Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
WizardNoNext
Post : 17 kwie 2008 21:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Witam.

Nigdy wcześniej nie zaglądałem na wasze forum (mimo, że wiem o jego istnieniu od dłuższego czasu). Zmiany w internecie i całym elektronicznym świecie, które nabierają coraz większego tempa, zmuszają mnie do podjęcia nowych alternatywnych działań.
Przez ostatnie tygodnie zauważyłem, że internet jest dla nas, ludzi robiących coś dla innych (często zupełnie darmo lub nawet tylko dla czystej sadysfakcji), jest coraz mniej sprzyjającym środowiskiem. Ze względu na taką sytuację proponuje obustronną wymianę informacji (LA <=> JAC+JAZ) oraz ewentualnie download'ów.

Mam nadzieję, że moja propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie, ponieważ myślę, że pomoże to członkom polskiej społeczności "Jagged Alliance", znaleźć szukaną informację jak zarówno pożądany download.

P.S. graficzka JAC Forum (tzn ta na szczycie forum) jest bardzo ładna.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
Bartek0511
Post : 17 kwie 2008 22:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


@Wizard, co masz na myśli mówiąc "obustronną wymianę informacji" ?


*
 
Wigen
Post : 17 kwie 2008 22:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Że my im, a oni nam. Czy coś w tym guście. Wymiana de facto :D


*
 
Len
Post : 18 kwie 2008 10:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ok, ok. Tylko co my na tym zyskamy? Mam wrażenie, że to wymiana pod tytułem "Pomóżmy LA wrócić do łask". Nie miej mi tego za złe ale jakby nie patrzeć - LA nie jest aktualizowane od miesięcy, forum zamarło, wiele informacji na stronie straciło aktualność, a download właściwie nie działa.


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 18 kwie 2008 14:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


@Len
Widzę, że stare zatargi i rywalizacja o użytkowników jest ważniejsza niż społeczność. Jak tak będziemy myśleć to będziemy działać jak mój największy wróg (który de facto nawet nie wie, że jest moim wrogiem) - czyli każdy będzie robił coś tylko dla siebie i własnej satysfakcji, a społeczność będzie się odwracać.
Ja nikogo nie zmuszam do współpracy i nikomu nie chcę narzucać swojej woli - zrobicie dokładnie tak jak będzie chcieli.
A co do ratowania LA - to spójrz na forum LA i na google - LA jest bardzo popularne i o dziwo zaczyna się z powrotem rozkręcać (mimo, że np na forum jest już (prawie) wszystko powiedziane na temat).
P.S. jeżeli cokolwiek robiłbym tylko dla siebie to nie umieszczał bym takiej pracy w internecie (a szczególnie na wiki). Także proszę bez oskarżeń i pomówień.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
lukasamd
Post : 18 kwie 2008 16:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jakby nie patrzeć to ja jestem głównym adminem JACenter więc może się wypowiem w tej sprawie...

@WizardNoNext, oferta ta jest jak najbardziej ciekawa i na pewno jej nie odrzucę na starcie bez solidnego przemyślenia. Tym bardziej, że zdecydowałeś się ją napisać na publicznym forum.

Wiem że każdy może to oglądać i tu pisać ale będę szczery - nie wiem czy wiesz jak wyglądała sytuacja 1,5 roku temu ale w jednej kwestii raczej się nie zmieniła. Mur dla wspólnego dialogu obu serwisów stanowi jednak pewna osoba - Scooly. Jest on starszy ode mnie, ale jego zachowanie niejednokrotnie całkowicie zniechęciło mnie do jakichkolwiek rozmów o wspólnym działaniu... Jego odejście też nic nie zmienia ponieważ albo istnieje tylko w jakimś poście albo wcale - de facto całe LA nadal jest zależne tylko od niego :wall: . Jego wojna z Lenem też uniemożliwia jakiekolwiek działanie więc...

kiedy pokażesz, iż to rzeczywiście TY sprawujesz władzę na LA, możemy działać razem, drzwi stoją otworem.


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 19 kwie 2008 00:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


@lukasamd
Ja też widzę te problemy. Co do len'a - czytałem na LA całą sprawę. Sam uważam, że po prostu się nie dogadali, ale jest to moja własna opinia i zaznaczam że nie znam całej sprawy (trudno przeczytać całe forum :wall: ).

Uważam, że moglibyśmy przynajmniej spróbować podjąć współpracę albo przynajmniej wejść w stosunki partnerskie. W końcu stoimy po jednej stronie i mamy podobne powódki. Myślę, że scooly może mnie zbesztać lub nawet pozbawić za to praw, ale jednak postanowiłem spróbować.

Bardzo długo się zastanawiałem nad tą decyzją i ważyłem za oraz przeciw. A żeby nie wypaść źle w oczach waszych, a szczególnie oczach społeczności wziąłem się za pracę. Jest tego może nie zbyt dużo, ale to co zrobiłem starałem się zrobić jak najlepiej potrafię. Za to bardzo dużo materiału cały czas przygotowuje (mam np ponad tysiąc screenshot'ów z JA2 v1.13). Także ja (jako aktualny admin LA) nie wszedłbym z kompletnie pustymi rękami do takiego układu (pracy innych nie liczę - społeczność zrobiła - społeczność skorzysta).

Przede wszystkim pierwsze co powinniśmy zrobić to znieść embargo (LA ma/miało na JAC, nie wiem jak JAC, ponieważ nie przyglądałem się).

Co do ruszenia w posadach stron (no cóż to prawda LA zamarło - ale staram się je obudzić za wszelką cenę) to dobrym krokiem byłby jakiś wspólny mod, ale z to z dwoma zespołami. Jeden by zarządzał pracami (może też robić), drugi robiłby co pierwszy by mówił - to akurat ze względu na historię polskich modów opracowywanych w zespołach (i na pewno nie mogło by być tak, że były by jakieś nie równości w składzie zarządzającym).
Ale na początek sprawy proste nie wymagające tygodni czy nawet miesięcy na ruszenie.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
Popers
Post : 19 kwie 2008 07:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


jako osoba nie zamieszana w tamten konflikt pewnie nie mam zbyt wielkiego prawa się wypowiadać, ale od siebie powiem tylko,że marnuje się pewien potencjał w istniejącej sytuacji.


*
 
WizardNoNext
Post : 19 kwie 2008 08:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


@Popers

Zgadam się z tobą. Przytoczę przykład. Kiedyś KDE i GNOME (linux i X) toczyło zimną wojnę, rywalizacja była zacięta, każdy robił wszystko aby użytkownik wybrał to konkretne środowisko graficzne. Pewnego pięknego dnia KDE i GNOME doszło do porozumienia i połączyło siły. To jednak nie znaczy, że przestali rywalizować. Rywalizacja jest dalej, ale jest to typowo sportowa rywalizacja i korzysta na niej każdy KDE, GNOME oraz najważniejszy tutaj - użytkownik.

Myślę, że jeżeli się już ułożymy (o ile się ułożymy) to nie powinniśmy rezygnować z rywalizacji. Lecz nie dla swojej satysfakcji, lecz dla społeczności - będziemy rywalizować, a zwykły użytkownik zyska więcej, dogadamy się, a zyska jeszcze więcej.

Przedstawiam tutaj tylko moje opinie. To czy się z nimi zgodzicie czy nie zależy od waszych poglądów. W tym czy innym przypadku, krytyka jest bardzo na miejscu.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
Len
Post : 19 kwie 2008 13:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext pisze:
Widzę, że stare zatargi i rywalizacja o użytkowników jest ważniejsza niż społeczność. Jak tak będziemy myśleć to będziemy działać jak mój największy wróg (który de facto nawet nie wie, że jest moim wrogiem) - czyli każdy będzie robił coś tylko dla siebie i własnej satysfakcji, a społeczność będzie się odwracać.

Już sam fakt, że coś robię i publikuję to na stronie oznacza, że nie robię tego wyłącznie dla siebie.

Samo nawiązanie współpracy to żaden problem ale jest jedno ale. Kiedy JAC się kształtowało, kiedy miało znikoma oglądalność, LA odwróciło się od nas i robiło wszystko tylko, żeby ludzie nie poznali naszej strony. Oczywiście, można to uznać za przeszłość na którą nie warto zwracać uwagi ale tu pojawia się drugie ALE. Teoretycznie jesteś adminem LA bo Scooly odszedł, ale w praktyce wygląda to tak, że Scooly nadal rządzi LA (jest taki sam jak Kaczyński. Jest, nawet jeśli go nie ma). A z nim współpracować nie będę i zaznaczam to od razu. Zapewne on też jest chętny do współpracy ale współpraca z nim wygląda tak, że wszystkie zasługi idą jedynie do niego.

Stworzenie wspólnego moda to może i pomysł dobry ale w praktyce niewykonywalny. Mówię to jako szef grupy Iron Squad. Pracujemy obecnie nad bardzo ambitną modyfikacją JA2: Last Stand, do zrobienia jest cholernie dużo. A ludzi? Ludzi sporo, tyle tylko, że wolą marudzić i czekać na oficjalne informacje niż samemu pomóc.

A żadnego marnującego się potencjału po prostu nie ma ponieważ wojna LA vs JAC skończyła się miesiące temu.


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 20 kwie 2008 14:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Len pisze:
Już sam fakt, że coś robię i publikuję to na stronie oznacza, że nie robię tego wyłącznie dla siebie.

I to się chwali.

Len pisze:
Teoretycznie jesteś adminem LA bo Scooly odszedł, ale w praktyce wygląda to tak, że Scooly nadal rządzi LA (jest taki sam jak Kaczyński. Jest, nawet jeśli go nie ma).

Niestety masz dużo racji. Lecz też trochę się mylisz. Scooly zagląda na stronę (szczególnie na forum), czyta również PW, a tam jest jasno napisane o możliwości współpracy LA + JAC. Napisałem do niego również na GG. Mam nadzieję, że się nie będzie wtrącał

Len pisze:
A z nim współpracować nie będę i zaznaczam to od razu.

Nic nie wskazuje na to, aby miał chęć do współpracy. Z resztą nawet jeżeli ma, to ma dzień dzisiejszy tak dużo zajęć, że raczej się nie będzie palił do tego.

Len pisze:
Zapewne on też jest chętny do współpracy ale współpraca z nim wygląda tak, że wszystkie zasługi idą jedynie do niego.

WizardNoNext pisze:
(pracy innych nie liczę - społeczność zrobiła - społeczność skorzysta)

JA nie zamierzam zbierać pochwał i innych (jakby ktoś pochwalił to lux), a tym bardziej przypisywać sobie czyjeś zasługi.

Len pisze:
Stworzenie wspólnego moda to może i pomysł dobry ale w praktyce niewykonywalny.

WizardNoNext pisze:
Ale na początek sprawy proste nie wymagające tygodni czy nawet miesięcy na ruszenie.

Mod to nie jest to co jest do zrobienia na dzisiaj.
WizardNoNext pisze:
Uważam, że moglibyśmy przynajmniej spróbować podjąć współpracę albo przynajmniej wejść w stosunki partnerskie.

WizardNoNext pisze:
Przede wszystkim pierwsze co powinniśmy zrobić to znieść embargo


Len pisze:
A ludzi? Ludzi sporo, tyle tylko, że wolą marudzić i czekać na oficjalne informacje niż samemu pomóc.

Ja uważam, że znajdą się chętni do współpracy na LA. Lecz niestety jak to zwykle bywa, może się okazać, że i oni po pewnym czasie będą
Len pisze:
marudzić i czekać na oficjalne informacje
i skończy się ich działalność.

Len pisze:
A żadnego marnującego się potencjału po prostu nie ma

WizardNoNext pisze:
Pewnego pięknego dnia KDE i GNOME doszło do porozumienia i połączyło siły.
Może to i nie ma nic wspólnego, ale jednak. W kupie siła!

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
lukasamd
Post : 20 kwie 2008 15:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Pomijam powyższe kwestie dotyczące "dawnego" admina LA.

WizardNoNext pisze:
Przede wszystkim pierwsze co powinniśmy zrobić to znieść embargo


Co chcesz przez to powiedzieć? Ja jakoś tego nie rozumiem - żadnego embargo nie było, jak już to izolacja (we wszystkich możliwych sferach).


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 20 kwie 2008 16:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Nie wiem jak było u was. Na LA jak ktoś zapodał link na JAC to link był od razu kasowany, a użytkownik karany. Teraz tak ma nie być (to mówię ja o LA), ale niestety Scooly jeszcze czasami się wtrąca do takich małych spraw (linki do JAC mnie nie bolą - zresztą sami wiecie, jakby mnie linki bolały to nie proponowałbym współpracy).

Co do samej współpracy, o ile się zawiąże, to chciałbym, żeby na początek wyglądała tak:

1. Strona X chce czegoś od strony Y - wysyła prośbę (może najlepiej oficjalną np na forum).
2. Strona Y udostępnia materiał lub odmawia.

W ten sposób nie było by problemów typu: my wam daliśmy tyle - wy nam tyle lub wzięliście to chociaż wiecie, że to jest nasza praca
Uniknęlibyśmy nieporozumień, lecz coś za coś - taka współpraca będzie nieco trudniejsza i wolniejsza, jednak myślę, że nie mniej skuteczna.
Tylko proszę nie myślcie, że proponuje takie warunki aby coś zyskać i nic nie dać. Proponuje te warunki, aby było mniej nieporozumień.[/b]

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
lukasamd
Post : 20 kwie 2008 17:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Eeee, u nas punkt w regulaminie zakazujący promocji konkurencji był ale 1 czy 2 dni :)

Zresztą,
https://jagged-alliance.pl/weblinks.php?cat_id=2

Link do LA jest tam prawie od zawsze więc chyba mogę powiedzieć, iż u nas nie było takich (śmiesznych) zakazów czy to na stronie, czy na forum ;)


*
  WWW
Len
Post : 20 kwie 2008 18:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext pisze:
Niestety masz dużo racji. Lecz też trochę się mylisz. Scooly zagląda na stronę (szczególnie na forum), czyta również PW, a tam jest jasno napisane o możliwości współpracy LA + JAC. Napisałem do niego również na GG. Mam nadzieję, że się nie będzie wtrącał

Owszem, ale z naszego punktu widzenia on wciąż jest adminem i to się liczy.
WizardNoNext pisze:
Przede wszystkim pierwsze co powinniśmy zrobić to znieść embargo

Oczywiście. Tyle tylko, że na JAC tego embarga nigdy nie było.
WizardNoNext pisze:
Nie wiem jak było u was. Na LA jak ktoś zapodał link na JAC to link był od razu kasowany, a użytkownik karany. Teraz tak ma nie być (to mówię ja o LA), ale niestety Scooly jeszcze czasami się wtrąca do takich małych spraw

I to wszystko wyjaśnia.

Nie zrozum mnie źle. Nie mówię, że chcę tępić LA jak tylko się da. Ja po prostu nie chcę mieć NIC wspólnego ze Scooly'm. To jeden z tych ludzi którzy wszystko komplikują. Kiedyś powiedział mi, że nie uczę się na błędach - ludzie się zmieniają, a ja drugi raz tego samego błędu nie popełnię.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron