Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
cbasd
Post : 02 lut 2017 17:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2012


Dzień dobry

Zainstalowałem sobie wczoraj JA2 1.13 7XXX i zaczynam się denerwować, bo moi najemnicy nie potrafią strzelać z 5 metrów.

Obrazek

Ustawiłem się za budynkiem, i gdy oni wybiegają zza rogów, to wszystkie moje strzały lecą w ścianę zamiast w przeciwników. Mam na 4 karabinach, mały celownik optyczny x2 i to jest jakaś katastrofa. Pamiętam z Vanilli że każdy dodatkowy celownik, dawał kopa do celności, a tu jest na odwrót... 2 moje IMPY mają 85 celności

Jest jakaś magiczna komenda żeby to poprawić bez rozpoczynania od nowa


*
 
Ronnie
Post : 03 lut 2017 00:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 115
  • Dołączył: 05.03.2012
  • Skąd: Radom


Może zbyt bliska odległość na używanie celownika? Tak samo strzelają ze zdjętymi dodatkami? Spróbuj też klawiszem >. zmienić tryb celowania na przyrządy stałe.

Pamiętam, że w tych nowych odsłonach celowniki dają kopa na większe dystanse, ale mają minimalną odległość z której można ich używać (w przeciwnym wypadku pogarszają celność).

_________________
Obrazek


*
 
cbasd
Post : 03 lut 2017 01:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 6
  • Dołączył: 22.04.2012


Ronnie pisze:
Może zbyt bliska odległość na używanie celownika? Tak samo strzelają ze zdjętymi dodatkami? Spróbuj też klawiszem >. zmienić tryb celowania na przyrządy stałe.

Pamiętam, że w tych nowych odsłonach celowniki dają kopa na większe dystanse, ale mają minimalną odległość z której można ich używać (w przeciwnym wypadku pogarszają celność).


Ta, wygooglowałem dzisiaj magiczną "." dzięki której zmienia się tryb celowania. Ale nawet pomijając tą kwestie, to nadal coś jest popsute z celowaniem

Obrazek Budynek w Drassen przy wejsciu do kopalni. Tam gdzie gadasz z ziomkiem o przejęciu kopalni

Ziomek Thor nie mógł trafić ani razu typa który stał w progu drzwi. Sprawdziłem z pistoletu i AKM. Żaden kutwa pocisk go nie trafił.


*
 
Ripper
Post : 10 lut 2017 14:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


To jest tak, w 1.13 każdy celownik dodaje bonus do celności, ALE działa on dopiero od jakiejś odległości, jeśli wróg będzie blisko to bonus od celowniak nie działa a jak w większej odległości wtedy poprawia celność.
Jest to realistyczne ale w tej grze jest to głupie nie potrzebne i tylko sztucznie utrudnia i komplikuje gre.

Najlepiej w XML editorze wyedytować wszystkie celowniki aby usunąć im te kary i usunąć limit zasięgu, wtedy celownik i działają normalnie, czyli tak jak w czystym JA2
Ja zawsze jak gram w 1.13, to naprawiam wszystkie celowniki.

Celowniki laserowe mają ten sam problem ale one zazwyczaj mają jakiś głupi zasieg lasera, na to jest prosta metoda po prostu dać zasięg lasera na maksa, wtedy znowu alser działa jak w normalnym ja2.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron