Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
snick
Post : 02 wrz 2006 18:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Aż się dziwię, że nikt tematu o tej grze nie założył. Silent Storm to gra bardzo podobna do Jagged Alliance. Akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej (a w dodatku do gry w latach powojennych). Dowodzimy grupą maksymalnie 6 żołnierzy-komandosów wybranych przez siebie. W grze pojawia się 6 typów postaci: snajper, inżynier, medyk, żołnierz, grenadier, zwiadowca. Każdy z typów ma przypisaną sobie rolę w zespole, dobrze posługuje się bronią, która najlepiej pasuje do wykonywanych zadań i ma rozwinięte umiejętności potrzebne w wykonywanym fachu. Np. inżynier dobrze rozbraja miny, naprawia przedmioty, a medyk lepiej leczy.

To tyle z teorii. Czas na praktykę. Gra rozpoczyna się od stworzenia własnej postaci w świecie gry - zupełnie, jak w JA2! Tyle, że zamiast udzielania odpowiedzi na pytania po prostu określamy profesję, przyznajemy punkty itd. Wybieramy głos, narodowość oraz dowolnie zmieniamy twarz, postarzając lub odmładzając, nadając cechy męskie lub damskie itd. Świetne!


Screeny dla niedowiarków:
http://www.firingsquad.com/media/galler ... .asp/175/1
Pierwsza misja to rutyna. Trzeba zabić paru wrogów, zdobyć jakieś dokumenty. Z oddaniem pierwszego strzału gra przechodzi do trybu turowego z punktami akcji, przerwaniami itd - jak w JA2! Gratka dla fanów Jaggeda!

Grafika i fizyka
Grafika - fenomenalna! Mimo, iż gra wyszła jakieś 3 lata temu, gdyby dziś tak wyglądał JA3D, to dalej bym się cieszył. Znakomita grafa, wygląd broni, dopracowane do perfekcji twarze.

Niezłe bylo, gdy pojawił się jeden filmik, w którym wróg do mnie strzelał. Ale to nie byl tylko filmik, po prostu część gry, tylko animowana. Przy pierwszym odtworzeniu filmu, wróg mnie trafił 2 razy. Ale gdy wczytałem i film był odtwarzany jeszcze raz, wróg nie trafił! Coś znakomitego :!:

A teraz trochę o fizyce... WSZYSTKO JEST DO ZNISZCZENIA... Przykład z gry. Moi alianci stoją na ulicy, a niemiecki snajper klęczy przy otwartym oknie na 4 piętrze. Zamknął okiennice i nikt z moich go nie widział, ale wszyscy wiedzieli, gdzie przypuszczalnie znajdował się przeciwnik. Nakazałem 2 ludziom z ciężką bronią maszynową strzelać seriami wokół okna... W ścianie powstała taka dziura po zniszczonym oknie i fragmencie ściany, że moi snajperzy spokojnie zdjęli Niemca. Drugi przykład - w jednej misji cały budynek jest zaminowany. Eksplozja jednego ładunku wybuchowego spowodowała reakcję łańcuchową - wszystkie miny wybuchły, rozsypując w proch cały budynek.

A teraz coś o fizyce postaci. Pełny rag-doll. Przeciwnik stojący na balkonie dostał ode mnie w głowę. Tak go odrzuciło, że uderzył w barierkę, przetoczył się przez nią i zleciął na ziemię. Miód dla oczu.


Gra jest taka genialna, że naprawdę każdy powinien w nią zagrać. Jedyne, co psuje klimat to wprowadzenie przez twórców elementu rodem z s-f. Kombinezony pancerne, uzbrojone w ciężkie karabiny maszynowe, granatniki, a później nawet w broń energetyczną - moim zdaniem - całkiem psują klimat gry.

Mimo powyższej wady i tak polecam zagrać w tę grę. Jest po prostu doskonała. Jeśli ktoś uważa, że Jagged nie ma już przed nim żadnych tajemnic, powinien bezwarunkowo sięgnąć po Silent Storm. Tym bardziej, że teraz wydany jest za 19.90 w serii Extraklasyka. Zatem leć do najbliższego sklepu lub wchodź na stronę jakiegoś e-marketu (albo na stronę CD-Projektu) i kupuj. ;)


*
  WWW
Grizzli
Post : 02 wrz 2006 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


snick pisze:
Tym bardziej, że teraz wydany jest za 19.90 w serii Extraklasyka


Chyba niedawno ją dodali do extra klasyki bo ostatnio jak byłem w sklepie tydzień temu była po 60 zł :/ . A tak poza tym to nawet fajna gierka- wkurza mnie trochę brak realizmu ale podoba mi się fizyka postaci i otoczenia :P

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
snick
Post : 02 wrz 2006 20:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Ja kupiłem zaraz po premierze za 60 złotych, ale teraz jest już w Extraklasyce za 19,90. ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 03 wrz 2006 09:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja gram od pewnego czasu (po stronie anglików) i przyznaję ze gra jest podobna do JA i baaaardzoooo wciaga :D . Grafika jest na wysokim poziomie (jak na takie gry), muzyki trochę mało ale jest dobra.


*
  WWW
Fireox
Post : 27 paź 2006 19:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


W gre grałem ale krótko ponieważ myslałem ze da sie grac tylko jednym najemnikiem :P nie poradziłem sobie wkurzyłem sie i wyłaczyłem gre :P
Ale ogólnie gra dosyć dobra grafika fajna dzwikei przypomina JA
Polecam ją jesli ktoś jeszcze nie grał oczywiście :P


*
 
snick
Post : 29 paź 2006 08:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Polecam ją jesli ktoś jeszcze nie grał oczywiście


A jeśli ktoś nie grał, a podobało mu się Jagged Alliance, to ja tym bardziej. :D


*
  WWW
lukasamd
Post : 29 paź 2006 14:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja też ;) gra jest bardzo podobna do Jagged Alliance i ma świetną grafikę :D


*
  WWW
snick
Post : 14 lut 2007 21:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Będąc dzisiaj w kiosku, przejrzałem prasę w poszukiwaniu ciekawych pozycji. Przypomniało mi się, że kiedyś w Playu dodali Gorky 17, w którego teraz gram i od razu postanowiłem sięgnąć po tę gazetę. I niespodzianka - w Playu, za kwotę 11,90 (chyba) dodają teraz Silent Storma i jeszcze 2 inne gry. Zachęcam do zakupu każdego, kto nie ma jeszcze S2 albo ma wersję niespolszczoną. Mało jest gier, mających więcej wspólnego z JA, niż SS.


*
  WWW
Lemur
Post : 14 lut 2007 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Za taką cenę każdy kto nie ma powinien natychmiast lecieć do kiosku!
Nawet w piżamie!
Zauważyłem że nikt nie wspomniał o grze "Hammer&Sickle" będącej czystym SS z bardziej rozwiniętym wątkiem "przygodowym".


*
 
Gość
Post : 14 lut 2007 22:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem


Hmm... A jak toczy się akcja w Hammer & Sickle? Tzn czy jest to turówka, czy RPG osadzony w realiach SS? Bo wydaje mi się, że na stronie Nivala czytałem, że to drugie.


*
 
Lemur
Post : 14 lut 2007 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Zasady walki się nie zmieniły, tury tak samo jak w SS. Natomiast rzeczywiście bliżej tutaj "RPG" i przygodówce niż sposobie wykonywania misji w starym SS. To się trochę nie udało, ale mimo to gra się nieźle.
Różnica jest taka że na początku nie mamy bazy, są może dwie lokacje. Dodone NPC, dzięki czemu wykonujemy nowe questy i dostajemy nowe lokacje. A między questami walczymy (tak samo jak w SS), poznajemy nowych NPC i tak dalej.... :).
Engine praktycznie nie został zmodyfikowany. Więc w grze która od początku była budowana jako drużynowa turowka taki system "przygodowy" niekoniecznie się sprawdza.
No ale jeżeli ktoś lubi Silent Storma (a ja lubię bardzo) to nie powinien być zawiedziony (ja nie byłem zawiedziony) :) .


Ostatnio zmieniony 14 lut 2007 23:01 przez Lemur, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
snick
Post : 14 lut 2007 22:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Hmm... To może być ciekawe. :D Szkoda, że podobnie jak najpierw z SS, nikt nie kwapi się, żeby wydać H&S.

PS
Poprzedniego posta też pisałem ja. :P


*
  WWW
Lemur
Post : 14 lut 2007 23:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Naprawdę polecam! Bo gra może się niespodobać ludziom którzy nie lubią SS. A ci którzy bardzo cenią tą gierkę, z pewnością przełkną taką "hybrydę".
Jak to??. Przecież gra jest od dawna w sklepach, w polskiej wersji. Kupiłem ją z 7 miechów temu!.

P.S. 49 zeta czy jakoś tak...i widziałem H&S w markecie jakiś czas temu.


Ostatnio zmieniony 15 lut 2007 12:37 przez Lemur, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
snick
Post : 15 lut 2007 08:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Ehm... Dziwne. Osobiście, jeszcze nie słyszałem o jej wydaniu w Polsce. Aczkolwiek, jeśli rozgywa się tak, jak SS, to warto spróbować :D Dzięki za informacje.


*
  WWW
Lemur
Post : 15 lut 2007 12:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007




*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5  Następna


cron