Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna

Wybierz tryb rozgrywki multiplayer, który preferujesz w Jagged Alliance 3
Gracz vs. Gracz 18%  18%  [ 2 ]
Wielu graczy vs. Wielu graczy 27%  27%  [ 3 ]
Wielu graczy vs. Komputer 0%  0%  [ 0 ]
Kampania: Gracz vs. Gracz 18%  18%  [ 2 ]
Kampania: Gracz z Graczem 36%  36%  [ 4 ]
Liczba głosów : 11
Autor Wiadomość
lukasamd
Post : 18 lip 2007 09:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Multiplayer w Jagged Alliance 3!
Cytuj:
Gra Jagged Alliance 3 będzie posiadała opcję gry wieloosobowej! Jest to bardzo miła nowina dla fanów Jagged Alliance – już od pewnego czasu moderzy próbowali dodać multiplayer do Jagged Alliance 2 ale jak dotąd nic takiego się nie udało.

Firma Akella, twórca JA3, opublikowała wczoraj tę oraz kilka innych informacji w dwóch wersjach językowych, angielskiej i rosyjskiej jako dodatkowe podstrony. Z informacji tych wynika między innymi że w grze znajdziemy aż pięć stron konfliktu (zagramy jednak maksymalnie w czterech), gra będzie miała bardzo rozbudowaną fabułę zaś przed nami znajdzie się kilkanaście całkowicie nieliniowych scenariuszy.


Bardzo miłe wiadomości jednak do premiery gry jeszcze bardzo daleko... ciekawe na ile uda im się zrealizować obietnice ;)


Ostatnio zmieniony 12 lip 2008 13:10 przez lukasamd, łącznie zmieniany 2 razy

*
  WWW
Len
Post : 18 lip 2007 10:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No nareszcie dowiedziałem się czegoś ciekawego nie ze strony Akelli tylko z JAC (dla niezorientowanych - zazwyczaj to ja piszę takie newsy) :]

To bardzo dobra wiadomość. Jak widać twórcy starają się by trzecia częsć była rewolucyjna, już Sir-tech zapowiadał, że różnica pomiędzy drugą a trzecią częścią będzie większa niż pomiędzy pierwszą a drugą. No a Akella współpracuje z twórcami poprzednich części serii.

Ciekaw jestem tylko jak to wyjdzie w praniu.


*
  WWW
lukasamd
Post : 18 lip 2007 11:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Len pisze:
No nareszcie dowiedziałem się czegoś ciekawego nie ze strony Akelli tylko z JAC (dla niezorientowanych - zazwyczaj to ja piszę takie newsy) :]


Gdyby nie ważna sprawa i moja nieobecność nią wywołana newsy byłyby wczoraj :P

No ciekawe co zrobi Akella w tej sprawie jednak ja powiem tak - jeżeli JA3 będzie wyglądać tak jak na zwiastunie to ja już wolę moda do Fallout Tactics opartego Jaggedzie 2 - grafa byłaby wspaniała a multi tam wymiata :P


*
  WWW
snick
Post : 18 lip 2007 18:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Ciekawa rzecz, ale zastanawiam się, jak zostanie zrealizowana... Trochę mało szczegółów. Jeśli to będzie powiedzmy jeden sektor i walka gracz vs gracz, to ciekawie, ale trochę mało (rozwalę kolegę i koniec?). Jeśli to będzie kampania rozgrywana jednocześnie przez 2 graczy, to podejrzewam, że gdy jeden z nich będzie toczył jakąś bitwę, drugi umrze z nudów.

Może to też wyglądać tak, że każdy z graczy dostaje jeden zespół i wspólnie realizują jakieś cele w sektorze/na mapie.

Koncepcji jest wiele, ale dalej nie wyobrażam sobie, jak twórcy mogą to zrealizować, by było ciekawie i przyjemnie jednocześnie...


*
  WWW
lukasamd
Post : 18 lip 2007 18:49
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Zagraj w Fallouta Tacticsa w multi to znajdziesz odpowiedź :P

Tam gra się np. gracz vs gracz, każdy z nich może mieć od 1 do 6 ludzi. Jeżeli któryś wygra to:

a) albo koniec gry (jak jest ustawione na 1 rundę)
b) albo następna runda z ustawieniem ludzi w punktach początkowych
c) albo następna runda ale tylko przegrany pojawia się ponownie - wygrany jeżeli np. stracił 3 ludzi to już ich nie ma (IMO najlepszy tryb).

W Jaggedzie mogłoby być podobnie. Oczywiście dobre byłyby walki powiedzmy 5 na 5 graczy i max typa (60 xD) albo wspólne wykonywanie celu. IMO dałoby by się dodać nawet Capture the Flag.

Nie wiem jednak to to wygląda w turach :/ kiedy grałem w multi w FT nie widziałem żadnego serwera na tryb turowy - wszędzie grano w rzeczywistym. Może w trybie cooperate tak jest ale w niego nie grałem.


*
  WWW
snick
Post : 20 lip 2007 10:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Nie wiem jednak to to wygląda w turach kiedy grałem w multi w FT nie widziałem żadnego serwera na tryb turowy - wszędzie grano w rzeczywistym. Może w trybie cooperate tak jest ale w niego nie grałem.


No właśnie... Wyobrażasz sobie, że grasz:
Cytuj:
powiedzmy 5 na 5 graczy i max typa (60 )

i czekasz na swoją kolej aż wszyscy inni gracze zrobią ruchy?


*
  WWW
lukasamd
Post : 20 lip 2007 11:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Wtedy oczywiście widziałbym możliwość ustawienia w jakim czasie ma toczyć się gra tak jak to ma miejsce w Tacticsu :P Gdyby ktoś miał tyle czekać.... no to nie wiem... brak słów :)


*
  WWW
Len
Post : 09 sie 2007 14:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Pozwoliłem sobie na uruchomienie małej ankiety dot. trybów rozgrywki wieloosobowej. Można było podzielić je na różne sposoby, ja wybrałem ten. Jeśli macie jakieś sugestie, czekam :)


*
  WWW
lukasamd
Post : 09 sie 2007 14:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja jestem za wielu graczy vs wielu graczy - tak było w FT a grało mi się bardzo przyjemnie.


*
  WWW
nemrod
Post : 09 sie 2007 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Ja wybrale opcje 1 vs 1, chociaz kuszaca sie wydaje opca gry wielu na wielu. Z kolei jak juz wczesniej napisano jak wtedy polaczyc tury z real time, zeby nie czekac na cudze ruchy, bo to by imo zniwelowalo grywalnosc do zera. Przy grze 1 na 1 nie stanowilo to by wiekszego problemu. Najpierw real, a gdy gracze sie spotkaja wlacza sie tryb turowy i walczymy. BTW przy wielu graczach sektor powinien byc imo wiekszy niz standardowy.

_________________
.


*
 
Len
Post : 09 sie 2007 18:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Po długim namyśle zaznaczyłem opcję "Kampania: Gracz z Graczem". W grach sieciowych zawsze brakowało mi wspólnego przechodzenia wielu misji (typowo singleplayerowych) razem z kolegą.

Swoją drogą. JA3 jest już przełomem za sprawą wprowadzenia serii w trójwymiar. Ciekawe co wymyślą w Jagged Alliance 4 aby nie powielać poprzedniej części.


*
  WWW
nemrod
Post : 09 sie 2007 19:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


Len pisze:
Swoją drogą. JA3 jest już przełomem za sprawą wprowadzenia serii w trójwymiar. Ciekawe co wymyślą w Jagged Alliance 4 aby nie powielać poprzedniej części.


Przeniesienie gry w 3D, to znowu nie taki przelom. IMO po tylu latach innej opcji juz po prostu nie ma. A co bedzie w JA4? O tym na razie nie mysle, bo nawet trojki jeszcze nie ma w sklepach, wiec "nie chwal dnia przed zachodem" ;) .

Len pisze:
"Kampania: Gracz z Graczem"


Ta opcja tez jest calkiem interesujaca, lecz szkoda, ze w ankiecie nie mozna zaznaczyc wiecej opcji, bo wydaje mi sie, ze do jednego scisle okreslonego schematu gry w multi tworcy sie nie ogranicza, tylko bedzie pole szerszego wyboru, bo jak wiadomo gust gustowi nierowny.

_________________
.


*
 
Len
Post : 09 sie 2007 20:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


nemrod pisze:
Ta opcja tez jest calkiem interesujaca, lecz szkoda, ze w ankiecie nie mozna zaznaczyc wiecej opcji, bo wydaje mi sie, ze do jednego scisle okreslonego schematu gry w multi tworcy sie nie ogranicza, tylko bedzie pole szerszego wyboru, bo jak wiadomo gust gustowi nierowny.

Tak, wiem. Rozmyślałem nad tym, ale ostatecznie ustawiłem możliwość tylko jednego zaznaczenia w ankiecie. To, że twórcy wprowadzą więcej trybów to raczej oczywiste ;) W tej ankiecie chodzi o to abyście wskazali ten tryb na który najbardziej czekacie.


*
  WWW
lukasamd
Post : 10 sie 2007 09:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


A tak w ogóle to czemu nie miałyby być wszystkie tryby? Wiele gier ma przecież wiele trybów i tylko od graczy zależy jaki wybiorą - czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie?


*
  WWW
Len
Post : 10 sie 2007 10:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Lukas, a kto mówi że nie mogą być? :) Ankieta jest po to byście wybrali ten, który wydaje się wam najlepszy, a nie ten który jako jedyny musi być w grze :]


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3  Następna


cron