Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
raven101
Post : 19 maja 2015 23:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Witajcie, to moj pierwszy post, pisze bo sobie nie radze. Mianowicie zaczynam gre juz ktory ktorys raz co kolejny przechodze coraz dalej jednak chyba juz wyczerpalem mozkiwosci bo konczy sie kasa i nie bede mial za co odnowic kontraktu najemnika.

OToz udaje mi sie wyzwolic kopalnie w drassen i nawet udaje mi sieja bronic najemnikami ale ile mozna koncxy mi sie amunicja i pieniadze. Moj sklad najemnikow to lynx, raven i imp , lynx zatrudniony na jeden dzien bo na dlizej nie Starcza...
Gram na nowicjuszu, najwieksze problemy to : 1)jak zarobic wiecej kasy niz daje kopalnia, optymalne byloby sprzedanie broni bo z kazdego przeciwnika mi jakas wylatuje. 2) jak zdobyc amunicje, raven mam wykupiona z wyposazeniem premium dostala w pakiecie super bron aleniestety amunicja siekonczy a nic nie moge znalezc aby ja odnowic... 3)co robic po drassen? 4) jakies szczegolne rady? W walce sobie daje rade, jednak najwiekszym problemem jest kasa...

Gram na modzie 1.13


*
 
M'cin
Post : 19 maja 2015 23:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


1) Pisz jeden wątek na raz.
2) Pisz poprawnie. Nie zdziw się, jak nikt poza mną tego nie przeczyta. Diakrytyczne przeboleję, ale na interpunkcję karniak co najmniej.
3) Wziąłeś sobie drogi skład jak na początek. Osobiście polecam pomyśleć nad zmianą składu początkowego, na tańszych zawodników o wysokiej celności (np. Steroid, Ice). Lynx jest świetny, ale na początku największego kopa daje mu giwera o większym zasięgu, można po Drassen zwolnić.
4)Jest parę sztuczek na szybką kasę, np. zawody bokserskie, kopalnia Kingpina, W Drassen na początku możesz też jeszcze jednego gracza mieć za darmo. Wszystko znajdziesz w poradnikach na głównej. Nie chcę za wiele mówić, bo zabawę popsuję spoilerami :P
5)W 1.13 niemal wszystko możesz zmienić w ini editorze, wliczając ilość kasy na starcie.


*
 
raven101
Post : 20 maja 2015 07:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Wybaczcie tekst piszany na smartfonie, a cos szwamkuje mi ostatnio dziadostwo :)
Bez lynxa sie nie obejdzie, ten czlowiek to machina do zabijania, a jak sie dorwie na dach to nie ma szans dla przeciwnika. Powiem tak, lynxem razem z raven wybilem jakies 100 przeciwnikow gdy na mnie najechali w drassen, mysle zemoglbym dalej tluc ale 1) nie stac mnie na przedluzenie kontraktu 2) zaczyna brakowac amunicji a kompletnie nie wiem gdzie ja moge znalezc amunicja m10 do colt commando - tutaj bym prosil o rade.
Jedyna opcja byloby ustawic start na 100k.
apropos steroida, ma slabe umiejetnosci fizyczne(zrecznosc, sprawnosc) wiec czy on napewno sobie poradzi w strzelaniu?


*
 
M'cin
Post : 20 maja 2015 15:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Nie pamiętam, jaki dokładnie był algorytm liczenia celności, w 1.13 brał on pod uwagę też zręczność... i chyba int, ale nie jestem pewien.
Wygląda na to, że ustawione masz szalone ataki wroga na Drassen, nie wiem, czy skoro grasz na Nowicjuszu, nie warto wyłączyć tej opcji.
Więcej nie pomogę, w sumie dużo lepiej znam 1.12 niż 1.13 :>


*
 
Ripper
Post : 20 maja 2015 15:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Mam taką rade, może odpuść sobie 1.13 bo tam są trochę przegięte ataki, jeśli nie zna się na perfekt mechaniki JA2 :P

Ale postaram się pomóc i tak:

1. Szkolisz wogóle samoobronę? pamiętaj żeby mieć 2 ludzi nie do strzelania a do szkolenia samoobrony w każdym mieście.

2. Jak kolega wyżej wspomniał najmij tańszych najemników żeby posiadać większą siłę ognia

3. Żeby mieć więcej kasy musisz mieć ze 3 kopalnie wtedy dasz rade utrzymać 3-4 najemników z AIM ale nie tych najdroższych a średniaków.

4. Na początek nie idź odbijać miast, tylko leć do San Mony, tam z 0 na koncie można wyjść mając prawie 100tys, prawie bez żadnego strzelania.

5. W san monie zyskasz też świetne bronie jak Steyery i stos Coltow commando i jakieś mini14, i sporo amunicji do nich.

6. No i radzę zacząć od niezmodowanego JA2, także lepiej zacząć bez 1.13


*
 
raven101
Post : 20 maja 2015 15:32
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Swiat nalezy do odwaznych wiec bede probowal grac na modzie, w koncu coraz lepiej mi idzie. Pocxytalem poradniki ba stronie ogolnej i zauwazylem ze kompletnie omijal watek iry i wiesty w drassen musze je porobic. Sprobuje tez pojsc do san mosy jednym najemnikiem i okrasc tego kingpina (polecacie jakiegos ze szczegolnymi umiejetnosciami?) gdyby mi sie udalo wiec staly dostep do magazynkow i utrzymac lynxa i raven przez 14 dni(czyt. Miec zapewnione konttakty)to powinienem dac rade z drassen. Pytanie, czy te ataki na drassen sa nieskonczone? Czy ilosc zawodbikow chcacych je odbic jest ograniczona?

Samoobrone szkolilem ale jakims cieniasem, mam zamiar to zmienic

Co do najemnikow startujacych, teraz wybralbym
Steroid
Raven
Lynx
I stworzony przeze mnie , ewentualnie moglbym lynxa wywalic i wziac kogos slaszego , ale kogos kto ma oper aż cke nocne bo tych co chca mi odbic drassen wybijam w okolicznych sektorach noca :) w dwojke potrafie wybi 15


*
 
raven101
Post : 20 maja 2015 15:41
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Jeszcze jedno pytanie jest gdzie jakis poradnik jak przejsc gre od poczatku do konca ?


*
 
raven101
Post : 20 maja 2015 20:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Bylem san monie, uzbieralem 50k, ktos mi powie jak ta kase przelac na konto aby moc kupic najemnikow?


*
 
Mr.Jagged
Post : 20 maja 2015 21:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Nie ma poradnika jak przejsc gre bo kazdy przechodzi inaczej. Na YT jest filmik jak jeden koles przechodzi gre w 7 minut.

Kase wziales z kopalnii to po paru dniach dostaniesz mejla ze Kingpin wie ze ukradles mu kase i zazada zwrotu jesli odmowisz to wysle zabójców na Ciebie. Kase wplacasz na konto , bierzesz szmal i klikasz na symbol $ . I dobrze ci poradze nie kupuj sobie nowych najemnikow dopoki nie bedziesz mial dobrego przychodu na dzien, bo szybko ci zejdzie kasa.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
raven101
Post : 20 maja 2015 21:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Kolego a kogo kupic do trenowania samoobrony? Ira ma tylko 9 um dowodzenia, wiec sie do niczego nie nadaje jak jej podnies ta umiejetnosc?

Gdzie kupie amunicje 10mm Pm Mag i Pm 9mm?
I jeszcze jedno pytanie gdzie znJde jakas ciekawa bron? Ide na drassen z niezla gotowka zobaczymy jak mi pojdzie tym razem :)

Ps.Dzieki wielkie za rade z kasa


*
 
Mr.Jagged
Post : 20 maja 2015 22:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 145
  • Dołączył: 24.08.2012
  • Skąd: z Wielunia


Losowe magazyny broni - występują w każdej wersji JA2. Są w 1.13, WF i są w "czystej".
Losowe sektory: M9, H10, E11, H5, J12 i inne ale nie pamiętam które.

Polecam sprawdzic bo sa tam dobre pukawki. amunicje mozna kupic w san monie. Idziesz do budynku XXX tam bedzie Hans pogadaj z nim i jak powiem idz do toneyego hans sie odsuwa i idziesz przez dzrwi i tam jest handlarz bronia. Jego asortyment sie zwieksza wraz z zdobytymi miastami

Co do trenowania samoobrony mozna sobie impa zrobic albo z aim szukaj

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
raven101
Post : 21 maja 2015 08:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Tony jeszcze nie ma dobrej broni, odwiedze go pozniej, narazie realizuje akcje drassen. Gdzies wyczytalem ze na lotnisku w drasse. Mozna zamawiac amunicje, prawda to? Mam problem zeznalezieniem ksiedza w drassen, po prostu niema go tam gdziebyc powinien, jakies pomysly?

Udalo mi sie po san monie uzbierac nastepujacy sklad: lynx(2tyg. Kontraktu), steroid(tydzien)raven(tydzien)ira, moj imp snajper i na tydzien do szkolenia samoobrony maz raven. Sila razenia super, powinienem rozwalic wroga probujacego mi odebrac miasteczko, ale moze. Mi zabraknac amu do kalachow . i oczywiscie mam sejwa przed zakupem lynxa i meza raven wiec w razie niepomyslnosci raz jeszcze przemysle zakupy


*
 
M'cin
Post : 21 maja 2015 10:10
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Thor jest dobry do szkolenia, Ice Też (poza tym niezły strzelec). Ira ma 9 dowodzenia, ale szybko się uczy i ma umiejętność szkolenie (expert). Info u specjalnych umiejętnościach w laptopie w zakładce najemnicy.


*
 
Ripper
Post : 21 maja 2015 11:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


raven101 pisze:
Tony jeszcze nie ma dobrej broni, odwiedze go pozniej, narazie realizuje akcje drassen. Gdzies wyczytalem ze na lotnisku w drasse. Mozna zamawiac amunicje, prawda to? Mam problem zeznalezieniem ksiedza w drassen, po prostu niema go tam gdziebyc powinien, jakies pomysly?

Udalo mi sie po san monie uzbierac nastepujacy sklad: lynx(2tyg. Kontraktu), steroid(tydzien)raven(tydzien)ira, moj imp snajper i na tydzien do szkolenia samoobrony maz raven. Sila razenia super, powinienem rozwalic wroga probujacego mi odebrac miasteczko, ale moze. Mi zabraknac amu do kalachow . i oczywiscie mam sejwa przed zakupem lynxa i meza raven wiec w razie niepomyslnosci raz jeszcze przemysle zakupy


Polecam ci jeszcze wrócić do san mony bo jeszcze sporo gotówki tam leży, tajna kopalnia king pina to nie wszystko :P

Polecam ci zrobić dym w sektorze z king pinem wybić wszystkich zyskasz jeszcze więcej broni + sporo kasy, oraz amunicji i do tego broń king pina czyli Steyr !!

Polecam też w sektorze z burdelem zabić Tonego oraz hanza !! ma kupe hajsu oraz dodatkowego Steyera ! :) o lojalność się nie martw nie spada nigdzie, pzoatym zawsze w 1.13 można ALTEM sprzedawać złom po bitwach, także same plusy.

z tonego i Kinga uzyskasz dodatkowe 50-70tys, czyli dodatkowy człowiek albo lepszy kontrakt :)

Co do iry to niepatrz się na to ze ma 9 dowodzenia IRA jest świetna w samoobronie, a podszkolisz ten skill trenując samoobrone :) to samo się ulepsza, a jak masz max samoobrony wtedy każesz im praktykować dowodzenie :)

A ataki na drassen nigdy nie przestaną przychodzić, tylko będą troche mniej intensywne, ale zawsze raz na jakiś czas wbije tam kilka ataków, także dlatego trzeba kogoś tam mieć, zresztą w każdym mieście ktoś jest potrzebny.

Pozatym ataki na drassen to pryszcz w porównaniu do tych na Alme czy Cambrie, będziesz otoczony, a wrogów z 300-400 może wpaść bardzo szybko, bo tak zrobili 1.13, w zwykłym JA2 zdążysz z samoobroną w 1.13 możesz nie wyrobić bo pierwsze ataki wchodzą w kilka godzin po odbiciu miasta...


*
 
raven101
Post : 21 maja 2015 11:27
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 23
  • Dołączył: 19.05.2015


Kingpina probowalem zabic, ale strzal od moich zjezdzal jego gostkom po 7 zycia, nigdy bym ich nie zabil :/ chyba ze masz jakies rady?

Ktos powie jakmozna skorzystac z lotniska w ddrassen? Ktos gdzies pisal ze mozna sie zbroic...

Ira nie moze szkolic samoobrony najpierw musze te punkty dowodzenia nabic do 50, jak to zroboc?


Jak sprzedawac zlom altem ?:)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna