Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 27 maja 2010 13:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Cytuj:
Gdy spoglądam na kalendarz i przypominam sobie przeszłość, nie mogę za bardzo uwierzyć w to, co widzę. Pewien serwis internetowy, który został założony przez zupełny przypadek, właściwie to z braku jakiejkolwiek innej propozycji, przez osobę zupełnie niedoświadczoną ani w prowadzeniu czegoś takiego, ani za bardzo w tematyce której miał dotyczyć, obchodzi dzisiaj swoje czwarte urodziny. Tym serwisem jest JACenter. Niewiele już zostało osób, które nadal nas odwiedzają, a które pamiętają tamten okres, zabawne początki, ale i daleko idące perspektywy.

Rok ten był trudny. Nie tylko przez to, że losy Jagged Alliance 3 były niemożliwe do przewidzenia, ale i dlatego, że i u nas dało się odczuć poważny zastój, choć wokoło tak wiele się działo. Był on tym trudniejszy, że właśnie w tym roku, a właściwie to w ostatnich dniach, z powodu poważnej kłótni naszą redakcję opuścił Len, osoba bez wątpienia najbardziej zasłużona i pracowita. Co prawda udało nam się odzyskać utraconą pozycję w ważnych wyszukiwarkach, z których przybywa do nas najwięcej gości, ale nie zmieniło to stanu rzeczy panującego od pewnego czasu na łamach forum: o czym tak naprawdę dyskutujemy? Coraz większy procent naszych rozmów obejmują tematy, które w ogóle nie są związane z Jaggedami. Oczywiście to normalne, no bo ile możemy mówić o tym, co zostało już wypowiedziane wiele razy? Ale skoro cały czas się powtarzamy, to czy nie stoimy w miejscu?

Jak widzę następny rok? Szczerze mówiąc, nie widzę... Nie ma co ukrywać, możemy być niesamowitymi maniakami, ale jednak nasze grono ciągle się wykrusza. Jest to odczuwalne i doskonale widoczne z perspektywy tych lat. Gdzieś po drodze rozwoju coś nam umknęło, coś czego obecnie bardzo brakuje. Niestety, ale pierwszy raz w ciągu całej historii serwisu nie mogę Wam zagwarantować, co będzie choćby za tydzień lub miesiąc, nie mówiąc już o całym roku. Nie jestem humanistą, więc dosyć ciężko mi to wyrazić, nie jestem również artystą, który tworzy sztukę dla samej sztuki idei, potrzebuję natomiast motoru napędowego, który chyba zardzewiał i nie działa. Pomysłów nie brakuje, ale brakuje motywacji do ich realizacji, brakuje odbiorców, a czasami również czasu. Miewam jak każdy inny humory, dni lepsze i gorsze, często zmieniam zdanie, ale co do tego jest pewien i pomimo usilnych poszukiwań, nie znalazłem żadnego sposobu na rozwiązanie tej patowej sytuacji. Może taka jest po prostu kolej rzeczy?


*
  WWW
Perry
Post : 27 maja 2010 14:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


No to fakt, że gdzieś zanikamy po drodze, ale to tylko nasza wina bo nic nie robimy w tym kierunku, aby tak nie było. Natomiast JAC jest, JESZCZE trwa. I nie powinno umrzeć póki my żyjemy.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Gabriel_daco
Post : 27 maja 2010 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 05.11.2009


Gra jest kultowa ale stara :) Opcja multiplayer niby jest, ale gra nie była tworzona więc i zbyt popularny nie jest (jasne, zaraz się odezwie grupa wyjadaczy, co codziennie pykają sobie razem multi. Ilu takich jest? Pięciu?). Dodatkowe mody też już pokazały to co najlepsze. Poza tym, to tak naprawdę trochę lepsze JA2. Odpicowana grafika, nowe bronie, nowa fabuła, paru nowych najemników, inne lokacje. Ale gra się dokładnie tak samo. Oficjalnych dodatków też nie ma więcej. Ile można grać praktycznie w to samo?

Jak dla mnie problem nie jest z serwisem, tylko z grą. Heroes of M&M 3 mają potężny plus w postaci multiplayera po sieci, można robić ligę, serwis może żyć. Konkurs na najlepszego niewolnika jest super pomysłem, ale nie dla każdego frajdą jest strzelanie sobą do siebie, znowu notabene (nie mówię o tym, że to kolejna edycja, ale tym, że chyba każdy sam to robił, poza ligą :D Ja uwielbiam robić walki na pięści, bez snu, bez leczenia :D )

Choćbyśmy nie wiem jak odpicowany mod zrobili, to dalej będzie tylko mod. To jak odmalować poloneza, no może jeszcze założyć nowe obicia na siedzenia, podgrzewaną kierownicę i nową skrzynię biegów. To dalej ten sam polonez. Nowych graczy nie przybywa, albo przybywa ich bardzo mało, starzy już wszystko obgadali jak nie przy piwie to na forum.

ERGO: Dobry, profesjonalny, bardzo przydatny i kompetentny serwis. O starej grze. Starzy ludzie umierają, wiecie?

Szkoda Lena.

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 27 maja 2010 15:24 przez Gabriel_daco, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 27 maja 2010 15:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


lukasamd pisze:
Pomysłów nie brakuje, ale brakuje motywacji do ich realizacji, brakuje odbiorców, a czasami również czasu.

Lukas, Jagged już jest stary, a następcy brakuje.
Trzecia część się nie ukazała, i nikt nie wie, czy kiedykolwiek się ukaże.
Rynek gier taktycznych jest rynkiem bardzo niszowym, powstających produkcji jest mało, a tych dobrych jeszcze mniej.
Nie udało mi się załapać na Hired Guns i Alpha Antiterror, ale np. taki 7.62 High Calibre pomimo wielu wspaniałych pomysłów i rozwiązań jest miejscami niedopracowany, co potrafi zepsuć całą zabawę nawet najbardziej wytrwałym.

_________________
Obrazek


*
 
luk3Z
Post : 27 maja 2010 19:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 62
  • Dołączył: 01.03.2010
  • Skąd: Metavira


Ale ten czas leci... szok !
Ja pamiętam jak kiedyś ktoś jakiś zjazd fanów JA2 organizował w okolicach Lublina, ale dawno to było i nie wiem kto to był.
Wiem jedno - starzejemy się i lepiej spotkać się przy piwku przynajmniej raz na rok.

_________________
JA2 Vault (Repositories): https://pastebin.com/MJFckiaq
JA2 1.13 Hot Keys: https://pastebin.com/EHLMuk1k
JA2 v1.13 Starter Documentation: https://github.com/aimnas/1.13_starter_documentation


Ostatnio zmieniony 27 maja 2010 19:19 przez luk3Z, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
lukasamd
Post : 27 maja 2010 20:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Być może ktoś pomyślał, że z powodu dosyć żałobnej atmosfery newsa nie będzie nic na te urodziny.
No tu postanowiliśmy nieco zmienić taktykę i w efekcie wszystko będzie się pojawiać po-ko-le-i : ]

Zapraszam do lektury pierwszego materiału:

Podsumowanie 2009 roku - Artykuł

Mam nadzieję, że nie będzie on dla Was zbyt nudny ani zbyt sztampowy, choć muszę przyznać, że naprawdę było ciężko z tego ostatniego roku wyciągnąć jakieś bardzo ciekawe informacje :okulary2:


*
  WWW
M'cin
Post : 27 maja 2010 22:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Stridingshadow pisze:
ale np. taki 7.62 High Calibre pomimo wielu wspaniałych pomysłów i rozwiązań jest miejscami niedopracowany, co potrafi zepsuć całą zabawę nawet najbardziej wytrwałym.

Oj fok, cuś o tym wiem...
Serwis wcale nie upada na łeb na szyję, a jak siedzę na różnych forach, to taka już mentalność adminów wszelakich, że co by się nie działo, to oni będą wieścić armagedon. Na pocieszenie dodam, że żaden serwis, z którego korzystałem, a który nie został olany przez admina, nie zniknął zupełnie z sieci - nawet forum o bardzo starym, zapomnianym RTSie Dark Colony jakoś się utrzymało i działa. I coś w tym jest. Jak wchodzę na stronkę i widzę, że ostatni news z 2006 roku to się odechciewa, a jeżeli widać jakiekolwiek oznaki aktywności, to jest szansa, że chociaż szef odpisze ;) Nowi użytkownicy też są - ja wpadłem tu z powodu JA WF. Choć wiedziałem, że serwis istnieje od dawna, to dopiero jak z jakiegoś powodu miałem okazję Was poczytać postanowiłem tu zagościć. Nie piszę może jakoś szczególnie dużo, ale jakbym na każdym forum mega udzielał to by mi nie starczyło czasu na granie, albo byłbym nolife :P
W każdym razie życzę rozwiązania wszelakich konfliktów, nie tylko politycznych, żeby Lukas znalazł swoją Muzę, a jego internetowe dziecko przeżyło ojca. 100 lat! :one:


*
 
Doc
Post : 28 maja 2010 00:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 19.06.2009


Moim zdaniem ten serwis pretenduje do miana najlepszego, jeśli chodzi o polska scene JA i pokrewnych gier, a to glownie ze wzgledu na dobra zawartość merytoryczna portalu oraz dobry layout. Praktycznie, co chce to znajduje!
Moze na forum nie wbijam zbyt czesto logujac sie, bo jesli jestem to szukam sobie czegos bedac jako gosc, ale jak widze to cos sie dzieje, zawsze sie gdzies dyskusja toczy. W przeciwieństwie do forum 'liberate arulco", ktore zdaje sie juz dogorywac (na ktorym tez mam konto) - to to forum radzi sobie całkiem niezłe. Jeszcze raz powiem, ze sam portal jest świetnie zredagowany i z checia zagladam czytac newsy ze swiata gier o najemnikach :)
A gram w te gre juz od ponad 10 lat, z przerwami większymi lub mniejszymi. Mimo to zawsze wychodza nowe mody i inne bajery, ktrore chetnie. Sam jestem zaskoczony, ze JA2 radzi sobie tak dobrze i ten fakt cieszy najbardziej!


*
 
Perry
Post : 28 maja 2010 00:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Gabriel_daco pisze:
Ile można grać praktycznie w to samo?

Dotąd aż przestaną kopać nam d..y. Az dojdziemy do perfekcji! Owszem stare już się nudzi ale mam nowe, wrzućcie mi tam tylko jednego RPC, pozamykajcie parę skrzyń, drzwi i mebli, a nie wyjdziecie stamtąd żywi...I co jest wyzwanie?

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
mtl
Post : 28 maja 2010 11:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 954
  • Dołączył: 12.06.2006


Gabriel_daco pisze:
Ile można grać praktycznie w to samo?


Naprawdę dużo, szczególnie jeżeli gra nie posiada błędów

Stridingshadow pisze:
co potrafi zepsuć całą zabawę nawet najbardziej wytrwałym.


a JA2 takich błędów nie ma. A przynajmniej ja nie odczuwam takich, dlatego też sam się dziwie, że wolę odpalić ponownie JA2 niż jakąś nową grę, która odepchnie mnie po kilku minutach grania.

Cóż, pozostaje czekać na JA3, potem JA4 ;-)

_________________
"There are two kinds of people in the world, my friend.
Those who have a loaded gun and those who dig. You dig!"


*
 
Gabriel_daco
Post : 28 maja 2010 16:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 05.11.2009


Bardzo długo, zgadzam się. Ale nie w nieskończoność i bez przerwy. Zresztą: można i w nieskończoność i bez przerwy, dopóki nie przejdzie się gry tylko Irą z nożem bez oberwania kulki. Można, czemu nie. Tylko po co? ;) W sensie: w pewnym momencie wszystko się nudzi i nie daję już przyjemnośći (mówię o rzeczach, nie ludziach ;) ) Oczywiście, dla kogoś może być pasją JA2, futbol, muzyka disco albo COKOLWIEK, ale pasjonaci JA2 nie mogą* oczekiwać, że zapalą świat miłością do starej gry ;)

EDIT:
Cytuj:
Po raz kolejny ambitny i interesujący projekt upada... powodem jak zwykle jest brak zainteresowania ze strony graczy, ale i osób, które potrafią tworzyć modyfikacje i mogłyby pomóc, jednak z nieznanych przyczyn tego nie robią.
Tak jak mówiłem. Bo to nie ich żona, tylko rozrywka. W życiu naprawdę są ciekawsze rzeczy do robty, niż grzebaniu w tej ciekawej i dobrej grze ;)

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 28 maja 2010 17:13 przez Gabriel_daco, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Perry
Post : 29 maja 2010 02:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Gabriel_daco pisze:
Tak jak mówiłem. Bo to nie ich żona, tylko rozrywka. W życiu naprawdę są ciekawsze rzeczy do robty, niż grzebaniu w tej ciekawej i dobrej grze

Własnie dlatego, że ktoś w niej grzebał, jest ciekawa i dobra..

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
Gabriel_daco
Post : 29 maja 2010 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 20
  • Dołączył: 05.11.2009


Widzę, że się nie dogadamy ;) Dobre rzeczy nie spadają z nieba (poza manną), to jest oczywiste. Ktoś musiał je zrobić, to też oczywiste. Nawet najlepsze rzeczy się nudzą. JA2 wraz z modyfikacjami większośći społeczeństwa się znudziło. Takie jest moje zdanie. Oczywiście, możemy niustannie twierdzić, że nie powinno się nigdy znudzić, bo gra jest tak epicka, mega, turbo i super i włożono w nią tyle pracy. Bez urazy Perry, szanuje Twoją pracę i podziwiam ludzi jak Ty, którym się chcę, ale na chwilę obecną tworzycie dla małego grono, które już się nie powiększa (jeżeli x osób rocznie zaczyna, a 4x przestaje i nie wraca, trudno mówić o przyroście ;) ).

Nie musimy tego akceptować, ale nie ma zbyt wielu pasjonatów JA2, a większość z nich dołączyło już do forum i wyraziło swoją opinię. Tyle ode mnie w tej kwestii. Pozdrawiam ;)

_________________
Obrazek


*
 
Perry
Post : 29 maja 2010 15:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Chorąży
Chorąży
  • Posty: 571
  • Dołączył: 09.09.2008
  • Skąd: Old York


Gabriel_daco pisze:
ale na chwilę obecną tworzycie dla małego grono

W pełni cie rozumiem, ale przynajmniej to małe grono jest zadowolone, a jak ono jest zadowolone, to i ja jestem zadowolony (choćby była ich naprawdę garstka). ;) Pozdrawiam, również.

_________________
Obrazek
"Na jednego zwycięzcę przypada jeden przegrany"


*
 
lukasamd
Post : 29 maja 2010 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Kolejny prezent z naszej strony dla Was na urodziny, specjalny dział zawierający poradniki dla przyszłych moderów:

Poradnik modera - dział artykułów

Nie liczymy, że zainteresowanie nimi będzie jakieś wielkie, no ale mogą zawsze się komuś przydać ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron