wrogowie - bez powodu. Ich rzeź spowoduje, że najemnicy o zdrowym kręgosłupie moralnym, nie zgodzą się pracować dla nas.
Drugi sektor to B3 (albo A2). W nocy nie ma tam cywili, ale rano zjawiają się jako wrogowie.


*
 
emanuel
Post : 08 maja 2007 09:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


hm. najemnik o zdrowym kręgosłupie moralnym z pewnością nie będzie chciał bić krówek, więc można go odizolować na czas tej jatki :diabelek:

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 maja 2007 14:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Cywile ode mnie nie dostali ale od wrogów już na bank tak - co pewien czas były przełączane przełączniki które to tu to tam powodowały eksplozję 3 ładunków, w efekcie sporo cywili padło.


*
  WWW
gonzo_68
Post : 08 maja 2007 16:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


2 lub 3 sektory An Loc są podminowane, a wyłączniki znajdują się w budynkach w centrum sektorów. "Bawimy" się w dobrych wujków i cichą śmierć. Noktowizory, noże, wyciszona broń, maskowanie i naprzód, wreszcie ambitne zadanie. Kto ocali cywili, jeśli nie my?
Informację o An Loc (An Loc Info Pack) dostajemy od Tranga, kiedy z podziemi dawnej misji w P7: Ben Suc przyniesiemy mu szczepionki przeciw chorobom (Medicare Pack). Tu mamy kłopot. An Loc Info Pack to kolejny spakowany i chroniony hasłem plik. Niestety nie ma go w instalce MOD-a, ale w FAQ-u. Można zapytać starych graczy na BPF, może ktoś podeśle ten plik.


*
 
lukasamd
Post : 08 maja 2007 17:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W następnym sektorze to samo - gonzo_68 masz jednak całkowitą rację, zanim wybuchły pierwsze bomby cywile byli przyjaźnie nastawieni. Nie wiem dlaczego tak to się zbiegło w czasie ale byłem zrezygnowany i wczytałem grę przed uderzeniem na 2 sektor w An Loc, zobaczyłem komunikaty o dodawaniu sektorów a tam właśnie P7. Wróciłem teraz aż tam ale na razie nie mogę znaleźć wejścia - sprawdzę w edytorze.

Co do cywili, nie lubię tak walczyć ale spróbuję w nocy jak najszybciej dotrzeć do tego budynku z przełącznikami i go zająć. Jeżeli się nie uda to trudno... całe An Loc będzie wymarłe (inne sektory już mnie nie traktują jak wroga).


*
  WWW
emanuel
Post : 08 maja 2007 18:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


w nocy z pewnością kręci się zawsze mniej miejscowych żuli, więc i szansa, że zaczną cię atakować maleje :D

tak w ogóle to nie wiadomo gdzie oni są. w domach ich nie ma, na polach ich nie ma. może śpią na drzewach? :diabel:

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
gonzo_68
Post : 08 maja 2007 19:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 114
  • Dołączył: 17.08.2006


Lukasamd, zejście do podziemi w P7: Ben Suc jest w chacie przy zachodnim krańcu sektora. Najedź kursorem na małą szafkę stojącą koło łóżka.
Uwaga na dole, Medicare Pack jest w skrzyni z pułapką, wybuch zniszczy szczepionki.


*
 
lukasamd
Post : 08 maja 2007 19:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ok. Postaram się na to uważać.

Jeżeli nie dam sobie rady w An Loc w nocy to będę bezpośredni - uruchomię edytor i wywalę te cholerne przełączniki, nikt nie będzie mi tu cywili wysadzał w powietrze ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 maja 2007 19:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A jednak dalej mam to samo - noc czy dzień po tym pierwszym sektorze masakry chyba mnie już w An Loc nie lubią :( Wie ktoś jak można wyeliminować choć częściowo ten problem? Wydaje mi się że sensowne będzie wywalenie cywili z miasta poprzez edytor.


*
  WWW
emanuel
Post : 11 maja 2007 07:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


lukasamd pisze:
i wywalę te cholerne przełączniki, nikt nie będzie mi tu cywili wysadzał w powietrze

to już lepiej je przenieś w miejsce od którego zaczniesz przechodzić ten sektor :lol:

lukasamd pisze:
Wie ktoś jak można wyeliminować choć częściowo ten problem?

a ile masz na stanie amunicji? :D

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 maja 2007 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


emanuel pisze:
to już lepiej je przenieś w miejsce od którego zaczniesz przechodzić ten sektor :lol:
(...)
a ile masz na stanie amunicji? :D


A jednak nie zrobiłem ani tego ani tego... może i jestem w Jaggedzie sadystą ale tacy jak Trevor, Tex czy Ruiz mogą sobie przynajmniej potrenować. Może taki sposób gry lepeij oddaje to co działo się w Wietnamie? Wiem że rozwalanie cywili to nie rozwiązanie ale co mam poradzić? Gdybym wiedział przed atakiem na miasto sytuacja wyglądałaby inaczej a tak dzisiaj w 4 (ostatnim na szczęście) sektorze znów będzie masakra...

Mam nadzieję że poza An Loc będzie już spokojnie (jak się wracałem to w innych jest ok).


*
  WWW
emanuel
Post : 12 maja 2007 08:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 209
  • Dołączył: 29.04.2007
  • Skąd: Warszawa/Zabrze


bardzo dobrze cię rozumiem - ja miałem wczoraj zdarzenie takie, że w sektorze M15 zaatakował mnie bez powodu niejaki Bao Dai, który to, zgodnie z informacjami, powinien być neutralnym cywilem, który nie mówi nic przydatnego ponoć, ale jednak trzyma się na uboczu. Próbowałem z nim różnie, olewać to mi rozwalał najbliższego najemnika, próbowałem go rozwalać i w stanie agonalnym opatrzyć, to jak tylko stanął na nogi znowu mnie rozwalał, próbowałem ukraść mu broń, ale jest za dobry, no nic nie wychodzi, więc seria z automatu w łeb i zglebowanie, a szkoda, wyglądał na dobrego wojownika :(

_________________
interiesno o czem dumajet kamandir... ;)
Obrazek
Obrazek


*
  WWW
lukasamd
Post : 12 maja 2007 09:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ostatni sektor An Loc był spokojny! Żadnych ładunków a cywile nie byli wrogami... ciekaw jestem dlaczego. Inna sprawa - dlaczego w takim sporym mieście nie znalazłem w sumie żadnego NPC czy RPC?! Trochę się zawiodłem w tym wypadku...


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron