Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 30 kwie 2010 21:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dzisiaj zacząłem prace mające na celu częściową integrację forum z serwisem.
Jakie to przyniesie zmiany? Do końca nie wiadomo, choć z całym pewnością zależy nam na większej wygodzie użytkowania.

Obecnie możecie "podziwiać" pierwszy element - jeżeli jesteście zalogowani na forum, komentowanie materiałów w serwisie nie wymaga podawania żadnego nicka, wszystko zostanie uzupełnione automatycznie.

Będę wdzięczny, za aktywność w komentarzach, pozwoli to przetestować ostatnie zmiany ;)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 04 maja 2010 08:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Z tymi komentarzami to jak najbardziej pożądana zmiana. A co będzie dalej?


*
  WWW
Len
Post : 04 maja 2010 10:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Trojany zmieniające nazwy wszystkich plików na dysku na adres JACenter :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 04 maja 2010 12:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
Trojany zmieniające nazwy wszystkich plików na dysku na adres JACenter :D


To jest w następnym planie 5-letnim, więc szybciej niż w okolicach 2015 (czyli już po końcu świata w 2012) bym się nie spodziewał :D

Jaahquubel pisze:
Z tymi komentarzami to jak najbardziej pożądana zmiana. A co będzie dalej?


Może awatary w wersji mini w komentarzach?
Na pewno będzie panel do logowania w samym serwisie, ale jeszcze mam pewne problemy, aby kierował tam, gdzie się logowaliśmy.
Z pewnością integracja pomoże również w Jaggedowym Quizie, bo i tak i tak była do niego wymagana.

Co następne, trudno powiedzieć. Możliwości są ogromne i wszystko zależy od tego, co chcielibyście widzieć ;).
Można zrobić profile użytkowników i na stronie, tam dać informacje np. ile komentarzy napisał itp.
Można umożliwić wysyłanie własnych materiałów (choć to kiedyś było i zainteresowaniem się bynajmniej nie cieszyło).
Na upartego dałoby się oznaczać nawet gry / mody jako ulubione (albo coś w tym rodzaju).

Tak więc jest tego sporo :)
Jak ktoś zarzuci jakimś pomysłem, to mogę powiedzieć, czy da się zrobić.


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 04 maja 2010 12:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Z pewnością integracja pomoże również w Jaggedowym Quizie, bo i tak i tak była do niego wymagana.

Nie rozumiem. W czym pomoże?


*
  WWW
Len
Post : 04 maja 2010 12:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Może awatary w wersji mini w komentarzach?

Daj spokój. Widziałeś jak to wygląda na portalach, które się pokusiły? JACenter jest przejrzyste pomimo przeogromnej bazy artykułów, nie psujmy tego.

lukasamd pisze:
Jak ktoś zarzuci jakimś pomysłem, to mogę powiedzieć, czy da się zrobić.

Ja mam pomysł. Skoro opanowałeś integrację i logowadła to zajmij się Quizem JA z prawdziwego zdarzenia. Tym o którym pisałem w tajnym dziale o którego istnieniu nikt nie wie. Ja przygotowałem już 170 pytań z odpowiedziami, które tylko czekają na twój ruch.


*
  WWW
lukasamd
Post : 04 maja 2010 12:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jaahquubel pisze:
Nie rozumiem. W czym pomoże?


Quiz będzie wymagał od użytkownika faktu zalogowania. Każdy będzie miał swoje "konto" z punktami (a czy ktoś będzie o to rywalizował, jego sprawa). Wersji dla gości póki co nie przewiduję.

Len pisze:
Daj spokój. Widziałeś jak to wygląda na portalach, które się pokusiły?


Tak. Na niektórych w bardzo dobrej formie, a avatar bardziej utożsamia się z użytkownikiem i jest łatwiej rozpoznawalny (nick trzeba przeczytać).

Len pisze:
Tym o którym pisałem w tajnym dziale o którego istnieniu nikt nie wie.


O przepraszam, ale wiedzą - sam napisałeś o quizie już jakiś czas temu w jednym z innych tematów.
A pytań jakoś w bazie nie widzę, choć od dawna można je dodawać :P


*
  WWW
Len
Post : 04 maja 2010 14:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
O przepraszam, ale wiedzą - sam napisałeś o quizie już jakiś czas temu w jednym z innych tematów.
A pytań jakoś w bazie nie widzę, choć od dawna można je dodawać :P

Mówię o dziale, tym który nie istnieje przecież :]

Pytania można dodawać ale to nic poza samą "dodawajką". Rozmawialiśmy, żeby zrobić najpierw testową stronę (bez grafiki) z wyświetlaniem pytań i wyborem odpowiedzi. Jak znam życie to coś się w miedzy czasie spartoli albo coś będzie zmienianie, więc wolę mieć pewność że wszystko działa zanim dodam pytania, których docelowo ma być 300-400 (i 4x więcej odpowiedzi).


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 maja 2010 14:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Od dzisiaj mamy kolejny etap integracji - można logować się również z poziomu witryny.
Nieco z tym kłopotów było, no ale teraz można już wszelkie rzeczy na samym serwisie dodawać, jeżeli coś będzie przydatne ;)

--- Dodano: 08 maja 2010 15:46 ---

Dzisiaj wpadłem na kolejny pomysł - a może by tak w komentarzach umożliwić wykorzystywanie bbcode i uśmieszki z forum?
Testowałem przed chwilą takie rozwiązanie i jak najbardziej jest możliwe do wdrożenia. Pytanie: czy Wy chcecie aby to było?


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 08 maja 2010 20:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1154
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


lukasamd pisze:
Pytanie: czy Wy chcecie aby to było?

Tak.

A propos bbcode, dlaczego znacznik url działa tylko w postaci okrojonej, tzn. [ url ]adres[ /url ], a nie ma [ url="adres" ]etykieta [ /url ]?


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 maja 2010 12:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Działa i w pełnej, ale forma jest taka:

Kod:
[url=adres]etykieta[/url]


Czyli adres bez cudzysłowu.
Z tym, że adres musi być pełny tzn. z http:// na początku.

--- Dodano: 09 maja 2010 12:59 ---

Emoty i bbcode z forum działają już na stronie.


*
  WWW
Len
Post : 10 maja 2010 13:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Dzisiaj wpadłem na kolejny pomysł - a może by tak w komentarzach umożliwić wykorzystywanie bbcode i uśmieszki z forum?
Testowałem przed chwilą takie rozwiązanie i jak najbardziej jest możliwe do wdrożenia. Pytanie: czy Wy chcecie aby to było?

O znacznikach bbcode to ja ci sto razy mówiłem, ty je wprowadzałeś a potem i tak usuwałeś :] Ale emotikonki nie są tam potrzebne, to tylko komentarze, nie róbmy burdelu.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 maja 2010 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
O znacznikach bbcode to ja ci sto razy mówiłem, ty je wprowadzałeś a potem i tak usuwałeś


To nie to samo, co korzystanie z silnika forum :P
Z tego co widzę, to emotikony wcale nie przeszkadzają w komentarzach, na razie więc zostają.

--- Dodano: 10 maja 2010 15:45 ---

A mam jeszcze jedną rzecz. Chodzi o format daty na stronie. Do tej pory wszędzie był taki sam na sztywno.
Obecnie możemy zrobić tak, aby format był taki, jaki sobie sami ustalimy na forum.

Jak to działa można zobaczyć na stronie w tabeli ostatnich postów - pokazuje tak jak na forum, ile minut upłynęło (no chyba, że ustawiliście sobie inne formaty).
Można tak zrobić również w newsach / artykułach. Moim zdaniem lepiej wygląda napis "24 maja" zamiast 24.05 :)


*
  WWW
Len
Post : 10 maja 2010 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


lukasamd pisze:
Z tego co widzę, to emotikony wcale nie przeszkadzają w komentarzach, na razie więc zostają.

Błagam cię, wywal je. Pole na komentarze to nie forum, a oglądając je naprawdę na myśl przychodzą mi skojarzenia z portalami, których administratorzy zbyt wiele czasu spędzają na NK, Fotka.pl itp.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 maja 2010 21:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A co o tym sądzą inni użytkownicy? Jeżeli Wam będzie to pasować, to zostaje.
BTW. Len nie porównuj JACenter do takich śmieci. Nawet jak mamy emoty, to są one i poważniejsze i ładniejsze niż w tych burdelach.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron