Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Kynio
Post : 28 lut 2012 00:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


micand1989 pisze:
Co radzicie

Zamiast ini editora spróbuj zmodyfikować bezpośrednio notatnikiem plik options.ini . Powinno pomóc, jeśli kwestią jest przecinek/kropka.

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
micand1989
Post : 28 lut 2012 09:40
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Tak jak myślałem. Przecinek zamiast kropki i już wszystko działa :)

Dzięki Kynio :ok:

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Kynio
Post : 05 mar 2012 08:25
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Kapral
Kapral
  • Posty: 52
  • Dołączył: 16.12.2011


Kynio pisze:
3. Jak strzelać serią "obszarowo"? - no właśnie, gdzieś widziałem na zdjęciu, że przed strzałem można spróbować zaznaczyć jakiś obszar kropkami i nasz najemnik ostrzela tenże obszar. Jak to zrobić? Tzn. raz mi się udało - jakiś całkiem spory czas temu - ale już nie pamiętam, a to czasem niezła opcja jest.

Cytuję sam siebie, bo chyba odkryłem jak to robić:
http://i657.photobucket.com/albums/uu29 ... read-1.jpg

"Drag cursor along the ground to add markers, circle over two enemies to take them both out".

Czyli przeciągamy kursor z wciśniętym LPM, oczywiście broń musi być na Auto.

_________________
http://gryziemiajalowa.blogspot.com/


*
 
Halucyn
Post : 08 mar 2012 17:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Wiem już z tego tematu, że stracone punkty można uleczyć medykiem, ale czy to dotyczy też inteligencji? Pytam ponieważ właśnie postrzelony w głowę Thor stracił 32 pkt. inteligencji :wall:

EDYCJA
Walkę już skończyłem i sprawdziłem czy inteligencja powraca. Na szczęście odzyskuję się ją podobnie jak ma to miejsce ze zręcznością. Posta można usunąć

_________________
Obrazek


Ostatnio zmieniony 08 mar 2012 17:45 przez Halucyn, łącznie zmieniany 1 raz

*
 
micand1989
Post : 09 mar 2012 17:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Halucyn pisze:
Wiem już z tego tematu, że stracone punkty można uleczyć medykiem, ale czy to dotyczy też inteligencji? Pytam ponieważ właśnie postrzelony w głowę Thor stracił 32 pkt. inteligencji :wall:

EDYCJA
Walkę już skończyłem i sprawdziłem czy inteligencja powraca. Na szczęście odzyskuję się ją podobnie jak ma to miejsce ze zręcznością. Posta można usunąć

Każda fizyczna kategoria (również inteligencja) straconych punktów może być odnowiona.

zdrowie i siła za strzał w korpus
zręczność za strzał w ramię
zwinność za strzał w nogi
inteligencja za strzał w głowę

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 10 mar 2012 15:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Dzięki za odpowiedź. Mam kolejne pytanie. Czy opłaca się używać trybu burst? Zdobyłem G41, gdzie trzy strzały trybu auto kosztują tyle samo AP co tryb burst. Nie znam się na broni, ale może tryb burst jest bardziej celny?

_________________
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 10 mar 2012 15:20
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


Halucyn pisze:
Zdobyłem G41, gdzie trzy strzały trybu auto kosztują tyle samo AP co tryb burst. Nie znam się na broni, ale może tryb burst jest bardziej celny?

Tryb burst polega na tym, że broń korzysta z mechanicznego ogranicznika długości serii, co sprawia, że nigdy nie wystrzeli więcej nabojów, niż wynika z jej ustawień (2, 3 czy 4). Z kolei w trybie automatycznym tylko najbardziej doświadczonym specjalistom od broni maszynowej nie zdarza się strzelać dłuższych serii.

Celność serii nie zależy od tego, czy broń nastawiona jest na ogień ciągły, czy serię, ale seria może pomóc oszczędzać amunicję, szczególnie w przypadku niedoświadczonych najemników.

_________________
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 23 lip 2012 18:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Czy umiejętność broń automatyczna/strzelec RKMu wpływa na celność pojedynczych strzałów karabinów maszynowych (nazewnictwo gry), np. Calico M-960A? Z opisu wynika, że premie dostaje się w przypadku korzystania z erkaemów, karabinów szturmowych oraz pistoletów maszynowych.
Drugie pytanie - czy opłaca się używać strzelb w przypadku gdy najemnik posiada um. łowca? Jako główna broń się niezbyt nadaje z powodu słabego zasięgu, a na noc wolę mieć coś wytłumionego. W pomieszczeniach zamkniętych lepiej już chyba używać pistoletów, bo są o wiele szybsze. Jest więc jakiś sens używania tej broni w dalszych fazach gry?

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 24 lip 2012 05:02
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


1. Na pewno w jakieś części tak. Jeśli z opisu tak wynika to tak jest. Ja bardzo rzadko wybieram tę umiejętność, bo chyba kara do snajperek jest, prawda?

2. Jeśli łowca to ma lepsze staty podczas strzelania ze strzelb i karabinów z singlem. Jak strzelba to tylko z załadowanymi Lock-Busterami do otwierania drzwi. W późniejszej fazie gry człowieka możesz tylko zabić strzałem w głowe z max. 2 kratek odległości amunicją Flechette i z niepełnym czokiem na końcu lufy.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 24 lip 2012 10:52
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


W opisie nic nie ma o premiach w przypadku używania karabinów maszynowych. Szczerze mówiąc wogóle nie znam się na broni i dopiero wyczytałem na necie, że wspomniane Calico, Bizon czy MP5 to także pistolety maszynowe o czym nie wiedziałem. Bronie te w grze podpisane są jako karabiny maszynowe, co mogło mnie wprowadzić w błąd.

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 24 lip 2012 16:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Halucyn pisze:
że wspomniane Calico, Bizon czy MP5 to także pistolety maszynowe o czym nie wiedziałem. Bronie te w grze podpisane są jako karabiny maszynowe

Ale w Bobby Ray`s są w innych kategoriach niż ciężkie karabiny maszynowe. Wyżej wymienione giwery zaliczył bym do SMG :>

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 29 lip 2012 12:50
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Jakich celowników używacie do broni rosyjskiej (karabiny bojowe)? Mam dylemat czy do kałachów nie podczepiać PSO-3? Tylko czy ma to sens? Najemnik często nie będzie wykorzystywał tego celownika bo AK nie mają dużego zasięgu, a poza tym PSO-3 znacznie ograniczają pole widzenia. Nie jestem pewien czy przypadkeim takie celowniki nie dają premii do trafienia powyżej danej odległości. Jestem świadomy, że na etapie gry w którym napotykamy takie celowniki można mieć już lepsze bronie, ale to mój wybór :)

_________________
Obrazek


*
 
micand1989
Post : 29 lip 2012 15:26
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Major
Major
  • Posty: 1585
  • Dołączył: 30.12.2010
  • Skąd: Łagiewniki Nowe


Do kałachów najlepszym połączeniem jest PSO1 + kobra + LAM latarka. Ewentualnie jeśli nie można zrobić kombinacji z PSO1 to drugą w kolejności jest ACOG + kolimator + LAM.

_________________
Obrazek
Obrazek


*
 
Stridingshadow
Post : 29 lip 2012 21:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


micand1989 pisze:
Do kałachów najlepszym połączeniem jest PSO1 + kobra + LAM latarka.

Nie wiem jak jest w v1.13 (tzn. wiem jak było, ale dawno nie grałem), ale w rzeczywistości zarówno optyka jak i kobra korzystają z jednego montażu, co oznacza, że trzeba któreś wybrać kosztem drugiego.

Dla v1.13 z HAM'em nie opłaca się montować na jakiejkolwiek broni niewyborowej celowników >4x, bo rzeczywiście zawężają pole, przedłużają celowanie, i dają kary do strzelania w pozycji innej niż leżąca, a sama broń jest na tyle niecelna, że niezależnie od tego czy zamontujemy na niej PSO-1 czy teleskop Hubble'a, łebszoty na 50m do celu ruchomego pozostaną raczej w sferze pobożnych życzeń.

_________________
Obrazek


*
 
Halucyn
Post : 29 lip 2012 22:18
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy kapral
Starszy kapral
  • Posty: 95
  • Dołączył: 06.12.2007
  • Skąd: Włodawa


Rzeczywiście, kobra nie współgra z celwonikami, więc w grze jest raczej bezużyteczna, tym bardziej że do broni rosyjskiej pasują zwykłe kolimatory.

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   Poprzednia   1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


cron