Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Bboy
Post : 08 lut 2009 01:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 08.02.2009


Witam wszystkich serdecznie.

Przejrzałem inne topici, ale nie bardzo widziałem, żeby ktoś miał już taki problem wcześniej.

Zachęcony możliwościami wersji 1.13 postanowiłem - jako wielki fan JA2 - zainstalować ją sobie. W liście zmian widnieją między innymi takie punkty jak: nowa drop lista itemów oraz "enemy tooltip" (coś takiego), który to miał pokazywać w co ubrani są przeciwnicy.

Niestety mam problem z obiema opcjami (może z czymś jeszcze, ale chwilowo nie zauważyłem :P).

Otóż zabici przeciwnicy nie dropią itemów (tzn. dropią, ale nie tak jak się spodziewałem - zamiast pełnego ekwipunku jaki mieli przy sobie, dropią jedynie namiastkę - tak jak w podstawowej wersji gry, np. facet do mnie strzela, ale po śmierci zostawia tylko amunicję, bez broni).

W Ja2_Options.INI mam ustawioną na "1" opcję dotyczącą nowej drop listy oraz w samej grze wyłączyłem opcję "przeciwnicy dropią wszystkie itemy" - tak jak zalecano.

Drugi problem to taki, że opcja pozwalająca zobaczyć uzbrojenie przeciwnika nie działa wcale. W trybie walki najeżdzam myszką na przeciwnika i po naciśnięciu ALT nie pokazuje mi tego okienka.

Moja wersja JA2 to 1.05PL (z CD Action) spatchowana na JA2 v1.13 Release 1.0.0.2085 EN i doprawiona JA2 v1.13 Build 1.0.0.2112 EN - z oficjalnej strony. Całość spolonizowana patchem znalezionym w sieci, ale problem występował już przed tym. Korzystam z Win XP, jeśli to ma znaczenie.

Próbowałem przeinstalować grę, ale to nie pomogło.

Pozdrawiam wszystkich i liczę na szybką pomoc.


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2009 12:49 przez Bboy, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
lukasamd
Post : 08 lut 2009 10:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


1. Wyrzucenie wszystkich elementów z ekwipunku powinno mieć miejsce przy zaznaczonej opcji w menu ustawień. Ja nic nie grzebałem w plikach konfiguracyjnych no i działało ;)

2. Podobnie ma się sprawa z info o przeciwniku. U mnie działało (choć było to co prawda na JA2 1.13 1080) bez żadnych zmian. Może spróbuj tylko JA2 + JA2 1.13 2085 EN i nic więcej? Jeżeli będzie ok to później dogrywaj następne rzeczy.


*
  WWW
Bboy
Post : 08 lut 2009 22:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 08.02.2009


1. Sugerowałem się tym (fragment z Ja2_Options.ini):
Cytuj:
= Use default drop item system for enemies (militia).
; 1 = Use the new drop item system from XML-Files (EnemyWeaponDrops.xml, EnemyAmmoDrops.xml, EnemyArmourDrops.xml,
; EnemyExplosiveDrops.xml, EnemyMiscDrops.xml) for enemies (and militia). You also have to disable "Enemies drop all items" in
; the option screen, to use the new drop system.


Tak czy siak próbowałem wszystkich 4 kombinacji (0/1 + wł./wył. opcja) i w żadnym wypadku enemy nie dropią wszystkich itemów.

2. Spróbowałem tylko JA2 + JA2 1.13 2085 EN, ale niestety nic to nie zmienia - jest jak było czyli po naciśnięciu right ALT pokazuje mi tylko tę "łapkę" do podnoszenia przedmiotów, a left ALT kompletnie nic nie robi. Dodam, że kiedyś grałem chwilkę w wersję 1080 i ta opcja działała.

Nie mam pojęcia gdzie leży problem, ma ktoś jakieś pomysły?

Pozdrawiam


*
 
momo78
Post : 09 lut 2009 19:56
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapitan
Kapitan
  • Posty: 1415
  • Dołączył: 05.11.2007


Hmmm nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ja zawsze instalowalem 1,13 na JA 2 GOLD, nie na wersje z CD-A i zawsze to u mnie działało.
Spróbuj tą JA 2 Gold, można ją znaleźć w necie, nie wiem jednak czy jest to legalny sposób(chodzi o ściągnięcie) xD
Jednak JA 2 Gold nie jest PL, ale skoro i tak mialeś spolszczenie, to nie powinien być to problem.

_________________
I'm afraid.
I'm afraid, Dave.
Dave, my mind is going. I can feel it.
I can feel it. My mind is going. There is no question about it.
I can feel it. I can feel it. I can feel it.
I'm a... fraid.


*
 
Bboy
Post : 09 lut 2009 21:47
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 08.02.2009


Spróbowałem tak jak radziłeś zainstalować na wersji GOLD (JA2 Gold v1.12 EN), ale niestety nic to nie zmienia i problemy dalej występują :<

Kiedyś instalowałem 1.13 build 1080 na tej wersji z CD-Action i nie występowały żadne problemy, a niestety build 2085 mi szwankuje :/

Jedyne logiczne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy jest takie, że prawdopodobnie patch v1.13 build 2085 "gryzie się" z niektórymi systemami i JA2 po prostu nie czyta niektórych nowych rozwiązań u mnie.

Damn :(


*
 
Shogun
Post : 09 lut 2009 23:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 108
  • Dołączył: 26.08.2006


By przeciwnicy upuszczali wszystko co mieli musisz mieć zaznaczoną odpowiednią opcję w opcjach w grze a nie w plikach ini, zresztą to już zostało powiedziane. Włączenie tej opcji w środku walki nie spowoduje że pozostali przeciwny w danej bitwie nagle zaczną upuszczać wszystko, efekt będzie widoczny dopiero w kolejnej walce.
Ściągnij sobie najnowszą wersję, jest oznaczona numerkiem 2567, ja z nią i ja2 z cdaction nie mam problemów z upuszczaniem przez przeciwników przedmiotów.


*
 
Bartek0511
Post : 10 lut 2009 16:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Porucznik
Porucznik
  • Posty: 1043
  • Dołączył: 11.07.2006


A takie pytanie. Nie wiem czy tak u wszystkich jest ale u mnie sa dwa Ja2Options.ini (v1080), jeden sie znajduje w Data a drugi w Data-1.13. Z którego katalogu plik edytujesz ?


*
 
Bboy
Post : 12 lut 2009 01:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 4
  • Dołączył: 08.02.2009


Już wszystko działa, haha :D

Shogun pisze:
By przeciwnicy upuszczali wszystko co mieli musisz mieć zaznaczoną odpowiednią opcję w opcjach w grze a nie w plikach ini, zresztą to już zostało powiedziane. Włączenie tej opcji w środku walki nie spowoduje że pozostali przeciwny w danej bitwie nagle zaczną upuszczać wszystko, efekt będzie widoczny dopiero w kolejnej walce.
Ściągnij sobie najnowszą wersję, jest oznaczona numerkiem 2567, ja z nią i ja2 z cdaction nie mam problemów z upuszczaniem przez przeciwników przedmiotów.

Bezpośrednio oraz pośrednio pomógł mi ten post, a w szczególności pogrubiony fragment. Faktycznie - zmieniałem opcję w menu podczas gry i po fakcie nie zacząłem od nowa. Nie sądziłem, że może to mieć znaczenie.

Jeśli chodzi o drugi problem - po przeczytaniu posta chciałem zajrzeć jeszcze do Ja2_Options.INI i natknąłem się na następujący fragment:

Kod:
If you have not choosen Full or Debug tooltip level, tooltips will only be displayed on the enemy, if you are not more than 13 tiles away and the enemy is in line of sight of the current selected merc.


I wszystko jasne - po prostu ta opcja poznawania ekwipunku działa przy maksymalnej odległości od celu wynoszącej 13 pól (czyli stosunkowo niewiele). Zwyczajnie nie przyszło mi do głowy (pomimo faktu, że to jednak bardzo logiczne), że trzeba stać blisko celu, żeby zobaczyć co ma na sobie. Dodatkowo moi najemnicy dysponowali głównie karabinami, więc nie było większej potrzeby zbliżać się zbytnio.

Przy okazji spytam - ta wersja 2567, o której wspominasz, to wersja którą dostanę korzystając z tego całego systemu SVN, tak?

Czy mody/patche/spolszczenia, które znajdują się na stronie głównej są kompatybilne z tą wersją? Chodzi mi konkretnie o te pliki:

Unofficial Update 2147 EN pisze:
Nieoficjalna paczka uaktualniająca 1.13 w wersji 2085 do wersji 2147. Wraz z aktualizacją, pojawia się tryb multiplayer! Uwaga, po zainstalowaniu, wcześniejsze zapisy gry nie będą działać. Również sam tryb multiplayer nie jest jeszcze w pełni ukończony, więc mogą pojawić się błędy (błędy mogą pojawić się również w trybie dla pojedynczego gracza!).

Enhanced Description Box 1.0 Build 2296 pisze:
Enhanced Description Box w wersji 1.0. Jest to prawdopodobnie finalna wersja, oparta o plik EXE w wersji 2296.

1.13 v2207 PL pisze:
Spolszczenie do Jagged Alliance 2 1.13 w wersji 2207 stworzone przez grupę Jagged Alliance Zone.




Bartek0511 pisze:
A takie pytanie. Nie wiem czy tak u wszystkich jest ale u mnie sa dwa Ja2Options.ini (v1080), jeden sie znajduje w Data a drugi w Data-1.13. Z którego katalogu plik edytujesz ?

U mnie też sa dwa. Zmian dokonywałem w folderze Data-1.13, ponieważ w globalnym pliku .ini była wzmianka, że mod korzysta z tego właśnie folderu.



Także oba problemy rozwiązane ^_^ Jeśli jest tutaj jakiś system pochwał, to chciałbym dać plusa użytkownikowi "Shogun" za udzieloną mi pomoc.

Dziękuję wszystkim za wasz wkład i pozdrawiam :D


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie