Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Zaplutek
Post : 09 sie 2012 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.08.2012


Witam, czy ktoś ma problem z załadowaniem broni amunicją .470 nitro express i 30-06.
Chodzi mi tu o problem z krieghoff .470 i browninga 1919 ( w jego przypadku wyjmując ammo robi się pudło 30-06 ale nie można go włożyć już spowrotem co do krieghoffa to tam amunicja ma złe parametry powinny być pudła po 20 sztuk a mają po 2500 i podwójne które są po 25) jest jakiś sposób żeby naprawić to w plikach. Będe wdzięczny za pomoc.


*
 
Assur-ad-mu
Post : 09 sie 2012 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Prawdopodobnie w pierwszym przypadku mogą być 2 takie same paczka z amunicją ale mają zmienioną nazwę razem ze zdjęciem i wydaje się że to jest co innego. Co do rozwiązania to trzeba sprawdzić na jaką amunicje jest Browning w plikach XML przez XML Editor a następnie sprawdzić czy jest taka amunicja w plikach. Razem z tym znajdź oba te paczki z amunicją i je sprawdź czy w wszystko w nich w porządku.

Co do drugiego problemu to ktoś się pomylił w pisaniu plików .xml i wychodzi coś takiego. Musisz wejść do XML Editor i poszukać tego w amunicji (Items->show->By class->Ammo), a następnie ustawić poprawną ilość.

Ja się z takimi problemami osobiście nie spotkałem w 1.13. więc nie jestem ci w stanie dokładnie powiedzieć co jest grane, ale wiem że jedyny Browning jaki jest w standardowej 1.13 strzela amunicją 7,62x51. Ale tak samo wiem że są wersje strzelające .30-06.

A co to za wersja 1.13 że posiadasz amunicję .470 nitro express? Bo jak to jest jakieś DBB to takich błędów możesz mieć dużo więcej.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 10 sie 2012 05:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


krieghoff .470 nitro express??? WTF??

w żadnej 1.13 nie ma takiego kalibru.

1) Otwórz plik weapons.xml w notatniku
2) wyszukaj broń (np browning 1919) wyjdzie coś takiego:

<WEAPON>
<uiIndex>627</uiIndex>
<szWeaponName>Browning M1919 A6</szWeaponName>
<ubWeaponClass>4</ubWeaponClass>
<ubWeaponType>7</ubWeaponType>
<ubCalibre>9</ubCalibre>
<ubReadyTime>26</ubReadyTime>
<ubShotsPer4Turns>13.18</ubShotsPer4Turns>
<ubBurstPenalty>6</ubBurstPenalty>
<ubBulletSpeed>22</ubBulletSpeed>
<ubImpact>38</ubImpact>
<ubDeadliness>56</ubDeadliness>
<bAccuracy>5</bAccuracy>
<ubMagSize>100</ubMagSize>
<usRange>670</usRange>
<usReloadDelay>200</usReloadDelay>
<BurstAniDelay>60</BurstAniDelay>
<ubAttackVolume>77</ubAttackVolume>
<ubHitVolume>7</ubHitVolume>
<sSound>351</sSound>
<sBurstSound>43</sBurstSound>
<sSilencedBurstSound>111</sSilencedBurstSound>
<sReloadSound>104</sReloadSound>
<sLocknLoadSound>110</sLocknLoadSound>
<SilencedSound>157</SilencedSound>
<bBurstAP>14</bBurstAP>
<bAutofireShotsPerFiveAP>2</bAutofireShotsPerFiveAP>
<APsToReload>32</APsToReload>
<SwapClips>1</SwapClips>
<MaxDistForMessyDeath>13</MaxDistForMessyDeath>
<AutoPenalty>7</AutoPenalty>
<ManualReloadSound>476</ManualReloadSound>
<nAccuracy>82</nAccuracy>
<bRecoilX>2</bRecoilX>
<bRecoilY>10</bRecoilY>
<ubAimLevels>5</ubAimLevels>
<Handling>26</Handling>
</WEAPON>


3) <ubCalibre>9</ubCalibre> to wartość która określa z jakiej amunicji strzela dany karabin (w tej wersji wartość "9" oznacza amunicję 7,62x51 NATO)
4) jeśli chcesz aby strzelał amunicją krieghoff .470 NE , to odszukaj na liście w pliku weapons.xml jakiejkolwiek broni która nią strzela i zobacz jaka wartość <ubCalibre>X</ubCalibre> widnieje dla tego kalibru
5) wstaw do swojego Browninga 1919 wartość <ubCalibre>X</ubCalibre> odpowiednią dla .470NE

I tyle :> Proste?

Ilość amunicji w magu trzeba też zmienić:
1) wartość <ubMagSize>100</ubMagSize> musisz ustawić na taką wartość, jaką odpowiada magazynek. Inne ustawienie spowoduje brak możliwości rozładowania broni (pod rygorem utraty magazynka) bądź crashem gry.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 10 sie 2012 10:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
krieghoff .470 nitro express??? WTF??

Gdybym nie miał neta, powiedziałbym, że z samej nazwy wynika, że to nabój myśliwski, a konkretnie do jakiegoś ekspresu afrykańskiego.

Ekspres to taka XIX wieczna próba umieszczenia dużej energii w pocisku o dużym kalibrze, i dużej masie.
Łączyło się to z dużym ładunkiem prochowym, dużą łuską, i dużą ceną (temat odrzutu z przyczyn oczywistych zostanie pominięty)
Sam ekspres najczęściej ma dwie lufy, aby móc oddać strzał awaryjny w przypadku szarży zwierzęcia.
Ekspresów tradycyjnie używa się do łowów na wielką piątkę afryki (słoń afrykański, nosorożec czarny, bawół afrykański, lew i lampart).
Ekpres dwulufowy w kalibrze .470 Nitro Express produkcji Krieghoffa kosztuje zaledwie 12 000 USD (używany w st. doskonałym).

_________________
Obrazek


*
 
Zaplutek
Post : 11 sie 2012 09:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.08.2012


micand problem jest inny nie mogę browninga załadować pudłem na 100 naboi, znaleziony ma full magazynek jak go rozładowuje to już nie moge go spowrotem załadować nim.


*
 
Stridingshadow
Post : 11 sie 2012 10:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Zaplutek pisze:
micand problem jest inny nie mogę browninga załadować pudłem na 100 naboi, znaleziony ma full magazynek jak go rozładowuje to już nie moge go spowrotem załadować nim.

Wygląda na to, że na skutek jakiegoś dopracowania broń załadowana jest wyjściowo jakąś amunicją, a docelowo korzysta z innej.
Tak się często zdarza, kiedy ktoś zmienia kaliber istniejącej już broni.
Podobnym błędem jest nie otrzymanie niczego po rozładowaniu broni, np. bodajże w DBB był Glock 35, który grzecznie jadł amunicję .40 S&W, ale rozładowany nie dostarczał ani naboju.

To najczęściej błąd plików odpowiedni dla danej wersji.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 11 sie 2012 22:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Zaplutek pisze:
micand problem jest inny nie mogę browninga załadować pudłem na 100 naboi, znaleziony ma full magazynek jak go rozładowuje to już nie moge go spowrotem załadować nim.

Tak jak już pisałem 3 posty wyżej...

sprawdź na jaką amunicję działa ten przedmiotowy karabin (będzie to napisane jak otworzysz panel tam gdzie się doczepia dodatki, w belce z nazwą po prawej stronie)

Ta amunicja którą rozładowujesz z niego jest włożona pewnie z edytora.
Dla przykładu można takie coś zrobić w programie IMPedit, sam tak robiłem (wkładasz w ręke SVD i ładujesz do niej 99 strzałek usypiających, Dragunov strzela normalnie strzałkami usypiającymi ale jak rozładujesz go to wyjdzie ci strzałka której potem już nie załadujesz).

PS poza tym śmierdzi mi ta sprawa. Szyte wszystko grubymi nićmi... Od 2 lat gram w 1.13 i jeszcze nie spotkałem się z amunicją .470 NE. Albo kombinowałeś coś przy dodawaniu nowej amunicji i Ci nie poszło albo to nie jest 1.13 tylko jakiś inny stary mod.

Jeśli nadal coś powoduje błąd to wrzuć screena z otwartym panelem broni (tego browninga)

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 11 sie 2012 22:45 przez micand1989, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Zaplutek
Post : 13 sie 2012 13:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 8
  • Dołączył: 02.08.2012


Na wildfire nagrałem nakładkę starchrisa i mod 1.13 tak jak na forum było podane. Ale oprócz tego jeszcze jest chyba wgrany smeagol item mod choć nie wiem czy był zawarty w plikach z tego portalu zassałem, a czyste wf było z płytki PLAYA żeby nie było że piracę. Co do iniedytora nie mogę go odpalić wyłazi jakiś błąd.


Ostatnio zmieniony 13 sie 2012 13:05 przez Zaplutek, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron