Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
micand1989
Post : 30 gru 2010 22:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


W wersjach JA2, JA2UC, JA2.5UB jest dużo broni które były źle zrobione.

Na przykład w JA2 Urban Chaos:

Znalazłem 2 szt Dragunov które miały podłączone celownik PSO-1 (nie można tego przyłączyć do siebie) ale był już podłączony i dużo lepiej się celuje (przy zainstalowanym HIT CALCULATOR można celnie wystrzelić za mniejszą ilość pkt akcji).
1-wszy Dragunov znaleziony w Port Kip (miał go snajper na dachu)
2-gi w sektorze I16 (też z PSO-1)

Ogólnie to sektor I16 w JA2 Urban Chaos jest wielką zbrojownią:
1. wyżej wymieniony Dragunov
2. M16A2/M203 = karabin+granatnik+PSO-1+dwujnóg (którego nie można miec razem z granatnikiem, o PSO-1 już nie wspomnę bo nie można go mieć przy M16
3. i tu moje cacuszko z którym przeszedłem chyba pół gry CZ700M1 = karabin+dwujnóg+TŁUMNIK+65 amunicji załadowanej (nie wiem jak to zrobione ale ten karabin to było ideałem połączenia dużego magazynka, cichego strzału, celności i siły)


Piszcie jak macie jakieś giwery z błędami (wg mnie to są super giwery) i podajcie przy tym sektor znalezienia to chętnie się pobawie.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
lukasamd
Post : 30 gru 2010 23:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Jak dla mnie taką giwerką jest HK MGS-90 w JA2 Wildfire - na niskim poziomie trudności ładujemy go amunicją HP strzelamy i... przy trafieniu w głowę praktycznie zawsze zadajemy obrażenia na poziomie 200-300 pkt. Dodać do tego warto, że najemnicy nawet z hełmami również byli narażeni na takie ataki ze strony wroga, ja to dotkliwie poczułem podczas zdobywania wyrzutni SAM pod Chitzeną...
Poza tym ta broń jest wyjątkowo celna. Na wyższych poziomach gdy walczymy z żołnierzami z hełmami spectra HP nie zadają już żadnych obrażeń, zaś w wypadku AP są znacznie mniejsze, nie powodują śmierci no i broń traci na znaczeniu na rzecz karabinów szturmowych.


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 sty 2011 18:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
2. M16A2/M203 = karabin+granatnik+PSO-1+dwujnóg (którego nie można miec razem z granatnikiem, o PSO-1 już nie wspomnę bo nie można go mieć przy M16

W UB jest wyjaśnione, że zarówno M16A2, jak i M4A1 są stosowane wraz z PSO-1 dzięki specjalnemu adaptatorowi.
Nie widziałem nigdy takiego, ale wykonanie go nie stanowiłoby żadnego problemu.

micand1989 pisze:
dwujnóg

No offense, ale naucz się wreszcie, że DWÓJNÓG pisze się właśnie tak.
Polecam na przyszłość przeglądarkę ze słownikiem.
Zanim zaczniesz polemizować, racz zwrócić uwagę na fakt, że zgodnie z regulaminem masz pisać poprawnie.
Nie, nic do Ciebie nie mam, ale literówki mnie denerwują.

micand1989 pisze:
W wersjach JA2, JA2UC, JA2.5UB jest dużo broni które były źle zrobione.

Powiedziałbym że większość.
Przykłady: H&K MP5K i H&K 53 mają ten sam zasięg, choć ten ostatni ma znacznie dłuższą lufę (niemal dwa razy) i strzela silniejszą, szybszą amunicją, a w dodatku w odróżnieniu od tego pierwszego posiada kolbę.
Kolejny przykład: M16A2 ma mniejszy zasięg niż AUG, choć oba mają taką samą lufę (na długość) i są zasilane tą samą amunicją.
Następny przykład: w.wym karabinki mają lepszy zasięg niż FAL, który posiada lufę podobnej długości, i strzela bardziej stabilnym nabojem karabinowym.
Jeszcze lepiej jest w przypadku M14, który ma w grze mniejszy zasięg niż M16A2 i AUG, choć posiada dłuższą lufę i jest zasilany silniejszą amunicją (i po dziś dzień jego wersje stanowią broń strzelca wyborowego w drużynie piechoty).
Jeszcze jeden przykład: Desert Eagle .357 i FN Barracuda: w opisie Desert Eagle'a jest napisane, że jego wielkim atutem jest szybkostrzelność broni samopowtarzalnej, tymczasem oba pistolety mają IDENTYCZNĄ szybkostrzelność. Ponadto oba mają ten sam zasięg, choć Barracuda ma równo dwa razy krótszą lufę.
Takich błędów jest bardzo dużo.
Po prostu twórcy czerpali wiedzę z mądrości ludowej.

_________________
Obrazek


*
 
suharinho
Post : 14 sty 2011 21:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 27
  • Dołączył: 08.01.2010


Dlatego niesamowicie podobają mi się mody 1,13 i DBB. Choć też nie są bezbłędne. No i oczywiście dobry edytor w zestawie do tych modów.

Pozdrawiam

Przemek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie