Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 27 maja 2007 12:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dokładnie rok temu czyli 27. maja 2006 roku oficjalnie otwarto Jagged Alliance Center. Faktem jest że serwis powstał nieco wcześniej ale było masę problemów i roboty - ktoś pamięta może że pierwotnie strona nosiła nazwę A.I.M zaś forum powstawało kilka(naście) razy ;)

Minął jednak rok... a strona nie raczyła "paść na twarz" a nadal istnieje i to dzięki społeczności Jagged Alliance! Co sądzicie o tym roku i jakie macie prognozy na przyszłość - zapraszam do pisania.


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Fireox
Post : 27 maja 2007 13:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Wszystkiego najlepszego dla JAC! Aby przyszłe lata były tak samo udane jak te a nawet bardziej :)


*
 
Len
Post : 28 maja 2007 12:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hmm... To już rok? :) A będą jakieś niespodzianki w rocznicę mojego dojścia do redakcji? xD

Pamiętam, że pierwszy raz zobaczyłem tą stronę na kilka dni przed startem, nie było na niej praktycznie nic. LukasAMD był dla mnie człowiekiem znikąd więc początkowo nie sądziłem by wytrzymała zbyt długo, ale miałem nadzieję, że jednak wytrzyma.

Potem gdy wystartowała obserwowałem jej działalność, nie podobało mi się to za bardzo bo Lukas popełniał mnóstwo błędów (nie chodzi mi tu o ortografie), a w szczególności raził mnie brak newsów o nowych grach z serii (tj. JA3D), więc wysłałem mu linki do stron, które powinien codziennie odwiedzać w poszukiwaniu nowości ;)

Na szczęście jakiś miesiąc po starcie, admin LA - Scooly postanowił zasponsorować JAC wkurzając coraz to bardziej ówczesną redakcję LA, która potem urządziła małe zamieszanie :D I pomyśleć, że gdyby nie on to JAC mogłoby już nie istnieć xD

Lukas musiał długo mnie namawiać abym doszedł do redakcji bo po odejściu z LA zastanawiałem się czy jako członek IS nie lepiej abym pozostał bezstronny. No ale jak widać uległem namowom Lukasa i Popusia i zdecydowałem się dojść, pomyślałem "Co mi tam, pomogę im" bo czemu nie? ;)
Gdy tu doszedłem od razu się wziąłem do roboty, najpierw zacząłem przenosić swoje artykuły z LA (które miały być tam usunięte) i realizowanie oraz dokańczanie pomysłów, na które wpadłem gdy byłem w LA. Pierwszą rzeczą był chyba wywiad ze Scorpionem, który wzbudził duże zainteresowanie.

Jestem tu dopiero rok a pomyśleć, że przeżyłem więcej niż wcześniej. Te wywiady, współpraca z innymi, ciekawe pomysły i co najważniejsze - każdy tu coś robi. Jak tak dalej pójdzie to JAC będzie istnieć chyba dłużej niż seria Jagged Alliance :)


*
  WWW
snick
Post : 28 maja 2007 13:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
. No ale jak widać uległem namowom Lukasa i Popusia


... i snicka... xD



No skoro już się tu zaczęły wspomnienia, to trzeba dorzucić swoje 3 gorsze. Moja przygoda z JAC zaczęła się od tego, że w temacie o AIM (czyli JAC pod starą nazwą) rzuciłem tak po prostu nazwę JACenter, bo trzeba było znaleźć coś innego.

Fakt faktem, gdyby nie admin LA, dzięki któremu połowa ekipy pożegnała się (dobrowolnie lub przymusowo) z redakcją, to JACenter miałoby mniejsze szanse na przetrwanie. Ale skoro Lena i Popusia nie było już w LA, to też zebrałem swoje gadżety i zmieniłem barwy klubowe. :]

Później... Później już pewnie wiecie i można przejść do teraz :-D JAC ma już rok, trzyma się dobrze, rośnie w siłę itd.

Tak więc... Sto lat, sto lat... ;-)


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 maja 2007 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No to może i ja coś napiszę choć może będzie to dosyć... dziwne.

Otóż pewnego pięknego albo i brzydkiego dnia w maju wpadłem na pomysł założenia strony o Jagged Alliance - ja, człowiek nieznany na polskiej cenie Jagged Alliance który dopiero niedawno (bo od około 0,5 roku) miał dostęp do neta postanowił zrobić coś takiego. Nie to było jendak najgorsze - moja wiedza o Jagged Alliance prezentowała się... źle a to dlaczego? Nie widziałem za dużo o modyfikacjach itp. a miałem (słomiany) zapał do założenia czegoś co miało być naprawdę spore :D Z pomocą przyszedł po kilku dniach moteel który wyszedł z propozycją fuzji ze stroną projektu Noc Oficerów, tak też się stało choć zadecydowaliśmy że całość będzie działać pod php-fusion i phpbb.

Tak jak napisałem Len na początku robiłem masę błędów - po pierwsze nie miałem żadnej praktyki a po drugie robienie wszystkiego jako jedna osoba było dosyć ciężkie ;)

Na przełomie lipca i sierpnia skład redakcyjny został jednak mocno zasilony po sprzeczkach (nie byłem mocno wtajemniczony więc pozwolę sobie tak to ująć) na LA i prawdziwy rozwój rozpoczął się dopiero wtedy - jak widać trwa do dzisiaj i bynajmniej nie mam zamiaru go przerywać :D :D


*
  WWW
Len
Post : 31 maja 2007 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


A teraz coś bardzo ciekawego, surfując po internecie w poszukiwaniu jakiś nowych informacji natknąłem się na stronę RTS Area i spojżałem na newsy. Jakież było moje zdziwienie gdy jeden news dotyczył... Jagged Alliance Center!

Przyżekam, że nie miałem z tym nic wspólnego i nie byłem o tym poinformowany, na tego newsa natknąłem się zupełnie przypadkowo :) To dowodzi, że nasza strona jest doceniana przez inne, a RTS Area to nie byle co (spójrzcie na domenę).

Cóż, wygląda na to, że musimy sobie pogratulować ;)

RTS Area - Zobacz newsa o JACenter


*
  WWW
lukasamd
Post : 31 maja 2007 18:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Whoooow nie spodziewałem się że JACenter zostało aż tak bardzo dostrzeżone aby dawać o tym newsa :D Takie coś to jeszcze większa motywacja do pracy nad stroną ;)


*
  WWW
Len
Post : 07 cze 2007 00:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Warto jeszcze wspomnieć, że JAC powoli wysuwa się na górne pozycje, podczas gdy jeszcze tak niedawno trudno było znaleźć tą stronę w szukajkach, teraz wysuwamy się na coraz wyższe pozycje co przynosi widoczne efekty. Nasze statystyki wyglądają jak schody, z miesiąca na miesiąc mamy coraz wiekszą oglądalność!

Oby tak dalej ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron