Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Jazz
Post : 07 sie 2013 17:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Kolejna ważna łatka.

- Każdy najemnik dostanie plecak szturmowy, ale tylko jeżeli nie ma żadnego plecaka w inwentarzu. Działa przy rozpoczęciu nowej gry oraz już istniejących zapisach gry.
- Zmiana punktu przybycia najemników w losowych sektorach.

Łatka 02

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Starchris
Post : 20 sie 2013 15:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Marius123404
Post : 21 sie 2013 07:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 36
  • Dołączył: 30.12.2011
  • Skąd: Koło


w stan amunicji jak usunąć [??] znaki zapytania :?:


*
  WWW
Jazz
Post : 24 sie 2013 22:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Starchris pisze:
Zamierzasz wypuścić jeszcze jakieś łatki (oprócz tych czterech), czy już raczej jest ok?


Trudno powiedzieć, jak coś jeszcze wyłapię to udostępnię kolejną łatkę.

Marius123404 pisze:
w stan amunicji jak usunąć [??] znaki zapytania :?:


Pewnie można to wyłączyć w pliku "Ja2_Options.INI". Jeżeli grasz w trybie v1.13, to plik znajdziesz w katalogu "Data-Legion2\Data-files\", a jeśli w trybie "Vanilla" to w katalogu "Data-Legion2\Addons\Data-Vanilla\Data-Files\".


Zrobiłem jedną wielką paczkę oraz dograłem aktualną wersję v1.13 (1736) oraz nowe pliki exe. Wszystko pod tym linkiem. Po instalacji można grać na seiwach. Jak ktoś gra w trybie Vanilla, to niech skopiuje z katalogu "Data-Legion2\v1.13\Data-1.13\TableData\" katalog "Profiles" wraz z zawartością do "Data-Legion2\v1.13\Data\TableData\".

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
P-Yak
Post : 25 sie 2013 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 1
  • Dołączył: 25.08.2013


Jak Mam zainstalować tego moda żeby działał bo nie wiem czy dobrze zrobiłem wrzucając pliki do głównego folderu gry


*
 
Starchris
Post : 25 sie 2013 19:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


P-Yak pisze:
Jak Mam zainstalować tego moda żeby działał bo nie wiem czy dobrze zrobiłem wrzucając pliki do głównego folderu gry

No źle zrobiłeś. Powinieneś zrobić tak jak pisało pod linkiem

Cytuj:
Do katalogu "Data" z modyfikacji (czyli do wypakowanych plików moda, a nie gry), kopiujemy wszystkie pliki z rozszerzeniem "slf" z oryginalnej gry JA2. Grę uruchamiamy za pomocą pliku "Starter Legion2.exe". Następnie w nowo otwartym okienku należy wybrać w jaką wersję chcecie zagrać, klasyczną czy opartą o JA2 1.13.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Starchris
Post : 26 sie 2013 22:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Jaka w końcu wersja musi być do instalacji moda. Mogą być wszystkie SLF z polskiej wersji 1.05, czy muszą być SLF z angielskiej wersji 1.12 GOLD.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Jazz
Post : 27 sie 2013 08:58
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Starchris pisze:
Jaka w końcu wersja musi być do instalacji moda. Mogą być wszystkie SLF z polskiej wersji 1.05, czy muszą być SLF z angielskiej wersji 1.12 GOLD.


Raczej zadziała. Jeżeli posiadasz wersję GOLD, to możesz przetestować. Modyfikacja jest tak skonstruowana, że powinna zadziałać z każdą wersją JA2.

Został odkryty kolejny błąd. Jest on powiązany z ograniczonym czasem. Nieważne czy wybierzemy 15,25,30,40 czy bez limitu, to będzie zawsze 15 dni na wykonanie zadania. Błąd został naprawiony, ale pliki exe wrzucę wieczorem. Będzie można grać na seiwach.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Jazz
Post : 27 sie 2013 17:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Nowa łatka zawiera nowe plik exe oraz pliki aktualizujące v1.13 do wersji 1739.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
JancioThor
Post : 23 wrz 2013 11:37
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 11
  • Dołączył: 12.12.2009


brakuje mi tylko jakiejś małej solucji albo podpowiedzi na temat misji od NPC gdzie kogo mogę znaleźć
już tydzień w to klepie i tylko strzelam i strzelam i strzelam i zaraz mi się znudzi strzelanie


*
 
Jazz
Post : 23 wrz 2013 15:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


Nowa aktualizacja zawiera wszystkie łaty oraz nowe zmiany. Zalecam jej instalacje.

Download : Legion2v38 + v1.13 (r1772) i też zalecam sprawdzać ten link w poszukiwaniu aktualizacji. Ta wersja leży już od tygodnia. Nie miałem kiedy o niej poinformować.

Zmiany:

- dodano losowe stracenie kontaktu z Alfredem. W jego miejsce zostanie wprowadzona nowa postać.
- poprawiono przedmiot w pliku MDP4ITEMS.STI. Usunięto niebieskie tło.
- usprawnienia w skryptach lua
- dodano nowe pliki exe
- usunięto wrogą policję z sektora L1. Na początku gry nie powinna do nas strzelać. Najemnicy zostaną zaatakowani, tylko jeżeli mają wyciągniętą broń, lub podczas gry wykonamy coś źle. Nie będę opisywał o co dokładni chodzi. To zadziała tylko wtedy, jeżeli nie odwiedziliśmy jeszcze tego sektora. Jeżeli gramy na sejwach i już odwiedziliśmy ten sektor lub aktualnie w nim przebywamy, to to nie zadziała.
- naprawiono sektor K8. Dodano elitarnych żołnierzy.
- dodano nowe losowe zdarzenia
- dodano nowe postacie NPC. W tym postacie, które mają informacje o poszukiwanej.
- poszukiwana może zostać przeniesiona podczas gry w inne miejsce. Dodatkowe dwie możliwości.
Pierwsze zdarzenie się aktywuje losowo po kilku dniach. Jeżeli po kilku tych dniach dalej nie dotrzemy do poszukiwanej, to jest ponownie przenoszona w inne miejsce.
Ta cała opcja będzie aktywna po kilku dniach gry. Jeżeli wcześniej dojdziemy do pewnego miasta i tam porozmawiamy z pewną postacią, to, to całe zdarzenie się nie włączy.

Nie pamiętam czy pierwsza zmiana, ale trzy ostatnie zmiany będą widoczne tylko dla nowej gry. Pozostałe są dla nowych i starych zapisów.

Zmian jest sporo. Mam nadziej, że one częściowo ułatwi grę, ale też wszystko zależy od stopnia trudności gry oraz ograniczenia czasu jaki wybierzemy sobie w początkowych ustawieniach gry.

JancioThor pisze:
brakuje mi tylko jakiejś małej solucji albo podpowiedzi na temat misji od NPC gdzie kogo mogę znaleźć
już tydzień w to klepie i tylko strzelam i strzelam i strzelam i zaraz mi się znudzi strzelanie


Idź do Napol, a stamtąd to powyższych miast. Można też odszukać kopalnię kontrolowaną przez bandytów. Jeżeli będziesz grał na nowej wersji tej z powyższego linku, to wszystko będzie trochę inaczej wyglądało, ale trylko dla nowej gry.

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
Starchris
Post : 23 wrz 2013 15:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Dzięki za info. Akurat teraz realizujemy projekt aktualizacji modów. Klasyczne JA2 już zostało wykonane, teraz robimy JA2 UB, a potem 1.13, więc pewnie jeszcze z tydzień lub dwa, będzie stara wersja u nas w downloadzie.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
ViteQ
Post : 18 paź 2013 12:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 27.09.2011


Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale po aktualizacji najnowszej wersji wywala dziwne błędy przy rozpoczynaniu gry, przy poprzedniej (tej, która jest w dziale download na stronie) nie ma takich problemów

i czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, w którym pliku Ja2_Options znajdę parametry finansów po rozpoczęciu gry? Chodzi mi o jego lokalizację, bo sprawdzałem wszystkie we wszystkich folderach i nic nie działa


*
 
Jazz
Post : 18 paź 2013 16:30
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


ViteQ pisze:
Nie wiem czy tylko ja mam taki problem, ale po aktualizacji najnowszej wersji wywala dziwne błędy przy rozpoczynaniu gry, przy poprzedniej (tej, która jest w dziale download na stronie) nie ma takich problemów


Używasz tej zaktualizowanej do wersji 1804 i z nowymi plikami exe ? W katalogu z profilem powinien być taki plik "ERROR_REPORT.iniErrorMessages.txt". Jeżeli grasz na dużych mapach, to on będzie w katalogu "Profiles\UserProfile_Legion2_BigMaps". Wklej tu jego zawartość.

ViteQ pisze:
i czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć, w którym pliku Ja2_Options znajdę parametry finansów po rozpoczęciu gry? Chodzi mi o jego lokalizację, bo sprawdzałem wszystkie we wszystkich folderach i nic nie działa


W katalogu "Data-Legion2\Data-Files\scripts\" jest taki plik "GameInit.lua". Otwórz go i odszukaj :

Taki wpis :

if ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_EASY ) then
iStartingCash = 45000 + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_MEDIUM ) then
iStartingCash = 35000 + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_HARD ) then
iStartingCash = 25000 + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_INSANE ) then
iStartingCash = 15000 + KASA
end

Zmień te wartości 45000 , 35000 , 25000 , 15000 na co chcesz.

Lub zmień ten wpis na :

if ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_EASY ) then
iStartingCash = iniSTARTING_CASH_NOVICE + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_MEDIUM ) then
iStartingCash = iniSTARTING_CASH_EXPERIENCED + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_HARD ) then
iStartingCash = iniSTARTING_CASH_EXPERT + KASA
elseif ( newDIFFICULTY_LEVEL == DIF_LEVEL_INSANE ) then
iStartingCash = iniSTARTING_CASH_INSANE + KASA
end

Od teraz możesz zmieniać zawartość gotówki w pliku "Data-Legion2\Data-Files\Ja2_Options.ini"

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
lukkic
Post : 19 paź 2013 11:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 72
  • Dołączył: 06.11.2010
  • Skąd: Warszawa


Widzę, że sporo nowego dzieje się z Legion 2 :-)

Jazz wyszedł z kolejnym pozytywny twórczym pomysłem modyfikacji, cieszy mnie ten fakt. Ja z kolei od roku nie zajrzałem do Legion 2 ... wiadomo jak to jest ciągła praca i natłok obowiązków. Zacząłem też tworzyć "coś" podobnego do solucji gry ale widzę, że już mój projekt będzie nieaktualny.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Jazza, Starchrisa, Lukasamd i wielu innych fanów serii! :-)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna