Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 08 lis 2006 17:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie mam co do tego wątpliwości, że mężczyźni stanowią 99% (jak nie więcej) wszystkich fanów JA, kobiety spotyka się naprawdę żadko. I własnie temu poświęcony jest ten temat, planowałem go stworzyć wcześniej ale zapomniałem no i raczej sami faceci do niczego by nie doszli :D Nie ma co ukrywać, zdanie kobiety jest tutaj na pewno ważniejsze bo w końcu powinna wiedzieć lepiej niż my, dlaczego nie grają w JA.

Czy to brutalna rozgrywka? Krew? Nie sądzę, jak na moje oko kobiety uważają to za stratę czasu, chociaż z drugiej strony jak się im Simsy pokaże to rypią pół dnia i nagle czasu nie mają :one: Chociaż przyznam się, że też kiedyś grałem w Simsy ale raczej z powodu braku gier (bo z procesorem 266Mhz znaleźć gry było conajmniej trudne), chociaż podobało mi się :D

No ale nie o simsach tu mowa. Dlaczego w Jagged Alliance grają tylko mężczyźni? Jakie jest wasze zdanie? Liczymy szczególnie na odpowiedź Suicidegirl ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 08 lis 2006 18:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Popieram to że powodem raczej nie jest krew itp. bo niejednokrotnie już widziałem jak dziewczyny potrafią znęcać się nad ludźmi we wspomnianej już grze Sims... ;)

Wydaje mi się że to może być spowodowane kilkoma innymi czynnikami takimi jak:

a) nieznajomość Jagged Alliance (tzn. że o niej w ogóle nie wiedzą).
b) niechęć do gier strategicznych (moje subiektywne zdanie)
c) to że w 2006r. pierwsze wrażenie z Jagged Alliance jest raczej odrzucające? (chodzi głownie o grafikę) ;)


*
  WWW
Grizzli
Post : 08 lis 2006 19:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Len pisze:
Chociaż przyznam się, że też kiedyś grałem w Simsy


Pamiętam że też w to grałem i żaluje że tyle czasu straciłem :< A tak poza tym według mnie kobiety w ogołe rzadko grają w gry wojenne, dlatego również w JA2. Bo tak np. słyszeliscie by jakas dziewczyna grała np. w ET(enemy territory)??

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
suicidegirl
Post : 08 lis 2006 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


Grizzli pisze:
A tak poza tym według mnie kobiety w ogołe rzadko grają w gry wojenne, dlatego również w JA2. Bo tak np. słyszeliscie by jakas dziewczyna grała np. w ET(enemy territory)??


Ależ wcale nie musiałam słyszeć... :diabel: Sama dzielnie grałam w ET, ale to już przeszłość; obecnie nie mam na to czasu. Myślę, że dziewczyny w ogóle mniej grają. W sumie ze mną jest podobnie - komputer służy mi już tylko i wyłącznie do gazety.pl, poczty i czasem GG/Skype. A poza tym, że JA jest grą wojenną, to jest także fantastyczna pod względem fabuły i elementu RPG. I to mnie w niej chyba najbardziej fascynuje.

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
Len
Post : 09 lis 2006 10:29
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Może grają mniej bo traktują to jak zabawki dla dzieci? Niezbyt dobrze bo na świecie nie jeden człowiek po 40 roku życia gra w gry. A jak myślisz, dlaczego kobiety jeśli już grają to na pewno nie w JA tylko w Simsy?


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 lis 2006 18:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Mi się wydaje że Simy pozwalają zrobić np. w życiu towarzyskim to czego nie możemy/nie chcemy zrobić w rzeczywistości. Nie chodzi mi tutaj oczywiście tylko o obrażanie itp. ;) Może to dla nich takie "spełnienie" niektórych marzeń ;)

Ja się nie spotkałem jeszcze z dziewczyną która grałaby w coś innego niż Simsy... Chociaż... raz pokazałem mojej siostrze JA2,5UB (spodobały jej się polskie głosy) i grała całe 10 minut - kiedy doszło do pierwszego starcia straciła ochotę ;) No trudno.


*
  WWW
suicidegirl
Post : 09 lis 2006 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


Len pisze:
Może grają mniej bo traktują to jak zabawki dla dzieci? Niezbyt dobrze bo na świecie nie jeden człowiek po 40 roku życia gra w gry. A jak myślisz, dlaczego kobiety jeśli już grają to na pewno nie w JA tylko w Simsy?


Szczerze mówiąc, to nie mam zielonego pojęcia, jak to traktują. Ludzie są różni - znam taką jedną, co potrafi spędzić z bratem godziny przy PlayStation 2, a druga, gdy widzi ojca grającego w jakieś stare FPP-y dostaje ataku apopleksji - i wcale nie przesadzam ;)

Najgorsze, co można zrobić, to generalizować. Uogólnienia krzywdzą. Pamiętajcie, że nikt nie jest taki sam i dopóki społeczność nie piętnuje dziewcząt pogrywających w Jagged Alliance i ET, wszystko jest w porządku. :sylwester:

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
snick
Post : 09 lis 2006 20:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


To jest chyba takie samo pytanie, jak "Dlaczego chłopcy bawią się w Indian/żołnierzy/ewentualnie samochodmi a dziewczęta lalkami/pluszakami?"... Przynajmniej tak mi się wydaje. Wiadomo, że wśród 100 dziewcząt znajdzie się jakaś, która pobiega po podwórku z karabinem, a wśród 100 chłopców znajdzie się jakiś, który wypije herbatkę z lalką i jej właścicielką...

Kobiety wolą opiekować się domem (sims), faceci jak zwykle idą na wojnę (JA).

Tyle z mojej opinii ;)


*
  WWW
suicidegirl
Post : 09 lis 2006 20:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


snick pisze:
Kobiety wolą opiekować się domem (sims), faceci jak zwykle idą na wojnę (JA).


Wolą? Chyba raczej tego się od nich oczekuje.

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
Len
Post : 10 lis 2006 15:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


suicidegirl pisze:
snick napisał/a:

Kobiety wolą opiekować się domem (sims), faceci jak zwykle idą na wojnę (JA).


Wolą? Chyba raczej tego się od nich oczekuje.

No tak, skoro kobiety nie idą to kto ma iść? :)

Ja za to spotkałem jedną taką co gra w inne gry niż Simsy, a raczej nie spotkałem bo znam ją całe życie, a w co innego gra? Hmm, w Simsy 2 :D A oprócz tego NFS Underground (już nie wiem nawet ile miesięcy).

Tu raczej chodzi o inny punkt postrzegania, dla większości kobiet są to zabawki na które szkoda czasu, dla mężczyzn świetny sposób spędzania wolnego czasu.


*
  WWW
Grizzli
Post : 10 lis 2006 15:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


snick pisze:
a wśród 100 chłopców znajdzie się jakiś, który wypije herbatkę z lalką i jej właścicielką...


Broń Boże!! :D Żartuje- Nie mam nic przeciwko takim osobom, ale ja w przyszłosci bałbym się by nie został jakimś homoseksualistą :/ (wybaczcie ze mam takie uprzedzenia) .Zresztą skoro w dzisiejszych czasach panowie chodzą do kosmetyczki, a żołnierzami zostają kobietą. Ba, nawet generałami to może nie jest to wcale takie dziwne.

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
Popuś
Post : 11 lis 2006 10:45
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 382
  • Dołączył: 01.06.2006
  • Skąd: I tak tu nie trafisz


Jednak spora część dziewczyn to nadal romantyczki, więc zabijanie nie jest w ich stylu ;) Poza tym jak już ktoś mówił większość dziewczyn w ogóle nie używa komputera do grania (ew. bardzo rzadko), więc skąd mają choćby wiedzieć o JA? ;) Problem można też przełożyć na oglądane filmy czy czytane ksiażki - w większośći kobiety oglądają jakies tam "Na Wspólnej" czy inne barachło, a faceci porządne i dobre kino akcji ;), kobiety czytają jakies tam tanie romanse a faceci starego dobrego Ludluma :) Oczywiście podziały te są generalizowane i zawsze znajdzie się kobieta, która obejrzy "Obcego" i facet, który będzie czytał Harlekina (czy jak się to cholerstwo pisze).

Kiedyś próbowałem namówić siostrę do grania xD ale jedyna odpowiedź jaką usłyszałem to:
"Jakieś poj*** zabijanki"
(choć nie powiem, Omertę zdobyła ;) )


*
  WWW
lukasamd
Post : 11 lis 2006 11:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Popuś pisze:
(choć nie powiem, Omertę zdobyła ;) )


Hehehe.. kolejna która przełamuje stereotypy ;)


*
  WWW
Len
Post : 11 lis 2006 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Popuś, ogólnie kobiety oglądają kino akcji ale nie da się nie zauważyć, że wolą filmy w których facet zakochuje się w kobiecie ale ona tego nie zauważa, po długich zalotach łączą się aż w końcu coś wychodzi nie tak i kobieta postanawia wyjechać, mężczyzna biegnie na lotnisko i w ostatniej chwili ją znajduje i oświadcza się.

Ja osobiście nie wiem co w tym ciekawego, takich filmów jest tysiące i jak widzę takie filmik to mi niedobrze, ale cóż, nie jestem kobietą :D


Ostatnio zmieniony 23 lis 2006 15:09 przez Len, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
suicidegirl
Post : 11 lis 2006 19:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 90
  • Dołączył: 08.11.2006
  • Skąd: Warschau


Uogólniacie. Wszystko jest dla ludzi... Mimo tego, iż z całą pewnością zaliczam się do kobiet, gardzę tymi kretyńskimi telenowelami i filmami, w których "facet zakochuje się w kobiecie, a ona..."... a kina akcji też nie tykam. A może ja po prostu jestem dziwna? :P

_________________
http://nathalie.zan.pl/blog


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron