Jagged Alliance Center - Forum

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna

Co sądzisz o polskiej wersji głosów w Ja 2
Śmieszne 14%  14%  [ 6 ]
Gorzej tego nie mozna było zrąbac 31%  31%  [ 13 ]
Może byc 14%  14%  [ 6 ]
Fajne 12%  12%  [ 5 ]
Nie mam zdania 2%  2%  [ 1 ]
Denerwujące 26%  26%  [ 11 ]
Liczba głosów : 42
Autor Wiadomość
Grizzli
Post : 23 sie 2006 13:54
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Sierżant
Sierżant
  • Posty: 267
  • Dołączył: 02.08.2006
  • Skąd: że :)


Witam wszystkich. Jakie są wasze zdania na temat głosów w UB?? Ja uważam że panowie z Cd projektu nieźle z*ebali ten element w grze np. jak mój IMP mówi "Czas wyrzucic śmieci" :D

_________________
"Losing my sight Losing my mind Wish somebody would tell me I'm fine"


*
  WWW
lukasamd
Post : 23 sie 2006 14:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Ja jestem tego samego zdania - głos Shadowa kiedy karzesz mu gdzieś iść - "Skończone", no i co to wogole ma być? Albo jami mój mówi "DYNAMIT!" to jest już porażajace i śni mi się po nocach jak jakiś koszmar :D


*
  WWW
Len
Post : 23 sie 2006 16:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


Hehe, temat jakże oczywisty a mimo to dopiero dziś powstał. Oczywiście odpowiedź większości jest jasna, ale fajnie się pośmiać z tej polonizacji razem z innymi :D

Jeśli chodzi o tłumaczenie napisów CD Projekt poradził sobie bardzo dobrze, w tłumaczeniu TopWare było zbyt dużo dosłownie przetłumaczonych tekstów. A CD Projekt zrobił nawet edytor UB! Inne firmy nawet by się tym nie zainteresowały bo w końcu polonizują gry nie edytory. No i co najlepsze wydali grę za śmieszne pieniądze.
Ale jeśli chodzi o głosy postaci... To katastrofa. Nie dość, że głosy wogóle nie są dopasowane do osobowości danego najemnika (na chybił trafił?) to jeszcze brzmią tak beznadziejnie. Mam wrażenie, że ci co to nagrywali dzień wcześniej mieli jakąś imprezę i jeszcze im nie przeszło.

Ale najlepszy jest Ice i te jego niedobrew chłopaki :rotfl:


*
  WWW
snick
Post : 23 sie 2006 17:53
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
Jeśli chodzi o tłumaczenie napisów CD Projekt poradził sobie bardzo dobrze, w tłumaczeniu TopWare było zbyt dużo dosłownie przetłumaczonych tekstów.


Oo, tutaj się nie zgodzę. Właśnie tłumaczenie CD Projektu zupełnie psuje grę. Np. "niedobre chłopaki", albo "zrobię z was kotelty". xD TopWare pokazało, że nie boi się aż tak opinii publicznej, żeby na siłę ugrzeczniać Jaggeda, za to CDP zrobiło z twardych najemników jakieś dzieciaki. :P

Głosy - jeszcze gorzej niż napisy, ale to już wszyscy wiemy... :zly:


*
  WWW
nemrod
Post : 23 sie 2006 18:04
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


snick pisze:
TopWare pokazało, że nie boi się aż tak opinii publicznej, żeby na siłę ugrzeczniać Jaggeda, za to CDP zrobiło z twardych najemników jakieś dzieciaki. :P


Zgodze sie z tym, bo najemnik do krasomowcow nie nalezy :P i jego reakcje na polu bitwy na ostrzal kilku wrogow beda raczej wulgarne i w slowach przebieral nie bedzie, bo nie ma na to czasu, jak Ci kule s2iszcza nad glowa.

A glosy w UB? Hehe, nie powiem, ze az tak razily w moje uszy, tylko bardziej wprawily w smiech. O ile Jagged Alliance to gra, hmmm, powazna, to czasem sa w niej elementy humorystyczne, a CDP dodal swoj element i to w dodatku nieswiadomie :D .

_________________
.


*
 
snick
Post : 23 sie 2006 20:24
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży sztabowy
Starszy chorąży sztabowy
  • Posty: 686
  • Dołączył: 17.07.2006
  • Skąd: Zabrze


Cytuj:
A glosy w UB? Hehe, nie powiem, ze az tak razily w moje uszy, tylko bardziej wprawily w smiech. O ile Jagged Alliance to gra, hmmm, powazna, to czasem sa w niej elementy humorystyczne, a CDP dodal swoj element i to w dodatku nieswiadomie


Innymi słowy - rozłożyli stary, dobry klimat JA2 i zrobili z niego jakieś śmieszne (tragiczne?) popłuczyny :P


*
  WWW
nemrod
Post : 23 sie 2006 22:16
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Starszy chorąży
Starszy chorąży
  • Posty: 603
  • Dołączył: 28.07.2006


snick pisze:
Innymi słowy - rozłożyli stary, dobry klimat JA2 i zrobili z niego jakieś śmieszne (tragiczne?) popłuczyny :P


Mysle, ze klimatu w UB nie brakuje. Moze mowie tak dlatego, ze spedzilem z ta gra niezliczone godziny i bardzo sie przyzwyczailem, ale ten nietrafiony dubbing tak bardzo mi nie przeszkadza.

_________________
.


*
 
Fireox
Post : 23 sie 2006 22:55
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Plutonowy
Plutonowy
  • Posty: 201
  • Dołączył: 04.06.2006
  • Skąd: Zamość


UB troszke nie wyszło mało sektorów w jeden dzień spokojnie da sie przejśc
a CDP to całkiem zwaliło sprawe te ich smieszne podstawione głosy do UB :D
Cytuj:
Innymi słowy - rozłożyli stary, dobry klimat JA2 i zrobili z niego jakieś śmieszne (tragiczne?) popłuczyny

zgadzam sie :P


*
 
lukasamd
Post : 24 sie 2006 05:22
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Klimat w UB nie jest zły ale to nie to samo co w JA2 - te głosy (szczególnie jak już ktoś grał w JA2) naprawdę dobijają - aż się czasem odechciewa grać (ja tak mam). Gdyby głosy były po angielsku to można by przeżyć jeszcze to że gra jest krótka (po to dali edytor ;) ).


*
  WWW
biernik master
Post : 24 sie 2006 09:01
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Kapral
Kapral
  • Posty: 65
  • Dołączył: 06.07.2006
  • Skąd: Poznań


mnie sie podobają
może dlatego, że najpierw grałem w UB a dopiero póżniej w JA2

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 ]
ps
podoba mi się zwłaszcza tekst Rezora:
"Gul, gul,gul! Indyki się nastroszyły!" (czy coś takiego : )

_________________
"Żyj i pozwól umrzeć"


*
 
lukasamd
Post : 24 sie 2006 11:06
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


biernik master pisze:
mnie sie podobają
może dlatego, że najpierw grałem w UB a dopiero póżniej w JA2


No właśnie, jak ktoś zagra na poczatku w UB a potem w JA2 to mu się spolszczenie w UB "niestety" może spodobać...


*
  WWW
Len
Post : 24 sie 2006 12:11
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


snick pisze:
Oo, tutaj się nie zgodzę. Właśnie tłumaczenie CD Projektu zupełnie psuje grę. Np. "niedobre chłopaki", albo "zrobię z was kotelty"

Może xle to ujałem. Bardziej chodziło mi o wszystkie pozostałe teksty, nie teksty postaci. Tylko np. komunikaty czy różne informacje w laptopie. Mnóstwo jest takich tekstów i nie da się ich zliczyć.


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 lut 2007 14:57
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


Odświeżę nieco temat - premiera Vietnama już blisko a ja podczas instalacji UB zdałem sobie sprawę że niestety... no niestety ale znowu będę musiał wysłuchiwać tych "cudownych" głosów. Będę musiał kiedyś kupić angielską wersję JA2,5UB (o ile jest do zdobycia).


*
  WWW
Len
Post : 28 lut 2007 15:07
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Awatar użytkownika
Generał broni
Generał broni
  • Posty: 4003
  • Dołączył: 02.06.2006


No niestety ale posiadacze polskiej wersji UB będą musieli się z tym zmierzyć. Mnie to trochę denerwuje bo może to odstraszać od tego moda, a nie po to się męczyliśmy :]

Jakby tego mało głosy nowych postaci będą po angielsku, a starych po polsku. Więc jeśli to komuś przeszkadza niech lepiej ściąga... ekhm... kupuje JA2UB US ;)


*
  WWW
lukasamd
Post : 28 lut 2007 15:39
Cytowanie selektywne Odpowiedz z cytatem
Offline
Pułkownik
Pułkownik
  • Posty: 5321
  • Dołączył: 31.05.2006


No załatwić sobie i tak kiedyś będzie trzeba bo po graniu w normalne jaggedy tamto brzmi tragicznie - mam nadzieję że żaden dystrybutor jaggeda w Polsce więcej tego nie zrobi (nie zniósłbym powtórki tej sytuacji np. w JA3).

Co do odpychania użytkowników to wydaje mi się że to nie jest duży problem bo kto chce to i tak z pewnością zagra ;)


*
  WWW
Nowy temat Odpowiedz w temacie Przejdź na stronę   1, 2, 3, 4  Następna


cron