Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 695 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 47  Następna

Czy mod 1.13 uważasz za dobry?
Tak 94%  94%  [ 136 ]
Nie 6%  6%  [ 8 ]
Liczba głosów : 144
Autor Wiadomość
Ripper
Post : 15 wrz 2014 09:15
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Wie ktoś jak brać jeńców ? każdy ma kajdanki w moim zespole niewiem czy to coś daje, ale ponoć można się zapytać wroga czy chcą się poddać, tak samo jak oni nas pytają, ale jak to zrobić ?

I co to za menu crtl + bo mi nic się nie dzieje :P ale mam wersje z cda :P


*
 
Piotr_1987
Post : 15 wrz 2014 17:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 73
  • Dołączył: 03.06.2013


u mnie, tak jak pisałem wcześniej, na wersji z CDA nie działa menu ctrl + . (nie zapomnij o kropce ;) )

_________________
Obrazek


*
 
cpt.Shen
Post : 18 wrz 2014 15:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 12.11.2009


Ripper, zeby brać jeńców to oczywiscie musisz miec kajdanki w ręce i wróg musi być nieprzytomny/obezwładniony i wtedy podbiegasz i zakładasz mu kajdanki i tyle. Można też podejść do wroga (odległość bodajże 5-6 kwadratów) i zagadać do niego (masz tam taką ikonę ust), wtedy pokażą się opcje:

1. Domagasz się żeby wróg sie poddał
2. Oferujesz, że sam sie poddajesz (lololol)
3. Zwykła pogawędka
4. chyba jeszcze coś, ale mało ważnego


*
 
Ripper
Post : 18 wrz 2014 17:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 324
  • Dołączył: 24.09.2010


Dziękuje ładnie wyjaśnione


*
 
Assur-ad-mu
Post : 18 wrz 2014 19:36
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 294
  • Dołączył: 30.06.2010


Witam

Czy ktoś wie jak wyłączyć podświetlenie najemników w nocy? W poprzedniej wersji 1.13 było pod klawiszem "G". Obecnie jest tam poruszanie się w formacji. I dodatkowo mam pytanie co do radia, jak go używać? Mam najemnika z tym sprzętem i umiejętnością lecz nie wiem jak tego użyć.

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


*
 
cpt.Shen
Post : 18 wrz 2014 21:09
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 12.11.2009


A wie ktoś jak uaktywnić tę opcje żeby byli ci nowi, zapowiadani sprzedawcy? (Pacos, Fatima, Walker)
I gdzie można układać te fortyfikacje?


*
 
rafcze1
Post : 03 gru 2014 13:44
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 21.12.2013


Zglaszaliscie na forum sporo bugów w najnowszej odsłonie 1.13. Czy od tego czasu wyszedł jakiś patch ew. nowa wersja pozbawiona błędów? I przede wszystkim, czy da się w to grać na jaggedzie w wersji z CDA? :)


*
 
Starchris
Post : 04 gru 2014 00:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2054
  • Dołączył: 25.06.2010



_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
rafcze1
Post : 20 gru 2014 13:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 21.12.2013


Zainstalowałem tę najnowszą wersję 1.13 7435 na Ja2 z CD Action - działa :)
Czy też macie taki problem, że gra "fałszywie" wyświetla liczbę wrogów w sąsiednim sektorze? Chodzi o to, że na mapie strategicznej wyświetlane są np. 4 czerwone kwadracik, więc wrogów powinno być 4. Po kliknięciu prawym klawiszem i wyświetleniu informacji w okienku, okazuje się, że wrogów w sąsiednim sektorze jest 12...
Mój IMP ma umiejętność "zwiad", więc powinien być dokładny :)
A tak BTW: gram na poziomie Ekspert i wydaje mi się, że teraz jest trudniej :)


*
 
cpt.Shen
Post : 21 gru 2014 12:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 12.11.2009


To z tym wyświetlaniem to jest celowo zrobione, aczkolwiek mi też się to nie podoba i wolałem stare rozwiązanie. Chodzi o to, że jeden kwadracik to w rzeczywistości chyba 5 żołnierzy/milicji. Dwa kwadraciki to 10 sztuk itd. Dotychczas gdy sie miało np. 30 sztuk milicji i do sektora weszło 30-40 sztuk oddziału wroga to miałeś ten sektor na mapie strategicznej zawalony tak, że te kwadraty wychodziły poza. Teraz wszystkie się mieszczą. Zwykłe kosmetyczne zmiany, ale mnie też to wkurza bo nie chce mi się przeliczać w pamięci ile sztuk wroga przyszło na rzeź tylko chcę widzieć od razu.


*
 
dioni
Post : 21 gru 2014 15:34
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 2
  • Dołączył: 21.12.2014


Siemka, kiedyś grałem w samego Wildfire i byłem bardzo zadowolony z gry. Teraz chciałem zagrać coś innego więc postanowiłem odpalić
JG 2 v 1.13, no i wrażenia średnie, kilka rzeczy mi się nie podoba, a mianowicie. Okienko ekwipunku naszych najemników jest mniej czytelne, stare w zupełności wystarczyło. Ta mapka strategiczna jest do bani, niby w sektorze znajduje się 4 żołnierzy przeciwnika a muszę pokonać ze 20. To już lepiej spisywały się te czerwone pytajniki, naprawdę fajnie to wyglądało.
Trochę pograłem, zdobyłem Drassen i znalazłem strzelbę którą nie da się grać, kosztuje za dużą ilość PA a dodatkowo musimy wydać kolejne 12 na przeładowanie za każdym strzałem. Pistolety są praktyczniejsze, strzelba góruje tylko pod względem trochę większego zasięgu. Nie podoba mi się zmieniona skala PA, każdy z naszych najemników ma średnio po 90 PA. Wildfire mieliśmy po 20 PA i to pomagało szybko policzyć w pamięci np. w sytuacji ile mogę jeszcze oddać strzałów abym mógł bezpiecznie uciec czy się schować, oczywiście nie każdemu to musi przeszkadzać. No i lokalizacje w JA2 są ubogie, brakuje mi dużego Drssen z kopalnią i lotniskiem tak jak to wyglądało w Wildfire. Co do plusów podoba mi się duża dostępność najemników o raz możliwość szkolenia mobilnej samoobrony mimo to raczej zagram znowu w Wildfire. Czy macie może jakieś ciekawe mody do pobrania? Bardzo bym prosił :043:


*
 
cpt.Shen
Post : 21 gru 2014 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 12.11.2009


Na temat kwadracików napisałem już wyżej, a jeżeli chodzi o ilość PA potrzebnych do strzału to to można zmienić w XML editor (jak i wiele innych rzeczy np. obrażenia, zasięg a nawet dźwięk wystrzału) bardzo użyteczny program. Zmieniasz jakie parametry chcesz, wczytujesz gre i załatwione. Ktoś powie, że "oszukiwanie", ale jeśli programiści dali ciała to trzeba po nich poprawić.


*
 
M'cin
Post : 21 gru 2014 20:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 775
  • Dołączył: 18.11.2009


Ta, samo "przejrzenie" dostępnych opcji to parę godzin roboty :P Co do modów bez 1.13, zobacz Urban Chaos i New Classic.


*
 
cpt.Shen
Post : 21 gru 2014 21:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 25
  • Dołączył: 12.11.2009


Jakich tam pare godzin.... uruchamiasz, wybierasz zakładke broń, szukasz tej którą chcesz zmienić, wybierasz ją, wchodzisz w zakładkę w której jest AP potrzebne do strzału, zmniejszasz je (a RoF zwiększasz) i zachowujesz i finito, idziesz robić z wroga mielonkę. 10-20 min roboty (w zależności ile broni będziesz zmieniał).


*
 
DanielS
Post : 22 gru 2014 00:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 48
  • Dołączył: 07.09.2014


Co do kwadracików to system jest banalny:

kwadracik czerwono-biały = 10 przeciwników
kwadracik czerwony = 1 przeciwnik

Czyli przykładowo kwadracik czerwono-biały i dwa czerwone w sektorze oznaczają 12 przeciwników.
@dioni: spróbuj zagrać w AIMNAS.


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 47  Następna


cron