Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Korzonek
Post : 29 cze 2013 15:46
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 31.01.2012


Mam problem z dodaniem czołga do mapy. W edytorze podmieniam zwykłego regularnego żołnierza na czołg, oraz ustawiam mu exist priority, zapisuję, odpalam tą mapę w ja2, niestety zmian nie widać- miejsce w którym powinien być czołg jest puste. Używam edytora dołączonego do ja2 1.13 ver 4870

EDIT: Czołg jednak pojawia się w grze, w miejscu gdzie powinien być, ale losowo w zależnosci od nowej gry. Jak zrobić, aby na 100% ten czołg znajdował się na mapie niezaleznie od poziomu trudności gry itp?


*
 
Starchris
Post : 29 cze 2013 20:12
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2055
  • Dołączył: 25.06.2010


Dodawanie czołgów w 1.13 jak i w normalnym JA2 opiera się na tych samych zasadach. Miałem dokładnie takie same problemy przy tworzeniu New Classic. Na szczęście udało mi się wszystko rozwikłać, dlaczego tak, a tak się dzieje.

Każdy sektor ma konkretną ilość wrogów, którzy na pewno się pojawią - o tym decyduje kod źródłowy gry. Ta ilość jest oczywiście większa, im większy mamy poziom. Np. w Omercie A9, na poziomie łatwym jest zawsze trzech wrogów, choć w edytorze jest ich chyba poustawianych po 32. Teraz jeśli chcesz w tym sektorze mieć czołga, to musisz wszystkim wrogom odznaczyć "exist priority" i dać ten parametr tylko temu czołgowi. Wtedy na 100% czołg się pojawi dokładnie tam gdzie go postawiłeś plus jeszcze w losowo wybranym miejscu dwóch normalnych wrogów.

Możesz jeszcze dodatkowo tylko dwóm wrogom w tym sektorze ustawić "exist priority". Wtedy zawsze czołg i tych dwóch wrogów będzie się pojawiać w tym miejscu, w którym ich postawiłeś. Jeśli dodasz więcej wrogów z tym parametrem, no to gra będzie losowo wybierać pomiędzy tymi przeciwnikami i czołgiem.

_________________
Obrazek
Poradniki Modera


*
 
Korzonek
Post : 29 cze 2013 20:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Szeregowy
  • Posty: 5
  • Dołączył: 31.01.2012


Faktycznie, teraz działa :D. Dzięki za poradę :)


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie


cron