Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Len
Post : 07 gru 2007 13:00
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


OK, emocje opadły. Teraz czas rozliczyć się ze słowami Kazakova ;)

Cytuj:
4. Co sprawiło, że akurat wam przyszło tworzyć kontynuację serii Jagged Alliance? Wasza firma musi być dobra, skoro zdobyła uznanie Strategy First?

Andrew Kazakov: Podczas wyboru zespołu dla projektu na taką skalę wiadomo było, że to będą Rosjanie, którzy stworzyli najwięcej gier podobnych do JA2 pod względem gatunku i czasu akcji. Mówię tu o Silent Storm, Night Watch , Brigade E5 i innych pozycjach. Zachodni twórcy od dawna nie mieli z czymś takim do czynienia, przez co proces tworzenia takiej gry jest wyjątkowo trudny.

Tutaj się zgodzę. Dla przykładu - kiedy amerykanie ostatnio zrobili strategię turową? Dobrą rzecz jasna. Rosjanie cały czas je robią i nie przestają. Tylko, że Rosjanie mają zwyczaju chwalenie grafiki, która w rzeczywistości jest nijaka i ponura oraz wymagania takie że szkoda gadać.

Cytuj:
5. Czy w prace nad projektem zaangażowane są osoby, które brały udział w tworzeniu wcześniejszych części? Jaka jest rola ludzi z firmy Sir-tech?

Andrew Kazakov: Bardzo szanujemy kanadyjską firmę Sir-tech, producentów poprzednich części serii. Zapoznaliśmy się ze słynnym Sean Ling, który był zaangażowany w prace nad Silent Storm z Nival.

Sean Ling? To każe mi mysleć, że JA3 będzie udane. Kto będzie lepiej wiedział jak powinno wyglądać JA3 niż sam twórca poprzednich części serii? No i co ważne - zdobył już doświadczenie w tworzeniu trójwymiarowych strategii turowych, w końcu brał udział w pracach nad Silent Stormem, który jest świetny.

Cytuj:
8. Tworzenie kontynuacji serii takiej jaką jest Jagged Alliance to niewątpliwie trudne zadanie. Nie obawiacie się tego?

Andrew Kazakov: No cóż, to naprawdę wielka odpowiedzialność i mamy nadzieję, że spełnimy wymagania najzagorzalszych fanów serii Jagged Alliance, ale też i wymagania zwykłych wielbicieli strategii.

Twórcy Hired Guns: The Jagged Edge też mieli taką nadzieję a wyszło takie coś, że nawet fani serii Jagged Alliance mają problemy ze zrozumieniem tej gry.

Cytuj:
10. Najnowsze zdjęcia z gry nie ukazują zbyt dobrej grafiki. Jakie macie plany na przyszłość jeśli chodzi o grafikę?

Andrew Kazakov: Możliwości graficzne już przekroczyły wszelkie skale dostępne w silniku Silent Storm. Jednakże, wydawcy domagają się więcej udoskonaleń w graficznej sferze gry. Dlatego też data wydania została nieco zmieniona, by temu sprostać. W krótkim czasie dodamy nowe innowacyjne graficzne dodatki, nie widziane wcześniej ani w Night Watch ani w Silent Storm.

Tutaj niestety wielki zawód. JA3 ma grafikę sprzed kilku lat i na dodatek okazuje się, że nie można jej zbyt wiele ulepszyć! Dodajmy do tego, że gra wyjdzie za rok, gdy gier takich jak Crysis będzie już dużo. Czarno to widzę.

Cytuj:
11. Silent Storm był dość zasobożerną grą. Mam nadzieję, że do uruchomienia JA3 nie będziemy potrzebowali komputerów z NASA?

Andrew Kazakov: Jesteś pewien, że ci goście z NASA mają takie wspaniałe maszynki do gier? :)
A tak na serio, dopracowujemy silnik graficzny i wydaje mi się, że w momencie premiery będzie można zagrać na zupełnie przeciętnej konfiguracji.

Dość enigmatyczna odpowiedź, która każe mi myśleć, że wymagania są wysokie i to pomimo słabej grafiki. Ah ci Rosjanie.

Cytuj:
14. Jak wiadomo JA2 wciąż ma się dobrze dzięki możliwości tworzenia modyfikacji. Czy zamierzacie udostępnić jakieś edytory do JA3?

Andrew Kazakov: Cóż, mamy taką nadzieję. Chcemy wydać też jakieś rozszerzenie lub kilka dodatków.

GFI przynajmniej planował wydanie edytorów. Ale dobrze, że myślą o rozszerzeniach, to też przedłuży żywotność gry.

Cytuj:
19. Oglądając zdjęcia z gry nie trudno zauważyć, że twarze najemników sporo się zmieniły. Jak będą wyglądały w finalnej wersji?

Andrew Kazakov: Wszystko zależy od tego, jak świeże są te zdjęcia :)
Jeśli chodzi o twarze najemników, to modyfikujemy je ze wstępną aprobatą od producenta. Staramy się zachować jak największe podobieństwo do oryginalnych pomysłów i zachować duszę tej legendarnej gry, dlatego robimy co w naszej mocy, aby zminimalizować różnice w wyglądzie najemników.

Starają? A ja zawsze gdy je widzę mam wrażenie, że zrobili je na od*ierdol.

Cytuj:
28. I ostatnie pytanie. Jak oceniacie grę Hired Guns: The Jagged Edge, która miała być przecież pierwszym 'Jaggedem' w trójwymiarze.

Andrew Kazakov: Jak to w Rosji mawiamy - pierwszy naleśnik zawsze jest grudkowaty. Myślę, że macie w swoich języku jakieś analogiczne wyrażenie.

Czyli nie bardzo ale wierza, że kolejne wersje będą lepsze :]


*
  WWW
momo78
Post : 07 gru 2007 14:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


:ok:
Len pisze:
Możliwości graficzne już przekroczyły wszelkie skale dostępne w silniku Silent Storm.

HeHE bardzo sie ciesze ze wybrali ten silnik

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Len
Post : 12 gru 2007 14:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Cóż, o naszym wywiadzie wspomniał portal Gry.Gery.pl a teraz... oficjalna strona firmy Akella. Zobaczcie sami! Kliknij tutaj.

Obrazek


Ostatnio zmieniony 12 lip 2008 12:38 przez Len, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
lukasamd
Post : 12 gru 2007 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Że nie wspominając już o Tacticular Cancer oraz StrategyCore ;)


Ostatnio zmieniony 01 sty 1970 01:00 przez lukasamd, łącznie zmieniany 1 raz

*
  WWW
Len
Post : 12 gru 2007 22:43
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ledwie kilka dni temu na naszej stronie pojawił się wywiad z szefem projektu Jagged Alliance 3, a już mamy kolejny. Tym razem na pytania zadawane przez jednego z redaktorów rosyjskiego serwisu Igromania odpowiada szef firmy F3 Games - Yuri Zhuchkov.

Wywiad nie jest tak długi jak poprzedni, pytania jakie padają nie są zbyt wymyślne ale za to odpowiedzi już tak. Zhuchkov nawet na proste pytanie odpowiada tak, że nie sposób się nie zainteresować. A co dziś nowego w wywiadzie? Dowiadujemy się z niego m.in. iż premiera została przesunięta ze względu na chęć ulepszenia grafiki i już wkrótce możemy spodziewać się zupełnie nowych zdjęć z gry, ukazujących zupełnie nową grafikę. Ponadto w wywiadzie znajdziecie jeden nowy screenshot z Jagged Alliance 3, niestety ukazuje on starą grafikę.


Wywiad z twórcami Jagged Alliance 3 (Igromania)


*
  WWW
Lemur
Post : 12 gru 2007 23:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 361
  • Dołączył: 11.01.2007


Wywiad niczego sobie, choć poprzedni lepszy:-).

Najważniejsza informacja to oczywiście przesunięcie premiery ze względu na prace związane z ulepszeniem szaty graficznej. Szkoda, bo już zacząłem się przyzwyczajać do JA w skórze SS;-).

_________________
http://www.taktykazone.pl/


*
 
lukasamd
Post : 13 gru 2007 15:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Dalej będzie w skórze SS ale to chyba dobrze że poprawią grafikę która JUŻ dla dosyć wielu osób jest słaba. Sądzić producenta o tym czy dobrze zrobił czy nie będziemy po premierze :)


*
  WWW
momo78
Post : 13 gru 2007 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


"Jest jeszcze piąta frakcja o której na razie nie mogę Wam powiedzieć. Przypomnę tylko, że w Jagged Alliance 2 był specjalny tryb „science-fiction”.
Eeeeee.... przyłączymy sie do Crepitusów? :P

"Co się tyczy fizyki – jak dobrze pamiętam, właśnie z niej słynął silnik Silent Storm na którym powstaje Jagged Alliance 3."
Zgadzam sie. SSilnik jest dobry do turówek :P

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Wigen
Post : 14 gru 2007 18:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


Ten III kwartał 2008 roku to czerwiec 2008 (premiera na świecie) jeżeli nic sie nie zmieni (a teoretycznie może) to w Jagged Alliance 3 zagramy w wakacje :)

źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=8497


*
 
nemrod
Post : 14 gru 2007 18:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Wigen pisze:
Ten III kwartał 2008 roku to czerwiec 2008 (premiera na świecie) jeżeli nic sie nie zmieni (a teoretycznie może) to w Jagged Alliance 3 zagramy w wakacje :)


Jak znam zycie i ta branze, to do daty premiery dodaje jeszcze ze 4-5 m-cy. Po prostu nie zdziwie sie jezeli bedziemy mogli zagrac tuz przed przyszloroczna gwiazdka. Dopiero po tym czasie zaczne sie nieco denerwowac :/ . Najlepiej, zeby wyszla szybciej, ale lepiej zeby byla NAPRAWDE ukonczona i dopracowana.

_________________
.


*
 
Wigen
Post : 14 gru 2007 18:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


nemrod pisze:
ale lepiej zeby byla NAPRAWDE ukonczona i dopracowana.


Też chciałbym ją zobaczyć w wersji finalnej.


*
 
Len
Post : 15 gru 2007 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Nie wierz tak do końca datom podawanym przez Gry-Online. Oni mają specjalny system, który co jakiś czas sam generuje datę, tak się robi do czasu aż ostateczny termin nie zostanie ustalony.


*
  WWW
Len
Post : 17 gru 2007 14:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Ostatni wywiad przeprowadzony przez nas jest cholernie popularny, piszą o nim nie tylko polskie ale głównie zagraniczne serwisy. Nawet ja nie spodziewałem się, że wspomni o nim... francuski serwis. Nawet na forum Jeuxvideo.com o nas pisali, a to nie wszystko :)

Zainteresowanych odsyłam do linka poniżej, nie sądzę abyście cokolwiek zrozumieli ale fajnie się ogląda :D

Cyber Stratege - Interview et nouvelles images pour Jagged Alliance 3


*
  WWW
Wigen
Post : 17 gru 2007 15:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1324
  • Dołączył: 30.01.2007
  • Skąd: Warszawa


No to w takim razie pierwszy taki wywiad w Polsce skoro piszą o nim wszystkie serwisy.


*
 
nemrod
Post : 18 gru 2007 13:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Len pisze:
Zainteresowanych odsyłam do linka poniżej, nie sądzę abyście cokolwiek zrozumieli ale fajnie się ogląda :D


Ha! :> I to od razu z linkiem na JAC. No prosze, prosze. Wyglada na to, ze nieswiadomie, albo przynajmniej polswiadomie macie spory wklad w popularyzacje tematu na arenie miedzynarodowej :ok: . Dobrze ze zamiesciles Len wersje angielska wywiadu, bo nikt z zagranicy przy zdrowycvh zmyslach linku by nie podal.

_________________
.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4  Następna


cron