Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
DK3
Post : 12 sie 2012 16:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 18.12.2011


Witam!

Nazywam się Daniel i jestem twórcą fanowskiej strony na temat gry Lost Sector. Narazie zawiera mało informacji ale wraz z upływem czasu będę ją systematycznie uzupełniać. Strona została stworzona po to by zachęcić polskich graczy którzy lubią dobre turówki by zagrali w tą grę.

Wszystkich szukających wiedzy o grze, oraz chętnych do dodawania informacji zapraszamy do współpracy.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do odwiedzania strony.

http://pl.lostsector.wikia.com/wiki/Lost_Sector_Wiki

Obrazek

_________________
http://pl.lostsector.wikia.com/wiki/Lost_Sector_Wiki
http://jaggedallianceonline.wikia.com


*
 
Stridingshadow
Post : 12 sie 2012 20:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Dotąd nie grałem w LS, ale dziś, zachęcony Twoją propozycją chwilę nań poświęciłem.

Alfa jest bardzo fajnie zrealizowana, na pierwszy rzut oka widać fajną grafę i ciekawe pomysły artystyczne.

Z drugiej strony gra zżera sporo czasu, na dość mało konkretną rozrywkę (może dlatego, że właśnie zacząłem).
Leczenie się albo sporo kosztuje (jak na początkowe zarobki), albo chwilę trwa (do tego możliwe jest tylko w bazie, a nie np. w podróży), czasu kompresować się nie da.

Do tego element taktyczny wart jest osobnego komentarza.
Z jednej strony obrażenia są dość realistyczne, póki grałem nikt nie był w stanie przeżyć zmasowanego ostrzału.
Z drugiej strony opcje 'taktyczne' są bardzo ubogie, walka jest niestety uboższa niż w pierwszym Falloucie (jedyny element taktyczny to trzymanie dystansu, kiedy używamy broni dystansowej, oraz skracanie dystansu, kiedy chcemy walczyć wręcz).
Nie można kucać, czołgać się, skradać, a szkoda, bo w starciu z 4 przeciwnikami (a zdarza się na początku że i pięcioma) nie mamy praktycznie żadnych szans (szczególnie, że broń przypisany ma minimalny level).

Ogólne wrażenie na alfę pozytywne, ale nie chce mi się wierzyć, że taktyka w grze przeżyje jakąś wielką metamorfozę do wersji końcowej, i będzie to pełną gębą MMORPG, a nie taktyczna turówka typu MMO.

No i fajnie, że ktoś podejmuje się takiej inicjatywy, jak tworzenie w Wikii, sam często korzystam, rzadziej pomagam.

_________________
Obrazek


*
 
Svean
Post : 13 sie 2012 09:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Lost Sector-a próbowałem - ale osobiście mi nie podszedł.
Przede wszystkim z tego względu, że pomimo że grafika jest całkiem rześka to np. algorytm celowania w ogóle nie uwzględnia co jest po drodze - tzn np stoimy z boku przy oknie, mamy przeciwnika pod bardzo ostrym kątem, w sumie widzimy go tylko przez minimalna szczelinę w tym oknie - a % trafienia jest dokładnie taki sam jakbyśmy spotkali gościa w środku pustyni bez żadnych przeszkód terenowych (jak już strzelimy widać jak pięknie strzały przechodzą przez ściany wokół tego okna).

Takie JAO może milionów opcji taktycznych nie ma, ale jakaś namiastka jest - przynajmniej kucanie (za przeszkodami) jest i co więcej działa, podobnie jak przerwania w turze przeciwnika itp.

_________________
Obrazek


*
 
DK3
Post : 13 sie 2012 11:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 18.12.2011


Stridingshadow pisze:
Leczenie się albo sporo kosztuje (jak na początkowe zarobki), albo chwilę trwa (do tego możliwe jest tylko w bazie, a nie np. w podróży), czasu kompresować się nie da.


Można się leczyć w podróży kupując odpowiednie apteczki. Oczywiście zgadzam się, że na początku jest ciężko, ale z upływem czasu to lepiej wygląda. Trochę polaków gra w te grę wiec jeśli jedyny powód dla którego masz nie grać jest mała ilość pieniędzy na starcie to chęcią cię wspomogą w tym.

Stridingshadow pisze:
Z jednej strony obrażenia są dość realistyczne, póki grałem nikt nie był w stanie przeżyć zmasowanego ostrzału.
Z drugiej strony opcje 'taktyczne' są bardzo ubogie, walka jest niestety uboższa niż w pierwszym Falloucie (jedyny element taktyczny to trzymanie dystansu, kiedy używamy broni dystansowej, oraz skracanie dystansu, kiedy chcemy walczyć wręcz).
Nie można kucać, czołgać się, skradać, a szkoda, bo w starciu z 4 przeciwnikami (a zdarza się na początku że i pięcioma) nie mamy praktycznie żadnych szans (szczególnie, że broń przypisany ma minimalny level).


W tej grze dużą role odgrywaj granaty i gra w podchody. W grze 4 na 4 obie drużyna starają znaleźć drużynę przeciwną. Kiedy dochodzi do kontaktu to używane są granaty w zależności od taktyki. Jeśli taktyka polega na ataku to idą granty oślepiające lub spowolniające przeciwnika i następuje atak. W przeciwnym wypadku, gdy taktyka jest obrona lecą granaty, które spowodują największe obrażenia, czyli granaty zmniejszają współczynniki życia lub pancerza przeciwnika.

Jeśli grasz z tak zwanymi bandytami, czyli przeciwnikami, którzy są sterowani przez sztuczna inteligencje to najlepsze są zestawy broni typu shotgan+snajperka lub shotgan+granatnik czyli takie które spowodują największe obrażenia. Oprócz tego możesz wynająć dodatkowych najemników lub zagrać wspólnie z innymi graczami. Bo właśnie w tej grze o to chodzi by grać wspólnie z innymi graczami a nie samotnej walce z przeciwnikiem.

_________________
http://pl.lostsector.wikia.com/wiki/Lost_Sector_Wiki
http://jaggedallianceonline.wikia.com


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sie 2012 19:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


DK3 pisze:
Trochę polaków gra w te grę wiec jeśli jedyny powód dla którego masz nie grać jest mała ilość pieniędzy na starcie to chęcią cię wspomogą w tym.

Jak już mówiłem, nie chodzi o kasę, tylko o wartkość akcji.
Mogę się leczyć u medyka, choć nieco mnie wpienia, że nie mogę na samym początku ciułać.
Z drugiej strony dynamika rozgrywki na pierwszych poziomach jest słaba.
Wpadam do sektora, i albo spotykam 2 przeciwników, i robię z nimi porządek, albo jest ich i 5, i oglądam sobie masakrę na mnie.
Stać mnie na lepszą broń i pancerz, ale co z tego, skoro nie mogę ich użyć? -Sztuczna bariera, za mały level, choć na logikę żołnierz prędzej nauczy się celnie strzelać z nieruchawego karabinu, niż lekkiego i poręcznego (acz inherentnie niecelnego) pistoletu, tudzież walczyć wręcz.
Swoją taktykę mam, ale przy dużej przewadze ani ich z dystansu ganem nie wystrzelam, ani w zwarciu 5 nie zadźgam.

DK3 pisze:
W tej grze dużą role odgrywaj granaty i gra w podchody. W grze 4 na 4 obie drużyna starają znaleźć drużynę przeciwną. Kiedy dochodzi do kontaktu to używane są granaty w zależności od taktyki. Jeśli taktyka polega na ataku to idą granty oślepiające lub spowolniające przeciwnika i następuje atak. W przeciwnym wypadku, gdy taktyka jest obrona lecą granaty, które spowodują największe obrażenia, czyli granaty zmniejszają współczynniki życia lub pancerza przeciwnika.

Ja to rozumiem, bo nawet mam jakieś granaty (zdobyłem), tylko użyć 'nie umiem', tymczasem mozolne expienie na zasadzie "raz na trzy walki mam szanse wygrać" mnie póki co nie bawi.

Dla porównania pogrywałem ostatnio w Assassin's Creed (wiem, całkiem inna bajka).
Tam na początku, oprócz tego, że nie mamy prawie żadnego ekwipunku, to nasza postać cechuje się bardzo bidnymi um. walki wręcz (wielu wcześnie napotkanych wrogów bawi się nami jak workiem ziemniaków, i trzeba się z nimi narobić cholernie), ale grać się da, całkiem zresztą dobrze (choć na początku naprawdę trudno) i nie odpycha to od gry.
Ja wiem, że MMORPG nie mogą mieć tak szybkiego awansu, jak gry offline, ale mi czasu szkoda na TAKIE expienie.

_________________
Obrazek


*
 
DK3
Post : 13 sie 2012 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 18.12.2011


Stridingshadow pisze:
Mogę się leczyć u medyka, choć nieco mnie wpienia, że nie mogę na samym początku ciułać.

W tej grze nie musisz nic wydawać na leczenie jeśli masz czas gdyż HP odnawia się same ale powoli będąc w budynkach typu Factory.

Stridingshadow pisze:
Wpadam do sektora, i albo spotykam 2 przeciwników, i robię z nimi porządek, albo jest ich i 5, i oglądam sobie masakrę na mnie.
Swoją taktykę mam, ale przy dużej przewadze ani ich z dystansu ganem nie wystrzelam, ani w zwarciu 5 nie zadźgam.

Już ci mówiłem że na bandytów się chodzi składem 3 osobowym co za problem zatrudnić jeszcze 2 najemników.

Stridingshadow pisze:
Ja to rozumiem, bo nawet mam jakieś granaty (zdobyłem), tylko użyć 'nie umiem', tymczasem mozolne expienie na zasadzie "raz na trzy walki mam szanse wygrać" mnie póki co nie bawi.

A mnie nie bawią gry w których ciągle się wygrywa. Każdy woli co innego. Ale naprawdę myślałeś że jak pierwszy raz pograsz w jakąś grę około godzinę to będziesz jej mistrzem.

Tak na marginesie w żaden sposób nie chciałem cie obrazić jeśli więc uznałeś której z moich słów za atak na ciebie to z góry przepraszam bo tego nie chciałem.

_________________
http://pl.lostsector.wikia.com/wiki/Lost_Sector_Wiki
http://jaggedallianceonline.wikia.com


*
 
Rodis
Post : 14 sie 2012 15:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 25.08.2009


Witam:)
W Losta "przegrałem" :P już ponad 2500 godzin w Jagged Alliance (różne wersje i mody) gram już od dekady :). Lost Sector zaoferował mi to czego JA dać nie mogło - grę z innymi graczami, czy to współpracując lub walcząc z nimi. Na początku było ciężko, grę jak z resztą każdy inny program trzeba poznać i opanować. Tego nie da się zrobić na już, nie chcę nikogo urazić :-D ale "ręce mi opadają" jak czytam opinie gracza, który po kilku godzinach już ma dość bo nie radzi sobie ze sztuczną inteligencją, a jeszcze nie zagrał PVP z żywym przeciwnikiem po 2 stronie. Bandyci to pikuś :), inni gracze nie raz spuszczą Ci drogi kolego takie manto, że będziesz długo to pamiętał :). Nie ma kucania i pełzania? Wierzcie mi to wcale nie jest potrzebne, gra i bez tego oferuje świetną rozgrywkę. Zamiast padać na ziemię i dostać granatem lepiej ukryć się za rogiem i odbiec poza zasięg rażenia. Przyznaję, na początku może tego brakować, ale take "uniki" wydłużyłyby tylko rozgrywkę. Na planszach lub jak wolicie mapach jest sporo miejsc za którymi można się ukryć bez zmiany pozycji.
Wejdź jeden z drugim do Lost Sector, zagraj z naszym klanem w PVP, odstrzel kilka głów :) może dopiero wtedy poczujesz o co w tym wszystkim chodzi.
Czasem trzeba dłużej popływać, a nie tylko zmoczyć stopę i powiedzież, że woda za zimna :diabel2:


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sie 2012 16:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Rodis pisze:
ale "ręce mi opadają" jak czytam opinie gracza, który po kilku godzinach już ma dość

Nie będę gadał drugi raz tego samego, co w poprzednim poście, więc postaram się ująć to prosto.
Gra nie podpadła mi do gustu, bo ma więcej MMORPG, niż taktyki.
Nie mam czasu ani ochoty brnąć przez grę, w której więcej zależy od tzw. enigmatycznych expów niż zdolności (może poza zdolnością do expienia) gracza.

Rodis pisze:
Bandyci to pikuś , inni gracze nie raz spuszczą Ci drogi kolego takie manto, że będziesz długo to pamiętał

Czuję się pouczony.
Nie wiem, czy jest sens Ci tłumaczyć, że gra, w której muszę wygrać x walk, i być 3x KIA ZANIM będę mógł skorzystać z nieco lepszego sprzętu (na który mnie stać, ale której nie pozwala mi użyć moja przyzwoitość, bo w opisie jest od Lv2, a ja jestem Lv1 :P).

Rodis pisze:
Nie ma kucania i pełzania? Wierzcie mi to wcale nie jest potrzebne, gra i bez tego oferuje świetną rozgrywkę. Zamiast padać na ziemię i dostać granatem lepiej ukryć się za rogiem i odbiec poza zasięg rażenia.

Tego nie neguję, po prostu coś mi mówiło, jakoby była to turowa taktyka typu massive multiplayer, wyszlo na to, że to zwykły MMORPG (czyli nie to czego szukam, idę do sklepu kupić koszulę, a miły pan sprzedawca chce mi sprzedać spodnie).

I przykro mi, że muszę to jeszcze raz mówić, ale poziom taktyki w LS jest taki jak w Fallout, czyli grze RPG sprzed 15 lat.

_________________
Obrazek


*
 
Rodis
Post : 14 sie 2012 17:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 25.08.2009


Chłopie jak gra jest dla Ciebia za trudna (takie odnoszę wrażenie po Twojej wypowiedzi) i szukasz czegoś innego to zagraj w warcaby lub jak mi podpowiada kolega z klanu w domino :-D .
Wpadnij koleszko na duela, zobaczysz jak Cię pojedziemy :diabel2: . Możesz wejść 2 lewelem ja będę 1:) i jeszcze będziesz płakał z tęsknoty za Fallout'em i Quake'em :) i nie mów mi o Xp czy innych pierdołach, walczyć możesz na każdym poziomie :).
Przejście z 1 poziomu na 2 to raptem 3 wygrane bitki :), a na 3 poziom 6, jeśli to jest za trudne w gierce "poziomem równej Fallout'owi" - jest jeszcze lato - pograj w kapsle :ok:


*
 
micand1989
Post : 14 sie 2012 18:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Panowie, panowie...

lukasamd pisze:
Regulamin forum Jagged Alliance Center

6. Posty piszemy na temat, do rozmów na tematy niezwiązane z problematyką służy dział HydePark
9. Jeśli nasze posty nie wnoszą nic do tematu to najlepiej nie pisz nic. [...].
12. Na forum nie kłócimy się, [...].

Jeśli ktoś nie chce, bądź nie lubi grać to nikt nikogo nie zmusza.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Rodis
Post : 14 sie 2012 19:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 25.08.2009


Powiem tylko tyle :diabel2: :
- jest nas tylko kilku Polaków grających w Lost Sector :jupi: ,
- mamy własny klan - WhiteEagles i jesteśmy rozpoznawalni przez innych graczy :jupi: ,
- mamy zdobyte własne terytorium, chociaż jest nas niewielu :one: ,
- dobrze dogadujemy się z naszymi rosyjskimi kolegami (ostra wymiana zdań też się trafia np. podczas walki :-D ),
- serdecznie zapraszam na stronę, którą opiekuje się Daniel (DK3),
- szukamy chętnych do grania "na poważnie" :ok: , turyści nas nie interesują :no: ,
- zabawa jest świetna, trzeba tylko trochę chcieć i nie zrażać się błędami w grze.


*
 
Stridingshadow
Post : 15 sie 2012 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Rodis pisze:
Chłopie jak gra jest dla Ciebia za trudna

Mówię od 2 czy 3 postów, że mi nie podchodzi, bo to MMORPG a nie MMO-turn based tactic.
I, że nie chce mi się expić.

Rodis pisze:
Wpadnij koleszko na duela, zobaczysz jak Cię pojedziemy

Wpadnij na lekcję polskiego, zobaczysz jak się pisze 'koleszko'.

Wiem, że czujesz się bardzo podbudowany, pisząc tego posta, ale serio nie ma czym, chyba, że podnieca Cię to, że lubisz grę, do której mnie nie przekonało (pomyśl sobie ile ludzi na całym świecie ma Twoją ukochaną grę w szczerym poważaniu).

_________________
Obrazek


*
 
DK3
Post : 15 sie 2012 22:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 18.12.2011


Stridingshadow pisze:
Ogólne wrażenie na alfę pozytywne, ale nie chce mi się wierzyć, że taktyka w grze przeżyje jakąś wielką metamorfozę do wersji końcowej, i będzie to pełną gębą MMORPG, a nie taktyczna turówka typu MMO.

Stridingshadow pisze:
Mówię od 2 czy 3 postów, że mi nie podchodzi, bo to MMORPG a nie MMO-turn based tactic.


Miałem nic nie pisać, ale widzę, że chyba sam się zamotałeś w swoich wypowiedziach, bo raz piszesz, że ta gra jest MMO a nie MMORPG a drugim razem, że to MMORPG a nie MMO, więc jakie jest twoje ostateczne zdanie, bo bardzo chciałbym poznać opinie eksperta grającego w te grę, który zagrał około godzinę i nie zagrał nawet raz PVP.

_________________
http://pl.lostsector.wikia.com/wiki/Lost_Sector_Wiki
http://jaggedallianceonline.wikia.com


*
 
Rodis
Post : 15 sie 2012 22:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 26
  • Dołączył: 25.08.2009


:ok:


*
 
Svean
Post : 16 sie 2012 09:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Spokojnie panowie bo zaczęło się od wiki dla Lost Sectora, a skończyło na osobistych docinkach :P

Grałem w Lost Sectora wieki temu jak ledwie parę plansz było zrobionych (choć jak widzę teraz wiele więcej nie ma) i średnio przypadł mi do gustu. Co prawda przyznaję że plansze już wtedy były DUŻO lepiej przygotowane pod PvP niż np. w JAO i Lost Sector chyba rozwinął się zdecydowanie bardziej w tym kierunku niż wspomniane JAO, ale... no nie wiem wciąż średnio mi leży.

I to wcale nie jest kwestia tego że nie lubiłem Fallouta (lubiłem bardzo!) czy Quake'a (wolałem Unreala ale to inna bajka ;)). Taki Fallout pomimo postapokaliptycznego świata stwarzał poczucie pewnego realizmu i spójności tego całego g...na :P Lost Sector jest fajną grą PvP, ale to tyle - jak się nie chce pykać w te i spowrotem tych samych plansz to rozgrywka no się lekko robi nudnawa - oczywiście mecze PvP nadrabiają, ale jak chcę realistycznego meczu PvP to biorę marker i jadę na paintball (zresztą co niedziela to mam :-D).

Tu wcale nie chodzi o to, że rozgrywka jest jakoś bardzo trudna lub nie. Jednym pewne gry pasują, innym nieszczególnie, nawet jeśli pozornie są to całkiem zbliżone gry (turowe-taktyczne). Mnie odrzuciło od Lost Sectora kilka braków taktycznych które przećwiczyłem w realu (wspomniane parę postów wyżej), chociaż przyznam, że niektórych aspektów (takich jak granaty) nigdy w ramach np. paintballu nie stosowałem.

Ale wracając do tematu - wiki dla Lost Sectora rozrasta się bardzo dynamicznie niemniej skoro i tak jest to wersja polska a rodacy skupiają się i tak w ramach WhiteEagles - to może dodajcie jakiś krótki poradnik jak rozwijać postacie żeby dawać sobie radę w tej wersji postapokaliptycznej rzeczywistości :>

P.S. Swoją drogą - WINDWAR to DK3 (znaczy Daniel)?? Pyta bo to on najwięcej rozwijał swego czasu JAO wiki ;) Ma powera!

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna