Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
McAuliffe
Post : 12 kwie 2016 21:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 12.04.2016


Jak w temacie, chodzi mi o to żeby dało się w Drassen rozciągnąć drut kolczasty i zbudować umocnienia z worków. Na The Bear's Pit doczytałem się że w obecnie najnowszej wersji JA2 1.13 (8131) wciąż nie można budować tych umocnień w sektorach innych niż takie gdzie w "tilesteach" są te elementy dostępne. Zacząłem trochę grzebać, dokopałem się do edytora, trochę się zorientowałem i wpadłem na pomysł żeby podmienić w tilesteach opisanych jako "GENERIC 1" jakieś pierdoły typu gruz właśnie na worki z piaskiem i drut kolczasty żeby dało się umieścić w Drassen i w innych sektorach. A jak nie z Generic 1 to w tilesecie Drassen inny crap wywalić tj. te akwaria, suszarki i inne pierdoły na sandbagsy i wire'a. Ściągnąłem nawet z JA2 center te programy do modowania m.in. tileseteditor ja2tse.exe ale nie mogę się połapać. Ktoś już próbował czegoś w tym temacie?


*
 
Starchris
Post : 13 kwie 2016 04:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Z tego co mi wiadomo, to chyba nie trzeba aż tak kombinować, tylko wziąć pliki z sandbagsami i wiresami i zamienić je na któreś z plików Generic1. Najbardziej odpowiednie są gruzy (Debris). Wklej do Twojej gry poniższy zestaw i daj znać czy działa. Będziesz musiał chyba zacząć grę od nowa albo przynajmniej na nowo wejść do nieodkrytego Drassen.

Minus jest taki, że teraz wszędzie gdzie były gruzy ze ścian lub kamieni to będą druty kolczaste lub lampy strażnicze lub worki z piaskiem.


Załączniki:
Sandbags_Wires.7z [12.6 KiB]
Pobrany 141 razy

_________________
Obrazek
Poradniki Modera
*
 
McAuliffe
Post : 13 kwie 2016 09:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 12.04.2016


Po wklejeniu tych zamieszczonych tutaj tilesetów do odpowiednich katalogów zauważyłem że w Drassen pojawiły się już worki z piaskiem do budowania tj. w menu ctrl+alt+a (i to bez zaczynania od nowa). Wygląda że teraz w plikach structureconstruct.xml i structuredeconstruct.xml trzeba będzie grzebać bo w wersji 8131 można było gruzy z elementami drewna i desek rozmontowywać i to działało, teraz trza przypisać worki i drut zamiast wooden planks, bo pisze w okienku gry z lewj strony że do budowy potrzeba właśnie tych przedmiotów.

Ale w edytorze już można budować w Drassen worki i drut korzystając z Generic elementów więc wygląda że zmierzamy w dobrą stronę. I tak worki i drut się rozmontuje i postawi w innych (odpowiednich) miejscach tylko będzie sprawa z tymi słupami oświetleniowymi, Bo już w Omercie kilka się pojawiło jak otwarłem edytorem plik A9, ale to tak źle nie wygląda.


*
 
McAuliffe
Post : 13 kwie 2016 10:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 12.04.2016


Worki z piaskiem w Drassen jakoś działają można budować i rozmontowywać, teraz jeszcze drut został do zrobienia.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron