Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2
Autor Wiadomość
WizardNoNext
Post : 23 kwie 2008 14:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Witam ponownie.

Wczoraj OSOBIŚCIE rozmawiałem ze Scooly'm (tak, tak w realnym świecie).
Podczas tej rozmowy poruszyliśmy wiele tematów. Jednym z ważniejszych była współpraca LA<=>JAC. Kwestia była omawiana długo i wnikliwie. Mimo, że nie tylko wy (ja także) macie wątpliwości, nadal podtrzymuję moją propozycję.

Co do jakichkolwiek działań ze strony Scooly'iego - oświadczył mi, że z aktywnego rozwoju LA się wycofuje - zostaje administratorem do spraw technicznych (takie wsparcie w razie nie wiedzy lub braku umiejętności).

Co do samej współpracy do tego co już powiedziałem (raczej napisałem):

WizardNoNext pisze:
Co do samej współpracy, o ile się zawiąże, to chciałbym, żeby na początek wyglądała tak:

1. Strona X chce czegoś od strony Y - wysyła prośbę (może najlepiej oficjalną np na forum).
2. Strona Y udostępnia materiał lub odmawia.


Dodałbym jeszcze, że należało by podpisywać, że zostały wykorzystane materiały z (JAC czy też LA) drugiej strony. Najlepiej jeżeli materiał nie był w żaden sposób kopiowany, tylko wykorzystywany jako korzeń drzewa materiału na drugiej stronie. Same gałęzie, patyczki i liście tworzyła by już ta druga strona. W ten sposób nie bylibyśmy dwoma odrębnymi serwisami, zawierającymi identyczną treść podaną w różny sposób.

Oczywiście pisząc na forum (jakimkolwiek w tym również JAC) jestem otwarty na krytykę, uwagi oraz ocenę tego co piszę. Do czynności wymienionych wyżej gorąco zapraszam wszystkich użytkowników forum, a szczególnie administrację i całą redakcję. Zaproszenie dotyczy oczywiście JAC oraz LA (o ile JAC nie ma nic przeciwko - jeżeli tak to proszę o skasowanie ostatniego zdania, jeżeli zaś JAC nie ma nic przeciwko to proszę o skasowanie zawartości nawiasów okrągłych).

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
Len
Post : 23 kwie 2008 15:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext pisze:
Co do jakichkolwiek działań ze strony Scooly'iego - oświadczył mi, że z aktywnego rozwoju LA się wycofuje

Skądś to znam. To chyba jakieś deja vu...
WizardNoNext pisze:
Dodałbym jeszcze, że należało by podpisywać, że zostały wykorzystane materiały z (JAC czy też LA) drugiej strony.

To taka niepisana zasada i nie przypominam sobie żeby była kiedyś złamana pomijając jeden mały incydent z pierwszych dni działalności JAC, kiedy ja byłem jeszcze w LA (Lukas był niedoświadczony w tych sprawach). Więc jak dla mnie - to sprawa oczywista.
WizardNoNext pisze:
Same gałęzie, patyczki i liście tworzyła by już ta druga strona. W ten sposób nie bylibyśmy dwoma odrębnymi serwisami, zawierającymi identyczną treść podaną w różny sposób.

A tutaj czegoś nie rozumiem. Czyli jak - jeśli LA coś stworzy, to my już tego nie robimy ale podajemy linki do LA? Z tym na pewno się nie zgodzę. To, że na obu stronach są artykuły na ten sam temat, nie oznacza, że są takie same.

Ja powiem tak. Wojny żadnej nie ma od wielu miesięcy. Nie oznacza to jednak, że wszystko zostaje zapomniane. Z naszej perspektywy wygląda to tak, że kiedy JAC powstaje - LA robi wszystko aby usunąć wszelkie ślady istnienia naszej strony. Ale kiedy LA potrzebuje pomocy - zwraca się do nas. To tak jakby ktoś z nas chciał zrobić chłopców do bicia.


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 23 kwie 2008 15:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Ja proponuje współpracę, a nie korzyści jednostronne korzyści. Nie mam zamiaru też z nikogo robić chłopca do bicia. Uważam Len, że twoje zachowanie jest bardzo nie poważne - i widzę, że jednak Scooly miał rację, że to TY Len będziesz NAJWIĘKSZĄ PRZESZKODĄ. Żałuje, że wyszedłem z tą propozycją, bo robisz ze mnie kogoś kim nie jestem. Jeżeli nie wiesz o czym piszę - to poczytaj bardzo dokładnie i ze zrozumieniem cały wątek - może zrozumiesz (wiem, że jesteś inteligentny i to nie tylko moje słowa), więc nie rozumiem o co ci chodzi - może jednak warto spróbować. Ale jak to ktoś słusznie zauważył tutaj administrator nie rządzi rządzi Len - i tak chyba jednak jest.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
lukasamd
Post : 23 kwie 2008 16:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


@Wizard, o początkach JAC mogę chyba ja powiedzieć najwięcej - fakt że strona powstawała dosłownie z dnia na dzień (ot po prostu chciałem zrobić stronę a nie wiedziałem o czym) i była biedna, na początku przyjęto ją jako tymczasową - prawie nikt nie sądził że pociągnie z miech czy dwa.

Po wewnętrznej wojnie w LA spora część redakcji przeszła do JAC (Len, Snick, Popuś) i odtąd serwis był tępiony przez Scoolyego, nie za istnienie tylko za to że tworzyły go osoby których poglądy kolidowały z jego. Ja jako admin JAC chcąc nie chcąc zostałem w to wplątany i stanąłem po stronie własnej grupy co jest chyba oczywiste...

Konflikt został jednak zakończony, na JAC nie ma żadnych "represji" za reklamowanie konkurencji itp (de facto sami ją reklamujemy), jak wyglądała zaś sytuacja na LA sam chyba wiesz od Scoolyego - sam o tym pisałeś w tym temacie.

Współpraca jest możliwa o ile będzie owocna , patrząc się na wygląd LA nie można zbyt wiele dobrego powiedzieć o wkładach w jego funkcjonowanie (ciągle zachodzę w głowę dlaczego ładny serwis został zastąpiony systemem do robienia blogów - Wordpress został właśnie po to stworzony, byłoby jeszcze ok gdyby zrobiono jakiś ładny theme ale jak do tej pory nic takiego nie powstało).

Download praktycznie nie istnieje - system mirrorowy okazał się chyba niezbyt dobrym pomysłem, przecież po jakimś czasie mirror może w końcu paść i chyba tak się stało ze sporą częścią plików. A właśnie, wspominałeś o udostępnianiu downloadu, czy LA jest wtedy w stanie udostępnić środki finansowe na opłacenie serwera? Pytam w 100% poważnie...

Jaggedopedia - jak do tej pory prawie się nie rozwijała, a jeżeli nawet to wszelkie artykuły były bardzo skąpe jeżeli chodzi o poziom merytoryczny. Twoja zasługa w tym, iż ostatnio sytuacja w tej kwestii zaczęła znacząco się poprawiać.

Forum - ponad 900 userow z czego 1/3 to boty, z pozostałości ok 1-2% jest jakoś aktywne, silnik w starej wersji (dziwnie że nie mieliście żadnego włamu).

Po co to opisywanie? Co może zaoferować do OBUSTRONNEJ współpracy LA? My mamy:

- olbrzymi download (pozwolę sobie na takie określenie bo kosztował sporo pracy ale efekt to ok. 1,5-2,0 GB dziennego transferu)
- jedyna galeria Jagged Alliance na świecie
- prężnie rozwijające się forum
- 1. adres w google pod hasłami dotyczącymi Jagged Alliance
- prawie 300 newsów i ponad 150 artykułów...


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 23 kwie 2008 16:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext: Widzę, że nie rozumiesz. Powiem więc krótko:
Po pierwsze: nie mam ochoty na współpracę z LA ponieważ kiedy my potrzebowaliśmy tej współpracy, LA nas niszczyło.
Po drugie: Jak zauważył Lukas. LA nie ma nam nic do zaoferowania.


*
  WWW
Wigen
Post : 24 kwie 2008 00:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


To dlaczego akurat teraz LA wychodzi z taką propozycją. Przecież wiadomo było od razu że po pierwszym poście tu na tym forum wywiąże się kolejna kłótnia która wywiąże nowe konflikty. No bo po co to komu. Wyraziłem tylko swoja opinię.


*
 
WizardNoNext
Post : 24 kwie 2008 09:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


@Wigen

Nie, nie chce się kłócić. Moim zamiarem jest stworzenie większego zaplecza dla społeczności.

Połączenie sił i pozostawienie konkurencji (tak żeby serwisy nadal konkurowały) daje społeczności więcej możliwości.

Rozmawiałem wczoraj na gg z LukasAMD i współpraca się zawiązała. Zaproponowałem, aby JAC jako pierwszy wyszedł z prośbą o jakiś materiał czy pomoc. LukasAMD odpowiedział, że na dzień dzisiejszy LA nie ma za bardzo co zaproponować w takiej współpracy (niestety jest tak, że stanęliśmy na 2006), a samo JAC będzie teraz przeżywać
lukasamd(gadu-gadu) pisze:
dosyć poważne zmiany
, więc trudno powiedzieć czy czegoś potrzebują. Zresztą na dzień dzisiejszy LA ma nie wiele do zaproponowania - niestety. Martwi mnie tylko postawa Len'a. Len nie martw się ustaliliśmy z LukasAMD, że współpraca będzie jawna - tzn całość będzie się umieszczać na np forum, aby każdy mógł widzieć co się dzieje z każdej strony.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
Len
Post : 24 kwie 2008 13:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext pisze:
Len nie martw się ustaliliśmy z LukasAMD, że współpraca będzie jawna

Mnie martwi sam fakt. To tak jakby ktoś kopał cię po kątach, był Twoim wielkim wrogiem, a potem jeszcze oczekiwał pomocy. Nie wiem jak reszta ale ja na takie traktowanie nie zgodzę się nigdy, więc wszelkie przekonywanie i gadanie, że jestem przeszkodą nie ma sensu.

Kiedyś ktoś z redakcji LA nazwał cały nasz zespół debilami i idiotami. Gdybym teraz nawiązał współpracę to tak jakbym przyznał rację temu komuś. Jeśli ktoś nie rozumie mojej postawy to trudno, ale ja mam swoje zasady.


*
  WWW
WizardNoNext
Post : 24 kwie 2008 15:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 17.04.2008


Len pisze:
Kiedyś ktoś z redakcji LA nazwał cały nasz zespół debilami i idiotami. Gdybym teraz nawiązał współpracę to tak jakbym przyznał rację temu komuś. Jeśli ktoś nie rozumie mojej postawy to trudno, ale ja mam swoje zasady.


To nie byłem JA.

Tak na marginesie, jeżeli istnieje taka możliwość to chciałbym to zobaczyć. ^
Innymi słowy podaj link, zamieść histerię gg czy jak tam wolisz (w zależności od tego gdzie to zostało powiedziane.

P.S. Chciałbym porozmawiać z tobą Len, ale poza forum (nie jest to najwygodniejsza metoda komunikacji; proponuje gg lub skype). To co zrobisz w stosunku do ostatniego zależy już od ciebie.

_________________
Kill them before they kill you!
Farrokh Bulsara is dead - long live to Farrokh Bulsara.
Linux can be even faster, more stable & more reliable!


*
 
lukasamd
Post : 24 kwie 2008 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


WizardNoNext pisze:
Tak na marginesie, jeżeli istnieje taka możliwość to chciałbym to zobaczyć. ^
Innymi słowy podaj link, zamieść histerię gg czy jak tam wolisz (w zależności od tego gdzie to zostało powiedziane.


Z tego co pamiętam to nie będzie możliwe - rok temu podczas omawiania "zawieszenia broni" uzgodniłem ze Scoolym, że wszelkie wewnętrzne i zewnętrzne rozmowy serwisów NIE BĘDĄ publikowane jako cytaty itp., my raczej nie chcemy łamać tej zasady.


*
  WWW
Len
Post : 25 kwie 2008 11:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


WizardNoNext pisze:
To nie byłem JA.

Wiem o tym i nie posądzam o to Ciebie. Mi raczej chodzi o całość, o samą stronę

WizardNoNext pisze:
Tak na marginesie, jeżeli istnieje taka możliwość to chciałbym to zobaczyć. ^
Innymi słowy podaj link, zamieść histerię gg czy jak tam wolisz (w zależności od tego gdzie to zostało powiedziane.

LukasAMD pisze:
Z tego co pamiętam to nie będzie możliwe - rok temu podczas omawiania "zawieszenia broni" uzgodniłem ze Scoolym, że wszelkie wewnętrzne i zewnętrzne rozmowy serwisów NIE BĘDĄ publikowane jako cytaty itp., my raczej nie chcemy łamać tej zasady.

Nie wspominając już o tym, że nie prowadzę dzienników ;)

Odezwę się do Ciebie na Gg.


*
  WWW
Bartek0511
Post : 25 kwie 2008 11:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Skoro doszło do porozumienia JAC / LA to ciekawi mnie co w tym wszystkim robi moja strona czyli JAZ.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2


cron