Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 28 maja 2007 18:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Muzeum Jagged Alliance
My, fani serii Jagged Alliance codziennie śledzimy wszelkie informacje jej dotyczące. Każda, nawet najdrobniejsza wzmianka o modyfikacji, czy tym bardziej nowej części wzbudza w nas ogromne zainteresowanie. I nic w tym dziwnego - kochamy JA!
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak powstawały gry z tej serii? Albo jak mogłyby wyglądać gdyby sprawy potoczyły się nieco inaczej? Tak? To dobrze się składa, ponieważ teraz dzięki serwisowi JACenter masz okazję zobaczyć to na własne oczy!

"Przeniesiemy Cię w najbardziej ekskluzywny i unikalny pokaz, o jakim fan Jagged Alliance może śnić - prosto z archiwum Iana Currie, najbardziej zadziwiające screenshoty, przedstawiające długą i ciężką drogę, jaką przeszła ta seria. Zobacz, jak gra zmieniła się od szkiców aż do Twojego PC'a!"

Jest to prawdziwa gratka, która powinna zainteresować każdego z Was. Jest to tłumaczenie oryginalnego Muzeum JA ze strony JA Galaxy z 2000r., która niestety zakończyła swą działalność. Pomysł zrobienia tego samego na naszej stronie zrodził się już w listopadzie ubiegłego roku. Dlaczego trwało to tak długo? Cóż, wejdźcie a sami zrozumiecie ;-)

Uwaga! Na konkurencyjnej stronie - Liberate Arulco podobne Muzeum JA pojawiło się już w kwietniu co po wcześniejszej awarii naszego forum wcale nas nie dziwi ;)

Wszelkie opinie czy propozycje będą bardzo mile widziane. Możecie tu rozmawiać nie tylko o naszym nowym dziale ale ogólnie o tym jak Jagged Alliance mogło wyglądać. Zapraszam do dyskusji!


Ostatnio zmieniony 20 paź 2007 05:53 przez Len, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
lukasamd
Post : 28 maja 2007 18:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Moim zdaniem wyszło to idealnie i muszę się przyznać że ja w tym palców nie maczałem jeżeli coś jest źle :lol: Oprawa graficzna to po prostu cudeńko zaś tłumaczenie moim zdaniem też jest świetne (choć sam jako tłumacz za dobry nie jestem :P).

@Len co do tej UWAGI - nie awarii a kilkugodzinnym dostępem do działu redakcji co pozwoliło każdemu odwiedzającemu stronę na zobaczenie naszych pomysłów... to się zdarza i w sumie nie ma się co dziwić że nasz błąd został wykorzystany - w JAC i LA to konkurencyjne strony :P


*
  WWW
Bartek0511
Post : 28 maja 2007 18:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


Świetne to muzeum za sprawą tłumaczenia i oprawy (brak mi słów). W końcu się dowiedziałem jak powstawała moja ukochana gra. :-D


*
 
Fireox
Post : 28 maja 2007 20:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Co mam więcej napisać?

Wszytko napisaliście wy! Oprawa graficzna = cudeńko, teksty = miód...Widać że JAC nie śpi i cały czas się rozwija.
Oby tak dalej :)

btw wiedziałem o tym że to robicie jak była "kikugodzinna awaria" na forum JAC :P


*
 
Popers
Post : 28 maja 2007 21:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 596
  • Dołączył: 31.01.2007


ładne. brawo dla autorów.


*
 
Rafadan_PL
Post : 28 maja 2007 22:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


Uwielbiam takie wspomnienia programistów/scenarzystów! :-D Przyjemnie się dowiadywać jak MOGŁA wyglądać dana gra lub film gdyby np. szefowi spodobałaby się taka, a nie inna wersja.

Ciekawie wygląda zwłaszcza to: https://jagged-alliance.pl/muzeum/img/1_2.jpg
Niby zwykła, prawie gotowa mapa z JA2... ale uważni obserwatorzy niemal natychmiast wykryją pewne różnice ;-)
Wygląda na to że Alma, Balime i Meduna miały być połączone linią kolejową, albo i asfaltową drogą :D
Chitzena miała być chyba tylko samą kopalnią, zamiast wielkiego Grumm miały być dwie pomniejsze miejscowości, a Balime planowano storzyć dwa razy większe niż w finalnej wersji :P

Takich smaczków jest w muzeum cała masa!

EDIT: Teraz dopiero przyjrzałem się temu: https://jagged-alliance.pl/muzeum/img/2_5.jpg
screenowi. Hehe... Arulcańska mini-autostrada :-D


*
 
Len
Post : 28 maja 2007 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Na pierwszym screenie, który podałeś na mapie są tory kolejowe. Mozna o tym przeczytać w opisie, Ian napisał, że było z tym więcej roboty niż korzyści. A szkoda, gdyby oni wtedy trochę się namęczyli to my mielibyśmy teraz o jedną możliwość więcej w jaggedzie :)


*
  WWW
Lisiec
Post : 28 maja 2007 23:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 61
  • Dołączył: 01.04.2007
  • Skąd: Sopot


Tlumaczenia skonczylismy z Lenem gdzies w polowie kwietnia i tak sie zastanawialem sie gdzie to kurna jest :P dzis dostałem cynk ze sie pojawiło i.... deam, zrobione naprawde fachowo, bardzo przyjemnie sie czyta i przeglada!

_________________
Obrazek


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 28 maja 2007 23:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


Wszystko super. Realizacja rewelka. Tyle, że są niedociągnięcia w tłumaczeniu. :/


*
  WWW
snick
Post : 31 maja 2007 15:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Nie będę się znów zachwycał nad Muzeum, bo miałem już do tego okazję w procesie produkcyjnym. :P Mimo wszystko wypada jeszcze raz przyznać, że Moteel odwalił kawał świetnej roboty przy tworzeniu oprawy graficznej.


*
  WWW
lukasamd
Post : 31 maja 2007 16:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Fakt faktem że tekst jest tutaj niesamowicie ważny lecz kiedy jest w takiej oprawie naprawdę chętnie się to czyta :D


*
  WWW
Fireox
Post : 31 maja 2007 21:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


Jeden minus robot google nie będzie indeksował treści muzeum dlatego że jest ona umieszczony w grafice, a jak wiadomo robot indeksuje tekst :(


*
 
Kyle-Simmons
Post : 31 maja 2007 21:35
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 49
  • Dołączył: 31.07.2006
  • Skąd: Otwock


Oprawa graficzna super i ogólnie gratka dla fanów Jaggeda. Chociaż zdarzają się pewne niedociągnięcia językowe (powtórzenia itp), ale moim zdaniem super!

_________________
www.ironsquad.xt.pl


*
  WWW
Rafadan_PL
Post : 31 maja 2007 22:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 278
  • Dołączył: 11.07.2006
  • Skąd: Łódź


No dobra, ja znalazłem jedną wadę. I to bardzo poważną :>

Jest tego, cholera ciężka, za mało!!! :-D Ja tam bym chciał jeszcze więcej screenów i jeszcze więcej informacji!

Jak się to wszystko przeczyta - pozostaje lekki niedostyt.

_________________
Jak to dobrze że mamy moderatorów...


*
 
lukasamd
Post : 01 cze 2007 16:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


To już chyba wina Iana Currie z JA Galaxy a nie twórców Muzeum ;)

@Firefox - no to niestety prawda ale nic się na to nie poradzi że google nie zindeksuje tego.


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron