Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
nemorus
Post : 26 lip 2014 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


Witam.

W "JA2" zawsze irytowała mnie tytułowa notyfikacja. W szczytowej formie zjada trzech losowych najemników, obojętnie od organizacji. W serwisie MERC problem jest o tyle bardziej irytujący, że póki go nie odwiedzimy, póty pozostajemy w niewiedzy. Co więcej filipińskie zgony dotyczą nawet tych postaci, które nie zostały odblokowane...

Wiem, że 1.13 ma specyficzną konfigurację, którą można to załatwić od ręki, ale nie bawi mnie póki co 1.13. Korzystam z 1.12.

Ma ktoś sposób na wyłączenie wspomnianych notyfikacji w podstawce? W zasadzie jest to jedyny aspekt, którego w "JA2" nie rozgryzłem. Niedźwiadkowe forum nie nasunęło mi żadnych pomysłów, a wręcz pojawił się tam hejt. Tyle, że mnie guzik obchodzi czyjaś opinia na prywatną rozgrywkę, a jedynie metoda rozwiązania zagwozdki.

Pozdrawiam.

ps. to jest (chyba) drugie moje konto tutaj; do pierwszego nie mam jak się dostać, z uwagi na mail, którego nie kontroluję od lat. Pierwsze konto zwie się "Jack3". Jeśli obowiązuje tutaj polityka 1 konta, to trudno - nie miałem jak obejść.


*
 
micand1989
Post : 27 lip 2014 06:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


nemorus pisze:
zjada trzech losowych najemników, obojętnie od organizacji. W serwisie MERC problem jest o tyle bardziej irytujący, że póki go nie odwiedzimy, póty pozostajemy w niewiedzy. Co więcej filipińskie zgony dotyczą nawet tych postaci, które nie zostały odblokowane...

Informacje o śmierci wysyła tylko AIM.
nemorus pisze:
Ma ktoś sposób na wyłączenie wspomnianych notyfikacji w podstawce?

Odsyłam do edycji kodu źródłowego.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Starchris
Post : 27 lip 2014 10:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Akurat w podstawce we wszystkich częściach, za tę sytuację prawdopodobnie odpowiada plik "Prof.dat" (w JA2 UB jest trochę inaczej nazwany). Musisz ściągnąć sobie poniższe narzędzia

https://jagged-alliance.pl/plik464/

Potrzebujesz narzędzia ProEdit, wybierz wersje językową dla używanej przez siebie gry i jak odpalisz ten program, to w prawym górnym rogu musisz zmienić opcję "DEATH RATE", to ona odpowiada za losową śmierć naszych postaci na Filipinach. Dajesz każdemu 101 i nikt Ci już nie umrze (chyba).

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
nemorus
Post : 27 lip 2014 12:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


No tak, proedit... Dzięki za solidną wskazówkę Starchris.

micand1989, owszem AIM wysyła notyfikacje, ale MERC również traci ludzi, już bez żadnych powiadomień. Tym samym sztuczka z przeładowaniem stanu gry przed północą, nie jest tak znowu płynna, gdyż trzeba za każdym razem wczytywać witrynę T.Cline'a. Co do odsyłania mnie do kodu źródłowego.. jak myślisz, czemu ma służyć ten dział? Takie pytanie retoryczne.


*
 
nemorus
Post : 20 lut 2017 10:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 31
  • Dołączył: 26.07.2014


bump

101 nic nie zmienia. część postaci już domyślnie ma ustawioną tę wartość (kilku w AIM, wszyscy w MERC). testy wykazały, iż zgony następują w obu organizacjach. męczę się z tym, bo teraz już muszę. rzecz jest stricte losowa. może nastąpić piątego dnia, może pięćdziesiątego. z tego co pamiętam limit stoi: 3 na AIM i 2 w MERC. zabójcze filipiny.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron