Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 15 sie 2009 14:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W innym temacie poruszyliśmy kwestię tego, co można dodać do gry, przy okazji wynikła inna sprawa: co dzieje się z bronią przeciwnika w oficjalnych grach z serii? Jak wiadomo, sprzęt który po nich pozostaje to najczęściej badziew, w większości wypadków żołnierz ginie i nie pozostawia po sobie ani wyposażenia ochronnego, ani żadnego uzbrojenia.

Stridingshadow zasugerował, że sprzęt ten idzie na potrzeby samoobrony. Wbudowany w grę taki mechanizm na pewno nie jest, ale wytłumaczenie jest sensowne - podczas gry kilka razy natrafiłem na przypadki, gdy samoobrona w Medunie miała na wyposażeniu karabiny rakietowe (gdzie ja na taki sprzęt nie mogłem sobie pozwolić), skąd mogli je brać? Przecież kasa wydawana na ich wyszkolenie nie wystarczyłaby nawet na 1 egzemplarz... :)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 15 sie 2009 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jest jeszcze jedno rozwiązanie.
Kiedyś długo dywagowałem nad tym co się dzieje z tą cholerną bronią.
Może część żołnierzy w państwie III świata ma tak przestarzałą broń że żaden najemnik nie wziąłby do ręki?
Mam na myśli Lugery, MP-38, kar98, Arisaka, Naganty, Mosiny itp...
Jednak czasem zachodzi taka sytuacja kiedy człowiek sobie mówi: OK, mój MP5K jest cudem nowoczesnej technologii w porównaniu do takiego SMLE ale skończyła mi się amunicja do MP5K więc nie będę wybrzydzał tylko wezmę to co miał nieprzyjaciel.

Czasem przydałby się zwykły karabin, szczególnie na początku gry, kiedy mamy do dyspozycji jedynie broń krótką do samoobrony a starcia prowadzimy na takich dystansach na jakie narzuca nam nieprzyjaciel.

W demie JA2 był full item drop, wydaje mi się że potem zrezygnowano z tej opcji ponieważ uznano że gra jest jednak za łatwa.
Działaniem niepożądanym tego zagrania było to że gra stała się nie fair.
Wróg potrafi strzelać nawet z kija, a rzucane przezeń kamienie wybuchają całkiem jak granaty ręczne, łzawiące, gazowe...

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 17 sie 2009 16:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Zgadzam się - samoobrona czasami zostawia coś po sobie, często podczas walki zabiera z ziemi sprzęt, tak jak nieprzyjaciele, więc jak padnie to można czasami znaleźć u nich coś ciekawego.

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
lukasamd
Post : 17 sie 2009 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


W ogóle jak jesteśmy w jakimś sektorze razem z samoobroną i atakuje wróg, to lepiej nie dać dość samoobronie do słowa: u mnie najczęściej jeżeli oni zabijali przeciwników, to zupełnie nic po nich nie zostawało, gdy ja to robiłem to sprzęt zawsze był (a miałem tak w wypadku JA2 i JA2 Wildfire). No chyba że mamy zielonych - wtedy to na 90% wróg ich wybije, ja zaś mogę przeczekać kanonadę na dachu (niezbyt humanitarne / zgodne z naszymi celami, ale skuteczne) :)


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Samoobrona radzi sobie jak banda złamasów jeżeli pozwalamy im prowadzić walkę na ekranie taktycznym :wall:

_________________
Obrazek


*
 
lynx
Post : 17 sie 2009 20:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 96
  • Dołączył: 29.05.2009


Stridingshadow pisze:
Jest jeszcze jedno rozwiązanie.
Kiedyś długo dywagowałem nad tym co się dzieje z tą cholerną bronią.
Może część żołnierzy w państwie III świata ma tak przestarzałą broń że żaden najemnik nie wziąłby do ręki?
Mam na myśli Lugery, MP-38, kar98, Arisaka, Naganty, Mosiny itp...
Jednak czasem zachodzi taka sytuacja kiedy człowiek sobie mówi: OK, mój MP5K jest cudem nowoczesnej technologii w porównaniu do takiego SMLE ale skończyła mi się amunicja do MP5K więc nie będę wybrzydzał tylko wezmę to co miał nieprzyjaciel.

Czasem przydałby się zwykły karabin, szczególnie na początku gry, kiedy mamy do dyspozycji jedynie broń krótką do samoobrony a starcia prowadzimy na takich dystansach na jakie narzuca nam nieprzyjaciel.

W demie JA2 był full item drop, wydaje mi się że potem zrezygnowano z tej opcji ponieważ uznano że gra jest jednak za łatwa.
Działaniem niepożądanym tego zagrania było to że gra stała się nie fair.
Wróg potrafi strzelać nawet z kija, a rzucane przezeń kamienie wybuchają całkiem jak granaty ręczne, łzawiące, gazowe...

Jednak nie każda elita pozostawia po sobie karabin, no nie?Więc może jakiś początkowy oddział mógłby być wyposażony w mosiny albo MP40.Ale nawet jeśli tak, czasem nawet ci początkowi przeciwnicy wyrzucają ammunicję i jest to raczej magazynek do współczesnych broni-myślę tu głównie o takim parrabelum 9mm, chyba że magazynki się zbytnio nie różnią.
Sam się nad tym kiedyś zastanawiałem i zrobili tak specjalnie, jak zauważył Stridingshadow, po to aby gra była trudniejsza.A broń idzie na potrzeby samoobrony.

_________________
Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 20:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Tzn, jestem na 100% pewien że specjalnie zrobili losowy item drop ponieważ jeszcze w demie był full Item Drop.
Dlaczego to zrobili? Pewnie z powodu takich kwestii jak poziom trudności.
Przypominam że po skończeniu dema 1 sektor + 1 podziemie mieliśmy M-14, kilka MP5K, kilka pm'ów Beretta 93R, ze dwa AKM, jakiś AK-74, jakiś AKS-74U, jakieś Thompsony, Colty Commando, SWD z celownikiem optycznym, do tego pancerze, maski gazowe i noktowizor.
No i do tego wszystkiego rozsądny zapas amunicji, nie to co w pełnej wersji kiedy przez pierwsze parę miast gracz zastanawiał się czy strzelać z Mini-14 do którego ma 60 sztuk amunicji czy z MP5K do którego ma 120 sztuk amunicji...

Zapewne autorzy uznali że to za dużo szczęścia.
Szkoda że poszli na taką łatwiznę.
A to że sobie mówimy że broń idzie tam a nie inaczej to próba racjonalizacji czegoś co jest irracjonalne (żołnierz strzela z kija bo gdyby strzelał z karabinu to byłoby nam potem za łatwo).
Jagged Alliance 2 z full item dropem byłaby grą o klasę wyżej.

_________________
Obrazek


*
 
djt
Post : 17 sie 2009 21:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Nawiązując do dyskusji - ja natomiast zaobserwowoałem (a dzieje się to tylko w normalnej wersji JA2), że jeśli podbijemy sektor, a wróg go odzyska po jakimś czasie (np zajmując go bez walki), znikają najbardziej wartościowe sztuki broni (zmniejsza się cyferka itemów w sektorze w widoku strategicznym - wyglądało to zupełnie tak, jakby wojaki po prostu sobie wyzbierali co cenniejsze sztuki)
Taka ciekawostka.
Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
Stridingshadow
Post : 17 sie 2009 22:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Jesteś pewien że broń na przykład nie siedzi w skrzyniach które zamykają się po jakimś czasie?
Tak jest np. na lotniskach.
Swoją drogą wiadomo że samoobrona i wrogowie kradną załadowaną i leżącą luzem broń podczas walki.
Ale ciekawe co mówisz, wcześniej się z tym nie zetknąłem.
No i wychodzi na to że podkradają łachmaniarze broń a potem zostawiają kije :/

_________________
Obrazek


*
 
djt
Post : 17 sie 2009 23:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 132
  • Dołączył: 14.03.2007
  • Skąd: Północna DOKP :)


Cytuj:
Jesteś pewien że broń na przykład nie siedzi w skrzyniach które zamykają się po jakimś czasie


To też mozliwe, ale przynajmniej raz zaobserwowałem coś takiego bezpośrednio po rozjechaniu samoobrony przez wojsko i zajęciu jednego z sektorów bodajże Almy.

Pozdrowienia.

_________________
http://www.michalkiewicz.pl


*
 
lukasamd
Post : 18 sie 2009 05:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Stridingshadow pisze:
No i wychodzi na to że podkradają łachmaniarze broń a potem zostawiają kije :/


Mi się wydaje, że w wypadku atakującego przeciwnika zostaje znacznie więcej sprzętu, aniżeli gdy to my atakujemy jakiś sektor. W drugm wypadku najczęściej zostaje po nich: granat, nóż, 2-3 magazynki, zestaw pierwszej pomocy i inne badziewia. Gdy to oni nas atakują, często zostawał jakiś sensowny sprzęt: a to kamizelka (w wypadku elit czasami spectra), a to karabin ze sporym zasięgiem...
Tak mi się bynajmniej wydaje z tego co zaobserwowałem ;)


*
  WWW
Jaahquubel
Post : 18 sie 2009 09:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1155
  • Dołączył: 28.05.2007
  • Skąd: Z Trakony


W JA2,5UB, gdy wróg atakował zajęty przeze mnie sektor, to przychodziło coraz więcej żołnierzy, ale zostawiali po sobie coraz mniej coraz gorszego wyposażenia.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 18 sie 2009 10:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Łupy z pierwszego ataku: Typ 85, 2 magazynki 5.56*45mm.
Łupy z drugiego ataku: S&W .38 Special, magazynek .45ACP.
Łupy z trzeciego ataku: Świerszczyk, guma do żucia, manierka (stan: 32%)
Śmiech przez łzy, smutne ale prawdziwe.

_________________
Obrazek


*
 
deidrannarulez
Post : 18 sie 2009 13:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 135
  • Dołączył: 21.07.2009


Co do kradzieży, której dopuszczają się wrogowie: potwierdzam, inny przykład to jak się w walce rozstrzygnie automatycznie i nasi najemnicy polegną, to w sektorze zostanie zaledwie parę mniej ważnych elementów wyposażenia, rozkradają to, co ma nasz najemnik. Ja akurat jestem wypakowany po brzegi wszystkim i mocno się zdziwiłem, kiedy po przegranej walce(rozst. autom.) w inwentarzu zostało zaledwię parę magazynków i granatów. Ciekawe, czy da się potem odzyskać sprzęt.

_________________
"Nie chodź utartymi drogami, bo się pośliźniesz"


*
 
lukasamd
Post : 18 sie 2009 14:38
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Pewnie wysyłają od razu do baz szkoleniowych, gdzie w podziemnych fabrykach sprzęt jest zamieniany jakimś magicznym sposobem na patyki, o których pisał Stridingshadow... Tak więc sprzętu pewnie nie da się odzyskać :D

Swoją drogą, ciekawe co się stanie jak zamówimy masę rzeczy ze sklepu i damy im przejąć lotnisko w Drassen przed nadejściem paczki? Albo jeszcze inaczej: wysłać sprzęt do Meduny, a pod koniec gry sprawdzić, czy został skonfiskowany :)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron