Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Olinka
Post : 27 mar 2009 14:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


W RR jest ich kilka, na razie doszłam do IV generacji. Zauwazyłam, ze ograniczaja one pole widzenia. I o ile miałam okazje postrzelac kiedys to noktowizora nie miałam na twarzy wiec nie wiem jak to jest.
Czy faktycznie jest tak, że nie widzimy wroga az do momentu kiedy sie na niego nadziejemy?
Jestem w połowie RR tej dalszej połowie czyli juz zblizam sie do konca. Wrogowie sa i lepiej wyposazeni i lepiej wyszkoleni.
Miałam taką rzecz, że wróg pokazał mi sie dosłownie o krok ode mnie.
Nie ukrywam zirytowało mnie to bo mam druzyne z nocnymi operacjami i z wyposazeniem wypas.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2009 16:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Noktowizory w JA nie zawężają pola widzenia ale nie działają tak fajnie jak wszyscy by chcieli.
Im lepszy noktowizor tym większą premię daje do zasięgu wzroku w jaskiniach i kopalniach oraz w nocy ale zarazem tym większą karę daje do zasięgu wzroku za dnia i w jasnym świetle. Możliwe że właśnie z tego powodu nie zauważyłaś przeciwnika, możliwe że nie zauważyłaś go bo skradał się i miał przynajmniej kilkadziesiąt % kamuflażu, możliwe że nie zauważyłaś go ponieważ celowałaś za pomocą optyki o dużym powiększeniu trochę w bok od niego. W opisie noktowizorów I generacji w JA2 było napisane że minimalny zasięg ostrości to zaledwie 15cm czyli zdecydowanie mniej niż jeden krok. W JA 2 1.13 dokładny opis noktowizorów (zawiera WSZYSTKIE informacje o danym przedmiocie) nie zawiera jakichkolwiek modyfikatorów typu 'minimalny zasięg' itd... Jedyne na co należy zwracać uwagę to fakt że noktowizor = premia w ciemności, kara w jasnym świetle.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 27 mar 2009 16:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


No tak mozliwe, że było własnie tak jak piszesz jednak nawet jesli gosciu ma kilkadziesiat % kamuflarzu to jednak jak mam go za plecami to z moim wyposazeniem i doswiadczeniem to musze go widziec, słyszec cokolwiek.


Dodam jeszcze, że ujęło mnie RR kiedy w czasie burzy dostałam po oczach, miałam noktowizory i kiedy był rozbłysk to autentycznie mnie oslepiło :) (moich najemników oczywiscie ;)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2009 19:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jeżeli masz go za plecami to możesz najwyżej wyczuć jego obecność jeżeli masz naprawdę wysokie doświadczenie, w 2 1.13 (a RR jest przecież jego modem) wprowadzono nowy system widzenia, jest dość logiczny, nie widzisz tego co masz z tyłu głowy :) A teraz całkiem poważnie, jak już mówiłem, najemnicy widzą 90stopni w każdą stronę od punktu w który się patrzą, jeżeli celują za pomocą sprzętu optycznego to pole zawęża się w zależności od celownika (generalnie im większe powiększenie tym węższe pole widzenia). Jeżeli np masz poziom 7 i jakiś paprak zakrada się do Ciebie, nikt nie strzela a Ty masz elektroniczne ucho to jest szansa że w ostatniej chwili zainicjujesz walkę/przerwanie zanim wsadzi Ci nóż w gardło ale nie jest to żaden pewniak ponieważ jak dotąd nikt nie wymyślił takiej technologii która daje 360 stopniowe pole widzenia.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 27 mar 2009 19:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


No spoko co do logicznosci widzenia, zgoda, nie dyskutuje, podoba mi sie to.
Ale bez przegiec :)
W kocu majac elektroniczne ucho i doswaidczenie np 7 to sie nie da do mnie podejsc bez przerwania :)
Owszem ono czesto jest ale no zdziwiam sie po prostu, że sie odwracam a tu wróg mi patrzy w nos.

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 27 mar 2009 20:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Dzięki temu można zajść wroga od tyłu, wcześniej zarówno wróg jak i nasi podkomendni mieli oczy z tyłu głowy i na dłuższą metę każda walka kończyła się na tym 'kto ma większy zasięg i więcej amunicji' bo taki wrogi snajper widział wszystko i wszystkich :P Nie wiem czy zauważyłaś ale dzięki tym rozwiązaniom wejście w pole widzenia snajpera na 95% kończy się rychłym zgonem.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 28 mar 2009 15:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Zauwazyłam :):):) hehe nie było trudno :)

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Svean
Post : 01 kwie 2009 09:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


W sumie to noktowizory powinny mieć tunelowanie widoku bo jednak ograniczają wizję na boki. Tego chyba jeszcze brakuje ;)

A o tym żeby za dnia zmieniać gogle na okularki przeciwsłoneczne - cóż - trzeba pamiętać. Zdaje się że nawet skrót klawiszowy dla wszystkich najemników naraz był ale się nie nauczyłem bo zawsze załączone do hełmu noszę a nie w inwentarzu więc nie działa :P

Swoją drogą - "day vision" (bonus czy kara) to jedno ale kiedy jest "bright light"? tzn podejrzewam że koło 12 w południe na pewno ale są jakieś godziny w grze kiedy światło jest ostre czy też generalnie w dzień - jeśli tylko nie pada?

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 01 kwie 2009 11:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


to ja sie musze do czegos przyznac...


ale wstyd


ja nie wiedziałam, że okulary mozna doczepic do hełmu :/ :wall:

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Svean
Post : 01 kwie 2009 12:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


To co można podłączyć, połączyć, doczepić lub zaczepić (nie na stałe) podświetla się w oknie inwentarza się przy najechaniu na sprzęt (przynajmniej w nowszych wersjach 1.13 ale skoro RR jest na 1.13 to też powinno działać).

Także jak w oknie inwentarza sektora masz rozrzucone bronie i najedziesz na celownik powinny się podświetlić bronie do których się go da doczepić, podobnie noże (niektóre) wchodzą na niektóre kamizelki i/lub spodenki, apteczka wchodzi na ubranko medyka (kamizelkę/spodenki) itp. Do potestowania ;)

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 01 kwie 2009 13:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Svean pisze:
To co można podłączyć, połączyć, doczepić lub zaczepić (nie na stałe) podświetla się w oknie inwentarza się przy najechaniu na sprzęt (przynajmniej w nowszych wersjach 1.13 ale skoro RR jest na 1.13 to też powinno działać).

Także jak w oknie inwentarza sektora masz rozrzucone bronie i najedziesz na celownik powinny się podświetlić bronie do których się go da doczepić, podobnie noże (niektóre) wchodzą na niektóre kamizelki i/lub spodenki, apteczka wchodzi na ubranko medyka (kamizelkę/spodenki) itp. Do potestowania ;)
tak tak wiem o tym podswietlaniu az tak zle nie jest :)

ale nie wiedziałam, nie zwróciłam uwagi na okularki i hełm noooo

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 01 kwie 2009 15:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Skrót Shift+N działa kiedy sprzęt optyczny jest zamontowany na hełmie, zamienia noktowizory na okulary słoneczne. Bright light to jasne światło, np w nocy w świele lampy ulicznej lub dowolnego innego źródła światła o dużej mocy. Sprzęt optyczny montuje się na hełmie tylko po to aby oszczędzić miejsce w ekwipunku, zamontowany na hełmie sprzęt optyczny nie jest używany przez najemnika dopóki nie ustawi się go w odpowiednim slocie na twarzy.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 01 kwie 2009 17:05
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


dobrze to teraz napiszcie mi na jakim hełmie sie okulary montuje i co do uzycia to trzeba je i tak "załozyc" na oczy, że tak to ujme?

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Stridingshadow
Post : 01 kwie 2009 17:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Okay, z tego co pamiętam to w 2 1.13 można montować nieużywany sprzęt optyczny na hełmie ale w RR już nie. Sprzęt pasuje do każdego hełmu i używa się go tak samo jak w JA 2 (czyli w tzw. face slot'ach). Sprzęt zamontowany na hełmie nie działa ale nie zajmuje miejsca w ekwipunku.

_________________
Obrazek


*
 
Olinka
Post : 01 kwie 2009 17:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Podporucznik
Podporucznik
  • Posty: 958
  • Dołączył: 26.08.2008
  • Skąd: A.I.M


Czyli w RR to nie działa?

Bo juz machcłam tymi okularami na wszystkich hełmach :):):)

No ładnie... :wall:

_________________
Pozdrawiam, Olinka

Moja mała "pasja"


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron