Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Poznanczyk
Post : 31 sie 2011 09:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 30.08.2011


Witam, mam pytanie odnośnie Wildfire 1.13 AIMNAS, jest gdzieś jakaś lista przedmiotów do łączenia ? Jeżeli jest to czy można prosić do niej link, ewentualnie podać namiar :) a jak nie to też proszę o taką informację.

Gdyż jest kilka przedmiotów w modzie które mnie ciekawią, a nie wiem co z nimi zrobić, np :
- laptop w Cambria.
- niebieski kanister z jakimś środkiem u Keith Hemps "Cambria"
- kilka zestawów do modyfikacji kamizelek po których wywala do windowsa. np zestaw dodający miejsce na materiały wybuchowe
- do czego służy puszka z olejem esso

nie mogę też zrobić koktajlu Mołotowa ;/ na podstawowym 1.13 dało się zrobić.

Nie mogę też zrobić X-Ray Detector, drążek nie łączy się z paczką gum do żucia.

_________________
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. Wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak."

Winston Churchill


Ostatnio zmieniony 31 sie 2011 09:46 przez Poznanczyk, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Svean
Post : 31 sie 2011 13:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
  • Posty: 389
  • Dołączył: 13.03.2009


Szczerze powiem że w AIMNAS ilość itemków jest powalająca i poza tym co można dojść w XML-editorze to na 95% więcej nie znajdziesz...
Co zaś do samych itemków to racze czytać opisy i kierować się rozsądkiem chociaż nie zawsze on działa, bo po prostu ludzie którzy to robili niekoniecznie sami wszystko sprawdzili.
Z wymienionych itemków to kiedyś pamiętam że smarem (olejem esso) można było uzupełniać zestawy do kamuflażu.
Natomiast X-Ray powinno sie robić łącząc Flumble Pack (czy jakoś tak) z gumą i dopiero wsadzając X-ray tube (wychodzi x-ray device), równocześnie łącząc (osobno) Lameboy (nie mylić z Gameboy, dostępne w Balime) z kabelkiem miedzianym (wychodzi LCD cośtam).
Dopiero po połączeniu X-Ray device i LCD cośtam mamy X-Ray Detector. Przynajmniej tak to działa w podstawce bez AIMNAS.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 31 sie 2011 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe



_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Poznanczyk
Post : 31 sie 2011 21:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 30.08.2011


To jak się robi w podstawie to wiem.

4. (Gameboy + drut miedziany + guma do żucia) + (wibropak + rentgen) = uzyskujemy wyświetlacz rentgenowski który po użyciu dostarcza nam informacji o pozycjach wrogów w sektorze w którym się znajdujemy. Do użycia wymagane są jeszcze baterie (oczywiście po użyciu ich stan spada).


To jest tak : Lameboy + drut miedziany = wyświetlacz, wibropack + guma do żucia + rentgen (czy tam lampa rentgenowska)

Tylko że nie idzie.

W oknie inwentarza sektora jak się najedzie na dowolny przedmiot to podświetla przedmioty do których on pasuje. Najeżdżając na paczka gum, podświetla mi drążek, do które niestety nie mogę wsadzić tej paczki gum, połączyć tych dwóch przedmiotów.

Tak poza tym Gameboy + drut miedziany = Lameboy
a Lameboy + drut miedziany = wyświetlacz
Przynajmniej w Animas tak idzie :)

Cóż postaram się pokombinować jeszcze. Dzięki za odpowiedź.

_________________
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. Wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak."

Winston Churchill


Ostatnio zmieniony 31 sie 2011 21:51 przez Poznanczyk, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Starchris
Post : 01 wrz 2011 09:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Poznanczyk pisze:
4. (Gameboy + drut miedziany + guma do żucia) + (wibropak + rentgen) = uzyskujemy wyświetlacz rentgenowski który po użyciu dostarcza nam informacji o pozycjach wrogów w sektorze w którym się znajdujemy. Do użycia wymagane są jeszcze baterie (oczywiście po użyciu ich stan spada).


Na stronie nie do końca jest poprawny opis. Poniżej masz zdjęcie, które wykonałem dla również pojawiających się problemów z wyświetlaczem w mojej modyfikacji New Classic JA2. Sprawdź czy w 1.13 AIMNAS procedura na zdjęciu poniżej jest poprawna. Jeśli nie jest poprawna to znaczy, że twórcy 1.13 AIMNAS musieli coś przekręcić.

Obrazek

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Poznanczyk
Post : 05 wrz 2011 02:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 30.08.2011


To zdjęcie już również widziałem :)

do drążka nie da się dołączyć gum do żucia w ANIMAS, cóż najwidoczniej przeoczenie.

_________________
"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. Wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak."

Winston Churchill


*
 
SaviolaMaster
Post : 05 lis 2011 19:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


Witam, mam takie 2 pytanka.

1.Jak to jest, przy otwieraniu drzwi mogę m.in. otworzyć łomem, a takowego nie posiadam :P Bronia otwiera czy czym? Dziwne.

2. Jak dobrać odpowiedni sprzęt, tutaj mi chodzi o kamuflaż (jaki zestaw dla każdej sytuacji, tj. wood, desert, urban bo nie widzę części głowy dla deserta i urbana (wooda mam wszystko) oraz jak to jest z setem dla nocnych operacji? wood działa tylko w gęstej trawie, desert na piasku a ubran? a od nocych operacji? no i w końcu czy w nocy lepszy od nocnej czy np. urban w mieście ( a jak tak w jakiej sytuacji)) Tego rodzaju pytania generalnie, do tych co wiedzą, przerabiali to. No i na koniec jaki proponujecie plecaczek, nogawki itp.? Wybrałem medyczne na nogi i na kamizelkę od każdej kategorii kamuflażu.

PS: ktoś gdzieś pisał że to co jest na hełmie (czyt. noktowizor itp.) nie działa i jest tylko po to żeby miejsca nie zajmować. BZDURA. Jedna wielka bzdura. Działa, śmiga jak należy i ten najlepszy za 25000$ daje naprawdę pokaźny efekt.


*
 
momo78
Post : 05 lis 2011 20:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


1. Wiem, że któryś nóż może posłużyć w charakterze łomu. Nie pamiętam jednak który. Sprawdź w opisach przedmiotów.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
micand1989
Post : 05 lis 2011 22:19
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


SaviolaMaster pisze:
Witam, mam takie 2 pytanka.

1.Jak to jest, przy otwieraniu drzwi mogę m.in. otworzyć łomem, a takowego nie posiadam :P Bronia otwiera czy czym? Dziwne.

momo78 pisze:
1. Wiem, że któryś nóż może posłużyć w charakterze łomu. Nie pamiętam jednak który. Sprawdź w opisach przedmiotów.

Nóż RAMBO. Dobry jest, no i nie zabiera tyle miejsca co łom.
SaviolaMaster pisze:
2. Jak dobrać odpowiedni sprzęt, tutaj mi chodzi o kamuflaż (jaki zestaw dla każdej sytuacji, tj. wood, desert, urban bo nie widzę części głowy dla deserta i urbana (wooda mam wszystko) oraz jak to jest z setem dla nocnych operacji? wood działa tylko w gęstej trawie, desert na piasku a ubran? a od nocych operacji? no i w końcu czy w nocy lepszy od nocnej czy np. urban w mieście ( a jak tak w jakiej sytuacji)) Tego rodzaju pytania generalnie, do tych co wiedzą, przerabiali to. No i na koniec jaki proponujecie plecaczek, nogawki itp.? Wybrałem medyczne na nogi i na kamizelkę od każdej kategorii kamuflażu.

Ubieraj się zawsze pod woodland-a. Piasek na pustyni ma też właściwości "wood and desert", czyli też działa woodland. Jak już leżysz gdzieś w krzakach to wciskając "F" tam gdzie masz kursor myszki, wyświetli Ci się info o możliwości ukrycia (cover: XX/100). Nigdy nie będzie 100/100, ale im wyżej tym lepiej. Powyżej 90 możesz obgryzać wrogom paznokcie u stóp. Ubierz się w Ghillie i do tego kamizelka flecktarn...powinno być 100% kamuflażu (ja tego zestawu używam i wystarcza mi tylko nóż ;) )

SaviolaMaster pisze:
PS: ktoś gdzieś pisał że to co jest na hełmie (czyt. noktowizor itp.) nie działa i jest tylko po to żeby miejsca nie zajmować. BZDURA. Jedna wielka bzdura. Działa, śmiga jak należy i ten najlepszy za 25000$ daje naprawdę pokaźny efekt.

A kombinacja SHIFT+N , która zamienia okulary na noktowizor (w nocy mam na hełmie okulary a w dzień noktowizor) i robię szybką podmiankę. Zrób screen-a jak możesz.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 05 lis 2011 22:23 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
SaviolaMaster
Post : 05 lis 2011 23:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


micand1989 pisze:
SaviolaMaster pisze:
Witam, mam takie 2 pytanka.

1.Jak to jest, przy otwieraniu drzwi mogę m.in. otworzyć łomem, a takowego nie posiadam :P Bronia otwiera czy czym? Dziwne.

momo78 pisze:
1. Wiem, że któryś nóż może posłużyć w charakterze łomu. Nie pamiętam jednak który. Sprawdź w opisach przedmiotów.

Nóż RAMBO. Dobry jest, no i nie zabiera tyle miejsca co łom.


Tak mam nóż rambo, domyślałem się że to on otwiera drzwi, ale mam też zestaw ślusarski :)

SaviolaMaster pisze:
2. Jak dobrać odpowiedni sprzęt, tutaj mi chodzi o kamuflaż (jaki zestaw dla każdej sytuacji, tj. wood, desert, urban bo nie widzę części głowy dla deserta i urbana (wooda mam wszystko) oraz jak to jest z setem dla nocnych operacji? wood działa tylko w gęstej trawie, desert na piasku a ubran? a od nocych operacji? no i w końcu czy w nocy lepszy od nocnej czy np. urban w mieście ( a jak tak w jakiej sytuacji)) Tego rodzaju pytania generalnie, do tych co wiedzą, przerabiali to. No i na koniec jaki proponujecie plecaczek, nogawki itp.? Wybrałem medyczne na nogi i na kamizelkę od każdej kategorii kamuflażu.

Ubieraj się zawsze pod woodland-a. Piasek na pustyni ma też właściwości "wood and desert", czyli też działa woodland. Jak już leżysz gdzieś w krzakach to wciskając "F" tam gdzie masz kursor myszki, wyświetli Ci się info o możliwości ukrycia (cover: XX/100). Nigdy nie będzie 100/100, ale im wyżej tym lepiej. Powyżej 90 możesz obgryzać wrogom paznokcie u stóp. Ubierz się w Ghillie i do tego kamizelka flecktarn...powinno być 100% kamuflażu (ja tego zestawu używam i wystarcza mi tylko nóż ;) )


Jeśli chodzi o woodland'a to używam innej kombinacji ale po nasmarowaniu się mam 100%. Dzięki za info o możliwości ukrycia.
Dalej podtrzymuję prośbę o info w w/w. kwestii urban'a oraz night ops'a.

SaviolaMaster pisze:
PS: ktoś gdzieś pisał że to co jest na hełmie (czyt. noktowizor itp.) nie działa i jest tylko po to żeby miejsca nie zajmować. BZDURA. Jedna wielka bzdura. Działa, śmiga jak należy i ten najlepszy za 25000$ daje naprawdę pokaźny efekt.
A kombinacja SHIFT+N , która zamienia okulary na noktowizor (w nocy mam na hełmie okulary a w dzień noktowizor) i robię szybką podmiankę. Zrób screen-a jak możesz.


Ale mam zrobić screena czego konkretnie? Nie używam okularków przeciwsłonecznych, ponieważ nie mam na nie miejsca. Mam noktowizor na hełmie, a na głowie słuchawki + maska gazowa.


Ostatnio zmieniony 05 lis 2011 23:27 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
micand1989
Post : 06 lis 2011 10:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Zestawu ślusarskiego niczym nie zastąpisz.

Kamuflaż URBAN to jest tylko dodatek. Podstawowym kamuflażem jest woodland. Desert, urban, snow dają 1-2 kratki do dystansu wroga (chodzi mi o to że jak wróg idzie na ciebie, a jesteś na pustyni wysmarowany na pystynno, to zobaczy cię 1-2 kratek później niż w woodland. Co do urbana to nigdzie się w tym nie schowasz, bo na drodze i w budynkach COVER będzie wartością ujemną (COVER: -6/100 URBAN - tak jest na drodze). Jedynym miejscem w którym może ci się przydać (nie sprawdzałem tego) będą podziemne kompleksy (Tixa, Orta, Meduna).

Nocny - ogólnie to kamuflaż działa każdy. Dużej różnicy nie ma. Według uznania. Ale najlepszym kamuflażem jest ściana albo drzwi.

Najlepiej jakbyś zrobił 2 dla porównania zasięgu wzroku. Maska gazowa nic nie daje. A okulary dodają w dzień bonusy.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 lis 2011 10:12 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
SaviolaMaster
Post : 06 lis 2011 11:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


micand1989 pisze:
Zestawu ślusarskiego niczym nie zastąpisz.



Co do zestawu zgadzam się, dlatego też mam go przy sobie zawsze :)

micand1989 pisze:
Kamuflaż URBAN to jest tylko dodatek. Podstawowym kamuflażem jest woodland. Desert, urban, snow dają 1-2 kratki do dystansu wroga (chodzi mi o to że jak wróg idzie na ciebie, a jesteś na pustyni wysmarowany na pystynno, to zobaczy cię 1-2 kratek później niż w woodland. Co do urbana to nigdzie się w tym nie schowasz, bo na drodze i w budynkach COVER będzie wartością ujemną (COVER: -6/100 URBAN - tak jest na drodze). Jedynym miejscem w którym może ci się przydać (nie sprawdzałem tego) będą podziemne kompleksy (Tixa, Orta, Meduna).


Jeśli chodzi o urbana - domyślałem się, jeśli chodzi o desert - nie wiedziałem, dzięki za info :)

micand1989 pisze:
Nocny - ogólnie to kamuflaż działa każdy. Dużej różnicy nie ma. Według uznania. Ale najlepszym kamuflażem jest ściana albo drzwi.

Najlepiej jakbyś zrobił 2 dla porównania zasięgu wzroku.


Nocny chętnie przetestuję by dowiedzieć się czy jest sens jego używania.

micand1989 pisze:
Maska gazowa nic nie daje. A okulary dodają w dzień bonusy.


Jak to nic nie daje? A jak granatem dostaniesz gazowym, musztardowym? Nie wiesz kiedy w ciebie rzucą a okularów nie używam, nie mam takiej potrzeby. Co do masek jest sporo rodzai tak jak noktowizorów, wybrałem maskę najlepszą, która zapewnia najdłuższą ochronę oraz najmniej waży, a raczej ma najwięcej plusów (wg. statyk wewnątrz gry), nie raz mi już dupę uratowała a dopiero Drassen zająłem :).


W najbliższym czasie zamierzam przetestować zestaw night ops, na razie śmigam w woodlandzie :).


Ostatnio zmieniony 06 lis 2011 11:14 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 3 razy

*
 
micand1989
Post : 06 lis 2011 13:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


SaviolaMaster pisze:
Nocny chętnie przetestuję by dowiedzieć się czy jest sens jego używania.

Chodziło mi o porównanie noktowizora na hełmie i na oczach. Wduś END, w nocy na otwartym terenie, z dala od latarni i źródeł światła.
micand1989 pisze:
Maska gazowa nic nie daje. A okulary dodają w dzień bonusy.

SaviolaMaster pisze:
Jak to nic nie daje? A jak granatem dostaniesz gazowym, musztardowym? Nie wiesz kiedy w ciebie rzucą a okularów nie używam, nie mam takiej potrzeby. Co do masek jest sporo rodzai tak jak noktowizorów, wybrałem maskę najlepszą, która zapewnia najdłuższą ochronę oraz najmniej waży, a raczej ma najwięcej plusów (wg. statyk wewnątrz gry), nie raz mi już dupę uratowała a dopiero Drassen zająłem :).

To zrób tak żeby Cię nie widzieli. Kamuflaż...kamuflaż i jeszcze raz kamuflaż.
SaviolaMaster pisze:
W najbliższym czasie zamierzam przetestować zestaw night ops, na razie śmigam w woodlandzie :).

Daj znać jakie wyniki są.

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 06 lis 2011 14:04 przez micand1989, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
SaviolaMaster
Post : 06 lis 2011 16:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 211
  • Dołączył: 23.12.2010


micand1989 pisze:
SaviolaMaster pisze:
Nocny chętnie przetestuję by dowiedzieć się czy jest sens jego używania.

Chodziło mi o porównanie noktowizora na hełmie i na oczach. Wduś END, w nocy na otwartym terenie, z dala od latarni i źródeł światła.



Nie o to mi chodziło pisząc to.

Zwracam honor, na hełmie nie działa,tj. nie poprawia efektu, heh w takim razie moi najemnicy od nocnych operacji są niczym koty ;P.

Mam tylko jeden, ale jak przyjdzie dzień w którym będzie mnie stać na to by każdy miał taki noktowizor będę musiał zrobić małe roszady w ekwipunku, a od razu pytanie jak wg. ciebie powinienem zrobić? Maskę zakładać tylko w korytarzach podziemnych czy może w ogóle nie? Bo generalnie już kilka razy mi dupę uratowała od musztardy czy łzawiącego ale może zamiast tego lepsza widoczność w dzień i w nocy będzie lepszych rozwiązaniem, albo to słuchawki należałoby ściągnąć...

Co do przetestowania stroju nocnego, niebawem albo jutro albo we wtorek dam znać o wynikach.


Ostatnio zmieniony 06 lis 2011 16:20 przez SaviolaMaster, łącznie zmieniany 6 razy

*
 
micand1989
Post : 06 lis 2011 17:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


SaviolaMaster pisze:
PS: ktoś gdzieś pisał że to co jest na hełmie (czyt. noktowizor itp.) nie działa i jest tylko po to żeby miejsca nie zajmować. BZDURA. Jedna wielka bzdura. Działa, śmiga jak należy i ten najlepszy za 25000$ daje naprawdę pokaźny efekt.

SaviolaMaster pisze:
Nie o to mi chodziło pisząc to.

Zwracam honor, na hełmie nie działa,tj. nie poprawia efektu, heh w takim razie moi najemnicy od nocnych operacji są niczym koty ;P.

Też gdzieś czytałem o tym. Ktoś o tym pisał, ale też nie był do końca o tym przekonany.
SaviolaMaster pisze:
a od razu pytanie jak wg. ciebie powinienem zrobić? Maskę zakładać tylko w korytarzach podziemnych czy może w ogóle nie? Bo generalnie już kilka razy mi dupę uratowała od musztardy czy łzawiącego ale może zamiast tego lepsza widoczność w dzień i w nocy będzie lepszych rozwiązaniem, albo to słuchawki należałoby ściągnąć...

Ucha ja nigdy nie zdejmuje. Tyle że ja nie walczę na CQB/CQC. Maska gazowa tylko do Tixy i Orty...no i tam gdzie jest przymus wejścia. Ja się staram żebym ja wcześniej zobaczył wroga niż on mnie. Wtedy po cichutku podejść (nawet w budynkach) i "zarżnąć indyka - Razor"

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron