Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Ripper
Post : 17 gru 2016 12:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Takie pytanie, jak zaznaczam w INI żeby maksymalna ilość wrogów w sektorach to było 64.

To i tak w trakcie gry i tak maksimum to 32, a po tych zabitych 32, pojawiają się nowi wrogowie jeśli np: w danym sektorze było 50 wrogów.

Czemu to nie działa?
Czy może coś zrobiłem źle?


*
 
micand1989
Post : 18 gru 2016 01:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Powinni po skończeniu trybu turowego wejść ze wszystkich stron do sektora.

Albo mapa sektora nie ma przypisanego punktu wejścia na obrzeżach...

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 18 gru 2016 12:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Nie nie, nie o to mnie chodzi :P

Chodzi o to że w ini edytorze zaznaczyłem aby maksymalna ilość wrogów w danym sektorze to 64.

I np: gdy czasem się zdarzy że w jednym sektorze jest na mapie taktycznej około 50 wrogów, to wszyscy oni powinni być w jednym momencie w trakcie walki w tym sektorze, a jednak mimo że niby jest ich 50 to i tak faktycznie na mapie jest ich tylko 32... :(

A reszta ich pojawi się dopiero jak zabije tych pierwszych 32, mimo że wyraźnie zaznaczyłem w ini edytorze że ma ich być 64, a i tak nie jest, czy to bug, czy coś źle zrobiłem?


*
 
Ronnie
Post : 18 gru 2016 17:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


A wincyj danych, na małych czy dużych to mapach z bety? Na starych to wydaje mi się, że więcej niż 32 się nie wyświetli bo po prostu na mapie nie ma więcej miejsc spawnu wrogów. Ale gra dopuszcza, że w sektorze znajduje się więcej niż 32 wrogów więc... work as intended.

_________________
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 18 gru 2016 17:08
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Zwykła 1.13, no może nie aż tak zwykła z modem Arulco Revisited.

Pamiętam że jakiś czas temu chwalili się ze i ponad 200 wrogów może być na mapie, a nawet 64 ich nie może być?

Po co ogłaszają takie, nowinki kilka lat temu a ich dalej nie ma;/ trochę lipton.
Nie wspominając już o nowych ciałach ogłoszonych z 3 lata temu...

A te wozy bojowe wrogów, to jak rozumiem za minimum 5-7lat może będą?


*
 
Hurricane
Post : 18 gru 2016 20:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 64
  • Dołączył: 13.11.2010


Arulco Revisited jest nierozwijane już od trzech lat chyba, a co do liczebności wrogów w sektorze to raczej będzie 32 plus posiłki, innej konfiguracji jeszcze nie spotkałem. To nie AIMNAS z wielkimi mapami gdzie można zmieścić i 200 wrogów.


*
 
micand1989
Post : 20 gru 2016 18:13
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Ale max ilość wrogów w sektorze można zmienić w INI Edytorze. Tylko nie wiem czy 64 to już nie był max maxów.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 21 gru 2016 09:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


micand1989 pisze:
Ale max ilość wrogów w sektorze można zmienić w INI Edytorze. Tylko nie wiem czy 64 to już nie był max maxów.



No właśnie o tym cały czas piszę :) że zmieniłem to na 64, a i tak ich tylu nie ma nawet jeśli pokazuje się walka np: 10najemników vs 100wrogów, to i tak max w sektorze pojawia się 32, a nie 64, mimo że w ini mam zaznaczone 64.

I z tym mam kłopot, czemu to nie działa, tak jak powinno.


*
 
Starchris
Post : 21 gru 2016 14:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010


Ronnie pisze:
Na starych to wydaje mi się, że więcej niż 32 się nie wyświetli bo po prostu na mapie nie ma więcej miejsc spawnu wrogów. Ale gra dopuszcza, że w sektorze znajduje się więcej niż 32 wrogów więc... work as intended.

Mnie się wydaje, że o to chodzi, co Ronnie napisał. Jeśli w edytorze na mapie jest ustawionych 32 klony wrogów, to więcej za jednym razem ich nie będzie w grze podczas ataku w danym sektorze. Trzeba wejść w edytor map i dołożyć tyle klonów wrogów, aby odpowiadały ilości wprowadzonej w INI Editorze.


Załączniki:
spawning.png
spawning.png [ 1.85 MiB | Przeglądany 1237 razy ]

_________________
Obrazek
Poradniki Modera
*
 
Ripper
Post : 22 gru 2016 22:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Dziękuję ślicznie!

O ja to trochę edytowania będzie :O

Bo teoretycznie wszystkie sektory musiał bym zmienić, także teraz wszystko jest jasne, dzięki.


*
 
TawariszczMajorVania
Post : 23 gru 2016 19:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Szeregowy
  • Posty: 3
  • Dołączył: 05.12.2016
  • Skąd: Warszawa


Wydaje mi się, że bez względu na max wrogów w INI, oni i tak będą wchodzić "falami" do sektora - broniłem ostatnio ataku 80 przeciwników w 1.13 4870 PL w Drassen kopalnia, i właśnie tak było - nie pojawili się wszyscy na raz, tylko falami, mimo że na mapie pokazywało 80. Dodam jeszcze, że mapa nie była edytowana, więc max jest taki jak w modyfikacji.


*
 
Ronnie
Post : 23 gru 2016 23:14
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


TawariszczMajorVania pisze:
nie pojawili się wszyscy na raz, tylko falami, mimo że na mapie pokazywało 80. Dodam jeszcze, że mapa nie była edytowana, więc max jest taki jak w modyfikacji.


Nie falami tylko wchodzi tylu ilu się zmieściło (czyli 32). Jak któregoś zabijasz to w następnej turze wroga na ten pusty slot pojawia się nowy z puli tych, którzy atakują i są jakby w oczekiwaniu na wejście. I tak to wyczerpania zapasów świeżego mięcha :diabel2:

_________________
Obrazek


*
 
Ripper
Post : 24 gru 2016 15:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


A nie jest tak że po zabiciu wszystkich ( 32 ) najemnicy mówią coś w stylu, ale fajnie brak wrogów!, a po sekundzie, zauważono wroga w sektorze i pojawia się kolejne 32?


*
 
Ronnie
Post : 25 gru 2016 10:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Tak jest wtedy gdy posiłki idą z sąsiedniego sektora miasta (kiedy zdobywasz miasto) i przychodzą wtedy z jednego konkretnego kierunku. Jak idzie kontratak królowej na Drassen to mogą uderzyć 3 grupy z 3 różnych kierunków w tym samym czasie i wrogowie respią się z trzech krawędzi sektora. Ale wtedy w bitwie "uczestniczy" naraz cała ta 80-osobowa grupa

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron