Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna
Autor Wiadomość
dziadek
Post : 13 sty 2010 22:51
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Dzieńdoberek, chciałbym sobie zainstalować moda 1.13 na jaggeda 2 gold, a potem jeszcze pare mniejszych super modów. Oto one:

1. http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... =1&fpart=1 (w tym modzie jest napisane, że "uwzględniony" jest jakiś "HEADROCK's HAM 3.5". Czy to też jest jakiś mod?)

2. http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... Post218191

3. I jest jeszcze jakiś mod dbb-cosplay który podobno warto mieć, tylko nie wiem skąd ściągnąć najnowszą wersje.

Poza tym dowiedziałem się, że trzeba aktualizować grę dosyć często programem SVN. Chociaż na stronie głównej jagged-alliance.pl w dziale download są inne programy służące do tego, nie wiem którego użyć :/ Tutaj znalazłem chyba najnowszą wersje SVN:

http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ub ... Post236228

Teraz, jak instalować całą grę? Najpierw JA 2 Gold w wersji 1.12, potem na to mod 1.13 (build 2085 tak?), następnie zainstalować program SVN, zaktualizować i dopiero potem instalować powyższe 3 mody (mody w jakiej kolejności)? Niech ktoś mi poradzi. Na stronie z downloadem 1.13 znalazłem też coś takiego

JA2 1.13 Newest Updates for Release Version 2085

JA2 1.13 New Inventory
JA2 v1.13 Build 1.0.0.2112 EN
JA2 v1.13 Build 1.0.0.2112 DE
JA2 v1.13 Build 1.0.0.2112 RU

Co to jest? Mam pobrać builda 2085 czy któryś z powyższych?

Uff, dzięki za pomoc i pozdrawiam.


*
 
Stridingshadow
Post : 13 sty 2010 23:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


W JA2 1.13 (nowsze wersje) dostępne są właściwie wszystkie modyfikacje (no, prawie wszystkie) które wymieniono w opisie przytoczonych przez Ciebie mod'ów.
Oznacza to, że tak naprawdę potrzebujesz tylko JA2, mod v1.13, i mod DBB-Cosplay.

Sposób instalacji:
Instalujesz JA2
Ściągasz od nas v1.13 build 2085, i instalujesz go (ja robię to zawsze do foldera w którym jest JA2, wypada sprawdzić czy instalator proponuje Ci ten folder w którym naprawdę jest JA2).
Ściągasz przez zamieszczony na naszej stronie link (Strona główna->Modyfikacje->1.13->Aktualizacja z SVN), po czym postępujesz zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na podanej przeze mnie stronce (Strona główna->Modyfikacje->1.13->Aktualizacja z SVN).
Ściągasz pliki z SVN'u do jakiegoś foldera na desktopie, po czym kopiujesz i zapisujesz jego zawartość w folderze JA2.
Na to wszystko wrzucasz najnowszą wersję DBB-Cosplay (do ściągnięcia z naszej strony w dziale download, podobnie jak v1.13 build 2085).

Aktualizacja z SVN podczas trwania kampanii to IMHO nie najlepszy pomysł (z SVN aktualizujesz tylko v1.13, a nie DBB-Cosplay, choć DBB-Cosplay też możesz aktualizować ściągając nowszą wersję).
Najlepiej byłoby zrobić jak powiedziałem, i grać na tej konkretnej wersji do końca kampanii.

_________________
Obrazek


*
 
dziadek
Post : 13 sty 2010 23:33
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Ok, dzięki wielkie za odpowiedź, rozwiałeś wiele moich wątpliwości. Pokombinuje rano bo teraz trochę spać mi się już chce :) Mam tylko jeszcze 2 pytania:

1) Co to jest ten New Inventory? To jakiś mod który zainstaluje się razem z aktualizacją z SVN?

JA2 1.13 New Inventory
JA2 v1.13 Build 1.0.0.2112 EN

2) Mówisz, że aktualizacja podczas trwania kampanii to nie najlepszy pomysł. Czyli mam zaktualizować tylko raz, a potem wyłączyć jakoś ten program? (SVN) żeby nie pobierał dalszych aktualizacji?

Dzięki jeszcze raz.


*
 
lukasamd
Post : 14 sty 2010 09:03
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ad 1
New inventory to nowy sposób umieszczania wyposażenia, który min nie pozwala na dźwiganie przez najemnika 5-6 broni dłuższych.

Ad 2
możesz aktualizować, ale nie nadpisuj plików samej gry. Aktualizacje mogą uniemożliwić gramie na wcześniejszych zapisach


*
  WWW
Stridingshadow
Post : 14 sty 2010 17:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


dziadek pisze:
1) Co to jest ten New Inventory? To jakiś mod który zainstaluje się razem z aktualizacją z SVN?

Jak już powiedział mój przedmówca, new inventory to nowy system przenoszenia ekwipunku.
Wyjściowo żołnierz ma dwie kieszenie w spodniach, dwie w bluzie od munduru i miejsce na jedną broń długą na ramieniu.
Aby zwiększyć liczbę pojemników na sprzęt, należy korzystać z kabur, ładownic, pochew, kamizelek taktycznych i plecaków.
Owe zasobniki występują w wielu modelach, i każde z nich posiada konkretne miejsce (np. ładownice i kabury zajmują miejsce jednej kieszeni udowej każda, a kamizelki taktyczne zajmują miejsce kieszeni od bluzy).

LukasAMD pisze:
Ad 2
możesz aktualizować, ale nie nadpisuj plików samej gry. Aktualizacje mogą uniemożliwić gramie na wcześniejszych zapisach

SVN sprowadza pliki z określonego przez Ciebie źródła, do określonego przez Ciebie pliku na Twoim twardym dysku.
Może to być folder z JA2 (wtedy wszelkie aktualizacje zapiszą się automatycznie i od razu wejdą w życie).
Może także być to inny folder, z którego skopiujesz update'y do JA2.

SVN szuka nowych update'ów tylko wtedy kiedy wydasz mu to polecenie, niczego nie ściąga sam.
Optymalnym rozwiązaniem jest IMHO:
1.Ściąganie update'ów z SVN do foldera poza JA2.
2.Zapisywanie tych update'ów w folderze JA2 pomiędzy kampaniami.

_________________
Obrazek


*
 
dziadek
Post : 14 sty 2010 17:42
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Stridingshadow pisze:
Jak już powiedział mój przedmówca, new inventory to nowy system przenoszenia ekwipunku.
Wyjściowo żołnierz ma dwie kieszenie w spodniach, dwie w bluzie od munduru i miejsce na jedną broń długą na ramieniu.
Aby zwiększyć liczbę pojemników na sprzęt, należy korzystać z kabur, ładownic, pochew, kamizelek taktycznych i plecaków.
Owe zasobniki występują w wielu modelach, i każde z nich posiada konkretne miejsce (np. ładownice i kabury zajmują miejsce jednej kieszeni udowej każda, a kamizelki taktyczne zajmują miejsce kieszeni od bluzy).


Ok, a ten mod ściągnie mi się z SVN?

Stridingshadow pisze:
SVN sprowadza pliki z określonego przez Ciebie źródła, do określonego przez Ciebie pliku na Twoim twardym dysku.
Może to być folder z JA2 (wtedy wszelkie aktualizacje zapiszą się automatycznie i od razu wejdą w życie).
Może także być to inny folder, z którego skopiujesz update'y do JA2.

SVN szuka nowych update'ów tylko wtedy kiedy wydasz mu to polecenie, niczego nie ściąga sam.
Optymalnym rozwiązaniem jest IMHO:
1.Ściąganie update'ów z SVN do foldera poza JA2.
2.Zapisywanie tych update'ów w folderze JA2 pomiędzy kampaniami.


Czyli gdy po updacie rozpocznę kampanie, i zapisze grę to gdy nastąpi kolejny update nie mogę korzystać już z tamtego starego sejwa, tylko musiałbym znów rozpocząć nową kampanię?

I jeszcze pytania:

1)Te 3 mody które wymieniłem na początku ściągną mi się automatycznie z svn tak?

2)Co to jest HAM? ;p Bo w pierwszym modzie który wymieniłem jest wzmianka o tym. Cytuje siebie: "(w tym modzie jest napisane, że "uwzględniony" jest jakiś "HEADROCK's HAM 3.5". Czy to też jest jakiś mod?)"

Dzięki za szybkie odpowiedzi.


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sty 2010 17:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


dziadek pisze:
Ok, a ten mod ściągnie mi się z SVN?

Ten minimod jest zawarty w m.in z v1.13.
Update z SVN doda Ci np. nowe rodzaje zasobników i poprawi statystyki starych.

dziadek pisze:
Czyli gdy po updacie rozpocznę kampanie, i zapisze grę to gdy nastąpi kolejny update nie mogę korzystać już z tamtego starego sejwa

Rozpoczynasz kampanię, sejwujesz, ktoś wypuszcza 10 nowych update'ów, Ty nic o tym nie wiesz, grasz dalej, nie ma problemu.
Rozpoczynasz kampanię, sejwujesz, ktoś wypuszcza 1 nowy update, Ty otwierasz program SVN, ściągasz update i zapisujesz go w JA2, próbujesz odczytać grę i może być problem.

dziadek pisze:
1)Te 3 mody które wymieniłem na początku ściągną mi się automatycznie z svn tak?

Prawie wszystko co zawierają te mody jest obecnie częścią moda v1.13 (ze świeżym update'em).
Możliwe nawet że wszystkie, niestety dawno nie grałem w JA2 więc Ci nie odpowiem (nie znam najnowszych update'ów).
Ale nie bój nic, nawet bez tych paru rzeczy gra się świetnie.

dziadek pisze:
2)Co to jest HAM? ;p Bo w pierwszym modzie który wymieniłem jest wzmianka o tym. Cytuje siebie: "(w tym modzie jest napisane, że "uwzględniony" jest jakiś "HEADROCK's HAM 3.5". Czy to też jest jakiś mod?)"

Jest to mod, podobnie jak v1.13, i podobnie do niego nie wprowadza zmian fabularnych, a przede wszystkim zmiany systemowe.
Nie jestem modderem, nie znam się na robieniu modów, ale z doświadczenia wiem że większość rzeczy wprowadzonych przez najnowszy HAM była już w ostatnich update'ach do v1.13 w które grałem).

_________________
Obrazek


*
 
dziadek
Post : 14 sty 2010 18:17
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Dzięki wielkie za pomoc, ciężko było się w tym wszystkim połapać :P Teraz wszystko jest (chyba :P) jasne.

Jeszcze pytanie jedno mi się nasunęło. Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś jakie mody mam aktualnie zainstalowane w JA?


Ostatnio zmieniony 14 sty 2010 18:28 przez dziadek, łącznie zmieniany 2 razy

*
 
Stridingshadow
Post : 14 sty 2010 18:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


dziadek pisze:
Jeszcze pytanie jedno mi się nasunęło. Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś jakie mody mam aktualnie zainstalowane w JA?

Ciężko uwierzyć żeby Mod Manager v1.13 nie dawał takiej opcji (to program autorstwa Jazz'a do zarządzania modami do v1.13).
Osobiście nie stosuję tej aplikacji, ale Jazz na pewno chętnie wytłumaczy Ci co i jak.

_________________
Obrazek


*
 
dziadek
Post : 14 sty 2010 18:28
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Jeszcze jedno. Do pobrania uaktualnień użyłem programu TortoiseSVN. Gdy chciałem zobaczyć czy nie pojawiły się nowe uaktualnienia, mogłem wybrać datę tylko do max 2009 roku, a jeden z tych modów które chciałem mieć wyszedł 9 stycznia tego roku. Czy wszystko ściągneło się tak jak należy, razem z tamtym modem? Tutaj screen z programu (co prawda jest to starsza wersja ale wiadomo o co chodzi)

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 0b05de6cc1


*
 
Jazz
Post : 14 sty 2010 18:31
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy sierżant
Starszy sierżant
  • Posty: 325
  • Dołączył: 09.12.2006


dziadek pisze:

Jeszcze pytanie jedno mi się nasunęło. Czy jest możliwość sprawdzenia gdzieś jakie mody mam aktualnie zainstalowane w JA?


Jeżeli będziesz używał zwykłą wersje v1.13 + Mod Manager to Twoje mody są przechowywane w katalogu z grą .

Na przykład

JA2
- Data
- Data-1.13
- DBB-MOD
..
.
.
.itd.

A jak będziesz używał v1.13 ML to wszystkie modyfikacje są instalowane do katalogu Data\Addons

_________________
Archiwum : Jagged Allians 2 : Deadly Games


*
 
dziadek
Post : 14 sty 2010 18:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Eee, zdaje się, że wysiadły linki do niektórych plików w dziale download (pojawiają się krzaczki), w tym do mod managera. Btw proszę o jeszcze jedną, mam nadzieje ostatnią odpowiedź dot. mojego poprzedniego postu :)


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sty 2010 18:59
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


dziadek pisze:
Jeszcze jedno. Do pobrania uaktualnień użyłem programu TortoiseSVN. Gdy chciałem zobaczyć czy nie pojawiły się nowe uaktualnienia, mogłem wybrać datę tylko do max 2009 roku, a jeden z tych modów które chciałem mieć wyszedł 9 stycznia tego roku.

Na stronie JACenter, w dziale Mody->1.13->Aktualizacja z SVN jest link do RapidSVN.
Tam nie trzeba wpisywać żadnych dat, po prostu adres źródła i adres docelowy.

_________________
Obrazek


*
 
dziadek
Post : 14 sty 2010 19:21
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
  • Posty: 24
  • Dołączył: 31.01.2009


Czy mody w wersji alpha są dodawane do SVN?
Skąd mogę pobrać dbb cosplay? Szukałem w necie i na stronce http://www.ja-galaxy-forum.com/board/ ale w tamtym tłoku nic nie mogłem znaleźć. Na tym forum jest temat o dbb i w ostatnim poście mtl pisze, że można ściągnąć najnowszą wersje (910) z działu download. Szkoda tylko, że jej tam nie ma :/


*
 
Stridingshadow
Post : 14 sty 2010 19:48
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 2260
  • Dołączył: 07.03.2009
  • Skąd: Bejrut


dziadek pisze:
Czy mody w wersji alpha są dodawane do SVN?

To nie do końca tak działa.
v1.13 jest takim ueber-modem, który implementuje rozwiązania wielu modów.
Żeby nie było problemów z kompatybilnością 20 różnych modów, stworzono jedną platformę zawierającą rozwiązania z wielu z nich.
Koniec końców instalujesz jednego moda, a masz efekt jakbyś instalował ich kilka.
SVN nie ściąga nowych modów, tylko łatki i ulepszenia dla projektu v1.13: możliwość definicji wyglądu IMP'a, full item drop, wyższe rozdzielczości, nowe bronie.
Nie ma tak że ktoś robi mod, a ten jest automatycznie dodany do aktualizacji v1.13.

dziadek pisze:
Szkoda tylko, że jej tam nie ma :/

Owszem jest.
DBB-Cosplay figuruje w dziale download pod pozycją: Download->Modyfikacje->Jagged Alliance 2 v1.13->DBB-Mod-> DBB-Mod 910

PS: Possum-DDB to co innego!

_________________
Obrazek


*
 
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2  Następna


cron